Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:17:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 112913 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 10, 2016, 00:46:24 »

Според мен на никой няма да му направи впечатление. Направи го както ще е удобно за вас. А и няма логика да тръгнете от едно място (ритуала) да отидете до църквата и да се върнате пак до точка A.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #181 -: януари 10, 2016, 10:28:17 »

Всички сватби, на които съм била, с изнесен ритуал го правят след църквата.
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 10, 2016, 10:44:20 »

толкова са се променили днес традициите, че на никой няма да му направи впечатление, нашия изнесен ритуал също ще бъде след църквата. Направи го както ти е удобно на теб.
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #183 -: януари 10, 2016, 13:13:41 »

Благодаря ви момичета, значи явно така си се прави. И на мен не ми изглеждаше логично първо да отидем за
изнесен после да се местим за църква и пак да се връщаме. Нали идеята на изнесения ритуал е да няма много размотаване.
Активен
papsvn
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 11, 2016, 08:48:28 »

Здравейте  smile

Намерих си не една, а няколко общини около Варна, които изнасят книгата  yahoo Мога да се възползвам от услигите на общ. Аврен, общ. Вълчи Дол и общ. Балчик. Реално, няма значение към коя община ще сключи брака. Ако искам, мога да се омъжа и на другия край на България. Единствената "уловка" е, ако ни трябва оригинално копие на свидетелството за брак (не ксерокопие). Ще трябва да отидем да си го вземем от общината, пред която сме сключили брака. Туй то smile

Цените вървят 200лв + транспортни разходи за Балчик, 220 + транспортни разходи за Вълчи дол. За Аврен все още не знам, но тази община е най-близо до мястото на събитието и сигурно ще запазя дата с тях.

Надявам се да съм помогнала и на други бъдещи булки  good
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #185 -: януари 20, 2016, 14:31:59 »

Ние мислим нашия ритуал да е изнесен, защото мислим да правим морска сватба и сме си харесали ( за сега един ресторант, който има прекрасна градина) и мислим да е навън  girl_wink
« Последна редакция: януари 20, 2016, 20:00:35 от Teo » Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #186 -: януари 26, 2016, 15:37:24 »

И така, след като звънях още миналата година на Елин Пелин и ми казаха как било много рано още да запазвам датата, защото "те не били София"... Тоест не са така заети...
Звъннах миналата седмица, както се бяхме разбрали и о, изненада. Нашата дата вече е заета от друга двойка в София за същия час. Много се извинявали smile

Извинението за съжаление не жени  lol

Та или ще се женим предварително (спряхме се на 9-ти юни) или имаме план Б, но тоя план Б няма да стане ясен преди Април и после остава въпросът ако ще е с предварителна сватба, кой да и води церемонията събота  lol

Учудващо добре го приемаме де, даже се чудихме дали някой би ни венчал на 29ти февруари, да изпраскаме доста предварително и да не го мислим  pardon
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #187 -: януари 27, 2016, 12:16:47 »

Ние ще подпишем в тесен кръг в отделен ден преди сватбата, а на самата сватба ще има изнесен ритуал. Мисля, че така е най-удобно за гостите. Малко се чудя обаче как да подредя програмата защото изнесения ритуал ще е в ресторанта и е хубаво ритуала да бъде последван веднага от вечерята, което означава че трябва да сложим първо църквата. Няма ли да е малко странно-църква, ритуал, вечеря, имайки предвид, че обикновено се прави обратното-граждански ритуал и после църква crazy

Чак наскоро и аз се замислих за реда при изнесен ритуал и първоначално и на мен ми прозвуча тъпо, но после като се замислих си е логично. Все пак се предполага, че и самия граждански брак вече си го сключил, така че съвсем няма значение за реда така, според мен. Мисля, че ще е голямо улеснение за всички по-малкото обикаляне в самия ден. Даже аз малко се позамислям понякога дали не е лоша идея църковния брак да е в някой друг ден, някъде другаде, само двамата...пак не звучи лошо.  give_rose
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 28, 2016, 11:47:26 »

Мислите ли, че когато има предварително сключен граждански брак, има нужда след това от изнесен ритуал?
Още го умуваме, защото ни се иска да се подпишем на морето, само с най-близките, но след това гостите няма ли да са разочаровани, ако в самия ден има само църковен брак и после тържество?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #189 -: януари 28, 2016, 11:56:37 »

Мисля,че не биха били разочаровани,аз лично съм присъствала на такава сватба и не ми е липсвало нещо като емоция. За мен дори е по-логично,ако няма как подписът да е истински и няма да има клетви и нещо по-специално въобще да се спести театрален изнесен ритуал.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 28, 2016, 11:59:51 »

Точно това си мисля  good - защо да правя подобен ритуал наужким? А няма да си разменяме лични послания или клетви, та няма да има някакъв особен смисъл.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 28, 2016, 12:08:44 »

Направете така както вие двамата мислите, че е правилно. Не се съобразявайте с другите, защото недоволни винаги ще има и няма как да угодите на всеки. Това е вашият ден и вие решавате. smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 28, 2016, 12:13:01 »

Мислите ли, че когато има предварително сключен граждански брак, има нужда след това от изнесен ритуал?
Още го умуваме, защото ни се иска да се подпишем на морето, само с най-близките, но след това гостите няма ли да са разочаровани, ако в самия ден има само църковен брак и после тържество?

Няма да са разочаровани, защото доста от гостите пропускат тези ритуали и отиват направо в ресторанта  smile
Които желае да присъства ще пита за повече подробности, около взимането на булката и т.н.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 28, 2016, 15:52:19 »

Така или иначе повечето DJ си имат програма за младоженците в ресторанта, която е много по-интересна от фиктивен изнесен ритуал.
Иначе пък може някой ваш приятел да влезе в роля и да ви "бракосъчетае" пред гостите, пък вие да си размените мили думи.

Аз съм ЗА изнесен ритуал,ако не е фиктивен. Ако ще сключвате и църковен брак в същия ден, си е една поне 30мин загуба от времето.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #194 -: януари 28, 2016, 20:50:51 »

Бубе, хич не ги мисли гостите, това си е вашият ден smile Да ти кажа за нашите гости, пък и за нас много по-вълнуващ и емоционален беше ритуалът в църквата, така че не мисля, че ще ги ощетите  Wink Успех  heart
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines