Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:33:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 238479 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: юни 23, 2016, 11:20:33 »

Питка за черквата - ако ще имате църковен брак, питка за захранването в ресторанта, питка за разчуване. Значи общо три. Понякога се използват две, тази за захранването се разчупва после и от младоженците.
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #556 -: юни 23, 2016, 14:22:20 »

и питка  за кумове? crazy
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: юни 23, 2016, 14:40:07 »

На кумска ръченица се играе с пиле и торта, ако сте от друг район, преценяте кои традиции ще спазвате!
Активен
dudu89
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #558 -: август 18, 2016, 14:38:17 »

Здравейте! За тези, чиято сватба е била или ще бъде в Сити, може ли да кажете какво меню сте си избрали, защото нещо не мога да се ориентирам само по имената на ястията?
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #559 -: август 26, 2016, 10:57:29 »

За ритуала  в черква освен питка-искат ли сол и мед??
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: август 29, 2016, 06:58:22 »

За венчавката е необходима само - питка от 1 кг, вино, бокал, ритуални свещи, кръщелни свидетелства
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #561 -: септември 07, 2016, 07:59:15 »

Здравейте, имам въпросче- когато младоженците приемат поздравления-родителите   и те ли  са до тях и всички гости  ги ръкуват, или само  там са младоженците?
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #562 -: септември 08, 2016, 13:59:13 »


di_t, това с поздравленията и присъствието на родителите си е въпрос на личен избор.
Била съм на доста сватби, където родителите стояха след кумовете и също приемаха поздравления, както и на такива, където родилите ги нямаше.
На нашата сватба дори не помня дали бяха наредени след кумовете. Не че беше отдавна, юни беше. Но.... в такъв момент дори и не забелязваш какво се случва. А и от днешна гледна точка няма значение. Ние бяхме с коктейл за поздравления и в този ред на мисли, който искаше да поздрави родителите, имаше време и възможност да го направи индивидуално. Никой от родителите ни не е казал нищо, че не е бил на края на опашката за поздравления. Дори са с много добри впечатления.
Така че в твоя случай, мисля че е най-добре да видиш ти и младоженеца как си го представяте.... както и родителите Ви. Ако те държат да приемат поздравления заедно с вас, ами угодете им   Wink.... Нека са щастливи!... А на вас дори няма да ви направи впечатление, че са там. girl_wink
Активен
Nins
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #563 -: декември 12, 2016, 17:07:39 »

Здравейте и от мен! Нашата сватба ще бъде на 27 май 2017 година. Вече сме резервирали повечето неща: ресторант - Мини Марица Изток; дж -  Ели и Жоро; фото - Йонко Русев; видео - фото Венци. Не съм от Стара Загора, от две години живея тук с бъдещия ми съпруг  blum и от всичките ни приятели се женим първи. Няма откъде да почерпя опит, тъй като и не познавам никой, който да се е женил smile Надявам се,че след това дъъълго проучване и четене, което направих, изборът ми е що-годе добър. Остана нещо много важно за мен - фризьор и гримьор. Моля, кажете от кой наистина сте доволни. Държа да идват до дома на булката и да работят със собствени материали (не съм наясно как работят за сватби,затова уточнявам). За агенция по украсата съм се насочила към Стелина, но бих искала да чуя и вие от кои сте доволни! Благодаря предварително  Girl_hide
 

Активен
dudu89
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #564 -: декември 12, 2016, 18:26:18 »

Здравей! От личен опит мога да кажа, че Силва е невероятно добра гримьорка и страхотна личност, много открита и работи бързо и точно. На нашата сватба аз ходих в салона й, така че не знам дали ходи в дома на булката.  smile
Колкото до фризьор пак мога от личен опит да кажа, че съм много силно разочарована от Невена от Арлет - много аматьорско представяне за сватбена прическа, която даже не беше нещо много сложно. Прическата ми започна да се разпада и докато стигна до гримьорката беше паднала от едната страна. Момичето, което работи в салона на Силва - Изабел май се казваше - оправи положението, доколкото можеше. Много добро момиче. smile
Понеже Невена гримира сетсра ми на сватбата, ми направи впечатление и че гримът не беше това, което аз бих нарекла професионален.
Надявам се да си намериш правилните хора  give_rose Успех с подготовката!
Активен
Vmateva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #565 -: февруари 04, 2017, 16:05:09 »

Здравейте! Имам въпроси за сватба в Стара Загора
- препоръчайте ми заведение за сватба 60-80 човека , на нормални цени (т.е. не като Загорка), ако може и примерни цени на кувертите , включва ли се сватбена торта в тях, има ли такси за внасяне на алкохол
- ако се налага поръчване на сватбена торта - от къде ще препоръчате и приблизителни цени
- ориентировъчни цени за диджей, фотограф, оператор за сватба с този брой хора
- какви са приблизителни те цени на халките (бяло злато)
- какви са таксите за граждански и църковен брак и какво трябва да се закупи за ритуалите
Благодаря предварително!
Активен
Vik_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #566 -: януари 27, 2018, 19:11:04 »

Здравейте на всички! Нова съм в тази тема понеже от скоро съм годеница Wink Единствените неща който със сигурност се знаят за нашата сватба са-че ще е лятото на 2019г. И желаем да е открита сватба Ще присъстват около 100 човека и че търсим Йонко Русев за фотограф.Бихте ли ми препоръчали сватбена агенция;Ди Джей и водеща;Видео-оператор; Ресторант с възможност за открита сватба и за желания капацитет.Бихте ли ми казали как стоят нещата с Общината и колко по-рано трябва да си запазим датата.Или общо казано колко по-рано трябва да започна с организирането на цялото чудо което предстой .Благодаря предварително на всички!  heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart

П.С. Моля и да ми кажете ако пропускам нещо .Благодаря! smile smile smile smile smile smile
« Последна редакция: януари 27, 2018, 19:13:46 от Vik_ » Активен
Apostolova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #567 -: август 21, 2018, 21:33:06 »

Здравейте! От скоро съм в този сайт и имам проблем. Търся къса булченска рокля. Имам 2 седмици до сватбата. Някой има ли такава...от къде сте я закупили???
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #568 -: август 22, 2018, 11:40:56 »

Привет, Apostolova  smile

Първо, Честито за встъпването в брак give_rose Не знам от къде в Стара Загора може да си намериш къса рокля, но в Асеновград има доста къси. Мериш, харесваш, ако ти стане мострата взимаш на деня, корекции правят за 2-3 часа. Така че се замисли за този вариант. По спомени от преди 2 години късите рокли варираха между 200 и 400. Успех girl_wink
Активен
Apostolova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #569 -: август 26, 2018, 15:18:33 »

Благодаря много за информацията. след много търсене в Асеновград купих една мъничка, права, от дантела. Нашето събитие ще е скромно от 20 човека за това търсих нещо по неангажиращо. На 07.09.2018 ще подпишем предварително, а на 09.09 ще е венчавката с почерпка в "Сребърното езеро.
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines