Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:29:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159506 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 07, 2007, 12:25:42 »

Климатик или дърва, това е най-евтиното и изгодно в момента. Скоро си правихме сметка.
Дървата много хубаво, но.... - трябва да се носят, складират, мръсотия и... камина. Много романтично, но като се приберем в 19 и е студено, си представям как трябва да чакаме 1 час да се стоплим. А не....

Климатик, стопля за 15 минути. Чисто и комфортно, само да те обдухва - лесно се настива. Но има голяма уловка. Само скъп климатик (от 1500 нагоре) и японски по възможност (т.е. от 2300 нагоре), също така и хубава марка (Дайкин или Панасоник) - вече стана страшно за бюджета. Но всичко друго е компромис, които в последствие се отразява на джоба. Имайте предвид, че цените на енергията се качват постоянно.
Скоро гледах хиперинвертен климатик на цена 2400, който харчи 450 W и топли като такъв харчещ 1000. Евтините 400-600-700 лв. - голяма беля, работи когато си поиска и както си иска.

Освен това още едно предимство - работи лятото  blum 2:1 в полза на климатика
« Последна редакция: ноември 07, 2007, 12:27:34 от Teo » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 07, 2007, 13:15:42 »

и аз съм чувала че не е хубаво да духа в теб климатика дори и топло да е pardon не зная до колко е истина *THUMBS*в къщи в интерес на истината е доста топло кото само може да ме радва!!!а ние не плащаме много големи сметки за парно коеот ме очудва страшно много!!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #47 -: ноември 08, 2007, 21:37:46 »

и аз съм чувала че не е хубаво да духа в теб климатика дори и топло да е pardon не зная до колко е истина *THUMBS*в къщи в интерес на истината е доста топло кото само може да ме радва!!!а ние не плащаме много големи сметки за парно коеот ме очудва страшно много!!

Радвай се мила,защото с тия сметки ние (и най-вече аз  hysteric ) станахме  crazy На половин мощност сега включих радиатора и е по-студен от стената  Oh my ... Само да ми паднат тия от Топлофикация  beating beating beating beating beating
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 10, 2007, 18:01:28 »

И ние решихме въпроса с отоплението с климатик  smile Но ще видим дали е най-добрия вариант !
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 11, 2007, 22:27:48 »

При нас къщата е газифицирана,така че имаме парно на всякъде,то още не е станало тук голям студ де.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 12, 2007, 11:53:33 »

Много ми е интересно дали отоплението на газ и парно е по-евтино спрямо добър климатик.

Инвестицията е по-голяма при газта (то няколко пъти), но дали се избива.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 12, 2007, 13:58:03 »

Определено Тео си мисля ,че е по-добра инвестиция.Плащаш сега голяма сума и после плащаш газта според потреблението си.А и газта не  е ли по-евтина от тока girl_wink  определено ще си избиеш парите,е не веднага blum но пък и топлата вода постоянно е доста добро преимущество
« Последна редакция: ноември 12, 2007, 14:00:42 от picolina » Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 12, 2007, 14:28:03 »

ние решихме проблема с отоплението в един комбиниран вариант- понеже холът ни е доста голям (40кв. м.) и на маслен радиатор е направо немислимо, сложихме климатик (който на промоция излезе 1 800 лв. diablo) , а в спалнята и в детската сме на маслени радиатори...(понеже ги имахме купени)
Но проблем при нас е това, че сме в нова сграда и апартаментите на горния и на долния етаж са още празни и няма да ви казвам колко бързо бяга топлината..., а аз съм толкова зиморничава... blush та ще видим какви сметки ще ни дойдат за ток този месец Oh my ...
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 13, 2007, 20:15:47 »

Тео, много наши съседи се газифицираха и не са доволни. Първоначалната инвестиция е голяма , а после сметките никак не са малки.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 14, 2007, 10:37:03 »

ние решихме новата къща на газ.
инвестицията не се различава сериозно от тази за котле на дърва, но хамалогията е по-малко.
Газта е много удобно нещо, не не е ефтина.
паралено вързахме и камината от долния етаж, така, когато е напалена камината ще се харчи по-малко газ.
а в холовете на 2рия и 3тия етаж имаме и климатици, изобщо сме се пре-пре застраховали laugh laugh laugh
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 14, 2007, 10:54:01 »

И ние вчера взехме решение  с какво ще се отопляваме good С конвекторен радиатор(докато го напиша ми се върза езика  laugh ) Вече за 100-тен път ми казват че климатика не е удачен за бременна и за малко бебе.Сега тези радиатори били много добри-решихме два да вземем-за спалнята и хола
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #56 -: ноември 14, 2007, 11:02:44 »

Някой може ли да каже нещо повече за газта.Предстои ни строеж на къща и начина на отопление трябва да го заложим в самотоначало.Какви са условията, колко пари излиза и координатите на някоя фирма.Става въпрос за София.Ще съм благодарна на всякаква информация!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 14, 2007, 11:11:32 »

Марианче,
цените на котлетата варират в зависимост от мощността, цените на радиаторите също са мноого различни.
освен това има и значение колко далече от улицата е къщата (дали е навътре в парцела или не).
мога да ти дам контакт на фирмата, която на нас ни прави - нашети излезе към 16 хил. лв. цялата инсталация - къщата ни е 3 етажа по 120 кв. на етаж.
ако искаш ще ти пиша на лични. Фирмата обикновено си поема озаконяването, но има и една, две таксички към София газ. Повече татко и милото се занимаваха с това и не знам точни цифрички.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #58 -: ноември 14, 2007, 11:16:21 »

Пусни ми координатите на лични.Мерси!
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 14, 2007, 15:43:11 »

момичета, да ви се оплача.... онзи ден, когато валя сняг имаше няколко токови удара и познайте - климатика ни изгоря!  cray и на всичкото отгоре повреда, в резултат на токов удар не се включва в гаранцията!!!  Oh my ... дойдоха майсторите, взеха го пък сега да видим какво ще стане... и пак сме на студеничко, защото двата радиатора просто не смогват да стоплят апартамента... cray cray cray
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines