Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:01:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 15част  (Прочетена 152785 пъти)
 
doniii_
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #450 -: октомври 10, 2013, 15:28:02 »

70 км  smile
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #451 -: октомври 12, 2013, 02:17:30 »

Ехееее, много трудно би се получило за гостите. Неудобството е, че и таксита не могат да ползват, 70 км си е доста.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #452 -: октомври 12, 2013, 15:04:25 »

70 км. наистина е голямо разстояние. Няма нищо по-хубаво от добре организираната сватба. Най-удобно и за младоженците, и за гостите е сватбата да е на едно място ( например в града). Няма да отрека, че съм бил на сватби, на които се изминават много километри и честно казано, това разкарване не се харесва никак на гостите. Присъствал съм на сватба, на която ресторантът беше надалеч от Варна и на която имаше празни маси ( просто не бяха дошли част от гостите). Но ако самите младоженци са решили да празнуват в заведение или комплекс, които са и на над 100 км от Варна, това е тяхно право. Все пак сватбата е тяхна! smile
« Последна редакция: октомври 12, 2013, 15:07:12 от stoyanov » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #453 -: октомври 13, 2013, 13:32:19 »

Нашата сватба бе на 55 км от Варна. Проблеми с празни маси у недошли гости не сме имали. Бяхме организирали автобус за желаещите да го ползват, той си свърши супер работа. Около 25 човека го ползваха, останалите ни гости от Варна, около 15 човека, си дойдоха с коли. И искам да кажа,
че разстоянието, докато е в умеерени граници с една добра организация не е никакъв проблем. 70 км според мен са точно на границата на по - дълго разстояние не бих правила тържество, ако не е с преспиване.
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #454 -: октомври 14, 2013, 11:31:56 »

Мрявка - съгласна съм за добрата организация, но разхода за автобус ме притеснява, а и ограничава гостите като време. Вие как процедирахте и можеш ли да споделиш ориентировъчна цена?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #455 -: октомври 14, 2013, 12:40:18 »

30 местен автобус, доведе 25те човека в 17:30, престоя до 2:30 и върна хората. За идването + престоя на шофьора и връщането = 300лв. Както казах ние бяхме на 55 км от Вн, тръгването бе от Антим I.
За нас това бе оптималното, имаше разбира се хора, на които им се оставаше по - дълго от дошлите 25 с автобус, но имаше и по - възрастни, на които им се тръгваше. Така че това беше един среден час, който избрахме.
Решихме, че ако на някой от варненските гости супер мн му се остава ще си поеме разхода сутринта за такси. Така и стана. А освен това нашите гости голямата част от тях (около 60-70) си бяха на хотел, където бе сватбата. Така въпреки, че 20тина човека си тръгнаха, останахме доста хора до 7:30 сутринта.
Просто според мен всеки гост тр сам за себе си да прецени колко има желание да остане по-докъсно на тържеството и дали лично за него не си струва да си наеме хотел или да плати такси. Не може на всеки поотделно да бъде угодено, няма как.
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #456 -: октомври 16, 2013, 13:36:31 »

Ние сме много доволни от отношението на служителите в ритуалната зала в гр. Варна. Обясниха ни всичко, бяха много любезни с нас. Аз предварително се бях приготвила с въпроси и всичко мина както трябва. Единственото, което е добре да направят е да купят един принтер и срещу заплащане да правят копия на личните карти. Защото се получава едно търсене на копирни центрове около залата.
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #457 -: октомври 16, 2013, 13:48:15 »

Да кажа че нашата сватба беше в Димят - много сме доволни. Мениджърката е страхотна, страхотно отношение, всичко беше направено така както го искахме. Голям професионалист. Благодаря на целия персонал за доброто обслужване.Адмирации.
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #458 -: октомври 17, 2013, 12:32:29 »

Мрявка - благодаря, и това като всичко останало си е голям разход.
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: октомври 19, 2013, 23:03:30 »

Шерба и сватба никак не ми се връзват в представите. Обожавам да ходя там за почивка - много добре направено е, намира се сред гората, с много внимание към детайлите е направено всичко. Но имайки предвид ресторанта - отвън и отвътре...не мисля, че си заслужава километрите път и е подходящ. Освен това ресторантът се намира точно в основата на хотелската част - даже покашлянето през лятото на масите отвън кънти в стаите, ако не се наеме цялата база за гостите на сватбата, не знам как би се реализирало.  Пътят до там не е от най-лесният за хора, които никога не са ходили в района smile В сайта им има много снимки и можете да придобиете представа. Скоро ходих в Романтика - Галата, мисля че би се получила много красива и запомняща се сватба там - но не за повече от 50-60 човека. Масите във външната част на ресторанта може да се оформят в кръг, гледката по всяко време на денонощието е уникална, вечер виждаш светлините на цяла Варна на длан. Всичко е от дърво (включително пода и това би било доста неудобно за танци мисля) и изглежда доста непретенциозно, но при добра и пищна украса, би се получило страхотно. Голям минус с плюс е достигането до там smile Плюс - може да стане екзотично и запомнящо се с корабче, минус - алтернатива са  близо 200 стъпала от морския фар над ресторанта smile Споделям за смели ентусиасти, изглежда ми смело като организация smile Стаи - апартаментът е с отделна тераса и невероятна панорама, като обстановка далеч от лукса, но е приятен, ако нямате високи изисквания към момента smile Прикачам две снимки на гледката от романтика - през деня и по залез.


* 893818_581896351868980_1529058135_o.jpg (65.54 KB, 512x384 - видяно 287 пъти.)
« Последна редакция: октомври 19, 2013, 23:13:42 от Milataaa » Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: октомври 19, 2013, 23:14:14 »

Залез smile Попаднах и на снимки от сватба в ресторант Смирновъ, изглежда красиво!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.365045353596108.1073741829.364559036978073&type=3


* 1270771_581897051868910_906600561_o.jpg (54.21 KB, 512x384 - видяно 299 пъти.)
« Последна редакция: октомври 19, 2013, 23:43:43 от Milataaa » Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #461 -: октомври 23, 2013, 15:52:14 »

Здравейте и от мен чета от известно време и всичко е много полезно smile Бих искала да попитам, за да съм на 100 % сигурна за изнесения ритуал, наистина ли ритуала се извършва по - рано в ритуалната зала, а всичко остало е за пред гостите - театър ( една форумка в част 1 го беше написала) благодаря ви предварително
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #462 -: октомври 23, 2013, 16:03:44 »

Anuk, здравей!
Ако ритуалът ви е от "Обреди" на "Крали Марко", дори и изнесен, е официален и не е нужно да се ходи предварително за подпис. Обаче, ако го правите с агенция, е необходимо да се подпишете предварително и тогава е като театър. Успех с организацията на сватбата!  smile
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #463 -: октомври 23, 2013, 19:34:24 »

Да разбирам, че ако избера някоя сватбена агенция и водещ например "Пертито" (че за нея се сещам) ще се налада предварително подпис .. ?
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: октомври 23, 2013, 23:15:33 »

Да, предварително ще се подпишете и за пред гостите ще е театър. Ние ползвахме услугите на Пертито, Тони беше водеща на ритуала ни - направи го незабравим, специален за нас. Питали са ме дали не се убива тръпката като подпишеш предварително - предполагам за всеки е индивидуално, но за мен лично не се загуби нищо. В ритуална зала ме напушваше на смях на моменти, не ми беше приятно даже - е, като се обърнах и видях сълзите в очите на най-обичаните ми хора се разплаках на мига от вълнение. Ние подписахме само пред родители, братя и сестри в петък следобед, ама някак се чувстваш като на производствена лента в завод - хайде, вдигнете я на ръце, излизате, следващите влизат, започват да ви снимат, не разбираш кой фотограф е този, за когото си платил и този, който ще бута снимки в ръцете на гостите срещу скромни Х лева, дирижират ви много смешно  smile А на сватбата - когато има изнесен ритуал е специално - ти си на място, което ти харесва. И ако водещият е добър, измисля реч специално за вас, която да ви докосне. Тони беше написала реч специално за нас, беше вметнала закачка за професиите ни, за зодиите ни, получи се страхотно, пуснахме гълъби (скоро четох, че новият хит са пеперуди:) ), несравнимо е в сравнение с ритуална зала, единствено за битовия ритуал съм чувала, че много си заслужава, но води до размазване на грим smile Думите, които са ми са запечатали са: "Да обичаш означава да поемеш най-големият риск, защото поверяваш бъдещето си и щастието си в ръцете на друг, доверяваш му се безрезервно, приемаш да бъдеш уязвим." И в крайна сметка 3 години след сватбата ни бих казала - сватбата остава прекрасен спомен, но по-важното е да си избрал правилния човек за теб, с  когото да споделиш живота си smile
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines