Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:32:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 160029 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 28, 2007, 20:08:11 »

Ние парно нямаме, милото го е махнал отдавна, направихе изолация и сменихме дограмите и ние добре, но за малкото човече трябва да е по-топличко и имаме халогенна печка,която стопля помещението за 5-10 мин.
Моите родители с ана парно и няма да ви казвам какви са сметките girl_impossible
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 28, 2007, 21:00:32 »

уф ние с новото жилище сме пред голяма дилема.Направо незнам.Първо исках камина с котел ,после исках да се газифицираме,сега пък май ще сме с климатици.Просто не можем да си изберем най-удачният вариант на отопление.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 28, 2007, 21:42:20 »

И ние сме така-чудим се още :girlsigh:Всеки различни съвети дава crazy не можем да се решим.В началото мислехме,че на дърва е най-удачно и топло,после смятахме климатик,а сега сме на вариант с радиатор или халогенна печка pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 28, 2007, 21:45:42 »

Днес се спряхме на климатици.То е ясно че няма да е само един.Аз доста работя т.е. нямаме такъв ден в който да сме си цял ден вкъщи.От друга страна един ден като дойде бебо ще трябва да му е топло навсякъде.Варианта с камината отпадна.Знам че е по евтино,но дърва,цапане и т.н.Според отоплението на твърдо гориво е много практично за къща,но не и за апартамент.Не сме проучили добре въшросас газификацията,но пък пак ще трябва климатик за налято за да е хладничко пък crazy
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 29, 2007, 11:48:51 »

Така или иначе нямаме друг вариант освен да сме на ток и в събота си купихме един панелен конвектор и го закачихме в спалнята. Много бързо стопля и мисля, че ще сме доволни, но като видя сметката за ток направо не знам  hysteric Тъй като апартамента е голям, трябва да измислим и някакво решение за хола. За сега остава варианта климатик...а и както казват, че тази зима няма да е като предната не ми се мисли...
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #35 -: октомври 29, 2007, 16:47:27 »

Ние се отопляваме в момента на климатик и в новия апартамент пак ще сме с два климатика. Но съм чувала от много близки и колежки че от конвекторните радиатори(най-вече норвежките)са много доволни и дори са били доста икономични.Ние също мислехме да слагаме такива но поради факта че сме мансарден етаж сложихме климатици за да можем лятото да се охлаждаме.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #36 -: октомври 29, 2007, 21:18:30 »

Аз да се оплача - правят някакъв ремонт и сега нямаме парно diablo diablo diablo Добре че имаме печка, та да не замръзнем crazy
Пък и добре че не е ужасно студено hysteric
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 01, 2007, 21:33:13 »

ние имаме апартамент от 2 стаи и кухня и мислим да му правим много голям ремонт,но се чудим за отоплението дали да газифицираме или да сложим климатици.малко се притесняваме че не е постоянно обитаем  и незнаем какво да изберем а трябва да решим преди да се сложи изолацията,айде за климатиците,тока е ясен,но тази газ вообще незнам как излиза скъпо ли  е евтино ли е?! *crazy*ако някой ползва такова да сподели малко инфо
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #38 -: ноември 01, 2007, 21:54:10 »

ох и ние платихме безумни пари за това парно beating, а почти не го ползвахме, сега вече не знам какво да правим - ползваме неползваме все пари ни взимат diablo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 01, 2007, 21:56:33 »

Ние все повече си мислим да сме на климатик.Чисто,лесно и удобно!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #40 -: ноември 02, 2007, 13:23:40 »

Ооооо,нееее,аз вече като чуя отопление и ми се  bad !!!!!!!!!!!Знаете ли какво направиха тия глупаци от Топлофикация при нас?!Понеже много хора от блока ни са се отказали от парно и се отопляват по друг начин,получихме мило писъмце,че понеже нямаме достатъчно потребление(демек не могат да крадат много от нас!),тези,които искат да имат парно и топла вода,трябва да плащат ДВОЙНО за ПОЛОВИН МОЩНОСТ !!!Е това ако не е простотия не знам какво е,ама как да се отажем от скапаната им услуга,като климатикът+монтаж е 1200 лв минимум  Плачещо момиче И после трябва и бойлер(мен ме е страх от бойлери,гърмят като пиратки)...изобщо солидна инвестиция,за подово да не говорим,калориферите и те са майка си и баща си,за газ нямаме условия,а не сме и в къща за камина.На това му се казва прецакани по всички параграфи  bad  sarcastic И не стига това,ами и половината блок пищи,само за това се говори,всички са изнервени и наистина не мога повече  Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче !!!!!!!!!!!Имаме една съседка,младичка такава,която се шегува,че вече на Околовръстното трябва да излезе,за да им плаща сметките на тия мизерници,ама вече станало студено,та и това не било вариант  ROFL
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #41 -: ноември 02, 2007, 14:29:42 »

Относно бойлерите - не се тревожи толкова.Живяла съм винаги вкъща и сме имали бойлер.Не са по- страшни от другите ел.уреди.А за апартамент климатика според мен е най удачния вариант.Верно инвестиция е, но дълготрайна.Като сравниш сметките за парно за една зима  и цената на климатика, май е излиза по-евтино с климатик?
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 02, 2007, 14:43:19 »

Ние все повече си мислим да сме на климатик.Чисто,лесно и удобно!
Абсолютно good
Много наши приятели и роднини преминаха през какво ли не-от модерното едно време подово отопление;през хилядите неудобства на камините и подобни печки,изискващи много работа и внимание към тях;локално парно в мазето;печки и радиатори от всякакъв тип(тук давам одобрение за конвекторните радиатори),за да стигнат накрая пак до може би най-разумното(верно,солидна инвестиция си е,но затова вече има толкова много кредити)-климатика.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 03, 2007, 11:02:38 »

Маслинка, много наши съседи се газифицираха и не са доволни. Много скъпо излиза и ние се отказахме и ще си купим климатици good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 03, 2007, 18:21:38 »

Маслинка, много наши съседи се газифицираха и не са доволни. Много скъпо излиза и ние се отказахме и ще си купим климатици good
При нас също има газификация.Искат обаче поне 3 семейства от блока да искат да се газифицират.Пък и аз имам лоши отзиви за този вид отопление т.е. че излиза скъпо.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines