Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 22:04:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159953 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 13, 2009, 16:02:13 »

е то хубаво камини и печки, амо не е постоянна топлината, защото няма как да слагаш дърва и въглища постоянно и по някое време изстива и после пак и се получава една хамалогия, не е средсвтао за постоянно отопление за работещи хора в 21 век според мен
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: ноември 13, 2009, 16:58:12 »

ааа, въобще не мисля това да е отоплението, ще заложим на климатици, то и без това в пловдив без климатик лятото не може. аз съм много доволна от климатиците и твърдо стоя зад това. камина си мислихме да си направим ей така, за романтика дето се казва, аз и не съм убедена, че ще я ползваме много, защото като сме по цял ден на работа и се връщаме вечер просто няма как.искам като се прибера да ми е топло, ние зимата не спираме климатика,  може би събота и неделя евентулано ще я палим, знам ли, просто ми допада идеята за камина

Руми, ние също искахме, за романтика, от време на време, но се оказа, че коминът не позволява камина и много ни е яд!!!

Проучи каква камина най-добре ще отговори на вашите нужди и възможности за поддръжка.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 13, 2009, 17:10:32 »

Руми, ако наистина имате вариант за камина, направете си! Може да я пуснеш няколко пъти в годината, но създава страхотен уют, по празниците настроението е друго с камина, зимите могат да бъдат много романтични. Със стъклена решетка камината не опушва стаята! Това ти го гарантирам, защото съм живяла в къща с камина. Чистенето не е кой знае какво.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: ноември 13, 2009, 20:07:43 »

Аз днес писах и излязох, та сега да отговоря, нашата е със стъкло и въобще не опушва  good Иначе при нас така се получава че все има кой да поддържа огъня, самото чистене не бих казала че е кой знае какво  pleasantry
Иначе това което аз знам като вариант е едно приспособление на една колжека в къщата .... то е в мазето някъде и е като малка цистерна (не е това думата ама не се сещам за синоним) та това чудо е направено така че само да падат дърва някак в него  crazy И никой не се грижи да го поддържа, ама как точно става тая работа...общо взето палят го когато застудее и спирането е чак напролет  good Излиза около 10 000 лв като цена  pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #169 -: ноември 13, 2009, 20:09:55 »

Руми ,в къщата на родителите ми има камина направена е перфектно и има само решетка ,без стъкло .Страхотна е и е със водна ризи и топли хола и трапезарията които са 64 квадрата.На сестра ми е със стъкло не въобще не е доволна и въобще не топли ,явно майстора на тяхната камина я е направил доста зле
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: ноември 13, 2009, 20:12:25 »

Жужи и нашата е с водни ризи топлим си апартамент 100квадрата  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #171 -: ноември 13, 2009, 21:13:50 »

Ако не се лъжа ти Герганче говориш за печка камина мисля, че беше пуснала някъде такава снимка,аз говоря за зидана камина в стената и тази на родителите ми е с по- малък капацитет и за това се отопляват само кухня ,трапезария и хол със водната риза.Водната риза е поставяна по късно не проектирана така с камината,ето и двет ка(ини


първата е в дома на родителите ми ,втората е на сестра ми
« Последна редакция: ноември 13, 2009, 21:23:45 от juji » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: ноември 16, 2009, 09:41:55 »

ее това е добре , колко много отговори , значи ще си правим камина, ние така или иначе ще изливаме плочи, ще правим втори етаж, абе големи строежи ще падат, така че ще вместин една каминка  yahoo за романтика и за празници, само като си помисля, че идва коледа и danceg, ето ще минат поне 2-3 години докато това стане, ама много обичам да мечтая и да планувам
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 16, 2009, 10:51:38 »

ние на село ще правим втори етаж и ще слагаме ето такава камина. В едната къща сме с печка- от едно времешните големите, а сега във втората къща ще сме с такова чудо или нещо подобно  Yes нямам търпение да дойде време да се топлим.  smile


* orijent2_b.jpg (34.73 KB, 640x480 - видяно 768 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 08, 2010, 11:41:31 »

Ние се отопляваме с маслени радиатори. Постоянно е топло и сметката за ток не е голяма. Майка ми са с парно и плащат почти същите пари като нас за ток.
В спалята е настроен да се включва сутрин и вечер за малко. А в хола не се изключва. Има си реле и поддържа температура.
Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #175 -: май 10, 2012, 10:30:20 »

Все още вкъщи нямаме такава придобивка, но сме намислили да се сдобием. Решили сме да инвестираме в японската технология, всеки това ни препоръчва, що се касае за климатик. Споделете вашите впечатления, какъв климатик ползвате вкъщи, иска ми се нашия да има допълнителни екстри, не само да отоплява и охлажда но и да пречиства въздуха.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: май 10, 2012, 11:06:10 »

най-добрите климатици са Дайкин, по-скъпи  са, но си заслужава. Иначе от Самсунг съм много доволна. Колкото и странно да звучи, на работата сме с климатик Мидея и си е куче, работи безотказно, а го използваме без жал и без да се съобразяваме с техническите спецификации. До голяма степен си е късмет, важно е и колко години гаранция ти дават
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 10, 2012, 11:17:29 »

на работата сме с климатик Мидея и си е куче, работи безотказно, а го използваме без жал и без да се съобразяваме с техническите спецификации.

Само да вметна нещо друго - Мидеите, които съм чувала по нечии тераси са били ужасно шумни, просто не се търпи angry А това си е също от значение - ако не за собствениците, то за съседите blum

Както и по-назад съм писала - Дайкин с две ръце! Нашите са такива - безшумни, икономични, смарт машини, струват си всяко левче good Имаме и един на Fujitsu Siemens - също е много добър, макар да е с една идея маааалко по-шумен от Дайкин, иначе излиза по-евтин.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #178 -: май 10, 2012, 16:17:32 »

В хола сме с Mitsubishi Зубодан ,едно от най -новите и добри на пазара за, спалнята е Самсунг слим.
Вторият  е правен в Япония, един от последните такива и не сме ги купили от магазин .За хола искахме още по нов модел,но от фирмата казаха ,че доставката им ще започне чак през зимата.Сега оставя да са и толкова икономични колкото ги нахвалиха.
Някой ще споделили колко струва зимата отоплението само с климатик,от личен опит ако може
Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #179 -: май 11, 2012, 12:46:01 »

ние сега също си търсим климатик, не само за отопление, но и  за охлаждане през лятото, но държим не само да има тези функции, но и да пречиства въздуха, някой от вас има ли такъв климатик вкъщи, който да има  и тази функция, споделете. smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines