Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 23:40:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154934 пъти)
 
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #45 -: юни 07, 2006, 08:09:23 »

ani4ka, и аз не мога да се обърна към тях с майко и татко nea, казала съм го на половинката...и той какво да ме прави - ще се съгласи blush
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #46 -: юни 07, 2006, 15:07:14 »

mariya ами как се обръщаш към тях?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 07, 2006, 15:32:56 »

Teo това е много хубаво...ама аз си се чудя при този богат език който имаме защо не са измислили някаква дума за объщение към свекъра и свекървата....че майко и татко определено не мога да им кажа...а "свеки" някак си не върви....та сега да се чудя аз как да викам по-малко име на хора дето са с 25-30год.по големи от мен  crazy

Ами  ... чудал съм обръщение "Свекър, еди какво си....", ама за свекървата не съм чувал.... да си призная  nea Найстина, как им викате?
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #48 -: юни 07, 2006, 16:19:05 »

ани4ка, към свекъра си се обръщам със "сър" или по фамилия, но към свекървата...никак не ми идва.. nea
за мен е важно уважението...има някои се обръщат с "майко", а после ги плюят зад гърба
то и обратното е валидно де...в смисъл от страна на свекървата....
« Последна редакция: юни 07, 2006, 16:28:18 от mariya » Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #49 -: юни 08, 2006, 12:10:42 »

и според мен е най-важно уважението....ама иди го обясни....спред тях от уважение би трябвало да им викам "майко" и "татко"....ама НЕ МОЖЕ!
Активен
animoni_78
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #50 -: юни 08, 2006, 12:36:42 »

Интересна тема, наистина good
Аз наричам бъдещата си свекърва с малкото й име, не виждам нищо лошо в това,
а и не си представям да й казвам "майко". nea
 Всеки трябва да реши това за себе си, но не мисля, че можеш
да наричаш някой "майко" и "татко", без да влагаш смисъл в това.
Има и вариант да не ги наричаш с някакво определено обръщение.. tease Blush,
докато решиш нещо по-добро или просто ги попитай и се спрете на нещо, което
няма да притеснява и двете страни.
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #51 -: юни 23, 2006, 14:39:45 »

1)  Къде трябва, според традицията на Вашия край, да седят родителите на сватбата?

2)  Наистина ли чувствате, че ако едните родители, за голяма моя скръб и искрено съжаление, не са живи, то тогава и на другите родители не е редно да се даде уважение и обичайната традиционна роля на сватбата?

3)  А как беше на Вашата сватба?

Здравей! Надявам се не е късно за моите отговори good

точки 1 и 3 ще ги обединя - младоженците и кумовете на една маса, а родителите - близо до тях kiss

аз също бих поискала като половинката ти....


Според мен (но то си е до човека) би трябвало да се опита да почувства родителите ти като свои и да компенсира тяхната загуба с любов и уважение към твоите родители. 

Дивичка, родителите са само едни stop
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #52 -: юли 29, 2006, 16:01:09 »

Сближиха ли се след сватбата? В какви отношения са?
Отварям тази тема, защото при нашите, като че нещо не се получава.....
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #53 -: юли 30, 2006, 10:27:32 »

 shok Как така не се получава !?
Ей ... да не вземат само родителите ви да се намесят и да създават косвено проблеми и неприятни ситуации  nea
И моите и неговите родители са широко скроени и добри хора и си паснаха без проблем!
Дори още преди сватбата smile А сега вече са на: "Ей, довечера ще идват сватовете"smile или "Как е свата?"Wink или "Наздраве, свате!"  biggrin biggrin biggrin
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #54 -: юли 31, 2006, 08:53:45 »

Ами как да ти кажа..
Нещо ми се струва, че не се сближиха...
Не зная, може би ще стане малко по-нататък.
Но поне за сега. Не зная.
Да вземат да си отидат пак на гости (неофициално), такива работи ли...?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 09, 2006, 09:20:49 »

Хм, какво да кажа за родителите?! boredom  Blush

Нашите родители още не се познават, а сватбата е след малко повече от месец!!!  tease Ми как да се запознаят като майката на бъдещият ми съпруг не живее в БГ и вероятно ще дойде малко преди сватбата!  biggrin Та ще се запознаят по това време!  lol  ROFL

Иначе нашите много си харесват и обичат бъдещия зет  LOVING, а (бъдещата) свекървата пък много си харесва и обича снахата  blush  и така... 

Но си мисля, че в името на децата си и тяхното щастие родителите е хубаво да се разбират и уважават едни други!!! Нали все пак децата им така са щастливи заеднои се обичат!!!  heart  LOVING heart  LOVING heart  LOVING
« Последна редакция: август 09, 2006, 09:22:32 от Bulechka_TS » Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #56 -: август 11, 2006, 17:41:20 »

........
Само да не казвате: "Ей шшш"

Ей шшшшшш, просто кефи. Тук мога да допълня - Ей Алооо  ROFL lol
  ROFL ROFL ROFL направо ще ме уморите бе  tease
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #57 -: август 11, 2006, 19:22:59 »

hrisi не се притеснявай за това ,че не са се сближили ,може да не са си допаднали и затова. А може след време да се опознаят и да почнат да си ходят на гости и да излизат заедно.
Ние с милото сме заедно вече повече от 5 години , а тяхните и нашите са се виждали само веднъж и то защото ние ги събрахме да се запознаят.И така запознаха се ,видяха се и това беше.После ни се чуха ,ни видяха. Иначе ако случайно се срещнат на улицата се поздравяват и разменят някоя друга дума, но само толкова. Имам чувството ,че ако не ги бяхме запознали никога нямаше да проявят интерес да го направят. Единствено майка ми беше ни попитала дали ще ги запознаем. Поне от едната страна имаше поне малко желание за това ,но ако не го бяхме направили ние сигурно щяха да се видят за първи път на сватбата ни.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 14, 2006, 08:25:07 »

Оооох, аз не знам какво да кажа!

На бъдещата ми свекърва, просто не ми се "пречупва" устата да и кажа "мамо", просто не става!  sad

А иначе половинаката, още така да се каже, няма обръщение към наще! А и някак си не мога да искам да каже "татко" или "тате" на баща ми, въпреки, че много го уважава и цени, защото неговия баща е починал много отдавна... Но пък за 8-ми март беше пратил смс на мама с "... лельо Жени..."  smile

Та това малко ни е недоуточнено, но се надявам скоро да се получи и от самосебе си good, защото и на него и на мен ни е малко неудобно, когато трябва да се обръщаме към родителите на другия!!!  sad
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #59 -: август 14, 2006, 10:47:42 »

Аз сравнително отскоро казвам майко на свекърва ми, въпреки че сме женени от 2 год. и че ужасно я уважавам, но просто не ми идваше отвътре. Но забелязах, че тя много се радва и все ме праща разни съобщения  и отдолу "От мама"  blush blush blush А пък мъжът ми с майка ми е май на ЪЪЪЪЪ и АААА  diablo diablo а ако няма как да го избегне-на име   tease tease иначе много се обичат и са доста близки-ама на  biggrin Добре, че майка не се сърди, а пък и аз не го тормозя, щото знам, че не е лесно   crazy сигурно някой ден ще свикне  hiphip hiphip
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines