Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:27:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 238495 пъти)
 
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #405 -: март 03, 2015, 13:33:55 »

Здравейте, бъдещи булки,

Някой се оплака от липса на активност, та реших да се активирам със следната дилема: изнесен ритуал ли предпочитате или ритуал в институция? Аз така и не мога да реша кое от двете да избера за граждански и църковен брак huhhuh.gif. Особено като се сетя, че сватбата ни е през есента и шансът за лошо време е голям.... другата причина поради която се колебая е една руса девойка, която помага на гражданското лице, а понякога и самата тя извършва ритуала. Не искам да я обиждам, но не ми се връзва някаква фолк дива буквално излязла от дискотеката да ме бракосъчетава crazy crazy crazy. Нека преброим мненията ЗА и ПРОТИВ изнесен ритуал  smile smile smile
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #406 -: март 04, 2015, 18:18:02 »

Амии, аз до преди няколко месеца бях твърдо ЗА изнесен ритуал и съответно нашият ще е такъв- в Историческият музей ще сме.Но сега се чудя дали не трябваше да си останем в ритуалната зала.И аз не знам защо взех да се колебая, но така или иначе сме се записали вече за там, така че си остава, а и мястото е много хубаво.Някои казват, че е по-тържествено в залата, но всички сме израснали със западните филми, в които се женят я на плажа, я в някоя красива градина и малко или много сме си го втълпили и ние, че така трябва и искаме да е smile Мечтата ми беше градинска сватба, но не искам да разчитам на благосклонността на времето, затова ще сме на закрито, затова избрах поне ритуалът ми да е навън  pardon
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #407 -: март 04, 2015, 22:31:57 »

Моето мнение е, че зависи от условията. Ако бяха устискали и тази година със старата зала за бракосъчетаване щях да искам там. За мен там си беше класика. Много съжалявам, че я затвориха. Реших да  идем с мъжа на въпросното място за бракосъчетаване в библиотеката. Дори уцелихме точно такъв ритуал. Ами то звука както ми бяха споменали ужасен, получава се ехо. И хиляди стълби, които бих изкачила на горе някак, но не искам да си представям как се слиза  nea  А мъжа усети и мирис на тоалетни на втория етаж, само като го чух и видях как се оглежда иии се отказах окончателно. А и тези графити на входа ...
Заради тези разсъждения ще сме с изнесен в Сити, като ми харесва факта, че си има вътрешна заличка в случай на кофти време. За сватба на открито не съм си и мечтала, може и да се получи хубаво Wink
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #408 -: март 05, 2015, 14:08:18 »

 Само три булки ли сме в този форум??!!!  shok ужас
Благодаря ви, момичета! Дори с вашите мнения не мога да реша кое от двете. А вярно ли е, че в библиотеката предлагат и озвучаване на живо с класически муз.инструменти? Звучи много романтично...
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 05, 2015, 18:13:18 »

Първоначално ние мислехме да сме с изнесен ритуал, но държахме да имаме и църковен брак в опредена църква. когато попитахме в църквата ни казаха, че задължително трябва преди църковния да имаме вече сключен граждански брак. И понеже си държим на точно тази църква, изнесеният ритуал отпадна. Бях малко скептично настроена за залата, но в крайна сметка ще сме там, така че се надявам да се получи добре smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #410 -: март 05, 2015, 18:46:41 »

Абе не сме 3, ами тук толкова булки дават инфо, но може да се хванем кои сме. Днес (около 2.30ч) записах в общината нашата дата, преди мен имаше 2 момичета (едната очевидно булката), нещо казаха май на 8.09 да се явят пак, значи е септемврийска булка. А след мен влизаха двойка. На адреса с/у хотел Ефир за записванията, ми подметнаха в този ред на мисли: "брее, днес какво става доста кандидат булки минали"  blum
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #411 -: март 05, 2015, 22:57:52 »

Sunny_bear щом ги викат септември следователно сватбата им трябва да е октомври smile Нашата е юни и ни викат май месец след като сме направили изследванията smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #412 -: март 06, 2015, 08:54:59 »

Странно, на мен ми казаха седмицата преди сватбата, че викат младоженците. Даже първо спомена 22ри но се усети, че е почивен и записа 17.09 ...и затова си направих горния извод.
За да не е спам да напиша нещо по темата - днес ще ходим до Стелина да я запазим, а и мъжа да види какво предлага, въпреки че и аз му изнесох кратка лекция по снимки във фб кое за какво и как се слага. Да не му дойде много нечувана информация наведнъж   blum Само че да си призная освен за нашата маса, почти нямам идея тези на гостите как да се декорират sad
« Последна редакция: март 06, 2015, 08:58:35 от Sunny_bear » Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: март 06, 2015, 10:42:09 »

Sunny_bear, по принцип викат младоженците в общината вторник преди самата сватба за да занесат документите и необходимите изследвания и след това в офиса на Гурко да платите таксата..... smile
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #414 -: март 06, 2015, 12:37:03 »

Sunny_bear, щом за официалната маса знаеш какво искаш, то за останалите маси може да е нещо подобно, но разбира се не толкова пищно. Аз примерно се водя от тавана в ресторанта- ако таванът е нисък, то и украсата е ниска, ако таванът е висок, то предполага високи украса(високи вази). Според мен от агенцията ти трябва да те посъветват като хора с богат опит. Аз не оставам всичко на моята фантазия, защото накрая ще стане манджа с грозде. Гледай снимки от Пинтерест, има много идеи.
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 10, 2015, 04:06:28 »

Здравейте, и аз съм от Септемврийските булки lol имаме си вече запазени дати за граждански и ресторант ("Тифани") и от днес и рокля  danceg въпреки че е раничко за рокля и бях решила Май да ходим, но се влюбих от пръв поглед и просто си я познах като я видях lol та си мисля, че топ 3 от най-трудните задачи в моя списък съм отметнала отрано smile от 2-3 седмици чета форума и страшно много ми помага, понеже решихМЕ да си организираМЕ сватбата без агенция, като под "ние" се разбира АЗ biggrin но засега не ми пречи липсата на участие от бъдещото съпружеско тяло lol та исках да кажа Благодаря за помощта smile със сигурност и занапред за 99% от нещата ще влизам тук да търся мнения и идеи smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #416 -: март 10, 2015, 12:34:38 »

Здравей и честито! Bravo
Иначе бързо действаш. Колкото до украсяване без агенция ще ми е интересно да даваш информация. Сякаш взех да си мисля, че същата по масите може да си я наглася аз(идейно, то ясно друг ще иде да я реди).
Активен
Summertime
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #417 -: март 11, 2015, 10:52:43 »

Здравей, ManuelaAB:) Честито и успех с подготовката.Аз бях от булките 2014 и също голяма част от задачите отметнах сама.Ползвах услугите на агенция само за украсата.Но в твоя случай мисля, че няма да се наложи тъй като Р-т Тифани имат собствена украса. Поне, когато ходихме да проучваме ние, управителя ни каза, че имат няколко типа украси и собственичката украсява ресторанта.Тогава не позволяваха външна украса да се внася. Украсите, който ни показаха бяха добри, а и присъствах на сватба с тяхна украса в златно и кафяво. Добре стоеше в ресторанта и изглеждаше стилно.А за роклята поздравления, сега ще си в пъти по- спокойна smile
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: март 12, 2015, 07:22:12 »

Ами да, специално за украсата в ресторанта се оказа, че нямам друг избор освен да ползвам агенцията, с която те работят, но като им разгледах страницата във фб останах доволна..  само се надявам да не дерат кожи в тая агенция, знаейки че нямам друг вариант smile Ако някоя от вас може да ме ориентира горе долу как стоят нещата с украсите там.. става въпрос за "Кетрин". Скоро ще им се обадя да се видим, но обичам да ходя подготвена на такъв тип срещи.
Активен
Summertime
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #419 -: март 12, 2015, 11:53:22 »

Не мога да ти дам много точна информация тъй като може да има някакви промени от миналата година, но цената беше  приемлива. Мисля също така, че даваха възможност за избор -дали искаш облекла на столовете или само панделка, високи или ниски вази и.т.н. Затова можеш да договаряш до цена, която ти позволява бюджета, но и максималния пакет не беше нещо фрапиращо. Хубавото на този ресторант е, че като интериор понася и много и малко украса. Имай в предвид, че идва малко тъмен и внимавай с цветовете.Гледах снимките на моите приятели и там забелязах, че ако се прекали с кафявото изглежда някак приглушено. Все пак въпрос на вкус smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines