Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 19:32:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 25 част  (Прочетена 169044 пъти)
 
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 26, 2013, 20:36:36 »

ratatui, моята информация от тази седмица - нясвсякъде казват между 15 дни и месец
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 26, 2013, 21:19:36 »

Много ви благодаря! Бях се притеснила, че няма време. Наскоро говорих с една позната и тя ще се жени скоро и като ми каза колко съм закъсняла и че няма да имам време и аз  GROAN
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 26, 2013, 21:21:54 »

ооо,  аз колко пъти го чух това ... като имаш в предвид, че бях обявила, че няма да шия нищо. все ми казваха, че нямам време ... е купих я.. сега ходя тайно да си я гледкам  blum
Активен
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 26, 2013, 22:01:12 »

Извинявам се за въпроса момичета, но реших да попитам вас. Някоя знае ли от къде мога да разбера долу горе колко струват роклите в Асеновград, защото нямам никаква представа.  Търсих в сайтовете им но има само модели без цени. Чудех се дали през интернет ми е по-добре да си я купя или от многобройните магазини които чувам, че има там. Благодаря и пак се извинявам за въпроса, но няма от къде да разбера, а някоя от вас може да е запозната.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #49 -: май 26, 2013, 22:03:37 »

В Асеновград не съм гледала подробно, но това, което видях беше от 300 до 1300лв. Масовите са по 400-500лв.
Активен
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 26, 2013, 22:09:29 »

В Асеновград не съм гледала подробно, но това, което видях беше от 300 до 1300лв. Масовите са по 400-500лв.

Много ти благодаря за бързия отговор  girl_wink
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 26, 2013, 22:22:38 »

моята е Асеновградско изпълнение, но купена от София. Цена 460лв, от магазина правеха отстъпки за абитуренти и казаха, че трябва и на булките да направят затова я взех за 400лв
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 26, 2013, 22:25:55 »

Шантал, може ли да кажеш от кой магазин е? Може и да си казала, но аз съм пропуснала май  blush
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #53 -: май 27, 2013, 00:36:00 »

Нещо, което много ме учуди бе как точно са определени цените за булченските рокли, ще дам пример.
В сватбена агенция, която работят с асеновградска фирма за тоалети и налична шивачка( правеща главно рокли за шаферки) трябваше да поръчаме рокля след нашата сватба за едно 14 годишно момиче, което на ръст е колкото мен, но по-слаба. Роклята трябваше за някакъв обичай при католиците, и трябваше да е бяла, дълга,прикрит гръб и деколте, но да има нещо че да е само като"бял чаршаф". Имаше наистина красиво деколте, дантела и набрано с висока талия и падащи на различни нива пластове в долната част. Ушиха я за 10 дни ,струваше 150 лв и не отстъпваща ни най-малко от много от булченските рокли с цени 400-600 лв......та къде отива тази цялата разлика-в името на роклята, името на шивача или ден година храни!!! И как така иначе все за цял месец се шие не го разбрах!
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #54 -: май 27, 2013, 01:58:23 »

Раче, магическата думичка в случая е "сватба". Като я чуят, всички, обслужващи сватбения бранш - агенции, флористи, магазини, завишават значително цените на стоките, които предлагат. Убедих се в това през последните месеци - цената на една и съща услуга, извършена от едни и същи хора е различна в зависимост от повода. Пресен пример - трябваше ми хубав букет за едно събитие, влизам в цветарски магазин, показвам снимка на продавачката и казвам "Искам го по ето този начин", а тя "за сватба ли е", казвам "не", тя стои, гледа снимката и пак, "ама булчински ли е", аз пак "не", тя "ама много прилича на сватбен букет", аз - "може да прилича, ама не е сватбен, просто много ми харесва и го искам същия" и така 15мин, докато накрая я убедих, че наистина ми предстои сватба, но септември. Накрая я питам "какво значение има дали е за сватба или не", а тя "ами...цената е различна", питам "къде е логиката", а тя само ми вдигна рамене..smile Стана ми смешно smile
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 27, 2013, 09:17:21 »

Леле аз по същия начин се изумявам чуят ли думата "СВАТБА" и веднага нещата се променят   shok и за рокли и за букет, и т.н... Цените толкова много се надуват, че няма накъде  angry и всички търговци си мислят, че след като си се наел да правиш сватба, колкото и да ти кажат си готов да ги дадеш с лека ръка, все едно ги копаеш ...
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 27, 2013, 09:32:12 »

Хах, ами да, "сватба" е магическа дума. То си е чак "срамно" да не надуят цените, все едно на 8-ми март да не се вдигнат цените на букетите  funnytooth
Иначе, аз съм на мнение, е има разлика между по-евтините и по-скъпите булчински рокли. Ако всичко е както трябва, би следвало по-скъпите да са направени от по-хубави материали. Виждала съм един и същи модел за 400 и за 1200лв, е няма как да си изкривя душата, разлика има голяма.
Съвсем отделен е въпроса дали цените не са надути Wink
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 27, 2013, 10:22:55 »

Шантал, може ли да кажеш от кой магазин е? Може и да си казала, но аз съм пропуснала май  blush

пропуснала си  blum Пиротска 18 пише търговски център на зелен фон, а отвън седи една рокля и надпис продажба, наем и поръчка smile
Активен
Favorite
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #58 -: май 27, 2013, 11:16:50 »

Време и аз да се похваля - ИМАМ БУЛЧИНСКА РОКЛЯ  danceg Това беше първата рокля, която харесах, но за всеки случай обиколих всички сватбени магазини в София, както и тези в Асеновград. Накрая моето съкровище ме чакаше в Арети  heart


* 7545.jpg (62.86 KB, 435x600 - видяно 435 пъти.)
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 27, 2013, 12:42:02 »

момичета, имам въпрос. тъй като сватбата е юли и се предполага, че ще е адска жега, та си мислех под роклята да съм босичка с идеята, че никой няма да ми види крачетата, но сега се води спор ... официални облекла се носели с чорапогащник. мисля, че някъде бях чела обсъждане по темата, но не го намирам...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines