Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:14:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159521 пъти)
 
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #195 -: юни 08, 2012, 17:04:40 »

Привет! Един наш семеен приятел, който работеше преди във фирма за климатици, която е продавала почти всички марки японски климатици, ни обясни следните неща. За съжаление повечето японски марки климатици вече се произвеждат в Китай, Тайланд, Малайзия и т.н. Ще ви дам пример: така известните Panasonic и Hitachi - марки, доказали се с годините, вече се произвеждат в Тайланд, Китай и Малайзия. Същото е положението и с климатици Mitsubishi. Да не говорим, че изброените климатици имат по 3 години гаранция. Но има и такива с 5 годишна гаранция. Например инверторните модели Sharp, които се произвеждат в Япония /т.е. оригинални/ са с 5 години гаранция и си пише на тях Made in Japan. Има и такива с 3 год. гаранция, на които си пише made in Thailand. Хубавото на Sharp e, че са на много добри цени и за 1200-1500 лв може да се вземе нов модел инверторен японски климатик с всички екстри, не само отопляване и охлаждане, но и пречистване на въздуха, икономичен режим и най-важното при -15 градуса зимата, не замръзват и не спират.
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #196 -: юли 31, 2012, 15:29:43 »

А някой ще ми каеж ли каква е цената на Шарп и Дайкин?

зависи какво си търсиш, но средно един Шарп с плазмаклъстер система е около 1400, което едно домакинство спокойно може да си го позволи.
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #197 -: септември 18, 2012, 10:33:32 »

зависи какво си търсиш, но средно един Шарп с плазмаклъстер система е около 1400, което едно домакинство спокойно може да си го позволи.

на кой климатик се спряхте?
Активен
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #198 -: ноември 19, 2015, 09:38:41 »

Здравейте, бъдещи и настоящи булки! Зимата наближава, имаме си мъже до себе си, който ще ни топлят в прегръдките си, но освен тях, трябва да имаме и някакви отоплителни уреди. Аз сега съм с климатици,но нещо не успяват да стоплят вкъщи и се чудя какво да правя. С какво друго мога да се отоплявам?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 19, 2015, 19:18:30 »

Конвекторни печки Adax, или на газ. Обаче за газта май е късничко вече за тая зима.
Активен
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #200 -: ноември 20, 2015, 17:09:41 »

Поради същата причина миналата година си взех конвектор от http://www.gaudi-ds.com/konvektori и наистина се усеща разликата, много по-топло е. Мислех, че много ще се вдигне токът ми, но няма драстична разлика.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #201 -: ноември 20, 2015, 17:13:02 »

Вече е късно за инсталации за локално парно или газ, но мисля, че конвекторните печки са добро решение smile Високият клас обаче  smile
Активен
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #202 -: ноември 23, 2015, 15:38:57 »

Много благодаря за съветите. Разбира се, ще взема висок клас.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines