Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:40:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 240246 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 09, 2015, 11:13:15 »

с поправка в наредба от 2012г. църковен брак може да се сключи преди гражданския, единственото условие е, в разумен срок в църквата, където е сключен църковния брак, да бъде представено удостоверението за сключен граждански такъв .. ако не са правили нови промени в последствие, би следвало регламента още да е такъв ..
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: януари 09, 2015, 11:28:19 »

последната промяна е от 2014г, когато забраниха да се сключва църковен брак преди гражданския, дори от общината имат изготвен документ, който да се представи в църквата, но уви някои свещеници не се съгласят. Както казах по-горе вратичка има, но заобикаляща закона.....
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: януари 09, 2015, 13:33:44 »

ох, какъв продуктивизъм цари в законодателната ни система .. пази боже ..
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #348 -: януари 09, 2015, 16:51:12 »

Честито, за свободната дата smile Коя избрахте? Ние няма да имаме църковен брак и поне това ни отпада като ангажимент.Иначе мога да ти дам препоръки за фото и DJ, ако искаш, а ти вече да си харесаш.
Ако все още не си запасила дата в гражданското, да ти кажа каква е процедурата, че на мен никой не ми обясни и обикалях.Отиваш в общината на 3тият етаж (мисля 310, че беше стаята) с 2те лични карти-може и ксерокопие, няма проблем и там те записват.Трябва да знаеш и къде ще е самият ритуал.После отиваш в бившото бюро по труда,срещу хотел "Ефир" и там също те записват и ти връчват документите, които трябва да си попълниш и това е smile
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 09, 2015, 19:29:24 »

Благодаря!
Датата ни е 20.06. , но в гражданското още не сме ходили, понеже още обмисляме в колко часа да се случат нещата. Но в най-скоро ще действаме.
MoonFairy много благодаря за съветите! give_rose Ще радвам да споделиш мнението си и за фото и видеозаснемане и диджей.
 Хубава вечер от мен! smile


Активен
prikazendenbg
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: януари 10, 2015, 11:26:11 »

Благодаря!
Датата ни е 20.06. , но в гражданското още не сме ходили, понеже още обмисляме в колко часа да се случат нещата. Но в най-скоро ще действаме.
MoonFairy много благодаря за съветите! give_rose Ще радвам да споделиш мнението си и за фото и видеозаснемане и диджей.
 Хубава вечер от мен! smile



Здравейте и от нас Sisku smile
Време е да действате в гражданското защото наистина нямате мн време.Аза ДЖ и ФОТО имаме доста добри във нашия град smile Стара Загора,ако Ви интересува може да питате или пишете на лични да даем тел.номера smile
Лек ден от нас и поздрави
от сватбена агенция "Приказен ден"
гр.Стара Загора
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 10, 2015, 18:45:04 »

А случайно някой знае ли дали при записването на час в общината мога да не присъствам, понеже работното ми време съвпада с часовете за записване? А в момента може би няма да мога да си взема отпуска, но в краен случай ще търся варианти.
Мерси предварително smile
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 11, 2015, 09:37:10 »

Разбира  се, че може да отиде и трето лице, но единственото условие е да носи копия от двете ви лични карти...
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #353 -: януари 11, 2015, 10:48:51 »

Забравих да спомена, че в общината записват само във вторник и четвъртък.Или поне на мен така ми каза жената от обредния дом.Аз по случайност бях там във вторник.Имай предвид, че и аз отидох с избран от мен час, но имаше само два свободни- 17 и 18:30.Наистина не се бави много.
Иначе за ди джей ние сме се спрели на Ели и Жоро.Не сме имали друг вариант, те ми бяха първият избор.Смятам, че ще се справят страхотно.За фото сме сме спрели на фото "Венци", тях харесахме най-много, а и ми се струва добре цената спрямо качеството им smile Иначе за фото ходихме и при Димитър Александров (зад сладкарница неделя), с Илиян Мичев от Казанлък говорих, може да разгледаш за Йонко Русев и фото Узунови.Вече зависи каква сума можеш да отделиш.Аз държах да са екип фото и видео, а трудно се намират, макар че фотографите могат да ти препоръчат оператор.Това е от мен smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: януари 11, 2015, 14:02:07 »

аз пък за фотограф с две ръце бих препоръчала Невена Цветкова /фотостудиото се намира в сградата зад спирката на м-н Перун/ .. има актуална страница във ФБ и интернет сайт ..
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: януари 11, 2015, 18:34:47 »

Аз също сякаш искам да са фото и видео екип заедно и разглеждах точно фото "Венци". Тези дни вероятно трябва да се вържа и с тях, малко ще е натоварено, няма как. Когато запазим всичко ще си почиваме biggrin
Още веднъж сърдечно благодаря за съветите на всички!  give_rose
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #356 -: януари 14, 2015, 14:40:51 »

Здравейте и от мен!
През есента мислим да организираме сватба в Стара Загора, макар и да не сме родом от там, и имам куп въпроси, които искам да ви питам. Много ще ви бъда благодарна , ако ми отговорите. Та ... въпроса ми днес е за гражданския брак в библиотеката. Миналата година кумувах там, но сватбата беше малка и нямаше проблем всичките 20 госта да влязат вътре. Какво обаче става, когато младоженецът забере кумовете, вземе и булката, и всички тези хора могат ли да присъстват на самото подписване?

Иначе сме се ориентирали към базата на Марица изток, заради големия ресторант и хотелската част. Не е много кич и офертата е добра, имайки предвид че ще бъдем около 130 човека. Предполагам, че Жоро и Ели ще са с нас в този ден, а фотограф и видео още не съм решила, тъй като още нямаме и окончателна дата. Голямо чудене пада тия дни........ huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif pardon pardon pardon
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #357 -: януари 14, 2015, 14:54:01 »

Здравейте,

Според опита ви като организатор на сватбени тържества, кой от двата варианта смятате, че се приема по- добре:
1. След взимането на кумовете и булката, всички отиват на подписването в библиотеката и после в църквата и най- накрая ресторанта, или...
2. По възможност подписването и църковния брак да се случат на едно място, за да се избегне разкарването из града.

Подозирам на къде клонят теглилките, но просто подписването в библиотеката е толкова красиво, че не ми се иска да го заобиколя...
Благодаря!!
Активен
Yonko_Rusev
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


www.yonkorusev.com


« Отговор #358 -: януари 14, 2015, 17:46:48 »

vehemently.....и двата варианта са читави и напълно реалистични smile

Важно е да организираш Сватбения ви Ден както ви харесва на Вас , а не както харесва на Гостите ви Wink
Все пак Този Ден е Вашия а не техния smile

Няма смисъл да мислиш за тях в този ден....те не са малки и определено ще правят това което пише в поканата им smile

Като фотограф човек ти давам и един ценен съвет : Оставете си минимум час и половина за Сватбената ви фотосесия smile
Както казвам на всички младоженци - На другия ден Сватба Няма smile

  Късмет от мен smile
« Последна редакция: януари 14, 2015, 17:49:44 от Yonko_Rusev » Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: януари 14, 2015, 18:23:11 »

Помагайте с dj-и, моля.
Звънях на Веско и Йовко,но за жалост са заети за нашата дата. Ще съм много благодарна! smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines