Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:45:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на hulcy 17.08.2013  (Прочетена 95305 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #60 -: юли 19, 2013, 11:14:49 »

elistoilova , по принцип Ели до преди няколко години гражданство се е получавало веднага след брака, но много са зачестяли случаите с фалшиви бракове в Турция, правели са ги само заради гражданството. И сега има нов закон. 3 години трябва да имаш брак с турски гражданин, за да можеш да получиш гражданство. Милото е с двойно гражданство - турско и българско, аз - българско smile Но поради факта, че сме в ЕС, аз спокойно си отивам в Турция дори сега - условието беше да не се надвишава 3 или 6 месеца престой там (нещо такова беше). А живот и здраве след брака аз ще получа документ като временно пребиваващ, с временна лична карта. И няма да има проблем да стоя в Турция повече от 3-6 месеца в годината. Ще съм горе долу като турски гражданин smile В тези 3 години право на работа доскоро мислех ,че няма да имам. Но след повечко разпитвания се оказа, че ще мога да работя, само,че това време, няма да ми се отрази като стаж, реално няма да имам осигуровки (но пак щяло да си е законна работа - това и аз все още малко не доразбирам  pardon ).

Но поради военната служба на милото, както казах вече, поне две години ще сме си тук в Пловдив  yahoo Което много ме радва. Все пак ще има период на преход и свикване към "новия живот" Wink А какви са моите планове... Сега съм четвърти курс студентка - вече семестриално завършила. Предстоят ми два държавни изпита - през септември и октомври (уча МИО). Първата ми цел е да си ги взема изпитите от първия път и после да запиша магистратура. Тя ще е събота и неделя, така, че няма да ми пречи и да работя. Ще си търся тук работа. А иначе, на мен повече ми допада идеята да правя магистратура в Турция. Защото колкото и префектно да знам турския език, друга си е материята ,която съм учила тук. И като съм учила на български, всичко ми се върти в главата на български - абсурд да скалъпя нещата, научени тук на турски...Терминологията е съвсем различна. И някой ден, като отидем в Турция, и вече като си имам гражданството, бих искала да започна нормална работа. Затова освен магистратурата тук, може да изкарам и една там. Но това времето ще покаже smile Иначе с милото още от сега мислим за бебче  stork-gurl Особено той мечтае да си имаме близнаци - момиченца  blush Та сред всичката тази бъркотия с гражданството, работата, военната служба, магистратурите искаме и бебе  girl_haha  blush
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #61 -: юли 19, 2013, 12:05:29 »

От това с искането на бебче, по- хубаво няма!!! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 19, 2013, 12:14:20 »

много интересни неща разказваш. направо се увлякох.
Абе то за къщата и колата може и да те бъзикаме, ама за злато в равностойността на килограмите на булката, искрено ме развесели. Представих си как целенасочено се тъпчат жените преди брака, които са поискали точно това Eeager Hmmm
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 19, 2013, 13:50:24 »

пожелавам ви две прекрасни принцески girl_wink. и аз нямам търпение, но чакаме да си вземем някакво наше си жилище, че в момента сме под наем и няма став където може да бъде бебока...
Много ми харесва тази традиция, която имат в Турция да се подготвя за новия живот на младото семейство. Винаги съм се чудела как младите хора могат да си го позволят точно преди сватбата smile...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 19, 2013, 16:39:58 »

Hulcy, много интересни обичай  Girl_hide
С такъв интерес следя темата, като приказка ми е  heart
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 19, 2013, 16:56:53 »

hulcy , мила по интересно нещо не съм чела. честно!Винаги съм мечтала за две сватби, и така ти завидях благодорно! А това с имама много се смях, от сърце. ще чакам още от твоята история за "Любовта", ще чакам с нетърпение снимки и дано стане така като искате с магистратурата с казармата и с бебчето, От сърце ти го желая мила! Още веднъж ти благодаря че ни направи част от твоята история, докато четох се бях пренесла с един красив и романтичен филм!!!! heart heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 19, 2013, 19:43:50 »

hulcy, чудесно разказваш, направо си Шекерезада smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #67 -: юли 19, 2013, 20:15:17 »

Allicia , emmmmmy , milenuity , ma6ka_beberona , pandapanda , благодаря ви за милите думи момичета, засрамихте ме  blush  blush Радвам се, че не ви доскучавам с дългите ми постове и ви харесва нашата история  Girl_hide  Действате ми толкова добре - като успокояваща терапия Sunshine  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #68 -: юли 19, 2013, 23:06:37 »

Преди малко надписах поканите, толкова се развълнувах  LOVING Утре ще тръгнем рано рано в 7.30 - първите ни спирки са селата на мама и тати, после гр. Кърджали, на връщане гр. Асеновград. Тези в Пловдив са лесни. А за гр. София ще е друг ден.

Искам да споделя още нещо...тази вечер получих и най - хубавия за мен сватбен подарък...Така се разчувствах  girl_cray3 Братовчедка ми, която е и моя колежка в университета и най - добра приятелка, отива в Германия всяко лято, за да поработи. Това лято планираше да ходи само за 1 месец, за да е тук на сватбата ми. Но нещата не се получиха както ние ги планирахме, оказа се ,че минималният договор, който може да направи е 2 месеца...и тя ще си дойде в края на август  cray Тази вечер майка : "Има една изненада за теб от Севито и Магито...Но трябва да ти я дам на моминското парти" (Маги е моя колежка - също от най - близките ми хора). Аз допреди месец мислех да правя моминско, но впоследствие реших ,че няма смисъл. Най - близките ми хора са в Германия и Англия, а други , които мислех за близки, въобще не се оказаха такива и са пълно разочарование за мен в момента...От друга страна, вместо моминско ще имам къна...Пък и да решим да си направим парти ще е нещо спонтанно с 3-4 приятелки. И така, казах на мама, че няма да правя моминско парти, така, че може да ми даде изненадата. Ииииии какво да видя - Севито и Магито ми бяха направили албумче, и то собственоръчно! Толкова ценен подарък  heart Изрязали са цветни картончета, на които са направили дупчици и са ги вързали като книжка, отгоре налепили сърчица, с моето име и на милото и с надпис - любовна история...Сложили са моя снимка от детството,а на милото нямали снимка и свалили една от интернет, на която бебокът наистина прилича на моя човек lol Вместили са и други наши снимки - от годежа, от предложението за брак...и толкова мили пожелания...пак ще се разплача  Cray Това стана малко извън темата...но...просто исках да споделя и с вас...
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 20, 2013, 09:17:59 »

Много хубав подарък  cray
Успех с раздаването на поканите днес, дано всичко мине по план smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #70 -: юли 20, 2013, 17:18:54 »

hulcy, никак не ни доскучават постовете. Аз повече вися из бебешките теми и тук само от време на време успявам да надзъртам Wink
Това с пазаренето в джамията ми се стори толкова характерно LAUGHTER , ама то пазарлък трябва навсякъде да има...
Очакваме още снимки, за да ни вкараш в атмосферата  give_rose
Страхотен подарък си получила от най-близките ти
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 20, 2013, 17:44:29 »

hulcy, честита тема със закъснение, пожелавам ти една спокойна подготовка и още по-вълнуващ сватбен ден!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 20, 2013, 19:47:35 »

hulcy, много мил жест от страна на твоите приятелки. По тези нещица проличава кои са истинските хора. И аз покрай сватбата осъзнах много неща за някои хора...
Историята ти е много увлекателна и силна. с голям интерес я следя!
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #73 -: юли 20, 2013, 22:34:13 »

shantall , благодаря ти много  Girl_hide

Alichka, бебченце ли си имаш?  heart Или ще си имаш?  blush

elistoilova , днес раздадохме поканите, около 40-45 са вече раздадени. Мисията завърши успешно за днес good Всички ни посрещнаха толкова топло и с огромно желание да дойдат на сватбата ни , много ни трогнаха , а някои ще дойдат и на тази в Турция heart Имаше някои допълнения към списъка, че съм пропуснала двама братовчеди. И то доста близки  Ashamed Но оправихме положението като ги видяхме случайно  biggrin

milenuity, благодаря ти мила. И аз следя твоята тема и много се радвам,че и при вас подготовката тече като по вода  Wink
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #74 -: юли 20, 2013, 23:35:58 »

И най - накрая успях да кача видеото за предложението  Girl_hide Само, че всички говорим на турски и много много няма да ни разберете  blush  pardon

http://www.flickr.com/photos/99179837@N06/9330886556/
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines