Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 19:31:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154673 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 29, 2007, 15:49:37 »

Така е и аз мисля, че тя трябваше да започне тази тема, но явно няма да стане. Ние сме заедно от около 3 години, живеем с майка му от 2г. за това време не вярвам да не и е идвало на ум за това. Ще видим какво ще стане. Аз имам само бъдеща свекърва, и за това пиша само за нея.
 Трудно ми е. Милото му е лесно моите родители веднага му казаха да им вика както иска. Даже баща ми му каза, че се чувства още млад за да му казва дядо.  kezz.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #151 -: януари 29, 2007, 16:20:56 »

аз вече писах веднъж.....майка ми и баща ми си казаха пред всички(свекъра свекървата и мъжа ми) че нямат претенции за обръщението към тях,ако иска и леля и чичо, и баба и дядо или на име,всякак може да се обръща към тях,повода за този разговор беше че съпруга ми все още има казва леля и чичо,а баща му(свекъра) се подиграваше с баща ми че му казва така,на думите на наште че нямат претенции към обръщенията отсреща се получи само едно мълчание...и нищо повече,оттогава не съм посмяла да питам как да се обръщам към тях,мисля че те сами(така както моите родители)трябва да си кажат,за ми е по лесно на мене,ако имат претенции да си кажат...ще продължавам да се  обръщам към тях без име и естествено без майка и татко защо не са ми такива,въпреки че ги уважавам........
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 29, 2007, 16:21:48 »

... Милото му е лесно моите родители веднага му казаха да им вика както иска. Даже баща ми му каза, че се чувства още млад за да му казва дядо.  kezz.

И при нас стана така!!! Но на моята свеки (и аз има само свеки) не ми идва д ай кажа нищо, нито по име (казва с еТинка), за "майко" пък НЯМА начин!!! dirol Добре, че не се виждаме често и живеем отделно, а потелефона е лесно!!! girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 29, 2007, 16:25:32 »

... само едно мълчание...и нищо повече,оттогава не съм посмяла да питам как да се обръщам към тях,мисля че те сами(така както моите родители)трябва да си кажат,за ми е по лесно на мене,ако имат претенции да си кажат...ще продължавам да се  обръщам към тях без име и естествено без майка и татко защо не са ми такива,въпреки че ги уважавам........

Хм, би билоо добре и те като вашите да се съгласят!!! good Какво толкова? pardon
Нали уважението е най-важното! good!!

Така без обръщение е още по-кофти и неприятно!!! Blush
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #154 -: януари 29, 2007, 16:27:43 »

Хм, би билоо добре и те като вашите да се съгласят!!! good Какво толкова? pardon
Нали уважението е най-важното! good!!

Така без обръщение е още по-кофти и неприятно!!! Blush
[/quote]
знач че е кофти но за това мисля че те са си виновни,като не ме предразполагат....
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 29, 2007, 16:30:59 »


знам че е кофти но за това мисля че те са си виновни,като не ме предразполагат....

Ами, да точно така си е!!! good
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 29, 2007, 20:06:47 »

Аз се обръщам към тях с Лельо и Чичо,така ще бъде и след сватбата.Бъдещата ми свекърва е изключително съвременна жена и не държи на някакви отживелици.Тя самата предложи да и викам:"Кроки!" smile
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 29, 2007, 20:56:07 »

Хм,а Кроки откъде идва???? ROFL ROFL
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 29, 2007, 21:07:08 »

Аз се обръщам към тях с Лельо и Чичо,така ще бъде и след сватбата.Бъдещата ми свекърва е изключително съвременна жена и не държи на някакви отживелици.Тя самата предложи да и викам:"Кроки!" smile
Готина свекърва!Браво.Има и такива.Ама честно да ви кажа трябва да се омъжиш млада,за да имаш съвременна и готина свекърва.Това разбира се не е гаранция,но по-старото поколение си казва думата. :girl_wink:По-трудно е с тях.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 29, 2007, 21:20:09 »

 Така си е с възрастните е по-трудно. Колкото и да се опитваме да бъдем толерантни, по някога не се получава. Така са възпитани. Но както винаги всяко стадо си има и "бели овчици"  pleasantry Така, че тези които си имат добрички да си ги къткат, а тези които са "наказани" с лоши - ДРЪЖТЕ СЕ момичета не се давайте  beating.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 29, 2007, 22:47:27 »


Хм,а Кроки откъде идва???? ROFL ROFL
От крокодил! LAUGHTER

Относно по-старото поколение си много права, тя е само на 40!
« Последна редакция: януари 29, 2007, 22:49:24 от anisp » Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 29, 2007, 22:50:51 »

Брей майка ми е на 45 а нашата anisp си има свеки на 40г бравус.  blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 29, 2007, 22:56:07 »


Хм,а Кроки откъде идва???? ROFL ROFL
От крокодил! LAUGHTER

Относно по-старото поколение си много права, тя е само на 40!
Леле ми аз сега съм на 31,че кога ще стана свеки.Сигурно ще съм много стара и мърмореща свекърва>
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 29, 2007, 23:14:23 »

А как наричате останалите си роднини?Аз например нямам проблем защото съм най-голяма от техния род и сестра му например ми вика "Како",въпреки че не съм я карала,а брат му ми вика по име.Но децата на сестра му си ми викат :"Вуйно",а племенницата ми /на брат ми детето/ му вика "Ако" просто защото е на годинка и три месеца и не може да каже :"Свако".Аз не държа много на тези обръщения,но например сестра му много държи и понеже от мен нищо не се иска,защото както казах съм в по-изгодна позиция като по-голяма и си трая.Дето викат хората:"И вълкът сит,и агнето цяло"
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #164 -: януари 30, 2007, 00:07:17 »


Хм,а Кроки откъде идва???? ROFL ROFL
От крокодил! LAUGHTER

Относно по-старото поколение си много права, тя е само на 40!
Леле ми аз сега съм на 31,че кога ще стана свеки.Сигурно ще съм много стара и мърмореща свекърва>

Е недей така,fiibi! Много добра свекърва можеш да бъдеш като му дойде времето. Моята свекърва е на 53 и се разбираме страхотно, а и при това съм първата снаха и единствената друга жена (освен нея) в семейството!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines