Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 23, 2024, 01:37:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 155047 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #285 -: май 25, 2008, 22:09:58 »

6 години живях с бившото ми гадже и с майка му в София. Последните години тя беше болна от рак и макар хич да не ми беше по сърце, за да й стане мило докато е жива (едва едва) й виках мамо. После тя почина и не съжалявах.

Сега, когато ще се омъжвам наистина, бъдещата ми свекърва въплъщава до такава степен образа на майка на семейство, че отвътре си ми идва да си й кажа мамо. Даже понякога така й казвах преди още да сме говорили с него за брак. А тя ми викаше, че съм й снаха  pardon Те нямат друго момиче в семейството и много ми се радват. Всеки път подаръци - всичко най-момичешко, розово, с пайети (ужас-въобще не е моя стил), но оценявам вниманието (и подарявам на приятелки). Та за да не се отклонявам от темата... ще си й викам майко и то с удоволствие. И няма как иначе - тя ми липсва повече от майка ми.

А за момичетата, които не го чувстват, но са длъжни съжалявам. Не се давайте против сърце, само защото традицията повелява ! Правете както ви идва отвътре. Но пък ако го усещате и езикът е този, който се противи си заслужава едно малко усилие в началото.
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: май 26, 2008, 08:06:08 »

Ние с мъжа ми бяхме гаджета 7 години. От тях 3 живяхме задно. През цялото време казвах на родите му лельо и чичо. Когато се сгодихме официално, стана ясно, че свекървата държи да им казвам майко и татко. Беше ми много трудно, но се разбрахме с мъжа ми и той да казва така на моите родители. Е, първият път трудно ми се пречупи езика, но се свиква. Още повече, че нищо лошо не съм видяла от тях. А пък и на моите казвам мамо и бащатко, а на неговите майко и татко. Скоро обаче забелязах, че и на свекървата съм започнала да викам мамо. Но пък вече ми идва отвътре. Вярно, родители са си едни, но пък по-добре и другите да възприемем като такива. Но пак казвам - аз лошо нищо не съм видяла от тях и може би затова не ми е било толкова трудно.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: май 29, 2008, 11:44:13 »

  Аз винаги съм си мислела, че съм се разбирала с бъдещата ми свекърва и смятах, че ще я наричам "майко". Тя, обаче, категорично заяви, че искала да и викам по име и то галеното и  huhhuh.gif Как да го интерпретирам това, не знам.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: май 29, 2008, 11:48:32 »

хехе, и аз си мислех, че ще се разбирам със свекърите - не съм имала идея да ги наричам майко и татко, но сега нямам никакъе проблем, защото те не ми говорят след сватбата, а преди това не съм ги наричала никак.

 pardon
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 29, 2008, 11:51:05 »

Няма смисъл да търсиш някакви лоши помисли и подбуди у свекърва ти. Напротив, трябва да се радваш, че те приема толкова близко. Желанието й да се обръщаш към нея с галеното й име показва, че за нея нито възрастовата нито патриархално-йерархичната (извинявай за израза, ама това ми се стори най-на място) разлика е прекалено голяма или значима. Тя ти показва, че те приема за равна и близка, и още повече - не се опитва да замести майка ти. По-хубаво от това.... не мога да си представя.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #290 -: май 29, 2008, 11:56:07 »

Жената е със съвременни виждания и иска да се чувства модерна. Лошо няма. По-добре ли е да не искаш и да те насилват? Важното е да се обичате. Няма какво да му мислиш толкова  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: май 29, 2008, 12:06:28 »

охх моми4ета вие сте по-добре от мен. какво да ви кажа нашата връзка е вече 13 годишна, да не кажа 14, разбирам се прекрасно с родителите на любимия, обаче досега никога не съм изплозвала никаво обръщение към тях, знам, че е кофти и невъзпитано, ама какво да правя, така стоят нещата. Още по-принцип бяхме говорили преди години да им азвам на имена, обаче нещо ме притеснява и не знам какво е точно.
Мамо и татко няма да им казвам никога, това със сигурност знам, ама и по имена не мога да по4на да им казвам, катоо  не съм  го правила толкова години smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #292 -: май 29, 2008, 15:30:51 »

хехе, и аз си мислех, че ще се разбирам със свекърите - не съм имала идея да ги наричам майко и татко, но сега нямам никакъе проблем, защото те не ми говорят след сватбата, а преди това не съм ги наричала никак.

 pardon

Ама ivaiva, как така не ти говорят  Oh my ...?
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: май 29, 2008, 15:44:17 »

мило, ако ти заразказвам тук ще ме изтрият за Offtopic
историята я има в темата за свекървата
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,313.1110.html

извинете за  Offtopic Offtopic blush
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 05, 2008, 14:30:55 »

моята свекърва сама го направи на въпрос-как да и казвам.тя каза че по име е най добре,а ако ще си викаме на майко и татко,по-добре да е "мамо",защото "майко" било грубо.аз съм гъгласна с нея и моето майче не обича да и казвам "майко".засега никак не им казвам и аз.печени са хората,но мамо и татко засега немога да им казвам
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #295 -: юни 06, 2008, 08:54:12 »

На моето момче майка му е починала отдавна, т.е. аз свекърва няма да имам, татко му казал да му викам на име, а на мен ми е неудобно, възрастен е човекът, даже ми се струва, че по-лесно татко ще му кажа отколкото на име. Той пък на моите родители не знае как ще казва, все ми казва, то ще си дойде с времето, с времето, времето и накрая ще викаме, "Ей шшшш, ало..." Знам че на него му е невъзможно да каже на майка ми майко, защото му е болна тема, аз пък не давам бабо и дядо да им вика, а и той не иска, въобще, много неудобна работа, по едно време го майтапех, понеже ние си викаме котке, котьо и други подобни на родителите си да казваме Котката майка  и Кот баща funnytooth
Активен
djd_vn
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #296 -: юни 09, 2008, 11:13:51 »

Може ли да попитам нещо. На мен какви ще ми се падат жената на девера, мъжа и децата на зълвата?
« Последна редакция: юни 09, 2008, 13:39:12 от djd_vn » Активен
micedj
Сватбар
***
Публикации: 163



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 09, 2008, 19:51:08 »

С жената на девера ти (т.нар. 'водите' двама братя) сте етърви, а за мъжа на зълвата не знам tease
Активен
presi85
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #298 -: юли 10, 2008, 16:41:12 »

Здравейте, най-после реших и аз да се включа. Имам проблеми с обръщението ми към бедещите ми свекър и свекърва. Свекървата е много свяста жена, но свекър ми меко казано не го понасям. Та още преди годежа той ми казва да им викам майко и татко, аз му отговорих , че ми е рано, но не мисля че въобще някога ще успея да го кажа. За мен това е много лично и трябва да го чувстваш, думите не значат нищо и не мога просто така да наричам други хора майко и татко, тъй като с мойте родители сме си много близки. Дайте съвет какво да го правя този човек?
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юли 10, 2008, 17:36:28 »

Зълва е сестрата на мъжа ти,а нейният мъж мисля че ти е зет.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines