Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:47:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Есенно зимни бебета Октомври ,Ноември ,Декември  (Прочетена 145725 пъти)
 
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 16, 2013, 10:00:55 »

Аз първите движения ги усетих като пукане на мехурчета.В началото е малко странно,защото незнаеш какво да очакваш и това което усещаш неможеш да прецениш дали е бебо или нещо друго.Сега е още мъничко и няма сила.При мен откакто влязох в 7 месец такова ритане настана,даже си мисля,че като родя ще ми липсва някой да мърда в корема.
Също зависи от вида на плацентата-аз съм с предна и по-късно усетих.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #16 -: май 20, 2013, 11:10:50 »

Здравейте! Скоро се оглеждах, че нямаше темичка за нас с бебока, ама сте допълнили списъка... Записвам се с термин 1 ноември (плюс минус няколко дена, че май ще сме големи и трудно ни слагат в някакви граници).  Wink Успешна бременност на всички  Clover
Аз вече усещам, че бебока шава. И аз съм с предно разположена плацента, но моят лекар каза, че зависело и от килограмите. Аз съм качила 1 с много фантазия. Усещането е в началото по-скоро като мускулен спазъм, като леко гъделичкане. Много е рано да се усетят крачета и ръчички. Най-вече се усеща вечер, когато се отпусна и явно бебчо се събужда. Казват, че когато жената се движи, това е като полушване за бебето и то се приспива.
m0onlight, при първата ми бременност бях с ниска плацента (плацента превия), но на мен ми я казаха около 20 седмица, когато усетих тежест в корема. Иска много лежане, защото е по-рисково, а и (както вече са ти казали и другите момичета) с лежане и спокойствие може да се вдигне нагоре. Има два вида ниска плацента, та ако има интерес мога да обясня.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 20, 2013, 11:44:30 »

Аз още не мога да усетя движенията на бебчо cray Не съм питала доки с каква плацента съм, но каза, че е нормално за седмицата, в която съм и да не се тревожа. Утре ще носим изследванията за кръв и урина и дано всичко е наред с показателите, че май така като ги гледам имам на две места по ниски стойности от нормалните (еритроцити и хематокрит)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 20, 2013, 14:01:12 »

AliTia реално движенията се усещат към 19 седмица така ,че горе главата.
Мунче предната плацента не е сериозне проблем ,а и още е доста рано.Ти се пази като цяло.Аз реално не мог ада кажа какво е усещането защото аз го отчетох като такова едва когато имах истинско побутване макар и леко.
На мен за схващането ми помага магнезий, но аз си имах крампи и преди това.От началото на бремеността си имам схащане и неприятно усещане горе в лявото бедро.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 20, 2013, 14:25:53 »

Привет, мамчета Curtsey
Аз да ви кажа гледам да се пазя и да мисля положително и всичко ще се оправи smile Споделих и с доста мамчета, които са около мен и те също като вас ме успокоиха, че не е страшно, а и според тях също е рано да се даде такава диагноза още в 15-та 16-та седмица. Честно казано съм склонна да вярвам на това, защото докторът нищо друго не ми поясни - нито колко ниско е плацентата, нито дали е предна или задна ... Честно казано се радвам, че се чувствам добре и усещам едно спокойствие, така че смятам да се доверя на инстинктите си smile
Аличка, добре дошла тук give_rose Усещанията, които имам, са точно такива, каквито ги описваш и си мисля, че това е бебчо smile Наистина го усещам слабичко, но то и човечето е малко и няма как да ме срита яко blum По-скоро усещам като шава назад-напред, защото ние май сме много шавливи /една моя приятелка вече с детенце ме "успокоява", че както било в корема, така щяло да бъде и като се появи на бял свят blum
Али, не се отчайвай, мила - при всички е много индивидуално give_rose Повечето мами, които съм питала казаха, че са усещали движения в 18-20-та седмица, така че няма за какво да се притесняваш - мисли си само хубави неща и всичко ще е наред smile
Иначе аз схващания нямам, но от вчера усещам едно опъване от вътрешната страна на бедрото дясното само /като разтегнато сухожилие/ - на някой случвало ли му се е ?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #20 -: май 20, 2013, 16:11:04 »

Аз за крампи не мога да дам съвет. Над 15 години спорт явно са си казали думата и нямам на идея за какви схващания говорите. Даже мускулна треска не помня какво означава.  huhhuh.gif

Али, след време ще има да чувстваш бебока, че чак ще ти омръзне тъкмо да се отпуснеш, да си починеш и да ти се разскача из корема  tease Не се тревожи излишно за изследванията. Аз ги гледах на база референтни стойности. Като отидох при моя лекар, той ги гледа - това във връзка с онова е по-еди как си. При мен левкоцитите бяха 13 от максимални 10 за жени. Само където за бременни било съвсем нормално да са 12-13. Ама това лекарят ми го обясни. Аз поне не мога да се оплача, че не ми обяснява нещата. Като има нещо, го питам директно, както беше за тия пусти левкоцити. Гледай само хемоглобинът да ти е ОК.  Wink

Муунче, пита другия път дали става дума за плацента превия. Аз лично се съмнявам толкова рано да ти я диагностицират. nea На-вероятно са имали предвид, че е ниско, което е нормално за началото на бременността.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #21 -: май 20, 2013, 19:24:52 »

Да се включа относно плацентата. Плацента превия се диагностицира в 32 седмица. Преди това плацентата се качва и не може да се говори. Моята също беше ниско разположена, предно прилежание. Оказа се, че е доста често срещано и още по-често се вдига нагоре. Така че спокойно бъдещо мамче, ако нямаш оплаквания и се чувстваш добре, значи всичко е ок. Лека бременност на всичко! give_rose
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 22, 2013, 17:10:12 »

Здравейте коремчета и мамчета!

Моите резултати от изследванията бяха доста изненадващи за мен и таткото shok Оказа се, че съм с 0- кръвна група, а таткото с 0+ Oh my ... Много съм стресната от изчетеното до момента за несъвместимостта на резус факторите. Доки каза, че от следващия преглед започваме да следим антитела и така до края на бременността. Знам, че риска за бебо, ако е взел резуса на таткото е голям и това не спира да ме гризка отвътре cray Иначе всички други показатели си бяха в норма.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 22, 2013, 17:21:16 »

Али изобщо не се стряскай...аз съм със същата кръвна група, а таткото е А+ и не съм имала абсолютно никакви проблеми...а и до колкото четох по въпроса по опасно е вече при следваща бременност..така ми обясни и моята докторка..така, че не се притеснявай и си пускай изследванията за антитела и съм сигурана, че няма да има никакъв проблем  give_rose
« Последна редакция: май 22, 2013, 17:23:23 от cveta_d86 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 22, 2013, 17:56:58 »

Това че си с отрицателна не е толкова зле.Просто ще трябва наблюдение и задължително при раждането да ти бият инжекция Д-Гамаглоболин.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 22, 2013, 18:42:55 »

Али, момичетата са ти казали, въобще не се притеснявай. Майка ми е с 0–, а аз съм взела групата на баща ми А+, единственото нещо е, че са й следили антителата, и след раждането са й били инжекцията, която каза Гучи, и то е най-вече за второ дете smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 23, 2013, 07:40:51 »

Благодаря ви за отговорите, момичета! Успокоихте ме. Не знам може и да е от бременността, но съм станала леко параноична crazy, а никога не съм била такъв човек. Ще гледам да изолирам лошите мисли и да съм позитивна.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #27 -: май 25, 2013, 16:09:58 »

AliTia, няма какво да се притесняваш. Рискът е при втора и следваща бременност. Но какво значи риск, при положение, че тези неща си се следят още по време на бременността.  Wink
Активен
stasidimovska
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 25, 2013, 21:42:00 »

Здравейте момичета smile Да се запиша и аз smile Термина ми е на 24.12.2013 smile Сега съм в края на 9 г.с
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 26, 2013, 10:30:30 »

Лека бременност,stasidimovska.Ще си имате коледно бебче Bravo
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines