Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 01:20:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица, започваща с 13 ;-)  (Прочетена 31554 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: май 13, 2013, 08:39:02 »

Честита нова седмица!
Да е спокойна, мъдра и успешна на всички ни!


* www.monitor.bg.jpeg (47.9 KB, 620x557 - видяно 325 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #1 -: май 13, 2013, 08:53:52 »

Честита и дано да е спокойна наистина, че както завърши предната...

Аз съм в следизборен шок... такива патови резултати, в очакване на голямото надцакване сме! И най-страшните 2 констатации от вчера:
1. 30% от младите хора (18 - 31г.) са дали гласа си за някой различен, който според закона не минава летвата...
2. 50% от българите изобщо не си направиха труда да направят картинката от вчера по-различна. На тези последните мисля съм им най-сърдита! И после имат наглостта да мрънкат, да се оплакват ... а когато те самите трябва да положат едно 20 минутно усилие (с ходенето до секцията) се скриват!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 13, 2013, 09:17:46 »

И от мен хубава и успешна седмица за всички  smile

Не съм писала до сега в седмичната темичка, но днес ми е толкова криво заради изборите, никога не съм се чувствала толкова обречена и безперспективна! Направо не искам да повярвам на резултатите! Как може хората да се продават за 20 лв? И всичко да е превърнато в търг?! Повече от възмотително е!
Вече се замислям дали не е по-добре да съм продавачка в Германия или Великобритания, вместо да се опитвам да правя нещо самостоятелно тук и да няма никакво развитие.
Дано това черногледство е само временно и не "заразя" и другите!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: май 13, 2013, 09:33:08 »

Аз очаквах много повече хора да "разпилеят" гласа си.
За първи път на тези избори на слушах предизборни платформи и агитации на партиите, а наблегнах на Шоуто на Слави, макар да нямам навик да го следя. Точно в петък Иво Сиромахов пророкува, че това са безсмислени избори и че протестите ще продължат. Стана ми доста страшно и неприятно, но......факт. Не съм политолог, нито следя изкъсо събитията, но не съм изненадана от резултата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: май 13, 2013, 10:15:25 »

Може ли да ви ангажирам с нещо по- различно от политика smile
Както знаете, нашите магазини предлагат хранителни стоки и са предимно в селата. Имам поставена задача от търговците, да мисля какво бихме могли да направим, за да привлечем децата. Ще пропуснем 1-ви юни, защото читалищата организират тържества и там сме се включили с пари и дребни лакомства. Аз съм противник на чипсове, снаксове, замразени сокове /по- очно боядисана вода/, но явно децата търсят само това, а и на бабите им е по- лесно и евтино да купуват боклуци. Ще съм ви много благодарна ако ми дадете идеи. Аз си мисля да направим нещо с нехранителни работи - да пуснем уредчета за сапунени балони, тебешири, цветни моливи и книжки за оцветяване. Трябва да е нещо, което да ги накара да влизат по- често в магазина.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 13, 2013, 10:15:57 »

аз съм щастлива, доколкото мога да бъда, защото очаквах още по-лоши събития като резултати. Пък и човек тр да гледа да вземе от ситуацията колкото може. В случая- нищо. така че не ща и да ги коментирам.

поздрав на всички:
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #6 -: май 13, 2013, 10:19:58 »

Добро утро!

Кивче, само едно вмятане по темата, ако позволиш - когато идваш от такъв край на България, от който държавата е абдикирала, а ти продължаваш от друго място да й помагаш с работата си и въобще да си тук в тая страна, а от друга страна си задължен да спазваш всякакви излишни административни разпоредби и да бъдеш спънат откъм това къде ще гласуваш, стигаш до ситуацията, в която съм аз - не живея непрекъснато в града, в който трябва да гласувам и вчера не успях да дам гласа си, защото прецених, че не си заслужава да дам сто лева за път, само за да не помогна с нищо. Хората, които се бунтуват, понякога имат право да реагират така, по-важното е дали работиш и колко даваш на държавата като чисти пари, а гласът ти на избори не винаги променя драстично обстановката, размитият вот между малките партии, които останаха извън парламента го доказва. Не бъди така драстична, защото нещата, които ти наричаш нагли са много по-безвредни от това, което направиха някои от истински гласуващите, а и не винаги нещата опират до едни двайсет минути. Много хора са в моята ситуация.

Аз клоня към мнението на Еми - тия, дето са в момента в парламента, са същите, които виждахме и досега. Така че, ако не е станало по-добре, поне няма да е по-различно от това, на което сме свикнали и сега. Едва ли някой наистина разчита на политици, за да оправят живота му и не бива толкова да влагаме в случващото се.  
« Последна редакция: май 13, 2013, 10:23:26 от Деничка Звездичка » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 13, 2013, 10:26:30 »

Добро утро и от мен!
Аз подкрепям киви, за това че толкова хора не излизат да гласуват, а после скачат най-много колко са недоволни. Друг е въпроса, че повечето ни политици са еднакви и наистина, за който и да гласуваш все е тая, само името е различно или пък гласуваш-не влизат в парламента-разпределят ти гласа за същите тия, които не си подкрепил.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: май 13, 2013, 10:35:39 »

Деничка, държавата от много неща е абдикирала, конкретно като млад човек, който си плаща чинно данъците и осигуровките много често аз си мисля, че само ми взима и нищо не ми дава, но смятам, че винаги когато имам възможност трябва да гласувам, защото ако нищо не правим, шанса да променим нещо е равен на нула. Ако гласуваме е винаги над нулата, макар и 0,0001% над нея.... И така капка по капка...надявам си се на чудеса!

Ти имаш валидна причина да не идеш, но това не са всичките 50% нали, колко просто ги домързя да излязат? Да, размиват се гласове, но всеки допълнителен глас е противодействие срещу купуващите, срещу модел, който не харесваме...
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 13, 2013, 11:30:06 »

Добро утро следизборно!
Май по-добре хич да не се изказвам по темата, защото съм направо бясна от поредната покупко-продажба на България, този път измерена в гласове diablo

Свекърва, да ти кажа ли кое е най-купуваното от децата /като изключим хранителните стоки/ - дискове с музика на Пайнер и тетрадки за училище с корици на фолк певици ! angry И тук няма да оставям коментар по темата ...
Слагам още една къщичка и чакам вашите предположения на кого е Wink

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 13, 2013, 11:45:06 »

явно всички днес сме на еро на перо. huhhuh.gif huhhuh.gif
и честно казано не става по-добре, с течение на деня, поне при мен де.мъжът е болен нещо, най мразя да не знам точно дали е настинка или друго. с тия бъбреци при него никога не се знае, особено като има Т. а точно днеска имам 1000 неща за вършене, половината от които навън в движение. angry
намериха се и допълнително хора да ме занимават с други неща. направо супер.
муун, тази мода с тетрадките не отмина ли бре? аз имам чувството че тези сегашните деца масово толкова всичко им се купува или сами даже ходят да си го купуват, че винаги съм в потрес като тр да избирам нещо за такова отроче. виждам се в чудо. а и харесват повечето скъпи неща-техника, дрешки, скъпи кецове. едно време на какви дреболии се радвахме и още се радваме... ама тая тема сме я нищили, няма пак да я подхващам.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #11 -: май 13, 2013, 15:44:16 »

Айде да ви почерпя малко за разведряване на обстановката, че много сме се оклюмали:



Да, да .... правилно виждате мъфинобувки! Да ядеш ли или само да ги гледаш! Извинения на пощеливците, но това все пак е изкуство smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 13, 2013, 15:51:36 »

Минавам само да ви видя набързо. Вчера, както казах, бях в комисия за изборите, нямахме никакви проблеми, поне в нашата секция всичко си вървеше съвсем нормално и спокойно. Имахме и много голяма активност, предимно от млади хора, което много ме зарадва. Значи все пак има лъч надежда. На всички ни е ясно, че тия избори бяха просто излишни, но няма да задълбавам в темата.

След края на изборния ден, ми се случи нещо прекрасно и мога да кажа, че вчерашния ден приключи повече от успешно. smile

Свекърва, много ти е трудна задачата, пожелавам ти успех в начинанието.  good
Днешните хлапета са презадоволени от всичко и изобщо нямам идея какво може да им привлече вниманието. То все пак и зависи от възрастовата група де, ако са 5-6-7 годишни, може да се впечатляват все още от дъвки, бонбони и шоколади, така че не пречи да се опита. Но за по-големите наистина нямам идея.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 13, 2013, 16:01:20 »

Кив, много грозни тез обувки бре  tease
Роси, браво за хубавите новини !
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 13, 2013, 16:16:38 »

Да, да .... правилно виждате мъфинобувки! Да ядеш ли или само да ги гледаш! Извинения на пощеливците, но това все пак е изкуство smile

Щом е изкуство, не пипам! Wink А и не са шоколадови или от ягоди, така че не са кой знае какво изкушение за мен blum

Роси, радвам се за прекрасното нещо - дано донесе още по-прекрасни неща след себе си smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines