Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 23:48:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154974 пъти)
 
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #60 -: август 14, 2006, 12:26:15 »

Абе да си го кажем направо-този е най-гадния момент след сватбата.... :(И на мен ми беше и още ми е трудно да си изкривя езика и да кажа "майко" и "татко" още повече, че със свекърва ми не сме толкова близки...Казах им по веднъж след сватбата, а сега използвам дъщеричката ни и покрай нея използвам нейните "бабо" и "дядо" . Не мисля, че са недоволни. А съпругът ми се беше разбрал предварително да се обръща на име.  Blush Според мен е по-важно да се уважаваме и да си помагаме в нужда. А само да чуя , че има недоволни  aggressive
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #61 -: август 14, 2006, 15:26:49 »

hrisi не се притеснявай за това ,че не са се сближили ,може да не са си допаднали и затова. А може след време да се опознаят и да почнат да си ходят на гости и да излизат заедно.
Ние с милото сме заедно вече повече от 5 години , а тяхните и нашите са се виждали само веднъж и то защото ние ги събрахме да се запознаят.И така запознаха се ,видяха се и това беше.После ни се чуха ,ни видяха. Иначе ако случайно се срещнат на улицата се поздравяват и разменят някоя друга дума, но само толкова. Имам чувството ,че ако не ги бяхме запознали никога нямаше да проявят интерес да го направят. Единствено майка ми беше ни попитала дали ще ги запознаем. Поне от едната страна имаше поне малко желание за това ,но ако не го бяхме направили ние сигурно щяха да се видят за първи път на сватбата ни.

Ситуацията е подобна. Макар, че аз съм страничен наблюдател - става въпрос за сестра ми. Аз обаче се притеснявам за тях повече от самите те, смятам, че родителите още в самото начало трябва да станат много близки ... След това вече ще е късно...
До някъде нещата се наредиха, отидох при нашите и им казах какво ме притеснява. Те взеха че уговориха едно гости гости, след  drinks drinks drinks като че ли бариерата взе да пада. Но ще видим...
Много ви благодаря за подкрепата  smile Ще видим как се развиват нещата....
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #62 -: август 14, 2006, 15:43:46 »

Ей, спокойно хора, не е задължително да са първи приятели, важното е да се уважават. Все пак хората са различни и не е много реалистично веднага да се намятат на масата  tease tease tease
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #63 -: август 15, 2006, 14:46:08 »

Оставете родителите! Най-важното е вие да се разбирате!! Да има мноооого  heart помежду ви, и да не им обръщате внимание!! А те в името на вашата любов и бъдещото си внуче едва ли ще ви попречат на отношенията. Само спокойно!! Всичко ще е good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: август 15, 2006, 14:49:24 »

Съгласна съм с Яни
Най-важното е вие да се разбирате!! Да има мноооого  heart помежду ви, и да не им обръщате внимание!! А те в името на вашата любов и бъдещото си внуче едва ли ще ви попречат на отношенията.
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #65 -: август 22, 2006, 11:04:53 »

Нашите изобщо не се познават,и може и само на сватбата да се видят,но за какво да ги караме хората да се сприятеляват,те нямат нищо общо помежду си,само ние имаме с тях.Както казахте по-важно е ние да си се разбираме.Мисля,че колкото по-малко общуват,толкова по-вероятно е да се разбират добре. Wink
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #66 -: август 22, 2006, 11:18:06 »

Моите родители не обичат такива обръщения и си имат само две дъщери,които ги наричат "майко и татко".Според всички нас има и по-добри начини да покажеш уважение и чувства към съответния човек и спазваме само тях.
Активен
icokurpata
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


« Отговор #67 -: август 30, 2006, 18:57:35 »

Ама кое е сложното не разбирам за обръщането... нали хората си имат имена и тези имена са именно за да ги назоваваш с тях :-) така, че...обръщаш се към човека по име а той ако се сърди на това -ами това си е негов проблем,още повече че в различните краища на България и сред различните етноси има различни титли.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 31, 2006, 09:23:03 »

Ох, ico,  не е толкова лесно!  nea
Даже никак не е!!!  cray
Ето свекърва ми си е вече в БГ и аз не мога и немога да си изкривя устата да й кажа "мамо" или по име!!! Ми не ми се получава!!!  nea (Да не казвам, че ми къса нервите всяла Божа вечер и сутрин!!!)
То това с обръщението към родителите на половинката..., ми май от самосебеси трябва да се получи! Знам ли?! tease
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #69 -: август 31, 2006, 09:48:12 »

Ох, ico,  не е толкова лесно!  nea
Даже никак не е!!!  cray
Ето свекърва ми си е вече в БГ и аз не мога и немога да си изкривя устата да й кажа "мамо" или по име!!! Ми не ми се получава!!!  nea (Да не казвам, че ми къса нервите всяла Божа вечер и сутрин!!!)
То това с обръщението към родителите на половинката..., ми май от самосебеси трябва да се получи! Знам ли?! tease

Ми не се насилвай да й казваш каквото и да било! Просто започвай да говориш директно, без обръщение! Аз поне така правех в началото, а и свекърва ми усещаше, че се притеснявам и се правеше, че не забелязва!  good
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #70 -: август 31, 2006, 12:16:11 »

Нашите родители са се виждали само един единствен път и се харесаха ужасно много :-))))) Сега тръпнат в очакване на следващата им среща (в средата на месеца) ;-) Единственият проблем, който впрочем не е никак малък, е че не могат да комуникират свободно, тъй като не говорят на един и същи език  biggrin

Може би именно това да е и причината да се харесат толкова много......невъзможността да се разбират  angel
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: август 31, 2006, 13:15:24 »

Ние ще запознаеш моите родители с майката на милото утре!!!  tease Дано всикчо е ОК!!!
Но пък даже и никак да не се харесат, важното е ние да сме си добре и да си се обичаме и да смес заедно! heart
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #72 -: август 31, 2006, 13:17:02 »

Не това е най-важното разбира се, но би било хубаво ако си паснат ;-)

Успех и дано мине гладко  good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: август 31, 2006, 15:05:52 »

Е, ще е хубаво да си паснат поне малко!!! Но и в името на децата си и щастието им ще се разбират, сигурна съм! good
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #74 -: септември 05, 2006, 10:35:32 »



Може би именно това да е и причината да се харесат толкова много......невъзможността да се разбират  angel
Май така е най-добре, че като говорят един език и започват да си казва и много работи и става.... Blush Blush
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines