Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:43:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Есенно зимни бебета Октомври ,Ноември ,Декември  (Прочетена 146574 пъти)
 
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 26, 2013, 13:40:24 »

Добре дошла Стаси, безпроблемна бременост ти желая.

Момичета искам да ви питам вие къде си правихте феталната морфология. Моята доки праща всички в клиниката на Мазнейкова "Св. София", но аз май искам във Фемина. Ще съм благодарна ако споделите вие къде сте си правили?
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 26, 2013, 16:29:48 »

Аз си правих две фетални във Фемина и съм страшно доволна.И двете при д-р Славкова.Поне от нея съм доволна,незнам за другите лекари там.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 27, 2013, 08:43:26 »

Аз днес си записах час във Фемина при д-р Цолова  за другата седмица, чувам добри мнения за нея, ще кажа моето след прегледа. smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 27, 2013, 10:06:07 »

аз правих фетална при Марков, в неговата клиника, много съм доволна. Няколко мои приятелки са правили и във Фемина и знам че също са доволни smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #34 -: май 27, 2013, 15:33:40 »

Добре дошла, Стаси! Много символи има в твоя термин! Пожелавам ти лека бременност и красив резултат  give_rose
Момичета, я да ви разпитам за феталната морфология. Като цяло имам чувство, че е повече мода да се ходи на 4D  pardon Аз съм се замислила да ходя, но с друг довод. Проблемът тук в Пловдив, е че се чака страшно много. Часовете са заети със седмици напред. angry На вас лекарите в коя седмица ви казаха, че е най-добре да се прави? Тия дни мисля да запазвам час, защото ме притеснява да не изпусна момента.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 27, 2013, 16:34:37 »

Аличка на мен докторката ми каза, че попринцип се прави първа ФМ със скрининг от 11 до 13,6 г.с, но това е задължително за майки над 30 годишна възраст или ако се види, че има риск и по преценка на лекаря. Аз правих само БХС 2 тм., и сега фетална морфология 22 г.с., втората фетална се прави от 15 до 22 г.с. smile  Това знам аз smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #36 -: май 27, 2013, 16:40:30 »

Тази, която се прави до 22 г. седмица е много важна. Не мисля, че е до мода. Това е напредък в медицината. Гледат органите на бебчо, кръвотока към плацентата и куп други неща. Миналата година на моя позната видяха някакъв проблем на сърчицето на бебчето и след раждане веднага го оперираха, така че понякога може да е животоспасяваща.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 27, 2013, 17:31:45 »

Абсолютно не мисля,че е мода.Напротив много е полезно да знаеш как се развива бебчето и дали всичко си му е в норма.Има много случаи за открити аномалии,които в единия случай ако са поправими се реагира веднага след раждането,а в другия (както стана с моя приятелка),се наложи да прекъсне бременността.
Първата ФМ се прави заедно със БХС от 11-13,5г.с.
Втората ФМ 15-20г.с (като може да се комбинира с късния БХС).
Трета ФМ 28-32г.с.
Аз лично съм ходила на първите две.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 27, 2013, 19:09:46 »

Добре дошла, Стаси! Много символи има в твоя термин! Пожелавам ти лека бременност и красив резултат  give_rose
Момичета, я да ви разпитам за феталната морфология. Като цяло имам чувство, че е повече мода да се ходи на 4D  pardon Аз съм се замислила да ходя, но с друг довод. Проблемът тук в Пловдив, е че се чака страшно много. Часовете са заети със седмици напред. angry На вас лекарите в коя седмица ви казаха, че е най-добре да се прави? Тия дни мисля да запазвам час, защото ме притеснява да не изпусна момента.
Според моя доки ФМ се прави на 2Д .Самите ФМ са си важни.
4Д си е по скоро за кеф на родителите тъй като изображението е по ясно и видимо за родителите.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 27, 2013, 19:46:03 »

Аз си правих и трите ФМ и както казва Гери мисля, че си бяха на 2Д и само от време на време превключваше на 3Д ама и бебка и трите пъти така беше застанала, че не се виждаше много на 3Д
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 28, 2013, 07:43:39 »

Момичета, ето линк за сроковете на ФМ да ги видите: http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100

Гери, не е баш така както казват някой че 4Д се правело само за кеф на родителите, защото знам че докторите оглеждат там за заешка устна примерно и някакви други такива изменения, най-вече лицеви.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #41 -: май 28, 2013, 09:58:20 »

Аз честно казано не правих първите генетични изследвания 11-13 г.с. Мен по-скоро ме интересува не самите генетични с взимането на кръв, а точно 4D-то. Знам, че след като направят клипчета и снимки обръщат пак в 2D и така наблюдават.
Миналата година правих този късен скрининг. Честно казано, от ВМИ тогава ми вдигнаха кръвното, защото имах завишен един хормон. Питах ги какво означава, а те - Ами то това не е диагноза, то това трябва да се види на 4D и тн.  beating Оказа се, че въпросният хормон е този, който се повишава рязко, когато жената забременее, по него тестовете отчитат резултат. В последствие той започва да спада, но спада различно при различните жени. Най-често по-плавно спадане било, ако жената е бременна с момиче. Така се и оказа, до този момент не бяха сигурни в пола на бебето! Но всичко това майка намери като информация в статии на английски в интернет, а никой от лекарите в Генетика не ми го обясни.  diablo Просто миналата година така и не стигнах до 4D и ми е малко мъгляво.  blush
Интересува ме, при тези наблюдения дават ли някакъв документ (от типа на епикриза), в който да е описано какво са видели като органи, функционирането им и тн?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 28, 2013, 10:20:45 »

На мен не са ми давали такъв документ освен мерките от видеозона-там са описани различни параметри като обиколка на глава,коремче и т.н.Но ми обясняваха кое какво е ,броихме пръсти на ръце  и други такива.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 28, 2013, 10:34:07 »

Във Фемина дават такъв документ.Всички параметри са посочени,кои органи са наблюдавани,има ли аномалии в тях.Няма нужда помниш това,което ти се обяснява по време на прегледа,защото после си го пише.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 28, 2013, 10:38:00 »

и на мен при Марков ми дадоха такъв "документ", ама документ е силно да го нарека, отбелязано е какво е гледано и са изкарани стойностите които са измерени от програмата и доктора отдолу на ръка е написал още разни неща.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines