Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:15:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 113118 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #60 -: юли 15, 2014, 12:33:37 »

В ритуалната зала също се подписва два пъти. Подписа пред гостите е нереален. Истинският подпис се прави в друг ден. Поне такива спомени имам. Може и да греша но преди години беше така, сега не знам как е.
« Последна редакция: юли 15, 2014, 13:02:10 от AIVEN » Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 15, 2014, 12:44:22 »

За Пловдив ми казаха, че подписа се слага в деня на сватбата, въпреки че съм с изнесен ритуал. Аз исках да се подпишем по- рано, тъй като ще вадя документи за чужбина, но няма как smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #62 -: юли 15, 2014, 14:58:32 »

По последната информация, която имам, за Пловдив книгата се вадеше. Истинският подпис си се правеше в ресторанта. Може да са променили нещо, но то ще да е отскоро и да не съм чула. Скоро ще съм пак на сватба с изнесен ритуал и ще мога да дам актуална информация.
Нормално е цената на изнесения ритуал да е по-висока - ангажира се длъжностно лице, полиция, която съпровожда длъжностното лице и книгата.
Мариола много хубаво е изброила плюсовете и минусите. Само ще добавя, че ние започнахме 15 минути по-рано, защото всички гости се бяха събрали, длъжностното лице също беше доста навреме дошла. Така че не е проблем плюс-минус няколко минути да се забави или да започне по-рано ритуалът.
Активен
venelinapeeva
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #63 -: юли 15, 2014, 20:09:37 »

venelinapeeva За кой град питаш?

Незнаех че зависи от града.

Става вапрос за Пловдив. Ориентировачно колко струва ритуала? И от кой се провежда?
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 16, 2014, 08:17:13 »

Изнесен ритуал в Пловдив 240 лв- поне толкова беше като го записвах декември. Утре ще ходя да го плащам целия и мога да ти кажа дали има промяна. Води се от длъжностно лице в ресторанта.
Активен
prikazensvqt
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #65 -: юли 16, 2014, 10:25:28 »

с риск пак да се повторя можете в един и същи ден да подпишете  Wink

Всеки си има своите предпочитания, едни си мечтаем за сватба на открито, други за ритуална зала. За мен предимствата на изнесения ритуал са :

-Обстановката, прекрасна градина, тате ме води към олтара
-Удобството! Не разкарваш всички гости от ритуална зала до ресторант
-Всички гости присъстват на изнесеният ритуал, тъй като в повечето случаи е в ресторанта,
-Не бързаш, няма засичане с други булки, не си Н-та на брой днес, особено в София има много сватби в известните ритуални зали, гостите не се лутат да си търсят булката и младоженеца
- не бързате с приемането на поздравления, снимате се на спокойствие с всички гости

минусите са :

- времето! винаги може да завали когато си поиска
- малко е по-скъпичко

ПС. Не считам за минус подписването по-рано. Това за мен не беше от значение! girl_wink
наистина е много по-красиво, ефирно, нежно! но не съм съгласна, че е по-скъпо (зависи какво точно ще се прави де!). Цената може да излезе дори по-ниска от ритуална зала! Ритуалчика взема 100-ина лв, арката не е задължителна, но има цени не особено високи.... Всъщност това е основното! А има и ресторанти, които осигуряват безплатна арка или пък са с подходяща обстановка, която няма нужда от допълнителна украса!
А за времето....по-красиво е, ако е навън, но не е задължително! Ритуалът може да е в самия ресторант, на тераса, фоайе....навсякъде! smile Аз съм с две ръце ЗА изнесения ритуал и ПРОТИВ конвейрния подход на традиционната ритуална зала, където и имената на младоженците може да объркат...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #66 -: юли 16, 2014, 10:38:22 »

prikazensvqt по скъпо е как и да го гледаш, поне в София

При нас беше 300лв за изнесен ритуал, 150лв за озвувчване. 150 лева арка+ столчета.

Иначе дам могат да се спестят тези разходи, примерно приятел да води ритуала, и сам да си направиш арката и столчетата  Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 16, 2014, 11:26:30 »

Ние пък имахме внесен ритуал Wink
В залата в Красно Село,  имаше още много булки отпред преди и след нас, но ако пак правехме сватба пак бих си я направила така (поне за в София).
За мен емоцията на това да вървя към олтара за ръка с моят любим и чустмата, които изпинах по време на церемонията бяха истинският смисъл на този ден и исках да ги споделя с всички наши гости.
Парти,  на което двамата се подписваме в тефтер в градина мога да си спретна и този уикенд,  но семейство станахме веднъж.
Нашата ритуална зала беше много тържествена,  а после поздравления приемахме на коктейл на красивата тераса на хотела smile
Не мисля, че е било кой знае какво неудобство за гостите,  ние нямаме църква,  тъй че сме били само на 2 места.
« Последна редакция: юли 16, 2014, 11:45:41 от госпожица » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: юли 16, 2014, 11:32:35 »

На нас също не ни е излязло по-скъпо изнесения ритуал. Така или иначе общината, където подписвахме, е малка и нямат ритуална зала, а ползват или кметствата, или ресторантите. Нашият ди джей попита дали ще е изнесен ритуал и подготви техника и микрофон за отвън без допълнително заплащане. Така или иначе тортата я рязахме отвън и пак имаше нужда от същата тази техника. Арката, пейките, украсата бяха от ресторанта и не беше умопомрачителна сума, а нещо супер приемливо. Не помня точно, но едва ли повече от 50-100 лв беше за всичко. Ритуалът ни беше 100 лв. Всичко да е излязло 150-200 лв. Най-важното - бяхме само една сватба за деня, нямаше бързане, претупване, конвейер на хора.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #69 -: юли 16, 2014, 20:48:31 »

 В същност изнесената церемония няма никакви предимства пред ритуалната зала, поне практиката показва така, но минусите са винаги на лице. В стремежа си да бъдем оригинални се поставяме в абсурдни ситуации и хвърляме средства от около 5-10, понякога 50 % от бюджета за сватба, за да задоволим капризи, да избием комплекси и да покажем, че "аз" не съм като останалите. Стигало се е до уникални ситуациии на човешката простотия, когато се нагъват кюфтета до картините на Владимир Димитров - Майстора в НХГ - София и се тресат телеса до творбите на всички български художници. Много често гостите на изнесения ритуал са сврени във фоаета на лоби-барове на хотели, стълбищни площадки, тераси на ресторанти, паркинги пред ресторанти, градини от 20 кв.м.....но всичко е въпрос на вкус. Истината е, че са много малко ресторантите, които предлагат възможност за изнесена церемония във вид, който гледаме често в нета, далече, далече от нас. Защо се опитваме да бъдем такива, каквито не сме ? За да сме оригинални, уникални, неповторими или ... ? Защо за тези пари не поканите фолклорен танцов ансамбъл или група, не наемете инструментална формация или нещо, което наистина да зарадва гостите, да ги впечатли и разнообрази ? Това, че тате ви води до олтара не може да впечатли никого, защото тате няма отношение в гражданския процес. 
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #70 -: юли 16, 2014, 21:41:19 »

Според мен всеки го прави така както го чувства. На първо място го прави на теб да ти харесва, защото няма как било то на 50 , 100 или 200 човека да се хареса едно и също нещо. Всеки би искал едно да има на сватба или би го направил друго яче. За някой да вземеш оркестър и тъпани, би било против техните виждания и харесвания, за други това е най - якото нещо на всяка сватба.
Няма смисъл да правиш нещо, за да се харесаш на другите Ако ти е кеф да си различен - БЪДИ! Ако искаш се ожени под вода, в пещера или в космоса - стига това да е начина, по който искаш да заявиш, че обичаш половинката си.
А до колко "тате" има отношение в гражданския процес . ... какво значение има. Приеми го като тържественото му предаване на булката, ако щеш показна благословия над двамата влюбени.Съкровен и романтичен момент, а че другите няма да го оценят - все едно - оцени го ти, баща ти и младоженеца- достатъчно е!  Дали сме гледали много филми и чели много романи, вероятно да. Но е жалко, че когато искаш да предоставиш и покажеш нещо различно и красиво, което хората по цял свят правят, хората не го приемат, именно защото е различно и непознато, а щом е непознато повечето не го харесват  crazy
Едно мнение по въпроса няма. Да ядеш кюфтаци до картини е абсурд, но за това вина имат тези, които са сложили кюфтаците в галерията, а не тези, които ги ядат.
Pachoran, не е нападение срещу изказването ти, просто споделям и аз мнение  pardon
Активен
venelinapeeva
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #71 -: юли 16, 2014, 22:01:50 »

Sunshine87 Благодаря!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #72 -: юли 18, 2014, 10:09:46 »

В същност изнесената церемония няма никакви предимства пред ритуалната зала, поне практиката показва така, но минусите са винаги на лице. В стремежа си да бъдем оригинални се поставяме в абсурдни ситуации и хвърляме средства от около 5-10, понякога 50 % от бюджета за сватба, за да задоволим капризи, да избием комплекси и да покажем, че "аз" не съм като останалите. Стигало се е до уникални ситуациии на човешката простотия, когато се нагъват кюфтета до картините на Владимир Димитров - Майстора в НХГ - София и се тресат телеса до творбите на всички български художници. Много често гостите на изнесения ритуал са сврени във фоаета на лоби-барове на хотели, стълбищни площадки, тераси на ресторанти, паркинги пред ресторанти, градини от 20 кв.м.....но всичко е въпрос на вкус. Истината е, че са много малко ресторантите, които предлагат възможност за изнесена церемония във вид, който гледаме често в нета, далече, далече от нас. Защо се опитваме да бъдем такива, каквито не сме ? За да сме оригинални, уникални, неповторими или ... ? Защо за тези пари не поканите фолклорен танцов ансамбъл или група, не наемете инструментална формация или нещо, което наистина да зарадва гостите, да ги впечатли и разнообрази ? Това, че тате ви води до олтара не може да впечатли никого, защото тате няма отношение в гражданския процес. 
Bravo Bravo Bravo
Изцяло подкрепям колегата в това което е написал. Както в живота, така и на сватбата си човек не може да има абсолютно всичко. Сватбите които гледате по американските филми са изцяло романтично ориентирани, без излишна показност и при тях липсват много други неща за сметка на венчавката на открито. Когато искаш от всичко - получаваш "манджа с грозде".  crazy   Какъв ритуал може да се направи на тревичката до паркинга пред ресторанта? Такъв който да предизвиква смях и съжаление. blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #73 -: юли 18, 2014, 14:00:44 »

Има си хас да не го подкрепяш.... Пак да си попитам - да не сте един и същи човек? lol

Оставете хората да правят каквото си искат, и не мисля че е много адекватно да се изказвате, при положение че нито един от вас не е младоженец в момента. Така че не може да критикувате мечтите и представите на някого, щото видиш ли на вас не ви харесват... Лееееко е нагло и някак си грозно...

Все пак по темата, аз не съм фен на изнесената церемония. Много ми е красива отстрани и наскоро даже бях на сватба , на която бащата на булката я предаде на мъжа и - беше много трогателно, тъй като тя е много близка с баща си. На кой му пука има ли отношение към гражданския ритуал или не, беше емоционално и точно както булката го искаше. cray

Обаче просто това не сме ние с милото. Ние си искаме да обикаляме като гламави - ритуална, църква , ресторанта хахах blum Много ни се чудят повечето ни "модерни" приятели.  Другото е че аз имам страшни пролетни алергии и последното, което ми трябва е кихайки да казвам ДА lol
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #74 -: юли 18, 2014, 21:15:05 »

 Незнам защо приемате всяко мое мнение като нападка. Аз споделям опит, кюфтета до картините поръчаха младоженците, те ги поръчаха, изядоха и платиха. В това няма нищо лошо, лошото е комбинацията галерия кюфтета, някак си неестествено беше и вулгарно. И именно , за да не се повтарят подобни ситуации аз споделям, за не се стига до крайности. Защото сватба и на Марс може да се направи като изнесен ритуал, но на мен лично ми е нестествено някак си, просто фантазията работи повече, от колкото разума.Подводни, вулкански, муждупланетни сватби може би всеки иска да има, но е някак си нестествено. Аз не мога да го приема като реално събитие. Иначе всеки може да прави каквото си иска, стига да има финансов ресурс. Защото всеки КАПРИЗ се заплаща !
 Мое мнение е, че изнесената церемония е и трябва да бъде част от "програмата на водещия - дЖ, водещ и пр. А гражданския или църковния ритуал трябва да си останат такива, каквито са по целия свят - традиционни.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines