Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:45:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ma6ka - 15.06.2013  (Прочетена 58017 пъти)
 
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 17, 2013, 10:58:31 »

Честита тема ma6ka_    smile

Много готина е вашата история, определено личи, че половинката е с чувство за хумор и знае какво иска  good А нещата които си замислила за сватбата са страхотни. Честно да ти кажа променям си мнинието за карамфилите, като гледам какви красоти има тук !!!
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #31 -: май 17, 2013, 13:26:36 »

ma6ka, историята ви е страхотна! Супер сладко с тези палачинки! Ще има да разказвате на децата и внуците! Ех, колко истории се крият между етажите в блоковете на Студентски град...  heart
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 17, 2013, 18:02:51 »

biggrin палачинкииии
Неслучайно са казали, че любовта на мъжа минава през стомаха му  tease
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 18, 2013, 03:33:31 »

Много забавна история, особено това с палачинките:D Просълзих се от смях lol
Декорацията, която си показала, е страхотна! Bravo Карамфилите незаслужено са пренебрегвани за сватби, защото хората като цяло ги свързват с други поводи. А са толкова красиви цветя и остават свежи доста дълго време.  good
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 18, 2013, 05:12:04 »

честита темичка, изчетох я на един дъх smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #35 -: май 19, 2013, 21:56:33 »

Каква интересна история! И колко хубаво, че е бил търпелив и настоятелен спрямо теб smile

Записвам се и следя с любопитство!  Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 20, 2013, 10:01:49 »

Момичета, много ви благодаря за активността smile

Последните 3 дена нещо ми се обърква организацията и съм се разстроила малко, но се надявам и новите неща да преглътна  nea
Не зная дали съм споменавала до сега - нашата сватба няма да е в София, а в малко градче /да не използвам други квалификации/ и това доста ме затруднява. Повечето неща са новост за хората там /по принцип не искам нищо кой знае какво/ и това доста ги изненадва. Повечето хора не искат да нарушат "коловозите" си на работа и мислене! Разбира се има и такива, които са Ок с новите неща и се разбираме с малко повече обяснения  pardon

Исках да облека стените на ресторанта, но фирмата, която е способна да направи това и ресторанта да изглежда добре, има 3 сватби в нашия ден и не може да поеме ангажимент. Има местна фирма, която го облича, но резултатът не е приемлив за мен smile

Такааа, оплаках ви се. Сега да ви кажа и подготовката ни до къде е smile

Като цяло основните неща са уговорени, но имам и притеснения за някой елементи.
Тази седмица трябва да си взема роклята и да си скъся воала, че се "престарах" с дължината му  pardon Надявам се всичко да Ок с роклята  Girl_hide
Трябва да вземем костюм, риза и обувки на милото  hi По принцип съм се настроила, че това ще се случи бързо. Той ходи официално облечен на работа, така, че няма да е нещо нова за него.
Трябва да уточним и тортата за гостите. Ще имаме отделна малка дву-етажна торта за разрязване. Мисля и да прозвъня и потвърдя всички направени уговорки за самия ден  pardon
Остават ми и печатните елементи - номера за масите, опаковки за подаръчетата за гости, Welcome letter за стаите в хотела, етикети за бутилките.
Днес ще си направя подробен списък с всичко и започвам да отмятам  writer

Доста неща не съм написала все още, така, че ако нещо конкретно ви интересува, моля питайте  Girl_hide

Сега ви пожелавам лек ден и успешна седмица и се захващам с моите сватбени дела  Computer
« Последна редакция: май 20, 2013, 10:04:18 от ma6ka_ » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #37 -: май 20, 2013, 10:22:55 »


Ma6ka не се тревожи, човек като не се отказва да търси решение, винаги намира такова, защо не изпробваш при други фирми в близки по-големи градове. А когато резултата, правен от фирми не ти харесва, можеш просто малко по - на дълго и на широко да им обясниш какво точно искаш. Аз направих така, написах им уърд документ с най най малките подробни обяснения за украсата плюс подробно снимки на всеки детайл, стана цял роман, така се надявам че грешки няма как да станат.
Какъв е този welcome letter? Защото аз съм в размисъл как да разпространя подробната програма на гостите, освен на уебсайта ни ми се искаше и някак материално да им я предам, за да няма разбрали недоразбрали после, и това за което ти говориш ме навява на идея :-).
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 20, 2013, 10:35:43 »

Здравей,
Исках да те питам след като няма да сте в София, как си организирала прическата и грима?

Успех с роклята, моята имаше няколко преправяния и знам, че може да е изнервящо Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 20, 2013, 10:42:02 »

Мрявче, ние сменихме фирмата за декорацията, но като опции не предлагат това "обличане" за което говорех, но определено ми харесва повече отношението им към мен smile Фирмите в по-големия близък град също не са правили такова нещо и затова се свързах с фирма от София, за която това е "нормален" ангажимент, но закъснях и дата вече им беше ангажирана. С това вече се примирих до известна степен и реорганизирах цялата декорация, за да е в тон с обстановката.

Welcom letter е точно това, което си мислиш  good - в него ще събера цялата информация, която искам да предам на гостите - програма за деня на сватбата, часови диапазон на закуската на следващия ден, възможност да ползват басейна на хотела, телефон на такси, карта от хотела до мястото на изнесения ритуал и вечерята. Момичетата, за които съм запазила фризьор, ще имат и това инфо в писмото, за да няма питания "ама моя час кога беше, къде трябва да отида?".
Мисля си да добавя и информация за основните забележителности в околността, ако някой има интерес да ги посети  smile
Представям си го от няколко отделни листа, може би формат А5, хванати в горния ляв ъгъл с панделка  Girl_hide
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 20, 2013, 10:49:04 »

Здравей,
Исках да те питам след като няма да сте в София, как си организирала прическата и грима?

Успех с роклята, моята имаше няколко преправяния и знам, че може да е изнервящо Wink

Панди, ще разчитам на местни фризьор и гримьор. И при двете съм ходила по други поводи и зная как работят. Ще направя и пробни грим и прическа в деня преди сватбата, за да знаят какво точно ще правят на 15-ти. Като цяло имам представа как искам да изглеждам smile
А за роклята сме се разбрали с дамата, която я шие, че цялата неделя ще се занимава с мен, докато всичко е Ок. За сега нямам притеснения за роклята, защото я харесах в готов вид, но беше цвят шампанско, а искам да е бяла smile Няма да правя съществени корекции по нея. Единствено нейния цвят и цвета на един декоративен елемент. Надявам се в неделя също да съм така спокойна, като я видя smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 20, 2013, 10:54:49 »

хубаво че имаш изпитано решение за грим и фризура. на църковния брак нямах кой знае какъв избор, нито бях пробвала на местно ниво специалистите. та си останах с Homemade прическа и грим. blum
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #42 -: май 20, 2013, 11:53:37 »

Мрявче, ние сменихме фирмата за декорацията, но като опции не предлагат това "обличане" за което говорех, но определено ми харесва повече отношението им към мен smile Фирмите в по-големия близък град също не са правили такова нещо и затова се свързах с фирма от София, за която това е "нормален" ангажимент, но закъснях и дата вече им беше ангажирана. С това вече се примирих до известна степен и реорганизирах цялата декорация, за да е в тон с обстановката.

Welcom letter е точно това, което си мислиш  good - в него ще събера цялата информация, която искам да предам на гостите - програма за деня на сватбата, часови диапазон на закуската на следващия ден, възможност да ползват басейна на хотела, телефон на такси, карта от хотела до мястото на изнесения ритуал и вечерята. Момичетата, за които съм запазила фризьор, ще имат и това инфо в писмото, за да няма питания "ама моя час кога беше, къде трябва да отида?".
Мисля си да добавя и информация за основните забележителности в околността, ако някой има интерес да ги посети  smile
Представям си го от няколко отделни листа, може би формат А5, хванати в горния ляв ъгъл с панделка  Girl_hide


Милааа Машка! Това е великото разрешение на моите терзания как да съм сигурна че хората ще прочетат инфото определено за тях!!! Благодаряя!!
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #43 -: май 20, 2013, 12:24:44 »

Как ти е хрумнало само! И аз вземам назаем идеята за Welcome letter-а.

Това писмо за абсолютно всички гости ли е или само за тези, които са настанени в хотела? Питам защото и нашата сватба ще е в малко градче в провинцията и 2/3 от гостите ще са от там, а гостите, които очакваме да дойдат с хотелско настаняване са около 60-70 души.

Може би за "местните" ще трябва само програма, те знаят всичко останало, а и закуската в хотела не ги късае smile

Даммм и как сама си зададох въпрос и после си отговорих... трябва ми Coffe
« Последна редакция: май 20, 2013, 12:27:54 от malkabulka » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 20, 2013, 12:48:30 »

malkabulka, много правилни разсъждения lol))
Писмото с всички пояснения ще е за гостите с настаняване в хотел, те не са от региона, така, че всяка информация ще им е полезна и интересна.
За гостите от градчето мислех да е само програма, но после се замислих, че едва ли ще тръгна да им раздавам програми предния ден, а и все пак в поканата е посочен начален час и място. Така, че за местните мисля да няма такъв печатен материал smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines