Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 12:40:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 112642 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #75 -: юли 19, 2014, 00:00:17 »

Има си хас да не го подкрепяш.... Пак да си попитам - да не сте един и същи човек? lol
Не само че не сме един и същи човек, но даже не се и познаваме. Не знам защо така си мислиш. pardon pardon pardon
Оставете хората да правят каквото си искат, и не мисля че е много адекватно да се изказвате, при положение че нито един от вас не е младоженец в момента. Така че не може да критикувате мечтите и представите на някого, щото видиш ли на вас не ви харесват... Лееееко е нагло и някак си грозно...
Никой не съм вързал. Да правят каквото си искат. Просто давам съвет и споделям своето мнение. Предполагам че повечето младоженци за това са тук. А именно да получат адекватни съвети. Ако моите съвети ти се струват "нагли и грозни" какво ще кажеш за изпращане на абитуриентка със заря, посред бял ден в жегата.  crazy crazy crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: юли 22, 2014, 11:39:17 »

Както обещах, ето информация за Пловдив. Книгата се вади и се подписваш един единствен път на изнесена церемония. Бях на сватба в Империал. В уречения час хората дойдоха (с патрулка, както си му е редът) и младоженците си се подписаха на място. Няма предварително подписване в ритуалната зала. Цената не я знам, защото не си поставих за цел да питам младоженците, когато се видяхме след сватбата. Ако не се лъжа, из официалните сайтове си имаше ценоразпис.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 31, 2014, 18:51:19 »

Днес се разходих до ритуална зала Оборище, където вече става записването за граждански брак. Записването за другата година започва на 1ви ноември, но тъй като е събота реално започва от 3ти. Казаха ми, че като цени вървят от 76лв до 200 някъде, като за Красно село е 158 smile Надявам се да съм била полезна smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #78 -: август 01, 2014, 10:08:47 »

Определено много полезна информация smile За Триадица знаеш ли нещо?
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 01, 2014, 10:15:47 »

Ами не попитах, защото аз искам в Красно село и тя ми каза само за нея, но както спомена и жената може да има някакви разминавания в цените за другата година. Още нищо не може да каже със сигурност. Но най-скъпо като пари беше 200 или 220 не си спомням с точност. Но не каза, коя е тази зала ( Аз мислех, че е Красно село и останах приятно изненадана ) Та аз съм решила ако мога още на трети да отида с около 200лв в мен, за всеки случай, че в България никога не се знае biggrin
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #80 -: август 03, 2014, 13:49:59 »

Приятно съм изненадана от обредна зала "Студентска" - избрахме я, защото местоположението й ни устройваше, но нямахме големи очаквания, тъй като, както навсякъде четем, че "Красно село" е най-добрата. Оказа се, че "Студентска" е наскоро ремонтирана, подновен е интериора и не е толкова соц, колкото при останалите ритуални зали. Жената, която води ритуала се справи много добре, а най-приятната изненада бяха момчето и момичето, които свиреха на цигулка и йоника - много приятно се получи озвучаването, доста по-добре от озвучаване с хор, на каквато сватба също сме били.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #81 -: август 04, 2014, 12:26:10 »

Да а аа Крайно време е да се променят малко нещата с тези ритуали. Време е да се разделим с комунизма и в тази сфера.
Поздравления Bravo Bravo Bravo
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 06, 2014, 15:36:30 »

Здравейте всички,
Аз имам едно въпросче - ако се плаща за изнесен ритуал (доколкото разбрах към 330лв в София), самият подпис в ритуалната зала без музика, снимки, просто подписът за легалните документи не е ли безплатен?
« Последна редакция: август 06, 2014, 15:47:15 от marrie » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #83 -: август 06, 2014, 16:29:34 »

Права си, но само ако е през делничен ден.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 03, 2014, 14:36:07 »

Днес ходих да се пиша за граждански брак. Цените не са се променили, поне за Красно село, за другите зали не знам. Отидох с една приятелка, която също ще се жени другата година. Бяхме там към 10 и вече имаше 4-5 човека там, а след нас продължаваха да идват. Ако искате само да подпишете през седмицата, без право да се снимате в залата, без музика и всякакви там неща е напълно безплатно. Ако искате да може да се снимате, примерно, се заплаща, като за Красно село беше около 60лв ( знам, защото моята приятелка само ще подпишат, пък ще имат изнесен ритуал на друга дата. ) Дано съм била полезна.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 04, 2014, 11:04:19 »

И ние се записахме вчера за Красно село. Още към 9:30 имаше опашка. Ако ходите сутрин си предвидете поне 20-30 мин. Ние не очаквахме толкова хора още първия ден и закъснях малко за работа blush

Miele, вие ли бяхте двете момичета с детенцето?
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: ноември 04, 2014, 22:35:32 »

Точно ние бяхме. Детенцето е на моята приятелка, голям е бонбон smile
Активен
mea_culpa89
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #87 -: ноември 11, 2014, 12:57:23 »

Здраавейте !
Да се запиша и аз   blum
С "мъжо" ми сме от Пазарджик (по-скоро от околните села де   smile )
За сега сме решили сватбата да е към края на юни, но още не е сигурно. Ритуала - изнесен. За църква все още се колебаем, но май ще има.
Имаме два проблема - гостите ни са повечко (около 200 - голяма рода има моичкия   pardon )
Другия проблем е, че идеята ни е за сватба на открито, по-точно парка в едно от селата ни.
Има от къде да вземем шатри на сравнително добри цени, но нямаме идея как стоят нещата с кетъринга за подобни събития. sad
В общи линии нямаме идеи за цените на почти нищо sad
Ще съм изключително благодарна за всякакви мнения и съвети.
Благодаря предварително и се извинявам ако не съм в подходящата тема
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 09, 2015, 19:27:10 »

Малко полезна информация за бъдещите булки. Днес ходихме до Столичния дом за радостни обреди да си запишем час за ритуална зала. Оказа се,че за неделните сватби трябва да се действа по от рано,защото до колкото разбрах дежурна зала за вечерни сватби е само Красно село,като моят мъж пък му се чуло че и Сердика също работи след обяд,но не съм 100 процента сигурна. Нашата сватба ще бъде края на Юни и вече имаше записани часове за тогава,като си мислехме,че много малко хора се женят в неделя след обяд. Останах много приятно изненадана от служителката която ни обслужи,честно казано очаквах да видя някоя намусена лелка,дето гледа и съска все едно си и изял баничката. Сигурно това е единственото място на което не гледат да ти вземат парите колкото е възможно по-рано,имам предвид,че няма капаро,а цялата сума се заплаща една седмица преди сватбата.Ние запазихме Красно село,не че имаше други възможности,но така или иначе това си беше нашият избор за зала. Цената е 61 лв. без хор и 158лв. със хор. Дано съм Ви била полезна.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 15, 2015, 15:46:46 »

Ние ще се подпишем в друг ден, само с кумове и родители. Искаме изнесен ритуал преди ресторанта в градината... Ще е напълно фиктивно, но идеята много ми харесва, особено ако най-добрия ми приятел се съгласи да го направи...предстои да го попитаме...  yahoo yahoo yahoo. Никак не ми се нрави да разхождам гостите на 3 места до същината, има хора, които не са от София, а и да са пак...  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines