Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 23, 2024, 01:19:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 155012 пъти)
 
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 06, 2008, 16:36:03 »

Mariana и аз съм така, но започвам директно на име. Малко е странно и понякога се обърквам, ама ще свикна
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 06, 2008, 17:03:56 »

И аз им викам на име.Не им харесва много но майко и татко не мога да им кажа и не мисля и да се мъча.Аз ги виждам 3-4 пъти в годината и хич не ги чувствам близки.А и те не ме обичат много.
Активен
barbarela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #272 -: март 07, 2008, 14:19:03 »

ха, ха много познато чувство и при нас няма луда любов, даже май няма никаква battle
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: март 07, 2008, 15:08:48 »

При нас нито майка ми и баща ми имат претенции как да им вика милото, нито свекърва ми има някакви желания-остави ли са ни ние да решим как да се обръщаме. pleasantry
Активен
micedj
Сватбар
***
Публикации: 163



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 12, 2008, 12:21:34 »

Момичета и аз реших да се включа в тази интересна темичка  girl_wink При нас с милото нещата станаха много по-различно отколкото предполагах. Когато отидохме да ме иска от нашите, след всичката радост и емоции, майка ми заяви на милото: 'Ние сме още млади да ни наричаш бабо и дядо, ще ни казваш мамо Тинче и тате Мите!' Oh my ... ... аз направо не знаех къде се намирам!  shok И то от майка ми, която е толкова свободомислеща crazy. И малко след това милото като наливаше уиски се обръща към майка ми: 'Мамо Тинче, още уиски?', всички се засмяхме, но видях нашите колко много се умилиха от това (те си имат милото за техен син, нищо че имат вече двама Yes). И съответно, когато отидохме при техните да им кажем вече не вървеше да се обръщам по друг начин към тях, въпреки че свеки изобщо дори не е намекнала да и казвам 'майко'. Честно казано ми беше по-трудно да се обърна към свекъра с 'татко'. И още нещо, аз се обръщам към майка му с 'майко' или 'мамо Тони', докато към майка ми обръщението ми е 'маме' или 'мамо' girl_wink. Но и аз съм на мнение, че всеки сам трябва да си преценява какво обръщение да използва. В крайна сметка важното е дори да няма разбирателство между млади и стари да има уважение (и от двете страни) иначе обръщението е на по-заден план.
Активен
max_hym
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 12, 2008, 17:23:18 »

Аз лично не бих казала "Майко" и "Татко" на друг осван на мойте си родители ... все пак аз си имам една Мама и един Тати  girl_wink
Хубаво е че родителите на приятеля ми нямат такива претенции, както и моите ... ние караме направо на име
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 26, 2008, 17:24:40 »

При нас нито майка ми имаше претенции как да й вика милото, нито свекърва ми!  Аз исках да й викам на лельо, защото малко ми беше неудобно. Но тя каза, че аз не съм приятелка на сина й, а съм му годеница! И ние решихме по име! smile
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 27, 2008, 09:15:55 »

Охххх и аз се включвам в тази темичка  tease аз все още  немога да свикна и на свеки си викам" лелйо Таня" но един ден и казах че сега още немога да свикна да й казвам майко,че ще ми трябва време тя няма нищо напротив и ми каза както ми е удобно така да се обръщам към нея girl_wink,но незнам все още може би от самосебеси ще дойде момент в който ще се обърна към нея "майко" ще видим Girl_hide Wink
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #278 -: март 27, 2008, 09:43:54 »

dafni85, браво - ти си решила проблема по най-добрия начин! Просто си споделила, че ти трябва време да свикнеш и да не се сърди, ако не й казваш "майко" от самото начало. Не знам дали ще има свекърва, която да се разсърди на това оправдание smile Отлично решение за снахите, които "не могат да си изкълчат езика", а имат желание yahoo
Активен
_Deskata_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 10, 2008, 22:23:03 »

Ами свекърва ми е много добра жена и аз много искам да й кажа "майко", но доста време я наричах по име и сега е малко трудно, пък и се притеснявам, но правя опити. Започнах като понякога пред нея казвам "мамето" това, "мамето" онова....като говоря с други хора.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #280 -: април 15, 2008, 17:33:09 »

И аз им викам на име.Не им харесва много но майко и татко не мога да им кажа и не мисля и да се мъча.Аз ги виждам 3-4 пъти в годината и хич не ги чувствам близки.А и те не ме обичат много.

Може би още не са свикнали с теб, gucci... На някои хора наистина им трябва много време.
Активен
ssiillvvyy
Любопитен
*
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: май 08, 2008, 15:44:48 »

Аз изобщо не мога да се насиля за майко и татко!:(
А пък и не виждам защо трябва!?
Не мога да ги приема като мои родители и мисля, че те никога няма да станат!
Да, аз ги уважавам много: защото те се го родили и отгледали, да, имам респект към тях - защото са по-възрастни, да, обичам ги защото сме близки и те обичат най-много най-близкия ми на света човек, защото той също така ги обича, обаче никога няма да изпитам към тях това, което изпитвам към моята майка и към моя баща - нито пък те ще изпитат към мен онова, което изпитват към своя си син.
За мен тези неща са лицемерие -жалко е защото те са възрастни и без да са го казали, знам че държат на това! Аз обаче не мога и не мога! sad
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #282 -: май 09, 2008, 08:33:54 »

оффффф и ние още сме на лелйо и чичо и от двете страни,никой няма претенции,но някак си се губи смисъла,примерно след като се сгодихме,мойте родители започнаха да говорят за милото като за зет,и на него и намен ми стана много топло,както и неговите родители вече казват снахата това,снахата онова и т.н.И аз немога да се пречупя,но ще трябва да измисля начина crazy
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 10, 2008, 05:20:03 »

Ние много се обичаме със свекърите, но от самото начало сме на имена и така си остана без усложнения. Аз предпочетох да не сменям обръщенията, защото на мен ми се вижда това най-добрия вариант, а не съм и имала досега възгласи. По същия начин стоят нещата и с мъжа ми и моите родители. Ние досега не сме били всички на едно и също място, за да се объркваме, дори и да си казваме майки и бащи, но ще ви разказвам в края на лятото ако евентуално нещо се промени  blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: май 25, 2008, 20:33:43 »

Хаха ето още една от клуба на "незнаещите как да наричат родителите на милото".... diablo Просто сватбата е след месец, а аз....незнам как да се обърна към тях. Никак не им викам и ми е много трудно така, а те живеят на първия етаж в един блок, ние на четвъртия и се виждаме честичко (всяка вечер).
  Веднъж като ходихме на селото им и там бабата вика "герганче я викни майка си да идете да си наберете лук", при което аз  Oh my ... . Беше адски конфузно....
  А са страхотни хора....просто невероятно добри, но и аз като някой други ще кажа - защо те не ме подкачат на тая тема, не виждат ли че ми е трудно  cray  Милото е говорл с тях и те са казали аз да ги заговоря когато се почувствам готова.
  Абе гадно етака, даже сега си мисля да оставя уж случайно тази страница отворена, защото знам че свеки сяда след мен на компа lol))
  А по име не иде да им кажа, все пак аз съм на 20, а те на по 55.  "Леля и чичо" им вика една моя приятелка...а все пак аз съм  като тяхно дете вече...оф тая тема мъчи всички ни май Wink
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines