Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 23:52:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 146795 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 30, 2007, 00:30:35 »

Цитат
Е недей така,fiibi! Много добра свекърва можеш да бъдеш като му дойде времето. Моята свекърва е на 53 и се разбираме страхотно, а и при това съм първата снаха и единствената друга жена (освен нея) в семейството!
Ох дано да си права.Обещавам живот и здраве да съм добричка pleasantry
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #166 -: януари 30, 2007, 09:37:28 »

Аз имам само зълва (сестра на мъжа ми) която е по-малка от мене, но тя ми вика по име, а не како.Брат ми също е по малък от мене но се обръща към мъжа ми по име.Единствено остава проблем обръщението към свекъра и свекървата.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 30, 2007, 14:21:23 »

ХМ, брат ми казва на мъжа ми по име! Wink Девер ми (на мъжа ми брат му) ми казва по име, и аз на него така, защото съм по-голяма!!! girl_wink

Никакви проблеми нямам с това!!! girl_in_love
Активен
Radostina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 03, 2007, 03:37:52 »

Момичета страхотна темичка сте отворили.
Вечния проблм.
При мен проблема изва от баба ми и дядо ми. Те реват и викат само и само да казвам на свекъра и свекървата мамо и тате. Ама аз не мога. Даже се скарах с тях един ден. Баба ми ме пита как ще й казвам, а аз - "Как - Таня!" Боже, какъв ад настана. "Как Таня ще й казваш, да не сте били заедно абитурентки, на един чин да не сте седяли?" Не приема моето решение и това е. Друго поколение са- 80г.
Докато с Таня и Иван (майката и бащата на молото) се разбираме много добре и те също предпочитат на име. Знаят, че много ги уважавам и са съвременни хора. Сега живеем притях докато направим ремонт в апартамента, в който ще живеем след свотбата.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 03, 2007, 11:21:30 »

Radostina в крайна сметка щом родителите на твоя годеник са съгласни да им викаш по име не виждам проблем за теб. А баба ти и дядо ти няма какво да те притесняват. Просто не говори с тях на тази тема. Те ще свикнат искат- не искат.  girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 03, 2007, 15:33:32 »

Radostina в крайна сметка щом родителите на твоя годеник са съгласни да им викаш по име не виждам проблем за теб. А баба ти и дядо ти няма какво да те притесняват. Просто не говори с тях на тази тема. Те ще свикнат искат- не искат.  girl_wink

Да, наистина, това е важното, а и щом са наясно, че ги уважаваш и цениш - няма проблем!!! любов заедно
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #171 -: май 21, 2007, 18:31:46 »

Цитат
Ееее, това вече е гадно!!! С извинение за думата!!! По-добре без обръщение, отколкото с подкашляване!!!  Съгласна съм с теб!!
Тя мама милата вече свикна,ама наистина си права.А голям цирк е,когато е по-шумно и мама не я чува,голямо кашляне пада!  lol

аз си мисля че щом не са ми казали че може да се обръщам към тях на име...значи неможе....въпреки че аз не се подкашлям...обаче като ги видя първо им казвам здравейте или добър ден...а по телефона е много смешно,здравей...ванис съм. Oh my ....и продължавам....
имаме една съседка на която снаха веднъж й се беше обадила по телефона и й беше казала
ало..83598(номера на телефона)включи печката...и беше затворила
после въпросната свекърва се смееше че от днес си има номер...
и знам че е смешно и неудобно....ама....притеснявам се директно да ги питам....все още....
Май трябва да направим тема за най-оригиналните обръщения към родителите на половинките ни.    ROFL ROFL ROFL sarcastic sarcastic
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: май 21, 2007, 18:44:50 »

И аз се присъединявам към стискането на палци за vanis good
Майката на милото е починала, а баща му, до колкото го познавам не държи на тези неща, така че се надявам да нямам проблем с това
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #173 -: май 22, 2007, 09:49:06 »

И аз се присъединявам към стискането на палци за vanis good
Майката на милото е починала, а баща му, до колкото го познавам не държи на тези неща, така че се надявам да нямам проблем с това
Недей да стискаш палци мила моля те,че каквато съм притеснителна още не съм питала, и май така ще си остане.
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: май 22, 2007, 09:59:06 »

Нищо, ние ще ти стискаме за кураж good girl_wink
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: май 22, 2007, 10:12:50 »

Аз ще продължа да им викам както до сега им казвам: Леля Лидка и чичо Стоян, а моя мъж ще продължи да вика на майка леля Тотка. Може и да ви звучи смешно, но ние така сме свикнали, а на мен ми е неудобно да им казвам директно по име, а мама и тати не мога да им кажа и да искам, не ми идва от вътре
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #176 -: май 22, 2007, 10:30:03 »

На кой както му е удобно и лесно Wink,и не е смешно.Защо да е смешно?
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 22, 2007, 11:04:27 »

Ох,много са сложни тези теми!!! :girlsigh:И аз скоро ще се наложи да си пречупя езика и да кажа на свекър ми и свекърва ми "Татко и мамо"!!!При мен обаче няма вариант да е друго обръщението,защото първата снаха се обръща така към тях и аз сега в общи линии нямам друг избор!!! Girl_sing
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: май 22, 2007, 11:40:03 »

"Татко и мамо"!!!При мен обаче няма вариант да е друго обръщението,защото първата снаха се обръща така към тях и аз сега в общи линии нямам друг избор!!! Girl_sing
дабе да защо да нямаш, при мен е същото, но нямам намерение да ги казвам тези силни думи просто по принуда
тя като иска нека им казва така, ти не си длъжна
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #179 -: май 22, 2007, 11:41:38 »

"Татко и мамо"!!!При мен обаче няма вариант да е друго обръщението,защото първата снаха се обръща така към тях и аз сега в общи линии нямам друг избор!!! Girl_sing
дабе да защо да нямаш, при мен е същото, но нямам намерение да ги казвам тези силни думи просто по принуда
тя като иска нека им казва така, ти не си длъжна
Според мене Петкова е права,имаш избор!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines