Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 03:38:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 146102 пъти)
 
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 09, 2009, 10:58:33 »

Запис и от мен. Изобщо не смятам да наричам майко и татко хора, които познавам едва от няколко години. Имам само една майка. Дано бъдещите свекър и свекърва да не ме карат да се обръщам към тях така, защото няма да мога, а сигурно ще се обидят, знам ли. Много е кофти. Поне половинката няма проблеми с моята майка, казва й по име, тя няма претенции за повече. Според мен така би трябвало да бъде.
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 09, 2009, 16:49:17 »

Сега, аз да си похваля свекито... Още като се гаджосахме с кандидат съпругчото (вече съпруг), свеки ме привика и каза, виж сега за да няма неудобни моменти си ме наричай по име! Проблемът ни беше решен от раз!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 09, 2009, 17:16:48 »

аз напоследък много се замислям, но везните ми клонят към това да си ги наричам по име...
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 09, 2009, 22:04:30 »

Сега, аз да си похваля свекито... Още като се гаджосахме с кандидат съпругчото (вече съпруг), свеки ме привика и каза, виж сега за да няма неудобни моменти си ме наричай по име! Проблемът ни беше решен от раз!

Е, барво! Решителността е хубаво нещо и наистина решава много проблеми не само в началото на една връзка, а и за по- нататък!  Bravo Bravo Bravo на свекърва ти!
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #379 -: февруари 10, 2009, 08:31:29 »

stranger, браво на свекърва ти! Наистина ти е спестила доста неудобни моменти. Доста разумно е постъпила.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #380 -: февруари 19, 2009, 10:23:12 »

Аз пък сама си взех решение, че ще им казвам по име и ако това не им харесва си е техен проблем.  Няма защо да се връщаме години назад и да спазваме някакви стари традиции, които вече са останали в миналото. Освен това не мисля да играя излишни театри и да ги наричам майко и татко , тъй като те с нищо не са заслужили това и за мен са просто родителите на моя съпруг. Придържам се към златното правило: Колкото по-малко се виждаме, толкова по-вече ще се обичаме.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: февруари 20, 2009, 10:41:25 »

Аз пък сама си взех решение, че ще им казвам по име и ако това не им харесва си е техен проблем.  Няма защо да се връщаме години назад и да спазваме някакви стари традиции, които вече са останали в миналото. Освен това не мисля да играя излишни театри и да ги наричам майко и татко , тъй като те с нищо не са заслужили това и за мен са просто родителите на моя съпруг. Придържам се към златното правило: Колкото по-малко се виждаме, толкова по-вече ще се обичаме.

Еее, как с нищо да не са заслужили? Ами съпругът ти, нали те са го отгледали и именно заради тях той е станал такъв какъвто е сага! И ти го обичаш, нали?! За мен дори  само това е достатъчна причина да обичаш и свекърите!!! Само си давам мнение не натрапвам нищо! Wink
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 20, 2009, 10:48:34 »

Това "отгледали" е много относително понятие. Да биологично са го създали, но дали е получил достатъчната любов на отглеждането, или както моя мъж винаги е бил в сянката на сестра си, и майка му даже му викаше - Ти трябваше да си болен на мястото на сестра си/ тя последните години беше тежко болна/ извинявай, ама аз моите точно заради отношението им към мъжа ми ги мразя и то много. Така, че за мен отглеждането не е никаква причина да ги уважавам.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 20, 2009, 10:49:25 »

Аз също се обръщам по име към свекърва ми.Да,уважавам я,за това какъв човек е отгледала,но също смятам,че никой освен майка ми не заслужава да се обръщам към него с "майко".А това,че са отгледали такива прекрасни синове не е причина да и казвам майко.За мен значението на думата майка е едно и не мисля,че бих могла да го кажа на който и да е различен от майка ми.Аз също съм майка и заслугите ми за да ми вика дъщеря ми мамо са-раждане,любов и безсънни нощи,неща,които свекърва ми за мен не е направила.С цялото ми уважение към нея,аз я наричам по името,което нейните родители са и дали да се обръщат всички към нея и не мисля,че има нещо лошо в това.Не съм и измислила някакво друго име,то си е нейно.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: февруари 20, 2009, 11:42:58 »

Аз също съм майка и заслугите ми за да ми вика дъщеря ми мамо са-раждане,любов и безсънни нощи,неща,които свекърва ми за мен не е направила.

Като изклчим раждането свекърва ми е направила всичко останало за мен, точно за това в предишните си постове съм казвала че искам да я наричам "майко", даже майка ми и баща ми постоянно ме карат да се обръщам към нея с "майко" защото жената го е заслужила  good Не че естествено те карам да наричаш твоята майко, напротив аз уважавам мнението ти, уважавам това че си решила как да я наричаш и я наричаш и си категорична, докато аз вече наближава една година от сватбата аз никак не им викам......за което се мразя  diablo
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 20, 2009, 11:44:23 »

Аз си мисля чче като родя бебчо и ще и завикам майко някак по лесно ми се струва тогава маа да видим
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 20, 2009, 11:50:00 »

Това как ще се обръщаме към свекъра и свекървата е въпрос на лично усещане.Щом ти чувстваш толкова близка свекърва си и смяташ,че можеш разбира се,че ще я наричаш майко.Аз мноооого преди да се запозная с половинката си бях казала,че имам една единствена майка и до днес ова ми мнение не се е променила.Но всеки има рзлично мнение и усещане за тези неща.Дано само не се разочароваш във времето,искрено ти го пожелавам.А що се отнася до моята свекърва-какво да ти кажа,аз когато родих тя не дойде в болницата-бях там 7 дни-само питала мъжа ми кога ще види бебето.Ами дали е заслужила да и викам мамо.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: февруари 20, 2009, 11:58:17 »

Това "отгледали" е много относително понятие. Да биологично са го създали, но дали е получил достатъчната любов на отглеждането, или както моя мъж винаги е бил в сянката на сестра си, и майка му даже му викаше - Ти трябваше да си болен на мястото на сестра си/ тя последните години беше тежко болна/ извинявай, ама аз моите точно заради отношението им към мъжа ми ги мразя и то много. Така, че за мен отглеждането не е никаква причина да ги уважавам.


Няма майка която да не обича детето си и да му мисли лошото Tc Tc :tc:Може просто да е въпрос на подход, но ти си знаеш най- добре! smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: февруари 20, 2009, 12:13:40 »

Не ми се влиза в подробности, но ти ако имаш две деца ще кажеш ли на едното - Ти трябваше да си болно на мястото на другото. И на мен мозъка ми не го побира, но това са фактите. Аз затова нито съветвам някой как да постъпва, нито правя кардинални заключения, всеки случай е индивидуален
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 20, 2009, 12:14:51 »

И аз съм сатавала свидетел на думи точно от този род, които казва Голди !!!  diablo diablo diablo

Ванеса има и такива майки, явноне си попаднала на такива и дано да не попадаш
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines