Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 20:02:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лятна седмица 24.06.2013-30.06.2013  (Прочетена 37451 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 27, 2013, 14:11:31 »

Аз имам навика да чета по две или три книги едновременно. Една, през която мога да препускам, и една, която да обмислям, да вниквам в обстановката. Даже "Ана Каренина" я четох близо година, защото покрай нея се рових надълго и нашироко да разбера нравите и епохата.
И тъй като минах няколко юношески приключенски романа, които се четат на един дъх, сега имам нужда наистина от нещо по-сериозно  Wink
аз същото правя, сега чета Удхаус и една мега сериозна авторка немска, за репресиите в Румъния.менкам ги според това дали съм депресирана или весела. Girl_hide
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 27, 2013, 14:33:17 »

минавам на бързичко, че днес доста задачки ме чакат (даже и работа за вкъщи)
за еми и за всички от групичката  smile smile


благодаря ви за палчетата, искрено се моля да събера всичката положителна емоция и всичко да е наред, нищо др. за мен няма значение в момента  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: юни 27, 2013, 15:42:47 »

И аз като Еми намирам Фицджералд за изключително тежък. Ако все пак искаш да се натовариш в емоционално отношение, вземи Нежна е нощта. За нещо сериозно, но все пак поносимо /поне няма душевноболни/, препоръчвам ти На изток от рая- Дж. Стайнбек. последната съм я чела в три различни мои възрасти и винаги съм откривала по нещо ново и изключително. Когато бях бременна и с двете деца, четях детските романи на Ерих Кестнер. Голям кеф, хем и сълзи ронех Wink.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #48 -: юни 27, 2013, 15:44:02 »

С теб сме, Езра!

Виждам, че сте захванали темата с книгите, която ми е много на душа и сърце както се подразбира и от сватбената ни тематика  good Еми, как намираш Удхаус? Моят мъж му е огроооомен фен и мисля, че има абсолютно всяка негова книга издадена и дори преиздадена на български и няколко на английски. Аз също чета по няколко книги едновременно, някои съм ги влачела с месеци тъй като са били доста тягостни smile Но не обичам да зарязвам недочетена книга, освен ако не е ужасно натоварваща.

В читателския клуб, който посещаваме с мъжа ми през този месец четем книга предложена от мен... аз лично я бях прочела вече и тъй като много ме плени преди няколко месеца, когато я прочетох - реших да предложа нея  Girl_hide Регламентът е, че който предложи книга я и представя нея и автора и води дискусията. Та книжката е "Животът на Пи" и за съжаление както каза Емето, филмът никога не може да настигне книгата... и това за пореден път се доказа - много красиви ефекти, много добра кинематография, но уви бяха изрязали доста важни моменти, които запълват цялостната концепция на тази книга... много се радвам, че прочетох книгата преди да видя филма, защото ако бях първо видяла филма едва ли бих се хванала да прочета книгата и щях да изгубя много  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 27, 2013, 16:07:02 »

за съжаление явно съм загубила интерес към удхаус, поради множеството книжки негови прочетени като тийн. сега едвам едвам го бутам, дори се усещам че нямам търпение да му чета описателните характеристики на реакциите на героите му. Последната книга която беше много шантава и в мой стил, която четох , е Ожени се за мен на Ъпдайк.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #50 -: юни 27, 2013, 16:18:20 »

Аз не съм чела Удхаус да си призная и не знам дали ще започна някога особено и след твоята критика smile

Интересно ми звучи този роман, ако попадна на него може и да го прочета. В момента чета Гришам и по точно "Рекетьорът", тъй като е следващата книга, която ще разглеждаме в клуба... засега не ми допада особено...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 27, 2013, 16:26:08 »

Гришам и подобните нему автори не мога да коментирам, просто защото никога не съм чела нищо криминално или съдебни разследвания. натоварват ме много като съм пробвала, а и не ми е интересно. както викаха едно време, кримките не ми вървят. нещастия и убийства бол по света и по новините, та малко в повече ми идва и в книгите. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 27, 2013, 16:29:50 »

Много хубави теми сте захванали днес smile Аз много обичам кино, но в последните години все не ми оставе време. А и мен ефектите не ме влекат. Предпочитам от "скучните филми дето само си приказват", както съм чувала да ги определят. И мюзикъли, те са ми много любими:) Естествено последното, което гледах на кино е Клетниците.

А книгите .... аз чета всеки ден поне по 20 мин, защото толкова пътувам с метрото. Затова от много време се точа на някой Kindle. Аз обичам детски и разни леки книжки, примерно чик лит, ама да са си на английски, не ми харесва как ги превеждат на бългаски специално тях. Паралелно с тези почти винаги чета Джейн Остин или сестрите Бронте  smile А последната по-сериозна книга, която прочетох е За мишките и хората и останах много приятно изненадана smile

Като цяло основният ми критерий е да има happy end или поне някаква поука smile

Езра, с теб сме smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #53 -: юни 27, 2013, 16:43:55 »

Панди, и аз наскоро четох За мишките и хората (препрочитах я, тъй като преди много години я бях чела), също много приятно изненадана и разбира се преоткрих много нови неща smile А и аз също чета много от книгите на английски, тъй като много творби се развалят именно в превода, има разбира се и много добри преводи, но ... по-добре да не се рискува, ако може  girl_wink

Относно киното аз си падам по по-алтернативните филми, които те карат да мислиш и да анализираш случващото се, което може да направи и един филм, в който 4ма души си говорят в една стая (например)  good Разбира се, аз също гледам и романтични филми от време на време, за да се досегна до романтичната част от личността си. Случва ми се и екшъни да гледам като сме с компания или просто защото съм чула, че е много добра играта на актьорите или режисурата. Изобщо като цяло обичам разнообразието, но да е качествено, а не пълна загуба на време както напоследък са повечето от филмите и сериалите smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #54 -: юни 27, 2013, 16:48:07 »

хехех пандето е мой човек, срам не срам и аз чета много чик лит защото ми действа разпускащо на плажа. А вкъщи не съм чела книга от години  blush. аз гледам само сериали, и съм една голяма енциклопедия за сериали, в момента следя 50 сериала, и понеже са много ползвам един сайт който ми помага с това да проследя до кой епизод съм на всеки сериал smile преди това ползвах екселски таблици  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 27, 2013, 16:57:07 »

mariola85, трябва да го кажеш този сайт. момичето, което гледам има екселска таблица за сериалите си и като и се прецака лаптопа, за това и беше най-мъчно  funnytooth по край нея и аз следя бая сериали, защото тя иска да си обсъждаме, пък аз искам да знам какво гледа, да си я следя изкъсо Wink То и много книги чета пак по край нея. И за да не помислите, че съм някакъв цербер - просто като започнах работа тя беше много затворена и така намерих начин да се сближа с нея и да спечеля доверието ѝ smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #56 -: юни 27, 2013, 16:59:34 »

Хаха, мариолка - чувала съм за този сайт - поздравления, че го ползваш! http://www.episodecalendar.com/ - това ли е? Аз така ползвам goodreads.com да си следя книгите smile

Панди, мариолка - споделете кои сериали, току виж открия някой нов, който да не сме гледали с мъжа ми и да е интересен. Аз също по принцип съм много запалена по сериали, но в момента не ни остава никакво време и съм доста изостанала с всичко... girl_impossible
« Последна редакция: юни 27, 2013, 17:02:15 от scilla » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #57 -: юни 27, 2013, 17:07:53 »

Ееее... хубава темичка сте подхванали smile Книжки! Сваляте ли си ги от някъде в оргинал на английски?

Мариолка, не съм чела много чиклит книги, но някои такива книги са си животоспасяващи. След като си получих предложението за сватба ми попадна пред очите Сватбата на Беки Б. .... аууу... добре, че беше тая книга и добре, че я прочетох преди да задълбая в организацията. Не, че не се смахнах предсватбено както всички булки, но поне беше в нормални граници и после бързо се възстанових smile Сега една година по-късно си се чудя искрено на ентусиазма да си правя поканите, да връзвам панделки и да си украсявам чашите сама, но поне от целия тоя зор ми остана хубаво хоби и материали.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #58 -: юни 27, 2013, 17:08:04 »

панди ей това е сайтчето :

http://www.episodecalendar.com/

занимавка е отначалото докато добавиш сериалите и маркираш гледаните епизоди но после е супер яко защото не трябва да проверяваш за нови епизоди.

Scilla за теб мога да препоръчам Downton Abbey ако не си го гледала. Т.е на всички го препоръчвам. Няма толкова стойностен и красив английски сериал. За Пандето понеже обича мюзикли препоръчвам Nashville, страшна музика има в този сериал. А ако искате да гледате най-извратения драма-комедия сериал гледайте Shameless. това е моят номер едно сериал вече от 3 години, на всеки на който съм го препоръчала съм го зарибила, но имайте на предвид че е на Showtime( продуцентите на Nip&Tuck, Californication) има и много други само кажете какъв стил ( от комедия, риалити, до драми и всякъкви други) имам 50 активни а съм изгледала сигурно още 150 други   girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #59 -: юни 27, 2013, 17:11:22 »

Ееее... хубава темичка сте подхванали smile Книжки! Сваляте ли си ги от някъде в оргинал на английски?

Мариолка, не съм чела много чиклит книги, но някои такива книги са си животоспасяващи. След като си получих предложението за сватба ми попадна пред очите Сватбата на Беки Б. .... аууу... добре, че беше тая книга и добре, че я прочетох преди да задълбая в организацията. Не, че не се смахнах предсватбено както всички булки, но поне беше в нормални граници и после бързо се възстанових smile Сега една година по-късно си се чудя искрено на ентусиазма да си правя поканите, да връзвам панделки и да си украсявам чашите сама, но поне от целия тоя зор ми остана хубаво хоби и материали.

аз я четох също миналата година smile сега изчетох тази където е след сватбата ( Беки Б. и аферата с чантата) smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines