Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 23:42:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154944 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 03, 2008, 01:22:10 »

Аз нямам никакво  намерение да наричам мамо и татко, когото и да било друг, освен моите родители.Не смятам, че хора, които съм срещнала на 25-та или 30-та година от живота си са заслужили да ги наричам така.Дори да са най-милите и добри не смятам, че е правилно.Според мен това е доста отживяло и няма никакъв смисъл.Някои ги наричат мамо и татко от Уважение- какъв е смисъла.?За какво уважение говорим???То можеш да ги мразиш, да не ги харесваш въобще, както и те теб, например и да им казваш мамо /татко е тъпо.Но това е въпрос на избор!Аз не бих го направила, въпреки, че "накои хора" много се надяват. ROFL
Активен
tigri
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #256 -: февруари 06, 2008, 11:29:27 »

Пълна простотия е тази традиция, родителите на мъжа са мамо и татко, а родителите на жената- баба и дядо, въпреки че в повечето от случаите родителите на жената са по-млади от другите. Добре е, че вече много хора не ги спазват тия остарели и глупави традиции)))))))Иначе се връщаме векове назад, а дано сме мръднали напред в манталитета и мисленето на прабабите и бабите си)
Не може едните да са "мамо" и "татко" ,а другите -"бабо" и "дядо".   }:->Така че нека тази традиция си остане в миналия век)Уважение между близките и задължително да живеят отделно един от друг- за да се избегне напрежението и конфликтите или поне да са по-малко   Bravo
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 06, 2008, 12:47:58 »

И на мен ми се вижда смешно това с "баба и дядо" като нарицание за родителите на момичето. Най-добре би било, ако може по име, ако и едната и другата страна е съгласна. Лелче и чичо не върви някак си, майко и татко също. Въпреки, че за мен би било улеснение така да казвам тъй като на този етап нямам никакво обръщение, а и не влагам някакъв смисъл в тези думи. Майката и бащата са само едни и никой не може да ги измести.
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: февруари 06, 2008, 13:03:52 »

Аз пък много си ги обичам и уважавам моите свекър и свекърва и знам, че и тяхното отношение към мен е същото.Ние още от момента когато се запознахме и си паснахме.И аз съм решила , че ще им казвам майко и татко, но понеже не се виждаме често това ще стане с времето.Те по принцип като бяхме всички заедно и с нашите се разбраха, че не държат на това и искат да им казвам както аз реша.Даже родителите ни помежду си искат да карат направо на имена ама те са ни млади още и невърви по друг начин. blum А милото и той много се притеснява как да им каже на нашите, но със сигурност няма да е баба и дядо  beating beating beating
Активен
Faith
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #259 -: февруари 08, 2008, 08:34:02 »

Здравейте момичета!
Моята бъдеща свекърва много иска да и викам мамо, но аз не мога да си пречупя езика да и кажа така  nea
На няколко пъти ми го е казвала и аз всеки път се опитвам да и обесня, че не мога да си представя на друг човек освен на майка ми да викам мамо, но тя не иска да го приеме....
Все си мисля, че аз трябва да реша как да се обръщам към нея и това че не искам да и казвам мамо, не е  от липса на уважение... В крайна сметка, ако и го казвам насила ще е по- лошо отколкото ако не го казвам въобще...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: февруари 08, 2008, 08:41:00 »

Здравейте момичета!
Моята бъдеща свекърва много иска да и викам мамо, но аз не мога да си пречупя езика да и кажа така  nea
На няколко пъти ми го е казвала и аз всеки път се опитвам да и обесня, че не мога да си представя на друг човек освен на майка ми да викам мамо, но тя не иска да го приеме....
Все си мисля, че аз трябва да реша как да се обръщам към нея и това че не искам да и казвам мамо, не е  от липса на уважение... В крайна сметка, ако и го казвам насила ще е по- лошо отколкото ако не го казвам въобще...

здравей !!!! smile много зависи от хората, ако са с по-старите разбирания и държат много на традициите, това си е един вид уважение, пробвай с 'маме', 'майче', по-леко от 'майко' !!! ако все пак не можеш поговори с нея, но може да се разсърди !!! успех good
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: февруари 08, 2008, 10:22:49 »

Аз пък моята бъдеща свекърва я уважавам и обичам достатъчно за да й кажа мамо, тя е страхотен човек и моя много близка приятелка от момента в който се познаваме и е само на 42г.Винаги като ме види ме прегръща и целува, така че за мен не е проблем обръщението "мамо" въпреки че тя не държи.
Същото е и при милото той вика на моя баща татко, защото не е имал баща и го чувства много близък(ние живеем при баща ми, майка ми е в чужбина)но и с майка ми се разбира страхотно, повече отколкото аз с нея. yahoo
Активен
Faith
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #262 -: февруари 08, 2008, 10:23:34 »

Здравей, Ели!

Наистина свекървата ми е доста по- възрастна от моите родители... и може би затова настоява на това...  sad надявам се с времето да свикне и да приеме ситуацията, защото не мога да си представя да я наричам по този начин... Лошото е, че в момента като се виждаме е леко тягостна обстановката и имам чуството, че само ме дебне как ще и кажа smile Дано с времето нещата поулегнат..
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 08, 2008, 17:56:29 »

абе не се насилвай, амаха так искала и се сърдела!Ами ти пък не искаш и не можеш и точка!Много ме дразнят значи все те трябва да се съобразяваш с тях!аман!
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 11, 2008, 11:22:58 »

Аз вчера имах разговор на тази тема с бъдещата свекърва. Каза изобщо да не съм се притеснявала да я наричам на име и хич да не слушам ако някой ми мрънка, че не съм я наричала майко. Аз и казах че мен си ме радва най-много това че ме приема и че си се разбираме супер с нея и така... много си отдъхнах. А тя каза че са я питали дали и казвам майко...  diablo егати хората
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 15, 2008, 11:02:44 »

това с обръщението към родителите на мъжа ми ми е болна тема.. явно и аз съм от тези момичета, които никак не ги наричат. моите родители са категорични, че не искат никакви "майко" и "татко" от мъжа ми, а се наричат на малко име. обаче неговите родители искат да сме на чичо и леля (пак не е "майко" и "татко"), което също ми е много трудно, защото един ден живот и здраве, моите деца ще им казват бабо и дядо, а аз - чичо и леля... това е въпрос на възпитание, защото освен на мои роднини, на никакви външни хора не съм казвала чичо и леля, а много от моите вуйни държат да сме на малко име...
изобщо цялата тази работа много ми пречи в общуването със свекърите  huhhuh.gif
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #266 -: март 04, 2008, 13:14:03 »

Хм, аз имам наблюдения за нашето семейство. Бащата на майка ми никога не е харесвал баща ми, защото имат различни политически възгледи (за мен това е адски тъпо, но дядо ми си е такъв) и съответно никога не станаха близки, за да им вика баща ми "майко" и "татко". Родителите на баща ми пък обратното, винаги са приемали майка ми много добре и тя съвсем естествено започнала им вика "майко" и "татко". Когато запознах родителите ми с бъдещия зет, майка ми каза "За мен той е част от семейството и ми е като син". Много се радвам, че го одобриха и харесаха и макар, че езиковата бариера беше проблем (а моя милост едва смогваше да превежда), всичко мина добре. Тук се обръщат по име към родителите на половинката и това е съвсем нормално. Пък и майката ми не държи той да й вика "майко", все пак всеки сам усеща тези неща за себе си. И все пак мисля, че дори да ви се струва "неуважително" да се обръщате по име, по-добре е така, отколкото никак. А най-добре е да съберете кураж, мили момичета, и да седнете да си изясните този проблем със "свекитата". Кажете им как се чувствате, какво мислите и изслушайте техните позиции и мнения по темата. Чудесен повод да изпробвате качествата си на дипломат  good Няма как да си "пречупите езиците" да им викате майка и татко, ако не станете емоционално близки с тях. Едно от нещата, които научих в този живот е, че за всеки проблем има решение и че единствения начин да се намери решението на по-заплетените казуси е просто с един открит РАЗГОВОР. Недомлъвките не са решение според мен.
Активен
barbarela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #267 -: март 06, 2008, 12:50:22 »

Сладурани и аз страдам от тази болест "как да наричаме новите си роднини" и сега виждам че не съм сама, което ме успокоява малко.
Ние с моето мило сме женени вече почти 4 месеца, той си вика на нашите по имена и те нямат нищо против, но аз сам в безизходица- незнам как да наричам неговите родители, с които общувам доста рядко, а със свекър ми почти и не немираме обща тема на разговор.
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #268 -: март 06, 2008, 16:23:10 »

ох, мила и аз имам този проблем. За сега ги наричам на имена, но след сватбата може би те ще искат да им викам майко и татко, знам ли? Объркана съм и аз  huhhuh.gif
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #269 -: март 06, 2008, 16:33:56 »

Kittcat щом им казваш по име без лельо и чичо отпред защо да не им казваш така и след сватбата.Проблема при мен е че аз никак не им каквам.Вече сме женени 6м.Познавам ги от 8г и преди бяха лельо... и чичо...Сега ми е неудобно да им викам по име,а пък майко и татко не ми се ще angry
На свекърва ми може и да й кажа майко,но на свекър ми изключено - татко!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines