Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:21:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 238474 пъти)
 
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #540 -: март 17, 2016, 16:46:08 »

За изнесен ритуал- какво е необходимо- питка, чаши, вино ...и др??
Активен
dudu89
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #541 -: март 17, 2016, 21:24:18 »

Здравейте мили дами,
Най-накрая и аз да се престраша да пиша тук  smile Ето малко предистория:
С ММ се сгодихме на 2 май миналата година и към края на лятото вече бяхме решили, че сватбата ще е през 2016. Първо се спряхме на септември месец, че има 2 пъти по 4 почивни дни - та така избрахме 1-вата си дата 24 септември. Тогава още си мислехме, че ще можем да я направим в София, където по принцип си живеем и работим и голяма част от гостите са ни тук. Иначе по принцип аз съм си от района на Нова Загора, а той от Никопол (до Плевен). След като стана ясно, че мечтаната сватба на прилична цена няма как да стане в Софето се насочихме към Стара Загора - хем близо до бащиния дом, хем красив и топъл град. Та така изтеглихме датата за 14 май - това беше октомври месец. Притеснена от нещата, които четох в нета набързо си запазихме ресторант, диджей, фотограф, видео оператор. Даже и рокля си харесах и капарирах (от София) и някакви дребни нещица си набавих от Асеновград. Докато не дойде момента за трета смяна на датата, когато разбрах, че 14 май е работен ден  NO  Голям размисъл му хвърлих седнах написах си плюсовете и минусите, поревах си малко  cray пак размишлявах и накрая с ММ си стиснахме ръцете, че ще сменяме датата - това беше към края на ноември. Тогава започна голямото уговаряне с всички хора, при които бяхме капарирали датата. И така се стигна до ДАТАТА (да се надяваме последна) - 4 септември дано да ни е на късмет  Clover
Та след целия тормоз, пък и след като най-основните неща вече бяха направени, се отдръпнах съвсем от организацията, знам ли вече очаквам всичко да стане  shok
Ето все пак какво направих 1 година преди сватбата си  smile Понеже не съм от града, бях много не ориентирана за ресторантите, но благодарение основно на форумите и на няколко приятелки се спрях на два Тера и Сити. Понеже списъка с гости стана дълъг (близо 190 души) и с обещанието, че ще го разширяват, както и заради по-голямата хотелска част, се спрях на Сити (то в последствие се оказа, че и голямата зала на Тера ще разкрасяват ама как да е). Управителката ми се видя точна и запази хладнокръвие по време на всички размествания. От нея получих и добри съвети при избора на диджей и т.н. Та след няколко срещи с разни хора се спряхме на Веско и Йовко за диджей и водещ (страхотно говори и е по-веселяк, каквото търсех), Макс Буковски и съпругата му ще са ни фотографи, за сватбена агенция избрах Темира, видео оператор - Георги Колев. Агенцията и видеото избрах изцяло по материали, които са представили в нета  smile  Относно роклята - първо обиколих в София и се влюбих в роклята си от Палома фешън, но се колебаех много, понеже тука цените са малко над възможностите ни. Та реших все пак да стигна до Асеновград и останах изумена - много кичозни, много натрупани. Пък и аз като съм нисичка и леко закръгленка направо положението си беше трагично. Та върнах се набързо в Палома-та и си капарирах роклята smile Иначе от Асеновград си накупих някакви дреболии като примерни подаръчета, кошница, възглавничка, бутониери, гривнички за шаферки, книга за пожелания, кутия за парите и украсено шампанско. Гери се казваше момичето и работи много точно и бързо - направи точно каквото си преставях и беше много търпелива и коректна.
Още не съм запазила час в гражданското и съм малко притеснена - не мога да измисля къде да е изнесения ритуал, нито от къде да вземат мен и кумовете. Първоначално си виках от нас ще е и толкоз, но като сметнахме колко време ще отиде в път (маршрута щеше да е СтЗ-село Кортен-село Любенова махала-СтЗ) видео оператора ни посъветва да преразгледаме нещата  pardon Не знам какво да правя дайте съвет  girl_impossible Имам едно предложение тука от сестра ми да направим изнесения ритуал в конната база в Нова Загора - никак не е зле и има доста зелени площи и наблизо е парка може да се направи фотосесията там. Оказа се, че има възможност да се направи взимането ми от там, но аз още се колебая, понеже съм сигурна, че от общината в Нова Загора нямат много опит с венчавките. Ако ще е там май бих предпочела да подпишем предварително и да платим на някой да ни направи "изнесения ритуал" - това е много типично тук в София, но в СтЗ и района не мога да намеря никъде да се предлагат такива работи. Та ако някоя от вас знае нещо по въпроса моля да сподели  smile И въобще още какво трябва да се направи 5 месеца преди сватбата?   Ashamed
Активен
dudu89
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #542 -: март 17, 2016, 21:36:55 »

Оле току що видях какво нещо съм изписала... Извинявам се за дългите словоизлияния  pardon
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: март 18, 2016, 13:25:38 »


di_t, за извесен ритуал е необходимо - ритуални чаши-2 бр, украсено шампанско, поднос за пръстени, сватбени пръстени и 4 бр лични карти- вашите и на кумовете.
А музика за извеждане може да намерите ето тук
http://etno-zara.com/contacts.php
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #544 -: март 21, 2016, 11:12:32 »

За  църквата - 1 бокал-вместо 2 , нали??
За изнесен ритуал-музика от общината ли я осигуряват?
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: март 21, 2016, 13:21:39 »

За църквата е необходим един бокал, едно вино, ритуални свещи и малка погача.
А за изнесения ритуал, се договаряте или с ДЖ, който сте си избрали или с общината.
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #546 -: март 21, 2016, 14:19:36 »

Di_t, написах ти каквото искаш, но накрая системата ми каза, че си с пълна поща...
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #547 -: март 24, 2016, 14:50:38 »

Момичета някой с повече опит може ли да ми каже как се формулира в поканата, че церемонията по граждански брак е на плочника до езерото "Загорка" пред Парк-хотел Стара Загора?
Някой е получавал ли е покана за там или да е писал текст на покана, като изнесения ритуал е там? give_rose
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: март 24, 2016, 15:24:33 »

Гражданския брак ще се състои в градината на Парк хотел Стара Загора, е напълно достатъчно и ясно.......
или Ще си кажем ДА в градината на Парк хотел Стара Загора
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #549 -: март 24, 2016, 16:22:21 »

Благодаря, Темира!
Точна и бърза, както винаги! Flower 10x
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #550 -: април 11, 2016, 15:36:05 »

Здравейте, отново! smile Къде в Стара Загора могат да се види по-голямо разнообразие на чаши за шампанско - сватбени , но не рисувани? Интересуват ме няколко модела и не мога да ги намеря, а не искам да ги пръчвам по интернет без да съм си създала впечатление на живо. Искам да видя това, което прилагам по-долу. Има ги в магазини "Двата щъркела", но на адреса посочен за Стара Загора( http://2styrkela.com/magazini ), не намерих такъв магазин.  pardon


* nachtmann-delight-champagne-style.jpg (54.7 KB, 500x500 - видяно 558 пъти.)
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: април 12, 2016, 07:15:54 »

Магазин  "Двата щъркела" се намира на гърба на Битовия комбинат. Всъщност адреса е ул.Княз Борис, но магазина се пада от южната страна на сградата......до него има магазин за балони. Успех!
Активен
steli_
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #552 -: май 04, 2016, 23:46:51 »

Здравейтее. Сватбата ми ще бъде в ресторант "Сити",ноо разбрах,че са сменили управителката. На нейно място са сложили нов меко казано "проблемен". Някоя от вас има ли отзиви от новият управител? Как са минали сватбите под негово ръководство? Благодаря предварително. smile
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: май 06, 2016, 16:20:23 »

До този момент сме парвили две сватби, от както е новия управител. Намам наблюдения за нередности или оплаквания от страна на клиенти. Важно е, че персонала- сервитьорите са си същите, а те са на ниво.....
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #554 -: юни 23, 2016, 08:59:08 »

колко питки  са необходими???
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines