Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:07:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159504 пъти)
 
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« -: септември 27, 2007, 12:19:05 »

С какво ще се отоплявате тази година?
Кое според вас е най-изгодно за отопление?
*парно
*ел.радиатори
*климатици
*духалки
*друго (споменете какво)
Ние сме към "Топлофикация" и въпреки че тази зима беше топличка , платихме космически суми за парно
Та сега мъдрим какво да направим Girl_sing
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #1 -: септември 27, 2007, 12:25:25 »

Ние ще се отопляваме с парно - нямаме друг избор. Иначе пазарът вече наистина предлага най-различни възможности за отопление, но... Щом имаш тръби на топлофикация  ANGRY ANGRY ANGRY, си обречен вече....
Най ми е чудно, всяка следваща зима, ако е все по-топла (глобалното затопляне вече е факт), как тези от топлофикация ще ни взимат паричките hysteric hysteric hysteric

Иначе за мен климатиците - не са добро решение.
Например подово отопление ми изглежда доста добра идея. pleasantry
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #2 -: септември 27, 2007, 14:48:43 »

Втора година се отопляваме с камина с водна риза и е доста топличко, единственото неприятно е мъкненето на дърва. Искрено се надявам до месец-два да имаме и газ, така ще сте си спестяваме хамалогията отвреме навреме.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 27, 2007, 15:36:13 »

в свекървата сега сме на дърва имаме и климатик и на него , но мъкненето всеки ден е кофти макар и да сме на последен етаж и тавана да е над нас, но в новият апартамент ще сме на климатици !!!! просто нямаме друг вариант,  мислехме го много, но няма варианти !!!!! но след като направим изолации и дограмата се смени си мисля, че ще е по-икономично стига климатика да работи нон стоп, тогава дава икономии !!!!! smile


а вие с това парно в София не знам , моята приятелка ми каза , че трябвало да плаща за някакви профилкатики през лятото и значителна сума ужас  diablo diablo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 28, 2007, 15:10:36 »

оф и на нас това ни е голям проблем!!!!!! миналата година бяхме на радиатор на ток, живеем под наем все още, но в края на годината ще се местим и за там още мъдрим какво да измислим, че ще имаме газ чак другата зима..... и сега дилемата е има ли смисъл да си купим климатик за няколко месеца само?!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 28, 2007, 15:13:48 »

оф и на нас това ни е голям проблем!!!!!! миналата година бяхме на радиатор на ток, живеем под наем все още, но в края на годината ще се местим и за там още мъдрим какво да измислим, че ще имаме газ чак другата зима..... и сега дилемата е има ли смисъл да си купим климатик за няколко месеца само?!

лятото няма ли да ви трябва климатик ?smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 28, 2007, 16:14:21 »

Ние сме на локално парно. Да ви кажа честно от това по-хубаво няма. Котелът ни е в мазата и там са ни въглищата и нищо не мъкнем. Отопляваме два етажа/нашият и на сестра ми/ с около 5 тона въглища на година, което е около 1000 лв. за сезон. Мисля, че за две семейства за отопляване от октомври до април е съвсем поносимо, като имаме радиотори и в коридорите и в баните. Зимата при нас е доста студено, а вътре вкъщи ходим по бельо, защото става 25-27 градуса. Нямаме изолация на къщата, а ако имахме щяхме да спестим доста гориво за парното. Въпреки всичко бих си взела климатик за лятото, защото с мъжа ми трудно виреем на горещо, но за зимата за мен това не е решение, поне за региона в който ние живеем, понеже е планина все пак.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 28, 2007, 16:19:51 »

Ние сме на локално парно. Да ви кажа честно от това по-хубаво няма. Котелът ни е в мазата и там са ни въглищата и нищо не мъкнем. Отопляваме два етажа/нашият и на сестра ми/ с около 5 тона въглища на година, което е около 1000 лв. за сезон. Мисля, че за две семейства за отопляване от октомври до април е съвсем поносимо, като имаме радиотори и в коридорите и в баните. Зимата при нас е доста студено, а вътре вкъщи ходим по бельо, защото става 25-27 градуса. Нямаме изолация на къщата, а ако имахме щяхме да спестим доста гориво за парното. Въпреки всичко бих си взела климатик за лятото, защото с мъжа ми трудно виреем на горещо, но за зимата за мен това не е решение, поне за региона в който ние живеем, понеже е планина все пак.

това е супер, но трябва да има някой който постоянно да зарежда с въглища или не е така !!???!! smile иначе е много удачно за къща и мамини мислеха да го правят така, но те са на работа до 7 до 19 ч. и тепърва като се върне човек да пали парното не им хареса nea nea nea nea
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 28, 2007, 21:57:43 »

Да трябва да му се хвърлят въглища на всеки 3-4 часа. Аз го паля сутрин точно за 5 минути и след това му хвърлям пак въглища на обяд като се прибера в почивка. И след това вечерта като се прибера още има жара и пак му хвърлям и така е топло цял ден.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 29, 2007, 00:21:02 »

Ние сме на локално парно. Да ви кажа честно от това по-хубаво няма. Котелът ни е в мазата и там са ни въглищата и нищо не мъкнем. Отопляваме два етажа/нашият и на сестра ми/ с около 5 тона въглища на година, което е около 1000 лв. за сезон. Мисля, че за две семейства за отопляване от октомври до април е съвсем поносимо, като имаме радиотори и в коридорите и в баните. Зимата при нас е доста студено, а вътре вкъщи ходим по бельо, защото става 25-27 градуса. Нямаме изолация на къщата, а ако имахме щяхме да спестим доста гориво за парното. Въпреки всичко бих си взела климатик за лятото, защото с мъжа ми трудно виреем на горещо, но за зимата за мен това не е решение, поне за региона в който ние живеем, понеже е планина все пак.
това е супер, но трябва да има някой който постоянно да зарежда с въглища или не е така !!???!! smile иначе е много удачно за къща и мамини мислеха да го правят така, но те са на работа до 7 до 19 ч. и тепърва като се върне човек да пали парното не им хареса nea nea nea nea
И при нас е така.Само че живеем в апаратмент при нашите и имаме лудият късмет мазето да се падне точно под апартамента ни /на първият етаж сме/ и татко направи локално парно.Е наистина е голям рай и въобще не е скъпо.
« Последна редакция: септември 29, 2007, 11:11:31 от maria_lakova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 29, 2007, 10:24:04 »

ние с милото сме на парно но е така горещо в нас че няма нужда да го пускаме много много с изолацията и дограмата  става като парник в къщи зимата е добре ама лятото се издушаваме laugh и аз съм мислела за климатик но съм чувала (сега не знам дали е вярно)че не било хубаво и топло да ти духа от климатика взе пак било въздух и духало и някакви такива.но не съм се отказала заради това а просто защото не ни е нужен
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 29, 2007, 11:21:13 »

Моите родители се утопляват с климатик и са много доволни  good Хола ни е доста голям, защото кухнята е отделена само с бар-плот, та и тя се утоплява с него! Не го спират никога, само го оставят на някакъв друг режим (не му разбирам много, защото има разни функции с кислород, йони някакви и т.н.  pardon ) но инвестицията беше голяма, защото струваше доста  angry Баща ми е на принципа, че ако се купува нещо, то ще е наистина качествено и не обича да купува евтини неща, особено за електроуреди и техники  pardon И понеже е по-висок енергиен клас като ток не плащат много и са изключително доволни  good
Ние в София сме вързани с парното, няма как! Аз съм доволна от парното и го предпочитам, но пък накрая какви изравнителни сметки ще дойдат не е ясно  crazy Ние например все още нямаме изравнителна сметка за миналата зима, а скоро сигурно ще пускат парното, че идва новия утоплителен сезон  crazy angry Като чуя за Топлофикация и направо  diablo Но пък да имаш винаги топла вода е направо Рай  girl_in_love
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 29, 2007, 11:57:41 »

ние получихме бележка че имат да ни дават 150 лв от Топлофикация yahoo tease милото плаща много малко и накрая му и връщат laugh :laugh:а ни е в къщи с мама по 200 и косър на месец че и повече и накрая пак трябва да додаваме Oh my ... а той по 80 90 лв коеот за мен си е жива далавера а парното особено преди да сложим дограмата работеше нон стоп crazy
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 02, 2007, 15:49:16 »

За първи път чувам , че Топлофикация имат да дават на някой пари laugh
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 02, 2007, 15:55:23 »

Аз вчера се обаждах да питам няма ли да имаме вече изравнителна сметка, защото от 01.10 официално започва новия отоплителен сезон и ми казаха, че вече ги изпращат! Просто нямам думи, а пък сега след смяната на радиатора трябва да идват да ни сложат нов топломер на него, но трябва да ми се обадят да кажат кога ще им е удобно! А мен някой пита ли ме кога ми е удобно?  crazy
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines