Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:55:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лято с ухание на дъжд, липа и свежест-1.07-07.07.2013  (Прочетена 34052 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: юли 01, 2013, 14:09:35 »

Сега чакам свекърва да ме "зачеше" по темата Wink blum
Еха, днес съм най- споменаваният човек, кой като мен laugh Aviator
m0onlight, най- много да ти пожелая и второто да е момче, ама нали си приятелка - няма heart
Пак казвам, въпросът беше, че майка ми имаше юбилей /85 години/, а на 24.12 ние имахме годишнина /35/ и бяхме организирали тържества, на които ни се искаше да присъстват и двамата. Няма да крия, че и родата и приятелите ни искаха да видят повече тях, нас си ни знаят и ни виждат често. Два часа път отиване и връщане, два часа максимум да стои - 4 часа не е нещо невъзможно. Пък и нямаше да сме само двете, та да си дерем очите Wink, за пред хората все щяхме да се постараем.  blum Минало, заминало....достатъчно други лични проблеми си имам за да ровичкам. Е, щах да се радвам и да се фукам с учена и хубава снаха, защото съм първата свекърва между приятели и роднини, ама ....на  smile.
Ох, нямам време, друг път ще си говорим за първенството между снахите.
ratatui , официално са женени от две години и половина, но живеят заедно почти 7.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 01, 2013, 16:37:54 »

m0onlight, най- много да ти пожелая и второто да е момче, ама нали си приятелка - няма heart

Не знам защо всички говорят за второ Wink А пък ако ми отправиш такова пожелание, най-много теб да държа отговорна за случилото се АКО се случи хехехе blum Wink А твоите синове колко години разлика имат? Случката, за която говориш с юбилея я знам, точно това е въпросът, че трябва да има разбиране и от двете страни, а не само от едната. При мен е същото, но обратно на твоето(т.е. в случая ти проявяваш разбиране, а при нас моята свекърва държи да става все на нейната, без да иска да чуе доводите на отсрещната страна smile )
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 01, 2013, 18:50:26 »

Здравейте!
Муун, абе дали съм свежа не знам... настроението ми е не е идеално, напоследък нещо се сдухвам заради "истински " приятели...
Иначе днес реших да свърша някои задачки покрай сватбата на сестра ми и "забърсах" и аз едни обувки на 9 см ток  DANCE

Утре милото каза, че ще ги "разходим", че днес имам др ангажименти;
Като влизах в магазините (сватбените) такава меланхолия ме обзе... все едно не бе минало времето... сетих се и че преди година по това време на годината имах изпити и се мъчих над темите ...
Така лети времето ...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юли 01, 2013, 19:10:54 »

Ако се случи, ще си понесе отговорността - идвам да го гледам /второто момче/ Wink. Моите са с голяма разлика - 7 години. Тъкмо се бях затъжила за бебе, големият тръгваше в първи клас, когато се роди малкият.
Е, аз не зная дали проявявам разбиране Wink, защото от другата страна има само мълчание или твърдо нье. Пък и как да променя датите когато сме се женили или когато се е родила майка ми /макар да промених последната с тайната надежда, че в почивен ден няма нещо спешно за вършене/. Според теб какъв точно довод може да има да карат Коледа с майка и и баща и,  а да ги няма и двамата на нашето тържество по обяд. Елхата ли е трябвало да подреждат или да готвят там? Просто няма довод, а сигурно "не искам мама и татко да са сами". Ама не може да го каже, защото знае, че не е права. Пък и моят си знае, че мама винаги всичко прощава. Сигурно знаеш притчата, но ще я кажа пак, пък ти съвсем скоро ще ме разбереш: Две жени се карали на коя от тях е едно малко детенце. Всяка се кълняла, че е нейно, че много го обича и не може без него. Отишли при съдия, той да отсъди на кого е детето. Съдията се замислил и казал, че иска да постъпи правилно и понеже не може да реши на кого е, предложил да го разрежат на две равни части, за всяка жена по равно. Тогава едната скокнала и казала, че не иска детето и че с радост го отстъпва на другата. Това била истинската майка. Мъча се и аз да се залъгвам така пък и знам, че има хиляди други поводи, когато показва обичта си към нас.
Еха Езра, страхотни обувки! Все по хубави разходки да ги разтъпкваш good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #19 -: юли 01, 2013, 19:40:01 »

svekarva аз не мога да оправдая това което прават те. ние поне изкарахме късмет да празнуваме 2 коледи. на 24 сме тук на бъдни, 6ти януари сме в македония при нашите всички трябва да се уважът smile. малко е тегаво че великден празнуваме заедно с вас, и винаги сме при нашите на първия ден от великден при нашите, но на втория винаги се прибираме тук и отиваме при свекърите да хапнем и от техното агнешко smile. аз винаги съм мислила че самите деца са егоистични и не мислят да делят с никой нищо. но това си е мое мнение  pardon. но си е и до домашно възпитание. аз я гледах майка ми как цял живот се грижи за на баща ми майката, даже на смрътното и легло не позволи на дъщерите и ( те са 3) да я видат в най неудобните моменти и твърдеше че никой не трябва да вижда майка си така и ми е останало в съзнанието че свекърва и снаха трябва да се уважават и обичат както те двете  pardon.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 01, 2013, 20:22:59 »

Мариола, мога само да кажа, че много добре са те възпитали и си напълно права. Надявам се от другата страна да оценят това и да подходят към теб по същия начин, така можете да създадете истинска връзка между снаха и свекърва и живота и на двете ви и не само ще бъде много по-хубав и лек за в бъдеще.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 01, 2013, 22:26:21 »

Ако се случи, ще си понесе отговорността - идвам да го гледам /второто момче/ Wink. Моите са с голяма разлика - 7 години. Тъкмо се бях затъжила за бебе, големият тръгваше в първи клас, когато се роди малкият.
Е, аз не зная дали проявявам разбиране Wink, защото от другата страна има само мълчание или твърдо нье. Пък и как да променя датите когато сме се женили или когато се е родила майка ми /макар да промених последната с тайната надежда, че в почивен ден няма нещо спешно за вършене/. Според теб какъв точно довод може да има да карат Коледа с майка и и баща и,  а да ги няма и двамата на нашето тържество по обяд. Елхата ли е трябвало да подреждат или да готвят там? Просто няма довод, а сигурно "не искам мама и татко да са сами". Ама не може да го каже, защото знае, че не е права. Пък и моят си знае, че мама винаги всичко прощава. Сигурно знаеш притчата, но ще я кажа пак, пък ти съвсем скоро ще ме разбереш: Две жени се карали на коя от тях е едно малко детенце. Всяка се кълняла, че е нейно, че много го обича и не може без него. Отишли при съдия, той да отсъди на кого е детето. Съдията се замислил и казал, че иска да постъпи правилно и понеже не може да реши на кого е, предложил да го разрежат на две равни части, за всяка жена по равно. Тогава едната скокнала и казала, че не иска детето и че с радост го отстъпва на другата. Това била истинската майка. Мъча се и аз да се залъгвам така пък и знам, че има хиляди други поводи, когато показва обичта си към нас.

Да, знам я тая притча smile Ами не знам, не ми е удобно да говоря за нея след като не я познавам, но ми намирисва на "винаги единия във връзката е доминантен", обаче това не е оправдание. Не знам дали го прави от егоистична гледна точка или наистина не се замисля за вас, родителите на съпруга й. Аз не искам да казвам нищо лошо за свекърва си, тя все твърди, че ме обичала като дъщеря (което не ми се вярва някога да се случи, но аз не съм и искала подобно нещо), понякога е рязка в изказванията си и исканията си (напоследък ми изглежда променена, откакто разбра, че съм бременна). Аз не желая да влизам в конфликти с нея, (макар че често предизвиква такова отношение чрез разни изказвания и държание), да се налагам от своя страна и т.н. и винаги съм гледала да се съобразявам, празниците винаги тичаме и при едните и при другите и тем подобни. Та, мисълта ми беше ... не вярвам на твоята снаха да не й минава през ума, че само при нейните родители се ходи и да измислят милиони причини да са там, а не при вас (от типа самолета каца в София, затова ще сме там или идваме за малко и не можем да обиколим навсякъде). Не знам, не казвам, че съм права, просто и на мен ми става болно като говориш за тях и отношението им. Ти ги познаваш по-добре - как биха реагирали, ако се направите на сърдити заради това пренебрегване? Дали ще им подейства отрезвително и дали няма да осъзнаят, че не може само при едните, а при другите не?
Изпаднах в среднощни размисли blum
Езра, честита ти прибобивка! Ето ти повод да се наконтиш girl_wink
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #22 -: юли 02, 2013, 07:10:06 »

Добро утро, момичетааа tease
Влизам само да ви поздравя и да ви пожелая спокоен ,слънчев и усмихнат ден give_rose
На мен ,колкото и да не ми се иска,ми се налага да отлитам към работата,така че до скороо Aviator
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: юли 02, 2013, 08:32:01 »

Добро утро! За мен е даже прекрасно, имам чудесни новини yahoo
Втората ми невъзвръщаема инвестиция е приета за магистратура! Браво на малкото момче, дано след това си намери подходяща работа и да сбъдва мечтите си smile heart
Има и още една радостна новина - стопират годините за пенсия, което ще рече, че ще се пенсионирам догодина тъкмо преди Коледа. Както казва Киви, при нас хубавите неща стават около Коледа.
Във връзка с първата  новина, по финансови причини отпадат ремонти, преобзавеждания на кухня, чуденки за ваканция и пътувания в чужбина, надежди за домашна помощница  Wink, организации за юбилеи и канене на гости, както и отделяне на средства в сметка "и аз съм човек". Заплатите отново ще ги броим в долари Wink и ще спонсорираме развитието на американската образователна система. В крайна сметка, се случва точно това, което казва бъдещият образован: "Каква по- голяма радост за вас от тази, да ви харчим парите?" Да са живи и здрави, после те ще харчат за децата си good.
Много съм щастлива, това са прекрасни моменти, пожелавам ви и вие да ги изживеете!
Хихи, по финансови причини, а и да не съблазнявам булките в положение, почерпката е голо кафе.  heart


* kafe.jpg (57.63 KB, 851x316 - видяно 269 пъти.)
« Последна редакция: юли 02, 2013, 08:35:56 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 02, 2013, 08:54:23 »

сметката И аз съм човек, майка ми я отвори едва преди  около 1 година. брат ми не ще да учи, работи, а и не е хукнал да се жени. та тая сметка и аз я знам и се радвам като някой я е отворил и я пълни вече.
ама и твоето време ще дойде, свекърва. Wink

аз днес съм при дъртите, за вас поздрав:
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 02, 2013, 09:02:33 »

Добро утро на всички и от мен!
Е свекърва, честито! Това е много хубаво, браво на твоето момче!
Аз пък тая сутрин точно за тебе си мислех и се сетих да попитам какво стана с онзи мома дето си беше отворила буркан банк и крадеше от работа, за да пълни бурканите?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #26 -: юли 02, 2013, 09:03:00 »

честито svekarva! да ти е жив и здрав и да завърши час по-бързо и да намери много хубава работа! напълно те разбирам за разходите, нашите бяха в същото положение, тъкмо бях завършила аз и си намерих работа, брат ми реши на 25 години да става студент, и айде пак на ново събиране на парички цепене на стотинката. и след като завърши миналата година, за един месец се уреди с хубава работа, тя майка ми беше в шок, и сега какво?! викам какво сега ще си поживеете, е да ама не, те първа почнаха да подменят вкъщи бойлери, печки, хладилници.

стискаме ти палци догодина да станеш една готина пенсионерка ( макър че се съмнявам да спреш да работиш Wink

пежелавам ви на всички един прекрасен слънчев ден! аз съм си облякла лятната зелена рокля с розови цеветенца и си пия Chai Чай, че било по въздейсващо от кафе, та да видим smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #27 -: юли 02, 2013, 09:06:52 »

Добро утро!
Така сте се разбъбрили за снахи и свекърви, че не се сдържам  blush Много мъчно ми става, като чета, че повечето момичета тук трудно се понасят със свекървите си. Явно аз съм късметлийка, че родителите на мъжа ми ме приеха толкова топло при запознаването ни и няколко дена след него и в дома си! За моята свекърва мога да говоря много и то все хубави неща. Една година живяхме под един покрив и една дума на криво не сме си казали. Тя е толкова фин човек, че с нея лесно можеш да се разбереш. На всичкото отгоре сме и на една дата родени blum Аз бях от хората, които още след годежа бързо си пречупих езика и казах Майко и Татко. Те ми помогнаха в изключително трудни моменти, когато се изпитват характери и отношения.
Сега сме в един квартал (съвпадение, че родителите ми преди години купиха тук апартамент). Много е мило, когато свекърва ми звънне по телефона и ме пита как съм или ей така да ме чуе.
Мариола, ти казваш, че го искаш това нещо. Търсиш ли го? Пробвала ли си ти да вдигнеш телефона и да питаш твоята свекърва как е, да й предложиш да излезете по магазините, на кафе или нещо друго по женски да направите двете? Сама казваш, че тя е мъжка майка. Не я съди - може да й е трудно и неудобно да търси тя път към теб. Няма и за какво да съжаляваш. Ако отношенията ви си останат хладни, трябва да си с чиста съвест, че поне си опитала. Ако пък нещата се получат - едва ли има нещо по-мило  от това  give_rose
Свекърва, браво на твоето момче!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #28 -: юли 02, 2013, 09:13:52 »

Юхуууууууууу ето ме и мен.  danceg danceg Липсвах ли ви Wink
Муунче как си как върви бремеността? Може да си писала, но нямах време да изчета предните ви темички. Дано всичко при теб е добре и скоро да се радвате на малкото човече.
Свекърва както винаги ми усмихна деня с твоите постове. Моля те за позволение да използвам този сладък лаф на синчето ти за паричките. Няма как да се сдържа и да не го обявя аз на моите.  lol Представям си физиономиите и отговора им. Аз сама си платих образованието и се надявам в най - скоро време да събера парички и за магистратура. Това за снахата - според мен всичко зависи до човека. Ставало ми е много тъжно като чета как постъпват, защото и аз до скоро може да се каже имаше " кандидат свекърва" , която обичаше да размахва пръст, но винаги съм я уважавала и колкото да се вбесявах на изказванията й винаги съм се интересувала как са имат ли нужда от нещо и т.н. За празниците винаги сме били при тях. Но минало заминало. На мнение съм , че свекървата обича сина си по един начин, а снахата мъжа си по коренно различен и няма място за дразки между двете жени, защото нараняват " принца на сърцата им ". Та така... smile
Езра честита придобивка изглеждат удобни, надявам се наистина да са така, че 9см ток не е малко Wink
със сигурност пропускам много от вас, желая ви спорна седмица и многооо усмивки kiss2
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 02, 2013, 14:25:13 »

миши, влизам да ти кажа добре дошла отново, как си ?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines