Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:24:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 25 част  (Прочетена 159199 пъти)
 
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: септември 12, 2013, 08:32:47 »

миличката  tease спокойно като идете на място ще видите всичко и ще разбереш коя е твоята рокля още като влезеш в магазина, а на малката могат да направят същата като твоята
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #436 -: септември 12, 2013, 18:41:56 »

Спешен въпрос към дамите, които имат представа/опит за корекциите на рокли: ако се наложи, може ли да се коригира ширината на горната част, талията и ханша на цяла дантелена рокля с цип, който е прикрит от декоративни копчета? Ако да, ориентировъчно до колко сантиметра? Моя позната ми предложи невероятна рокля (оригинална Pronovias с дантела heart !!!), която ще даде или на мен, или на една своя приятелка, която също е булка догодина (според зависи на коя от нас й стане роклята или й пасне по-добре на фигурата). Знам, че трябва да се види от шивачка, но питам, защото е добре да имам някаква идея предварително дали и колко може да се коригира, защото след 2 седмици ще я меря и не искам да се навивам прекалено много, че ще съм с тази рокля, ако не мога да я коригирам при нужда. Ако някоя от вас сподели мнение-много ще ми помогне. Стискайте ми и палци да се пъхна спокойно в роклята с цената на минимални корекции (ох, Pronovias с дантела, любимите ми, гора от палци ми трябват  tease )!!!

Намерих почти същия модел, какъвто е въпросната рокля, за да видите кройката (и роклята  heart):
http://www.google.bg/imgres?sa=X&rlz=1C1CHMO_bgBG523BG523&es_sm=93&biw=1344&bih=752&tbm=isch&tbnid=mu1avhToJsvzcM:&imgrefurl=http://fashionra.blogspot.com/2013/02/2013-gelinlik-modelleri-wedding-dress_23.html&docid=PXUaolMrmgzv8M&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/-r15UwNu3SSk/UQoUZhFd9II/AAAAAAAArbE/d24JFhUJiTU/s1600/wedding-dress-bridal-gown-manuel-mota-pronovias-2013-VEREDA-B.jpg&w=660&h=762&ei=QO8xUqamN8nRtAabkYGABA&zoom=1&ved=1t:3588,r:32,s:0,i:193&iact=rc&page=2&tbnh=180&tbnw=158&start=22&ndsp=29&tx=113&ty=127
« Последна редакция: септември 12, 2013, 18:46:31 от Lorenna » Активен
bulkaha
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #437 -: септември 12, 2013, 18:53:45 »

Спешен въпрос към дамите, които имат представа/опит за корекциите на рокли: ако се наложи, може ли да се коригира ширината на горната част, талията и ханша на цяла дантелена рокля с цип, който е прикрит от декоративни копчета? Ако да, ориентировъчно до колко сантиметра? Моя позната ми предложи невероятна рокля (оригинална Pronovias с дантела heart !!!), която ще даде или на мен, или на една своя приятелка, която също е булка догодина (според зависи на коя от нас й стане роклята или й пасне по-добре на фигурата). Знам, че трябва да се види от шивачка, но питам, защото е добре да имам някаква идея предварително дали и колко може да се коригира, защото след 2 седмици ще я меря и не искам да се навивам прекалено много, че ще съм с тази рокля, ако не мога да я коригирам при нужда. Ако някоя от вас сподели мнение-много ще ми помогне. Стискайте ми и палци да се пъхна спокойно в роклята с цената на минимални корекции (ох, Pronovias с дантела, любимите ми, гора от палци ми трябват  tease )!!!

Намерих почти същия модел, какъвто е въпросната рокля, за да видите кройката (и роклята  heart):
http://www.google.bg/imgres?sa=X&rlz=1C1CHMO_bgBG523BG523&es_sm=93&biw=1344&bih=752&tbm=isch&tbnid=mu1avhToJsvzcM:&imgrefurl=http://fashionra.blogspot.com/2013/02/2013-gelinlik-modelleri-wedding-dress_23.html&docid=PXUaolMrmgzv8M&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/-r15UwNu3SSk/UQoUZhFd9II/AAAAAAAArbE/d24JFhUJiTU/s1600/wedding-dress-bridal-gown-manuel-mota-pronovias-2013-VEREDA-B.jpg&w=660&h=762&ei=QO8xUqamN8nRtAabkYGABA&zoom=1&ved=1t:3588,r:32,s:0,i:193&iact=rc&page=2&tbnh=180&tbnw=158&start=22&ndsp=29&tx=113&ty=127
Смятам,че ако шивачката е опитна трябва да направи всичко по силите си.Ох,такава рокля не е за изпускане
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: септември 12, 2013, 18:54:46 »

за съжаление така няма как да ти кажем. принтирай снимката, ако може на оригиналната рокля и бягай при която и да било квартална шивачка. Ще стане за минути, тук най-много да те заблудим. smile
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #439 -: септември 13, 2013, 09:27:31 »

Ох,такава рокля не е за изпускане

Нали? Никога не съм си и помисляла да питам момичето за роклята, защото как ще ми хрумне, че мисли да продава такава рокля  Girl_hide Тя каза, че роклята е 42ри номер, а аз нося точно 42, обаче моделът е русалка, а аз съм с едно дупеее...не много "русалско" хахаха  tease Та може и да ми стане, но да ми седи кофти, или да не ми стане въобще, т.е. много неизвестни има. Аз затова гледам да не се навия много, че ще съм с тази рокля, да няма разочарования. И все пак палците не са излишни, стискай силно  Wink

за съжаление така няма как да ти кажем. принтирай снимката, ако може на оригиналната рокля и бягай при която и да било квартална шивачка. Ще стане за минути, тук най-много да те заблудим. smile

Благодаря за бързия отговор  give_rose Аз мисля с една позната шивачка да ходя на пробата. Дано все пак не се наложат големи корекции, че съм чувала, че роклите с цип почти не можели да се коригират (но нямам никакъв опит с такива неща и не знам вярно ли е това, което съм чула). Май положението е следното: отивам, меря и това или е моята рокля, или не е  pardon . Така че стискай палци и ти  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #440 -: септември 13, 2013, 13:47:36 »

То дали е с цип или с връзки - разлика голяма при корекциите няма. Все пак страничният шев не може да "избяга" много от определеното му място и да отиде под бюста например Wink До колкото те разбирам, евентуално ще има нужда от отпускане, а не от свиване - така ли е? Единствено се ориентирай към шивачка, която има подходяща машина. Роклите са от много фини материи и да не се пуснат бримки или да личат дупките от иглата накрая. Иначе не мисля, че ще е проблем корекция с един пръст. По-голяма разлика вече може да развали кройката  smile
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #441 -: септември 13, 2013, 15:02:51 »

bulkaha - роклята е невероятна!
Активен
bulkaha
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #442 -: септември 13, 2013, 18:24:47 »

bulkaha - роклята е невероятна!
good
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: септември 13, 2013, 19:04:50 »

За съжаление за отпускане почти няма шанс, защото те тези рокли не ги шият с резерв и няма как шивачката да настави такава дантела pardon
Освен това, ако попринцип не си харесваш дупето в подобен модел рокля, ще ти избоде очите. Аз като мерих подобна имах чуството, че бедрата ми са 3 пъти по-широка и с моите 1,60 приличах точно на тапичка в моите очи...
Красива рокля, но не за всяка фигура.
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #444 -: септември 14, 2013, 14:01:59 »

То дали е с цип или с връзки - разлика голяма при корекциите няма. Все пак страничният шев не може да "избяга" много от определеното му място и да отиде под бюста например Wink До колкото те разбирам, евентуално ще има нужда от отпускане, а не от свиване - така ли е? Единствено се ориентирай към шивачка, която има подходяща машина. Роклите са от много фини материи и да не се пуснат бримки или да личат дупките от иглата накрая. Иначе не мисля, че ще е проблем корекция с един пръст. По-голяма разлика вече може да развали кройката  smile

Вероятно ще има нужда от събиране на талията и отпускане на ханша, или само второто. За машината на шивачката изобщо не се бях сетила да помисля,  много благодаря,  че ме подсети  give_rose Ако роклята ми стане и трябва преправяне,  вероятно ще я занеса директно в някое сватбено ателие, само трябва да проуча къде ги бива с корекциите. Идеи (за София)?

За съжаление за отпускане почти няма шанс, защото те тези рокли не ги шият с резерв и няма как шивачката да настави такава дантела pardon
Освен това, ако попринцип не си харесваш дупето в подобен модел рокля, ще ти избоде очите. Аз като мерих подобна имах чуството, че бедрата ми са 3 пъти по-широка и с моите 1,60 приличах точно на тапичка в моите очи...
Красива рокля, но не за всяка фигура.

Да, права си, а това с наставянето също не го бях помислила, а сега се сещам, че роклята е с безшевна дантела. Хм, все по-интересно става  tease А дупето си го харесвам, но не знам с роклята как ще изглежда-все пак е бяла и прилепнала. Има шанс тесният модел да се балансира от талията и ръста ми (173), обаче пък това,  че талията ми е два номера по-малко от ханша хич не прави лесни корекциите на рокля русалка girl_impossible  Ще видим.
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: септември 15, 2013, 07:30:33 »

Аз си преправих моята рокля в Сватбения център в Младост 4 и съм доволна, но май имаше хора, които нещо не успяха да си преправят роклите там... Може би трябва да питаш по телефона дали биха могли да ти направят желаните корекции.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: септември 15, 2013, 09:11:58 »

БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 26 част
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines