Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:38:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 160053 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 12, 2008, 15:21:16 »

да ви кажа, ние май последно на какво се спряхме !!!! smile
за отопление конвекторна печка на ADAX - за банята ще ни струва 125 лв., а за всекидневната 300 лв. 2 киловата е на пълна мощност, която е 30 градуса ! smile на детската и спалнята за сега няма да слагаме нищо ! smile
а за охлаждане ще купим по-евтин климатик Мидея или нещо подобно !!!

много се стреснахме поктай декември месец, когато повечето климатици замръзнаха !!! а тези печки са внос от Норвегия и там хората се топлят с тях !!!! вече няколко познати са доволни от тях и ние решихме да си купим такава пконвекторна печка , а и икономически по-изгодно ще ни излезне !!! а ако не ни хареса този климатик ще го преместим в спалнята и ще си купим по-хубав !!!!!! smile

ако някой има мнение за тези печки щще се радвам да го сподели?
Фийбс вие последно какво купихте ?
« Последна редакция: февруари 12, 2008, 15:25:05 от Ели . » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 12, 2008, 20:40:42 »

Ели,ние на бензиностанцията в тоалетните и стаята и банята за персонала сме с такива печки и сме много доволни.Топлят много ......
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #77 -: февруари 13, 2008, 14:47:20 »

да ви кажа, ние май последно на какво се спряхме !!!! smile
за отопление конвекторна печка на ADAX - за банята ще ни струва 125 лв., а за всекидневната 300 лв. 2 киловата е на пълна мощност, която е 30 градуса ! smile на детската и спалнята за сега няма да слагаме нищо ! smile
ако някой има мнение за тези печки щще се радвам да го сподели?
Ние също купихме за спалнята такава печка.Много познати ги похвалиха.Още обаче не сме я пуснали в употреба.Дано останем доволни и ние...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 13, 2008, 19:15:29 »

Ели тези печки са много удачно решение  *THUMBS*Ние като започна зимата обикаляхме по големите магазини да ги оглеждаме и всички ни казваха,че са идеално решение за детска стая(не изсушават въздуха като климатика) Мислехме да купуваме 2 (за хола и за спалнята) ,но намерихме друго решение за отопление и така и не ги купихме good
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #79 -: април 22, 2008, 09:53:32 »

При новото строителство в БГ предлага ли се някакво екологично отопление? Например с термо помпа - в 160 кв.м. къща (в която се отглежда малко бебе) с добра изолация, при минусови температури навън отопление с термо помпа излиза около 50 лева на месец.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 09, 2008, 20:50:02 »

Ние най-после се наканихме и си направихме парно с газ, досега на ток в спалнята и дърва в хола...да ама като се роди беба не можем да му хванем края на този ток. Изтеглихме доста пари и ще си връщаме сега 15години, но поне другата зима няма да му мислим, а и топла вода ще си имаме постоянно yahoo
Активен
Lilito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 10, 2008, 19:41:30 »

Ние сме с камина с водна риза, но тази година ще слагаме климатик, където ще е стаята на бебето.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 06, 2008, 11:35:00 »

тай като имаме половината от една жилищна кооперация (около 350 кв.м жилищна площ)  първият вариант беше климатици ама 9 климатика с тоя скъп ток.............??????????
И така се спряхме на ликално парно с дърва  и радиатори във всички стаи и водни лири в баните и котел в едната изба.Постоянно имаме топла вода в изобилие зимата от парното , а лятото от слънчевите панели горе на покрива. Да инсталацията е бая скъпичка ама след 5 години някъде трябвало да си избие парите.Общият ни ток е е около 50-70 лв  на месец.
Така сме от около 2 години и сме много доволни. good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 06, 2008, 14:55:15 »

тай като имаме половината от една жилищна кооперация (около 350 кв.м жилищна площ)  първият вариант беше климатици ама 9 климатика с тоя скъп ток.............??????????
И така се спряхме на ликално парно с дърва  и радиатори във всички стаи и водни лири в баните и котел в едната изба.Постоянно имаме топла вода в изобилие зимата от парното , а лятото от слънчевите панели горе на покрива. Да инсталацията е бая скъпичка ама след 5 години някъде трябвало да си избие парите.Общият ни ток е е около 50-70 лв  на месец.
Така сме от около 2 години и сме много доволни. good

А кой се занимава с паленето на парното и поддържането му денонощно?Предполагам честе си наели човек за това?
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юли 10, 2008, 16:46:25 »

за ся не.
зимата баба ми от село  живее при нас ако не тя , аз( работя в къши) , ако ли не аз  маика ми отскача  от магазина ни долу в избата да метне и тя някое дърво.
Иначе го пали баща ми , но и аз съм го палила много пъти и майка ми и баба ми .........
 Вечерно време му слагаме въглища. Wink
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #85 -: септември 20, 2008, 20:17:18 »

дами,
имам въпросче!колко щи ни струва парното горе-долу?става въпрос за 2 гарсониери-слети са съсп свод!и дали няма да е по-икономично с климатик?как мислити? girl_impossible GROAN GROAN GROAN
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: септември 21, 2008, 13:42:12 »

Ами зависи,ако има една стая-климатика ще е по-евтин,но ти трябва да сложиш във всяка стая което значи-4 стай-4 климатика и ако работят по 24 часа,не мисля,че ще ти излезе по евтино от парното,което не уточняваш към Топлофикация ли ще е или е парно в блока,което вие си палите<човек ви го пали де> pleasantry не знам някой по запознат да каже,кое излиза по евтино blush
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #87 -: септември 21, 2008, 14:26:52 »

ами в блока е.не е от топлофикация.не са съгласни всички във входа и за това не са направили общо парно.да се пали от 1 човек.зо това  ние мислиме да си направим на 1-та тераса котлето да сложим.и това питам колко ще излезе горе долу,ако някой знае и е слагал скоро.защото ми казаха много различни суми.едни познати на мои познати са си сложили за 1500лв.а други само котлето им е било 2500лв.не  знам.а в 2-та случая става въпрос за 4 стаен ап. crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: септември 21, 2008, 14:56:16 »

ами хубаво котле върви около 1000-1300<макар на мен нещо 800лв. да ми се върти,че струва нашето,което вас ще ви устрой> лв.,за площта която вие искате,но ще питам допълнително нашето колко е,иначе за толкова ще ви излезе с хубави въглища<които изгарят напълно и не е нужно да чистите> около 2 тона за цялата зима-значи 600 лв. + дърва още 100-значи 700 . Така,че вие си преценете кое ще ви излезе по евтино blush Но ако имате котле,може да си вържете и ако имате бойлер на него,и така ще имате и топла вода good
Активен
cucovata
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #89 -: септември 22, 2008, 14:50:49 »

Здравейте на всички!Смятам да си слагам "умен"котел(пиролизен или нещо такова) на мястото на камина с водна риза която досега беше в едно от помещенията вътре в къщата!Единственото място където може да стане обаче е отвън до комина,тъй като помещението не е мазе и се ползва за живеене!!!Така че за да ползвам комина трябва да стане отвън!Възможно ли е според вас да е отвън като го изолирам понякакъв начин и му направя навесче или нещо такова!!!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines