Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:07:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159514 пъти)
 
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #180 -: май 14, 2012, 13:26:53 »

вкъщи сме на sharp, даже сега сме намислили да вземем и един за детската стая, много сме си доволни от климатикът, работи си добре и има тази функция за която ти споменаваш и с която въздухът в стаята е пречистен и свеж, само че ще попитам мъжа ми как й беше точно името на тази система.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #181 -: май 14, 2012, 14:21:42 »

Никой не споделя какви суми плащате с климатик зимата ..................... blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 14, 2012, 15:27:32 »

веднага споделям, с един климатик Самсунг 18 отоплявам голям хол и малка спалня, работи нон стоп и макимума за ток, който сме плащали е 150лв . През деня се топли само хола, вечер 1-2 часа преди да си легнем отварям спалнята и цяла нощ стои отвоерно, стаите са преходни и струята е насочена правилно.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #183 -: май 14, 2012, 15:49:17 »

Значи с предишният си пост съм объркала в спалнята ни е Панасоник слим /не самсунг / и е 9-ка,Руми благодаря за бързият отговор
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #184 -: май 14, 2012, 16:45:54 »

Ние имаме 3 климатика Sharp - 1 в спалнята, 1 в кухнята и 1 в хола. Плащаме ток общо 200 лв през зимата, лятото са по-малко към 150 лв като имате предвид, че в тези пари влизат освен потреблението на климатици, потребление на бойлер, печка за готвене и т.н. Да чукам на дърво сме супер доволни - машинките са безшумни, икономични и имат всички екстри включително и пречистване на въздуха /което не всички климатици го имат, а е важно за хора с малки деца и бебенца/. Системата за пречистване на въздуха от прах, акари и други нечистотии мисля се казваше Плазмаклъстер smile Успех  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 14, 2012, 17:45:25 »

Ние сме с два климатика Митцубиши и сме много доволни - около 65 кв / една стая още не е обзаведена / + бойлер ,печки ,пералня и всички ел,уреди зимата достигаме до 150 лв ,като предполагам ,че с детската ще стигаме 200 лв ,което е супер приемливо,при положение ,че климатиците ги включваме октомври и изключваме март .Много е важно да се поддържа температурата в помещението горе долу постоянна,защото  иначе не е икономично затоплянето .Например ,ако ни няма два дни не изключваме климатиците ,а ги оставяме на 18 градуса и като се приберем просто ги увеличаваме с няколко градуса и не се налага наново да се затоплят стени и т.н..Поне това е философията на мъж ми ,
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: май 14, 2012, 18:11:18 »

Ние сме на електрически маслени радиатори, марка- неизвестна, защото са руски стари. Но са учудващо добри и икономични- 750 W,  а има и степен за половин мощност. Естествено, оказва влияние върху сметката , че жилището е гарсониера. Над 90 лв сметка за ток не сме имали, дори и в най -студените месеци, а работи целодневно и нощем също.
На ток дотук ни е най-добре, защото от климатиците ми се влошава ринофарингитът, а е хроничен. За парното няма да коментирам, майка ми за същия квадратура отопляема площ, плаща по 200 лв на месец  зимата . shok
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #187 -: май 14, 2012, 20:22:58 »

Ние сме с два климатика Митцубиши и сме много доволни - около 65 кв / една стая още не е обзаведена / + бойлер ,печки ,пералня и всички ел,уреди зимата достигаме до 150 лв ,като предполагам ,че с детската ще стигаме 200 лв ,което е супер приемливо,при положение ,че климатиците ги включваме октомври и изключваме март .Много е важно да се поддържа температурата в помещението горе долу постоянна,защото  иначе не е икономично затоплянето .Например ,ако ни няма два дни не изключваме климатиците ,а ги оставяме на 18 градуса и като се приберем просто ги увеличаваме с няколко градуса и не се налага наново да се затоплят стени и т.н..Поне това е философията на мъж ми ,
Именно това ми казва всеки ,който разбира от климатици.Ние решихме да останем само с два.За кухнята ни не е удачно да имаме климатик защото ще е в близост до печката ,а от там ще се наслоява мазнина с времето и за това се отказахме.Мерси аз мненията ви момичета
Активен
sahar
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #188 -: май 15, 2012, 11:22:18 »

на нас с климатик ни излиза по-изгодно, особено през зимата, определено си е по-добре да получа сметка за ток, отколкото дебелите сметки на топлофикация, спряхме парното и предпочетохме климатик. Ползваме Sharp с плазмаклъстер система и се родихме. На есен ще вземем и един за детската стая, мислим отново Sharp , доволни сме си от него хем топли и охлажда, хем пречиства въздуха в стаята с тази си система. good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 15, 2012, 14:59:20 »

Ние скоро ще се местим в къща и пак сме решили да заложим на климатици, като ще трябва да купим два нови за двете спални. в хола ще монтираме, този, който имаме, не съм сигурна дали ще е достатъчен и бях почнала да гледам норвежките радиатори Адакс, само че, макар, че са много икономични, харчат двойно повече от климатиците. Най-вероятно ще купим Дайкин, макар че са скъпички, но стаите са малки, така е и по-евтините ще свършат работа
Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #190 -: май 16, 2012, 13:14:56 »

като гледам ще се спрем на Sharp като чели ми вдъхват най доверие, а и имат тази функция за пречистване на въздуха.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #191 -: май 16, 2012, 14:21:27 »

Е, има много с тази функция и мицубиши и панасоник.Само ,че това коет осеи продава в търговските вериги няма нищо общо с това което можеш да си вземеш от вносителя на дадена марка.Не знам дали ме разбрахте правилно,има  голяма разлика
Активен
sahar
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #192 -: май 17, 2012, 13:12:54 »

изцяло мъжа ми се беше заел с покупката на климатика, така или иначе радвам се, че е избрал Sharp, защото сме си доволни от него.
Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #193 -: май 29, 2012, 10:56:15 »

ние окончателно се спряхме на Sharp, разгледахме един сайт с моделите и направо ще поръчаме от тях с доставка и монтаж.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #194 -: май 29, 2012, 14:23:13 »

А някой ще ми каеж ли каква е цената на Шарп и Дайкин?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines