Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:04:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дантела Alencon  (Прочетена 28801 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« -: октомври 01, 2007, 09:27:33 »


 help  help  :HELP:Момичета, позволих си да пусна нова тема, защото не видях във форума да се обсъждат дантели. Може би повечето от вас купуват готови рокли, затова,знам ли... crazy

Но аз сега имам проблем. Роклята, която съм харесала като модел в Интернет, е с дантела, наречена Alencon lace. Порових, разбрах, че Alencon е град във Франция и тази дантела се наричала още Кралица на дантелите.Освен това е needle lace- работена на игла. И това е единствената ми информация, на български няма нищо в Интернет, не намерих някой да я продава и т.н..

Знаете ли нещо повече за тази дантела?От типа на брюкселските ли е? Това "изработена на игла" да не означава, че е плетена на една кука?Ако е така, сигурно в България могат да я изработят, как мислите?Или ще трябва да я търся..де да знам, от Франция? crazy  Oh my ... Абсурд! Няма да мога да си я позволя  girl_impossible
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 04, 2007, 17:08:23 »

Авва, 4ак сега жидях за дантелата...
Не е плетена на кука, а на игла и е доста скъпа. Аз минавам през Alençon доста редовно...там има зял музей; 6те ппотърся инфо (на френски, но 6те ти преведа)smilesmilesmile, но кажи какво то4но.
Ина4е мойе6 да си я купи6 в БГ, в модните къ6ти и специализираните 6ива4ки със сигурност я предлагат
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #2 -: октомври 05, 2007, 08:37:57 »

Valentinka, благодаря ти още веднъж,миличка!  air_kiss
Аз вече имам малко повече информация и снимки. В онлайн магазините я намирам, но първо в Щатите, второ артикулът е бордюр /не знам така ли се казва  crazy/ и не мога да преценя на мен какъв точно и колко ще ми върши работа. За скъпото-видях вече  cray А Абел ми каза,че нейната дантела е била същата и едва я е намерила в два магазина в София.Но и там ще пробвам.
Във вторник имам първа среща с шивачките, да видим те какво ще кажат, като им покажа снимката. Поне да знам какво и колко ми трябва.
Втората ми стъпка е ходене до Димитровград до склада на Антикдантела, да видя няма ли да харесам нещо подобно.
И изобщо, свеки още не е говорила с мен по въпроса до каква сума може да бъде роклята ми,поне да знам има ли смисъл да се напъвам и да ангажирам 100 човека с тая дантела  hysteric
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 05, 2007, 09:13:04 »

аз то4но по тази при4ина предпо4итам на6те да ми вземат роклята...по комфортно 6те се 4увствам.
И аз видях само бордури, но с разли4на 6ирина...пак 6те погледна
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 11, 2007, 23:50:42 »

ей мацки я  дайте снимки на тази дантела,че ми стана много интересно blum
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #5 -: октомври 12, 2007, 08:09:10 »

Маслинка, ето две снимки на прословутата дантела. Можеш да я видиш и в галерията ми на роклята със заглавие ОНННН - smile
Ама като се срещнах с потенциалните шивачи, казаха,че не се наемат да я правят роклята с тази дантела, много ръчен труд било, роклята щяла да излезе хиляди левове...направо ме отчаяха. cray А и свеки като добави :Ееее,трябваше да се ожениш за Абрамович, не за моя син."..... beating
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 12, 2007, 09:12:33 »

аааааааааа това ли било дантелата,мисля,че в романтика има доста от нея,поне намен ми изглежда че е същата ама може и да се бъркам(виж роклите на Rosisitela i Radost-те са шити там и според мен са с подобна дантела)
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 12, 2007, 09:18:12 »

Да, маслинка, наистина роклите в Романтика наподобяват, може и такава да е...Авва, 6те намери6, и да не то4но такава, сигурна съм. Виж ако иска6 и роклите на Симон Ателие, те не са с такава, но пак са мн хубави Oh my ...
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #8 -: октомври 12, 2007, 09:25:23 »

Маслинка, ето две снимки на прословутата дантела. Можеш да я видиш и в галерията ми на роклята със заглавие ОНННН - smile
Ама като се срещнах с потенциалните шивачи, казаха,че не се наемат да я правят роклята с тази дантела, много ръчен труд било, роклята щяла да излезе хиляди левове...направо ме отчаяха. cray А и свеки като добави :Ееее,трябваше да се ожениш за Абрамович, не за моя син."..... beating


 Girl_sing вярно е миличка...за съжаление много труд изисква така на пръв поглед лесна за изработка рокля.....Моите шивачки се видяха в чудо докато я направят/верно дантелаата не беше същата като тази която си харесала, но пак изрязваха и зашиваха елемент по елемент/...Ако искаш отиди до МИНОН /имат магазин и в Сф/ и питай за цената...на мен ми излезе 400 pardon
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #9 -: октомври 12, 2007, 09:35:40 »

Maslinka,да, мисля, че на Росистела е абсолютно същия тип дантела, аз вече се свързах с нея.
Но като стана въпрос за роклите на Романтика, по принцип аз не мога да си позволя рокля за около 3000лв. за съжаление.  cray

Валентинка, къде е това Симон? crazy

Аззззз, знаеш ли дали Минон имат магазин в Асеновград? Че ми е по-близо. Те не бяха ли бургаска фирма?И може ли да покажеш твоята рокля,мила? give_rose
Поправям се веднага- Майченцееее, какви са тези действия под прикритие, бре,мила..викам си бре,а то-нашето Майче с нов ник.  laugh  laugh  laugh
« Последна редакция: октомври 12, 2007, 09:46:26 от avva_stz » Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 12, 2007, 09:43:15 »

Авва, ето ти линка. Дизаинерката е Гергана Симеонова и роклите са страхотни, аз и на живо съм ги виждала...такава изработка, такива материи. Ина 4е е в София на Солунска

http://www.gsimeonova.com/
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 12, 2007, 09:52:31 »

Maslinka,да, мисля, че на Росистела е абсолютно същия тип дантела, аз вече се свързах с нея.
Но като стана въпрос за роклите на Романтика, по принцип аз не мога да си позволя рокля за около 3000лв. за съжаление.  cray

Валентинка, къде е това Симон? crazy

Аззззз, знаеш ли дали Минон имат магазин в Асеновград? Че ми е по-близо. Те не бяха ли бургаска фирма?И може ли да покажеш твоята рокля,мила? give_rose
Поправям се веднага- Майченцееее, какви са тези действия под прикритие, бре,мила..викам си бре,а то-нашето Майче с нов ник.  laugh  laugh  laugh
avva_stz миличка роклите на романтика са по 1000 good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #12 -: октомври 12, 2007, 11:10:53 »

Поправям се веднага- Майченцееее, какви са тези действия под прикритие, бре,мила..викам си бре,а то-нашето Майче с нов ник.  laugh  laugh  laugh
laugh laugh laugh заблуда на врага tease
Мила за Минон знам че имат само в Сф и Бургас pardon...съветвам те да си потърсиш шивачка която има желание да ти ушие роклята....Верно е че и скъпо излиза, но тези които го казват..просто не им се захваща...Златина /от Минон моята шивачка/ просто я виждах момичето че присърце я беше взела моята...и се ядосваше когато не ставаше, и я разшиваше и на ново и на ново...И накрая както ти казах...400лв..Стискам ти палци....нали съм си и пристрастна към "нашите" рокли kiss2
Активен
deizi_p
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #13 -: август 08, 2008, 13:52:44 »

здравейте ,относно дантелата в Одета ми предлогиха такава имат неверовтен избор но и там не е мн евтино,зависи какво тарсите аз сте си пора4ам там
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 10, 2009, 23:57:26 »

Maslinka много нежна булка си - невероятен воал с прекрасна дантела и нежна рокля smile! Да ми дадеш напътствия от къде мога да взема такъв воал и как се закрепя за главата???

На модератора се извинявам, че това не е тема за воали, но не можах да намеря такава sad.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines