Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 16:08:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 239957 пъти)
 
milencha
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #420 -: март 17, 2015, 15:51:27 »

Здравейте момичета   Tongue
Не мога да намеря нещо координати на Dj Веско и Йовко.. Ако някоя има нека да сподели  music
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #421 -: март 25, 2015, 13:16:56 »

Здравейте,

Познавате ли някой, който да може да ми напише оригинален текст за поканите? Тези в нета са все едни и същи, сигурно за използвани милиони пъти вече NO  nea
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: март 25, 2015, 15:10:17 »

Що не попиташ в някой литертурен форум, все си мисля, че ще се намери някой, който да прояви желание, а и ще има таланта, да напише това, което желаеш.
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #423 -: март 26, 2015, 09:55:44 »

Аз мога да ти предложа един,който не съм виждала да се използва.Първоначално се бяхме спрели на него,но накрая го сменихме с по-кратък.Иначе аз лично много го харесвам :

Танцувахме под дъжда, танцувахме и под палещото слънце,
танцувахме в най-свирепата буря, танцувахме и когато черешите цъфтяха.
Танцувахме заедно, той ми показваше посоката,
а аз избирах дали да го следвам. Сега решихме да споделим нашия танц с вас.  smile
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #424 -: март 26, 2015, 14:18:47 »

Уауу дето се вика на български  Bravo, Moonfairy, това звучи страхотно и съм сигурна, че вече ще се използва често smile Струва ми се, обаче, че и  на мен ще ми трябва нещо по-кратко поради липса на място в поканата. Много ми се иска да си го напиша сама- едно такова романтично ще се получи, вдъхновената от любовта булка..  yahoo
Активен
Bilinceto
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #425 -: март 27, 2015, 14:06:43 »

Здравейте, аз съм заек във форума.  blush Отдавна следя какво става, но чак сега се осмелявам да пиша...
 Аз и годеникът ми сме сгодени от юли месец миналата година, сватбата ще бъде на 06.06. в ресторант "Тифани".
Гражданският брак мина преди 1 седмица, в София, където и ще живеем. За нас не той е важният, а венчавката пред Бог и приятелите ни. И венчавката ще е в ресторанта.

От ресторанта ни казаха цени и за доста други неща (питка, пиле и т.н.). Сега на Тифани ще му правят ремонт, така че за сватбения сезон ще изглежда още по-изискано, мисля, че и украсата, с която разполагат, ще бъде по-разнообразна и по мое мнение не толкова...прекалена...
Поканите сега ги правят, ръчна изработка. Във фейсбук се пишат К§К и ние си направихме текста, но реално бях харесала текстове от сайтове на български и от Pinterest и само го попроменихме. Малко дълъг ми се струва текстът, но доста важни неща сме казали все пак.

Роклята е капарирана, харесах си от "Версай" в Асеновград. Жените бяха много отзивчиви, роклите са на доста, доста добро ниво. Преди си мислех, че там има ограничен избор от модели и цените са супер високи, но реално това ателие предлага супер качество на добри цени.
Ще взимаме костюма от Monteli (поне досега такива са плановете).

Сега се чудим за халките, имате ли идеи? Как са цените в Стара Загора? Рядко идвам вече и ни трябва реална информация...

Започнахме да мислим и шафери и шаферки. Може ако ви направят впечатление, някои еднакви, хубави рокли по магазините, да споделите...
 Ако имате въпроси или нещо друго, очаквам да пишете  blum
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #426 -: март 27, 2015, 20:39:04 »

Здравей, Bilinceto, и честито!
Миналата година си купих обеци от центъра на Стара Загора за 52лв/грам. Обаче има голяма вероятност халките да струват по-скъпо. Все пак като кажеш сватба и всичко вече е двойно. И на мен ще ми е любопитно да разбера какви са цените. Въпреки всичко аз ще отида до Хасково- има много голям избор.
За шаферкските рокли мисля, че най- изгодно излиза да се шият. Често стават недоразумения относно тази тема- кой какво харесва, как му стои, особено пък ако са повече от две. На мен на АВИН роклите много ми харесват, но ще ми струват скъпо и сигурно ще поръчам от ebay, пък после ще му мисля.
Успех с организацията!
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #427 -: март 28, 2015, 11:01:06 »

Здравей, Bilinceto  smile С теб сме на една дата - и ние сме на 6.06  Bravo За халки да кажа,ние си ги взехме от тук (Стара Загора) още октомври месец,защото знаем, че сега цените ще скочат за баловете.Тогава грама беше 55лв, което е идеално.Сега не знам дали е скочил, но е напълно възможно.Иначе нашите са на Сара Трейд, поръчахме ги от магазин Тиди, намира се срещу универсалния.Много добро обслужване, имат и доста модели да пробваш, останахме доволни, дори се върнахме този месец за обеци да ми вземе ММ за рожденния ден smile
Между другото доколкото чувам доста ще сме булките на тази дата тук  weddingday
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #428 -: март 28, 2015, 17:02:43 »

Здравейте мили дами!
С приятеля ми сме заедно от 8 години, а преди месец ми подари невероятен пръстен. Той е от Стара Загора, а аз не съм. Смятаме да направим сватба в Стара Загора, но не бързаме и предпочитаме събитието да е догодина. Всъщност сме се насочили към юни 2016. Знам, че може би изглежда далече, но като гледам май старозагорските булки се подготвят така да се каже "отдалеч" и за тази година е трудно да се организира без прекомерно много компромиси. Пък и както казах не бързаме и предпочитаме догодина.
В момента чета темите за Стара Загора от първата и събирам инфо (и водя записки  girl_wink) за всичко.
Въпроса ми като за начало е следния: колко по-рано смятате за добър(ако може така да се каже) срок преди сватбата да се запазват ресторант, агенция, фото и видео....? Отново да спомена, че сме си харесали юни 2016, което си е в разгара на сватбения сезон.
Аз продължавам с четенето че съм стигнала до 6-та тема и очевидно имам още 6 girl_wink
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #429 -: март 29, 2015, 09:51:08 »

Здравей, Blue_Sapphire и честито от мен smile Да ти споделя моето мнение от организацията до момента- ако някой ти каже, че е прекалено рано за нещо- НЕ го слушай!! Аз заради такива щях да си остана без час в гражданското.. Ние се сгодихме на 16 август миналата година и след седмица си избрахме датата 6.06. Искахме да е просто първата седмица на юни и се падна тази дата, като се сетих,че доста булки ще има на тази дата точно.Решихме, че основните неща ще си ги запазим от рано, защото знаех кои точно искам и се притеснявах да не ги изпусна.Ресторантът го запазихме на следващият месец.Оставихме символично капаро и беше готово.Същият месец-тоест септември, си запазихме и водеща и ДЖ, а то както се оказа след като сме ги запазили са започнали много булки да звънят за тази дата.Фото октомври запазихме,защото трудно си харесахме.Като отидох октомври до обредния дом служителката буквално ме изгони като чу кога е сватбата и каза, че е прекалено рано, да съм отишла януари да ме запише.Аз отивам на 2 декември и какво се оказва.. има само 2 свободни часа за моята дата..Ние сме с изнесен ритуал в Историческият музей и същият ден отидох и там да запазя, 10 пъти ми повториха,че е много рано,но настоях да ме запишат и не си тръгнах докато не го направиха.Дори декември имаше агенция,която ни отказа да ни поеме,защото вече има две записани сватби за нашата дата.Така че както ти сама каза юни има много сватби, така че ако искаш нещо конкретно не се колебай да го запазиш по-рано.Просто наистина вече така се случват нещата smile Извинявам се за дългият пост.Ако има нещо, с което да помогна, насреща съм smile
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #430 -: март 29, 2015, 10:15:02 »

MoonFairy give_rose, благодаря за топлото посрещане и изчерпателния отговор. Да ти кажа честно почти съм избрала ресторант, агенция и фото и смятам месец май да започна да ги "притеснявам". По скоро да уговарям нещата, за да ми е спокойно. Имам си една мечта - да направя сватба с тема кралско синьо и сребърно(но не си представяйте морска тема). Да видим подбраните агентки дали ще се съгласят с моите идеи и цветова гама , защото като разглеждам работата им такава цветова гама не присъства т.е. не са правили.

Относно граждансия ритуал: разбрах, че вече се провеждат в библиотеката, а там нямам никакви наблюдения. Ще решим по-късно, но сериозно обмислям варианта за изнесен ритуал, на езерото "Загорка" или също като теб в Музея. Сещате ли се за някое друго интересно и  подходящо място, например някъде по главната антична улица под операта или.....? Ще съм благодарна на всякакви предложения, тъй като не съм от Стара Загора и не я познавам в детайли.
MoonFairy, може ли да ми дадеш повече информация (цена и как протича ритуала там) на лични относно изнесения ритуал в градината на музея.
Да попитам и последно изнесените ритуали по кое време се извършват. След определен час ли или има ритуалчик само за изнесените ритуали.
Активен
Bilinceto
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #431 -: март 30, 2015, 16:16:03 »

Здравейте отново, имате ли мнение за Express Style + Arlet - прическа и грим (намира се в Park Mall)?
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #432 -: април 02, 2015, 14:38:25 »

Bilinceto, виждам, че няколко дена никой не откликва на въпроса ти, затова реших да ти дам моето скромно мнение. Огнян от Арлет е невероятен, препоръчвам го с две ръце за прическата. За грима, обаче, не съм много сигурна. Преди време там имаше една гримъорка Невена, не знам дали още работи за Арлетт. Не съм й виждала работата от близо, за да я препоръчвам. Като екипна работа може да погледнеш снимките на АВИН бутик, където да добиеш някаква представа. Аз съм много претенциозна към грима и със сигурност ще отида на пробен при Арлет и при една друга гримъорка- Краси. Някои ако има други предложения, нека сподели!
Активен
wallflower
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #433 -: април 15, 2015, 08:23:39 »

Здравейте, може ли да ми кажете каквои точно са стъпките за записване на дата в общината. Казаха ми, че първо се минава за заверка на лични карти, но не разбрах добре.
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: април 15, 2015, 10:44:00 »

Здравейте wallflower, първо отидете в общината с двете лични карти в стая 310. След като ви проверят в регистъра, ще ви кажат свободни дати и часове. Записвате си там датата и час за подписването и отивате в офиса на обредни дейности на ул. Гурко точно срещу хотел Ефир и там ви записват и всичко е готово.....от там ще ви кажат кога и къде да се явите отново преди сватбата за заплащане на услугата и представяне на необходимите документи....Успех!!!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines