Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 10:00:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 159738 пъти)
 
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: ноември 10, 2009, 16:26:09 »

Здравейте, искам да попитам някой запознат ли е с този кредит енергийна ефективност?
Ние мислим така да си взимаме два климатика, но ми е интересно след колко време ти връщат остатъка от парите?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #151 -: ноември 10, 2009, 16:58:39 »

 van4ii всеки като поразмисли е запознат. Нова форма на кредит с привидно благородни цели, но с хищно проявление в наше вриме - време на криза. Всяка "българска банка " оперира с пари на кредит от друга банка срещу 2-3-4 % лихва /в евро/, и ни предоставя кредит за енергийна ефективност на 5 пъти по-голяма стойност. Има ефективност в крайна сметка, но на Ваш гръб и задължително за най-краткия срок. Иначе сте вътре, въпрос на сметки
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: ноември 12, 2009, 10:14:01 »

по повод за отоплението както казвате за уредите ние лятото тока плюс уредите не повече от 30 лева, те уредите не харчат ток кой знае колко много, ама виж бойлер и печка/ климатик това са си разходи вече. Лошото е че ние като се приберем е мн студено в къщата, а като отидем в наще като не са пускали парното си е супер топло.
Моите родители бяха с кредит Енергийна ефективност за дограма в техния случай. Само не ти препоръчвам Райфайзен- от опит ти го казвам.
Аз съм работила в магазин за техника и смятам, че най- добрите климатици за зимата са Фуджитцу те са издръжливи на температура до минус 15 градуса и не замръзват. Плюс това дават много малък разход на електроенергия. Останалите също са хубави, но хората някак си не ги предпочитаха. Неискам да си помислите, че обиждам климатиците ви от другите марки, те също са добри  goodblum
Сега ще видим колко ще платим за този месец, но предполагам, че няма да е малко.  pardon
Мъжът ми работи в банка и ако се интересувате за такъв кредит, мога да го попитам.  pardon
« Последна редакция: ноември 12, 2009, 10:16:04 от Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥Сиси♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: ноември 12, 2009, 11:40:41 »

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥Сиси♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ , и при нас е много студена къщата, моите родители живеят в апартамент и ние като отидем все едно е лято, а и те отопляват с климатик. Разликата е голяма!
Да  good точно така и ние ще си взимаме Фуджицу, в момента има даже на промоция, доста са намалени. Единственото, което ме интересува е след колко време ти връщат тези 20%?

Благодаря предварително give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: ноември 12, 2009, 21:40:25 »

Сиска, аз имам и Fujitsu, и Mitsubishi (но не електрик, а хеви индъстрис). Ами не бога да кажа, че единият е по-добър от другия, много съм доволна и от двата!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: ноември 12, 2009, 22:11:50 »

van4ii, ТУК има често задавани въпроси, погледни ги.
В: Кога кредитополучателят трябва да кандидатства за безвъзмездна помощ?

О: Кредитополучателят трябва да кандидатства за полагаемата помощ след успешно завършване на проекта за енергоспестяване, финасиран с потребителски заем по Програмата REECL от финансираща банка, но не по-късно от 3 месеца след отпускане на заема.

В: Как се получават обратно до 20% или до 30% от капиталните разходи по проекта?

О:След успешно завършване на вашия енергоспестяващ проект, финансиращата банка връща безвъзмездно до 20 % или до 30% от кредитираните капитални разходи директно на вас или на оторизиран от банката доставчик, при условие, че са изпълнени условията на програмата.


Напълно съм съгласна с Pachoran.
van4ii, ако бях на твое място, много добре бих си направила сметката каква точно ми е изгодата от цялата тази сделка. 20-те процента звучат доста примамливо, но лихвеният процент е доста голяма брадва, доколкото видях (от сорта на 12.75%) и заемът ти трябва да е изключително краткосрочен, и пак може и да си вътре. Ако ти трябва помощ с изчисленията, свиркай.  good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: ноември 13, 2009, 08:48:38 »

Ванчи, мила я хвърли тука един поглед. Аз май малко по- надолу ти казах, да не проверяваш въобще в Райфайзен от личен опит ти го казвам.
http://www.procreditbank.bg/main/bg/private.php?here=6

Гостенка, аз мила не казвам, че са лоши останалите, просто за 1 година съм разбрала горе долу кой климатик какъв е, да не ми се обидиш сега... дай да те цункам  air_kiss
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 13, 2009, 08:50:53 »

 Offtopic

Сиска, как ще се обидя брей, споко. Просто исках да поясня, че и другите са добри, поне от личен опит, които знам де.  air_kiss
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: ноември 13, 2009, 09:00:50 »

Ние преди докато живеехме сами се отоплявахме с климатик "Дайкин" не мога да кажа нищо лошо за него, чудесен като отопление + доста нисък разход  good
Сега при свекър ми и свекърва ми се с парно (камина в хола свързана с радиатори във всички стаи) ами просто топлината си е друга Wink Уютно е и държи топло доста по дълго време  good
Моя съвет е към всички който имат възможност за такъв вид отопление да се спрат на него  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: ноември 13, 2009, 10:33:57 »

Гери, а кой се занимава с чистенето, паленето и такива работи, зашото ние ще си строим къща и си мсилим за камина, много ми се иска, изглежда ми романтично, обаче като знам какви сме мързели и двамата, мъжа ми обяснява, че сега имало модерни, дето едва ли не сами се ичстели, ама нещо не вярвам, а да вложа 2-3 хиляди в камина, ако няма да я ползвам crazy, та питам хора с опит
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: ноември 13, 2009, 10:36:47 »

То на камината лошото е точно това чистене, палене, мъкнене на дърва и ремонта който трябва да се напрви всяка пролет в помещението в което е камината, защото там се опушва и всичко става едно сивкаво прекрасно направо.Иначе и ние сме на климатик засега. Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: ноември 13, 2009, 10:38:25 »

а тези модерните камини, които са със стъкло и те ли опушват?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: ноември 13, 2009, 10:57:48 »

Ами Руми не мога да отговоря, защото в къщи никога не е имало такова чудо.Трябва да разпиташ и провериш, но ако ще строите нова къща и искате да сте на такъв вид отопление, защо не отделите в мазата едно помещение в което да се намира часта дето се слагат дървата(забравих и името  blush ).Така хем ще е чисто хем топло хем и дървата ще са складирани наблизо.Защото според мен си е хамалогия.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 13, 2009, 11:59:42 »

ааа, въобще не мисля това да е отоплението, ще заложим на климатици, то и без това в пловдив без климатик лятото не може. аз съм много доволна от климатиците и твърдо стоя зад това. камина си мислихме да си направим ей така, за романтика дето се казва, аз и не съм убедена, че ще я ползваме много, защото като сме по цял ден на работа и се връщаме вечер просто няма как.искам като се прибера да ми е топло, ние зимата не спираме климатика,  може би събота и неделя евентулано ще я палим, знам ли, просто ми допада идеята за камина
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: ноември 13, 2009, 14:37:06 »

за мен нищо неможе да се сравни от топлата камина или печка тип " циганско чудо" олелеее как ми е топло тогава... чак все ме унася на сън. Имаме 3 къщи и един апартамент плюс тази дет живеем в нея, еми за мен печките-камините са си номер 1 после е парното и накрая климатика.  pardon сега ако си сложим камина в нас най- много са запалим, как незнаем как се пали  sarcastic грееме се на климатика, в наще на парно, а на селата на камини и печки  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines