Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 03:20:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 146803 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 03, 2007, 17:05:04 »

най сам за идеята с малките имена!но нещо при нас не се получава!аз не мога да си пречупя езика и да им кажа майко и татко,а си представям как ще ме изгледат ако се обарна кам тях на малко име shok!вообще незнам какво ще правя!добре че ги виждам в година 8-9 пъти за по един ден,че ако живеех с тях щяк да се побаркам girl_impossible!и сам си решила мойта бадеща снаха или зет направо и директно да му обясня че си имам име и да се обраща с него smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: януари 03, 2007, 17:12:35 »

maslinka, може да ги попиташ, дали ще имат против да им казваш на малко име или да помолиш половинката да ги пита, аз така направих, питах наще как милото да се обръща към тях!!! И всичко е ОК!!! Едва ли ще се възпротивят!!! В карайна сметка всеки си има по една майка и един баща, нали така!!! good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 03, 2007, 17:19:27 »

да мислила сам си да го накарам да ги пита въпреки че знам много ясно как искат да им викам blush,но в крайна сметка по добре да се съгласят на малко име отколкото никак blum blum
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #108 -: януари 04, 2007, 01:48:41 »

Моите родители настояват да съм викала на неговите "мамо" и "татко". Аз запитах моят съпруг как той се обръща към неговите родители, защото се сетих, че не съм го чувала да казва мамо и татко и той потвърди - вика на майка си "Суме" (от сумо борец !!!! (за пояснение -  не заради начина как изглежда)) а на баща си, нещо от рода на "Нецко". Така, че аз реших, че след като и собствения им син не им вика - мамо и татко, и аз няма... Bravo
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #109 -: януари 04, 2007, 10:33:19 »

оф,много сложна тема...и отношения
аз все още никак не им викам...нито те са ми казали как да се обръщам към тях,нито аз съм питала
само 1 път стана на въпрос,бяхме с моите родители и тях, и нашите казаха че нямат нищо против и на име и леля и чичо и бабо и дядо да им казват..а те си траеха през цялото време....и свекървата няколко пъти ми обясни как свекър й едно време държал тя да му вика тате...
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: януари 04, 2007, 13:46:55 »

 vanis горкичката. Тя направо е  bad ама не се давай  good както искаш така им казвай аз също не съм казала майко по простата причина, че имам една майка и си я обичам много и не се виждам да кажа на друга тази дума. Тя е запазена само за моята майка.
 Да ви кажа понякога имам чувството, че свекървите си го избиват на нас защото тях са ги карали да го казват. Мдаааам.  sad
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 04, 2007, 15:28:13 »

да и аз така си мисля 4е си го вращат,въпреки че аз никога не бих искала такова не6то.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 04, 2007, 22:54:02 »

Олелеее, ама що за хора са това?!  bad
Не е ли по-важно да ги уважавате (уважаваме), отколкото да ни вадят с ченгел по някоя дума за обръщение? Нали няма да се чуе по техен адрес нещо от рода на "ей, шшъ..."? Плачещо момиче какво лошо има да чуят името си?...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: януари 04, 2007, 23:44:13 »

Олелеее, ама що за хора са това?!  bad
Не е ли по-важно да ги уважавате (уважаваме), отколкото да ни вадят с ченгел по някоя дума за обръщение? Нали няма да се чуе по техен адрес нещо от рода на "ей, шшъ..."? Плачещо момиче какво лошо има да чуят името си?...
Ха ха има и такива Булечка.На брат ми ежна му след 2 год все още подкашлява около майка ми като иска да й каже нещо.А мама е супер непретенциозен човек.Да й казва както си иска,ама да подкашлява е супер тъпо според. angry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 05, 2007, 00:10:14 »

Олелеее, ама що за хора са това?!  bad
Не е ли по-важно да ги уважавате (уважаваме), отколкото да ни вадят с ченгел по някоя дума за обръщение? Нали няма да се чуе по техен адрес нещо от рода на "ей, шшъ..."? Плачещо момиче какво лошо има да чуят името си?...
Ха ха има и такива Булечка. На брат ми жена му след 2 год все още подкашлява около майка ми като иска да й каже нещо. А мама е супер непретенциозен човек. Да й казва както си иска, ама да подкашлява е супер тъпо според. angry

Ееее, това вече е гадно!!! С извинение за думата!!! По-добре без обръщение, отколкото с подкашляване!!! bad Съгласна съм с теб!!1
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 05, 2007, 00:16:23 »

Цитат
Ееее, това вече е гадно!!! С извинение за думата!!! По-добре без обръщение, отколкото с подкашляване!!!  Съгласна съм с теб!!
Тя мама милата вече свикна,ама наистина си права.А голям цирк е,когато е по-шумно и мама не я чува,голямо кашляне пада!  lol
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 05, 2007, 00:24:15 »

Цитат
Ееее, това вече е гадно!!! С извинение за думата!!! По-добре без обръщение, отколкото с подкашляване!!!  Съгласна съм с теб!!
Тя мама милата вече свикна,ама наистина си права.А голям цирк е,когато е по-шумно и мама не я чува,голямо кашляне пада!  lol

Еее, поне по име да й казва!! beating

Всеки човек си има име, нали затова са имената, за д аги използват другите като искат да се обърнат за нещо към нас?! pleasantry
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #117 -: януари 05, 2007, 11:35:39 »

аз си мисля че щом не са ми казали че може да се обръщам към тях на име...значи неможе....въпреки че аз не се подкашлям...обаче като ги видя първо им казвам здравейте или добър ден...а по телефона е много смешно,здравей...ванис съм. Oh my ....и продължавам....
имаме една съседка на която снаха веднъж й се беше обадила по телефона и й беше казала
ало..83598(номера на телефона)включи печката...и беше затворила
после въпросната свекърва се смееше че от днес си има номер...
и знам че е смешно и неудобно....ама....притеснявам се директно да ги питам....все още....
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 05, 2007, 12:47:35 »

Мила vanis, питай ги!!! secret Няма страшно!! good Все пак това е нещо, което не е само за ден или за два, за целия ви съвместен живот!!! Curtsey

Разбира се, че всеки родител би се зарадвал много снахата/зета да му казва "мамо" или "тате", защото това е и уважение към тях като родители на половинката ни, но те прекрасно знаят, че всеки има САМО по една майка и ЕДИН баща, както е писано и други мнения!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 05, 2007, 15:09:07 »

Vanis ,питай ги!Не е хубаво така!Ами може и те - хората да се притесняват да ти кажат как да им казваш ,ей така без повод.А като ги попиташ всичко ще се уреди.Когато хората общуват и разговарят проблемите по-лесно се решават.Ако мислиш че ще е по-безболезнено попитай първо твоя любим,може заедно да решите по-лесно проблема!Хайде давай ние сме с теб! good
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines