Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 05:12:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица, започваща с 13 ;-)  (Прочетена 31675 пъти)
 
mamaKrisi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #30 -: май 14, 2013, 21:15:20 »

Момичета,извинявам се,че се намесвам в спора,но искам да ви дам едно интересно четиво - направете си изводите сами sad
http://www.burgasnovinite.bg/Sekreten-doklad.html
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #31 -: май 14, 2013, 21:33:15 »

 good Въпреки, че не мога да съм сигурна за истинността на първоизточника всичко описва много точно, това което аз се опитах да кажа в няколко изречения! Благодаря за статията!

"Те не осъзнават, че не им трябват лидери, а учители. Че трябва да търсят не лидери които сляпо да следват, а учители от които да се учат и чрез наученото и осмисленото да променят и ръководят живота си и бъдещето на държавата." Другото е въпрос на лично осъзнаване или както аз казах промяна в самите нас!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #32 -: май 14, 2013, 21:52:22 »

 Ей сладури, виждам, че сте на политическа вълна  smile Споделям мнението на Деничка - няма значение чии са парите, кражбата си е кражба. Не е достойно.
 Преди малко една наша съфорумка сподели във ФБ нещо хубаво. Позволявам си да го копирам тук (дано не ми се разсърди  Wink ). Според мен то е на "вашата вълна" в момента  smile

http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/13/2059748_britanskiiat_poslanik_ne_budete_pesimisti_postavete/

 И докато си нищим политиката, Кивинцето си изкарва страхотно на концерта на Бон Джоуви  smile Надявам се дори да не е само страхотно, а разбиващо. В неделя беше така на концерта на Депеш Мод - фантастично  heart На всички пожелавам да могат да си подарят някога подобни изживявания  smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #33 -: май 15, 2013, 07:24:24 »

Момичетааа,

Още ми е следконцертно.. SERENADE SERENADE SERENADE goody Party time...

Невероятна емоция, след следизборното лошо настроение, добре ми дойде да видя едни млади хора, които се интересуват от нещо хубаво и живеят все още в България! Да ви кажа, явно ми трябваше една американска банда да дойде тук, за да ми напомни, аз защо не съм събрала куфарите за някъде. Тука има  готини, топли хора... само малко по-организирани трябва да станем и да строим тълпата "всички останали с БГ паспорт". It`s my life..... продължаваме със срядата, в която не се сяда yahoo yahoo yahoo
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #34 -: май 15, 2013, 08:07:48 »

Първо добро утро give_rose

И понеже на мен не ми е "минало" искам да задам един въпрос на Мишел и Деничка, ако искате ми отговаряйте smile Кой е виновен - само този, който краде или и този който му позволява? Т.е. не мислите ли, че това е двустранен процес? И не разбирайте написаното като оправдаване на кражби, просто не си търся виновник за това, че ние спим.

Рататуй, протестите не бяха срещу герб, просто много умело се използваха и хора, които не следяха положението точно така го разбраха - ето, че и ти го казваш. Никой не забеляза след това как хората от протестите се обясняваха, че не са протестирали срещу тях, за пореден път "цигански" се извъртя ситуацията и се използва чужда кръв и понеже ние сме толкова лесни за манипулиране си остана този привкус от нещата girl_wink Никой и не забеляза, че наравно с тези хора Станишев и Доган се състезаваха да обясняват как протестите били срещу герб, успоредно с протестиращите, които се жалваха че са им извъртели действията, т.е. те за пореден път не чуха народа, та даже се "надвикваха" с него. И помните ли какво направи тоя толкова лош Бойко - обърна се към протестиращите (които вече го защитаваха) и ги помоли да си тръгнат с думите, че не иска да е на власт с цената на петна от кръв по улиците! Това някой чу ли го, осъзна ли го? Докато не се спираха да го плюят!

В момента сме в такава ситуация, че на много хора може и да им се отворят очите като видят до къде може - на власт ще дойде неконституционна партия с незаконни избори...да, и това не видяха - как в деня за размисъл се състезаваха да плюят. Ами мерси, съжалявам че не гласувах за БСП, че да спечелят от рас, защото сега ще си веят байрака и в края Бойко ще им е виновен и останалите, понеже много вярват, точно това ще чуят и говорят. Да ги бяха спечелили, че да си нямат виновник!

И още нещо - много ми е странно как хората дори не се замислят, че въпросните хора не са даже "хора, какво остава за лидери и прочие, защото нямат ценностна система. Защото се издигат на база чужди неуспехи, а не техни успехи. Защото само плюят, като забравят те защо се бяха покрили. И сега половиния народ стои и ги гледа в устата и вече отдавна са забравили как точно Станишев беше изритан, а сега е второ партия?!?!?! Не, всъщност даже се забрави и това как преди два месеца обясняваше, че няма де е лидер, за да спечели гласове! Два месеца..........

Успех България! Докато ни е толкова плитка паметта ще си стоим тук и по-надолу! Не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава! Хайде стига сме си прехвърляли топката на вината, защото най-лесно е друг да опира пешкира за нашите действия или в случая бездействия.

П.П. Ще се радвам ако наистина ми отговорите на въпроса (може и на лично да не ни четат хората).
« Последна редакция: май 15, 2013, 08:16:54 от casky » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 15, 2013, 08:21:12 »

Понеже ви чета не разбрах едно нещо от изказванията на Casky :В случая с еврофондовете кой яде баницата и кой му я дава ???Нещо не можах да разбера примера ,свързан с предишните изказвания.

А за кражбите ще ви кажа едно - 80 даже 90 % от народа ни краде.Такова ни е изначалото - търси се работа ,на която може да се спи ,търси се работа ,от която може да се открадне,търсят се лесни далавери,гледаме колко изкарва шефа ,а не мислим как го изкарва.завиждаме за хубави коли ,а чакаме на социални помощи ,имаме две години майчинство ,а през това време майките ядат семки по градинките и записват децата на частна кухня защото нямат време да им сготвят.Търсим си борсичката от една година и се сърдим ако шефа се направи на интересен ,когато ни уволнява по взяимно съгласие ,а какво му пречи просто да ни съкрати и да си поседим една година на борсата.

Всичко това го казвам от личен опит .Като човек с бизнес ,който всяко управление иска да смачка .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: май 15, 2013, 08:27:08 »

ЗАЩО НЕ СЪМ?...

Христо Ботев

 Защо не съм и аз поет,
поет като Пишурката?
Ех, че ода бих направил
на баба си на хурката!
...................................
 Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея?"
 Но защо не съм и Вазов,
"вярата" си да възпея:
че ще стане вълк овцата,
а певците като нея?!


Това поне е сигурно, неподправено и недопълнено. Както и писано от българин, а не от двама чужденци.
Нека по- умни от мен бистрят политиката.
Та така....
Днес, макар да е сряда и да не се сяда, на мен ще ми се наложи да съм плътно седнала. Че и трябва да мисля, пък "най- мразим да мислим" как с нищо, трябва да направим нещо.
Дано хубавият ден ни вдъхнови, защото, нали знаете..."Бог високо, цар - далеко!". Wink
« Последна редакция: май 15, 2013, 08:38:05 от svekarva » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #37 -: май 15, 2013, 08:30:52 »

Понеже ви чета не разбрах едно нещо от изказванията на Casky :В случая с еврофондовете кой яде баницата и кой му я дава ???Нещо не можах да разбера примера ,свързан с предишните изказвания.

А за кражбите ще ви кажа едно - 80 даже 90 % от народа ни краде.
Ето кой му я дава girl_wink Тези пари от еврофондове не се крадат от Бойко, те се крадат от хора като нас. Отделно други виждат, че се крадат, но стоят и нищо не казват. Искат да изпишат фактура за 2хил, вместо 1000 и я изписват. Е, щом сме толкова честни защо го правим? Щом сме против кражби защо им помагаме? Защо всеки като види КАТ и си предлага 20лв? Има една приказка - крадеца вика дръжте крадеца. Ами ей това сме ние тук...и пак ще се повторя - докато не се променим самите ние, нищо няма да се промени. Другото е една наивност. Защото проблема не е в тези двеста и депутата, а в милионите от народа ни girl_wink Баницата я даваме ние! Написах го назад и пак ще го напиша - няма по-хаотичен и несплутен народ от нас. Помните приказката с пръчките и синовете, нали girl_wink

И по повод поста на Свекърва - знаете ли, мен лично ме е срам да се сетя какво сме били и какво сме станали (казвам го абсолютно честно!)...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 15, 2013, 08:53:48 »

Здравейте дами!
Свекърва, да си ползваш мама Божка със здраве дъъъълги години!
Не казвам, че съм далеч от темата за политиката, но напоследък толкова много ме дразни, че чак ортикарията ме хваща. По телевизията се изказват някакви "експерти", по вестниците вилнеят същите ... Малко много ми идва накъдето и да погледна все за това да се говори. Факт е, че изборите са компрометирани, факт е че всичко е уговорено много по-рано. ФАКТ е ,че никой от нас не знае наистина реалната ситуация, връзките и кръговете във властта. Какъв е смисълът да се "пеним" тук в интернет при условие, че сме на светлинни години от реално ставащото преразпределение.
Аз днес се събудих свежа за първи път от доста време  yahoo Имам време на работа даже да пиша тук  Bravo Напоследък или ми е лошо, или съм с главоболие, или ми е отпаднало - надявам се този период официално да е приключил.
По темата за автобусите - от както съм активен шофьор, мисълта за автобус ме отвращава.  Като ученичка сменях 2 автобуса в едната посока, за да стигна до училище, та от тогава са ми опротивели  blum
Пожелавам прекрасен ден на всички! Ако мога отново ще пиша  Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #39 -: май 15, 2013, 09:39:58 »

Casky, не бих отговаряла на твоя въпрос, защото такъв не виждам. Ти не ме питаш принципни неща и за позиция, а ми четеш лекции за една конкретна партия срещу друга. Аз избягвам да изповядвам чак толкова силни пристрастия тук и не мисля и че трябва. Разбирам вълнението ти, но не приемам думи като "всички сме крадци" и "защо не сме ги спрели". Моето задължение като гражданин и служител е да работя както трябва, да си внасям данъците, да спазвам законите и да имам някакво будно гражданско съзнание, което да канализирам в нещо полезно. Оттам нататък, на мен не ми е работа, нито имам лостовете за това, да контролирам като отделен индивид работата на определен депутат, на правителството, на институциите и на още един куп хора, които получавта заплата, за да вършат тази работа вместо нас. Говориш общи приказки и хубави, ама просто принципни неща, които на практика са само една емоция, която няма как да се материализира в конкретни действия, еднолично, от теб сама.

Много ми хареса цитата с Пишурката, който е чел публицистиката от времето на Ботев, може да открие страхотни паралели между историческите епохи тогава и сега.

На мен днес ми е много специален ден, защото ми предстои нещо голямо и затова желая на всички хубави емоции и по-малко нерви.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: май 15, 2013, 09:42:42 »

 Каскай, естествено, че и двете страни имат вина  smile Хипотетично.
 И все пак, колкото и да не ти се вярва, все още има хора, които няма да дадат 20 лв на КАТ, когато ги спрат. Такива, които виждайки нещо нередно, правят каквото могат, за да го спрат. По твоята теория дори и те крадат, защото има неща, които не са им известни и индиректно участват в кражба. Обаче е абсурдно да ги обвиняваме за това, нали?  smile Важно е съзнателно да не крадеш.
 
 Кивчо, я дай някоя снимка насам от концерта  smile Аз нямам ни една лична от този на Депеш Мод, но си ме топлят изживяванията  heart
 Свекърва, пожелавам ти вдъхновението да те споходи днес леко и неусетно  smile
 InLove_Girl, дано бързо се почувстваш по-добре  smile
 Деничка, дано твоят ден да бъде наистина много, много прекрасен и специален  heart

 Хубав ден на всички и нека сме по-ведри и положителни  Sunshine Както Киви отбеляза, а както пише и в статията, която ви пуснах по-нагоре, трябва да си повярваме и да не се предаваме.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #41 -: май 15, 2013, 10:07:26 »

Благодаря ви за отговорите give_rose Не очаквах много по-различни, но важното е, че поне отговорихте smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: май 15, 2013, 10:16:03 »

Емииии, какво казват за днес звездите?
Киви, ще ми се от първа ръка да разбера за преждевременно прекратения концерт, колко е медийна сензация, колко е истина?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #43 -: май 15, 2013, 10:43:15 »

Ето ме с поисканите снимки, една хубава от официалната страница, че тези от телефона хич ги няма:



Концерта беше страхотен, както ви казах и по-рано българската публика много допринесе за уникалния заряд на концерта и според мен групата го усети. Както вече сте прочели името на автомобила сцена, ще бъде София. Сензация, сензация какво се случи... според мен бяха се подготвили за още по-голямо шоу и щяха да свирят още извън сет листата ако не се беше появил здравословен проблем. Била съм на техен концерт във Виена преди 2 години, там свириха три часа и се връщаха на бис, а половината публика беше все едно е на опера... мирни, тихи, седнали и не пеят с групата, а тук още в началото публиката избухна и пя. Човека се извини, че не се чуства добре и че трябва да прекрати концерта по-рано и си личеше, че не преиграва и му е съвестно, че се налага да спре сега... Имаше нещо във въздуха, което му причини алергия. Е, на средата на Борисовата градина през май има много неща, които да ти причинят алергия, напълно го разбирам и аз съм в отбора на алергичните. И все пак пя цели 2 часа със здравословен проблем в края... никак не е малко, нали?
« Последна редакция: май 15, 2013, 10:45:31 от Kiwi » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #44 -: май 15, 2013, 13:39:21 »

Каскай, естествено, че и двете страни имат вина  smile Хипотетично.
 И все пак, колкото и да не ти се вярва, все още има хора, които няма да дадат 20 лв на КАТ, когато ги спрат.
Не казвам, че няма, а че по-голямата част са такива, съответно и нацията като цяло е такава...една птичка пролет не прави, нали smile Лично аз никога не съм давала, но се сложих под общ знаменател, защото все още се имам за част от общото и от нацията и съответно дали аз не съм дала и още хиляда с мен по никакъв начин не променя проблема на база хиляди... А пък и аз като част от тоя народ мога до поема отговорността на общото, пак ще кажа за това сме народ.

Нямаше да продължавам това, но едно нещо ме провокира (за пореден път) и реших безмълвно да го постна, всеки да си направи извода smile

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=601146639895459&set=a.601144386562351.1073741841.100000003841707&type=3&theater

Всъщност ще дам още нещо върху което може да се помисли (ако някой има желание разбира се) понеже мен лично ме отврати - в най-близкото училище учи на приятелка племенницата, та от там разбрах. Държавата дава пари за закуска на първолаците и съответно фирмата, която взема поръчката за въпросната закуска дава питка (от две хапки) с прозрачен колбас. Кой краде в случая smile И всъщност отвратителното не е кой краде, а от кой крадат...отговори не искам, стига ми поне един да се замисли give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines