Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 21:33:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154857 пъти)
 
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 05, 2007, 15:06:06 »

Заедно сме повече от 3 години и половина. Досега се обръщах с чичо Тошко и леля Мими (трудно и рядко се случваше). Сгодихме се в средата на август т.г. (под сгодяване нямам предвид годеж, а предложение с пръстен и ДА   heart) в моя град Бургас. Дни след това го обявихме в Сливен на неговите хора. И още на следващата сутрин, баба му ме пита:"Ти сега как ще викаш на Тошко и Марийка, пак ли леля и чичо, или майка и татко?" Аз  Oh my ... онемях. Попитах я:"Не е ли редно да се сменят обръщенията след сватбата?" А тя ми вика:"Не е то така. Вие най-важната крачка сте я направили. Леля и чичо може да ти бъде всеки на улицата." И аз й отвърнах, че ги чувствам като свои родители, но ще ми е трудно да сменя обръщенията. Добре ама си го наложих да стане и само дебнех моментите. А сега, а после, а днес, а утре.... crazy girl_impossible- не става и не става. Нещо все ми пристягаше гласните струни. Обаче си бях казала, че, или ги сменям обръщенията сега, или чак след сватбата. Не върви след сгодяването да има викам докато мога леля и чичо, а в някой хубав ден (който няма да дойде) да ги сменя ей така между другото. И си викам на акъла, че ще карам без обръщения, докато успея. Да ама не върви така. И аз се пазя от телефони- да им вдигам и предавам, да им говоря в гръб и цял куп други ситуации. И накрая, чак след 2 месеца, като ми се обадиха за рождения ден се получи. Успях! yahoo И на двамата в един ден! pardonyahoo Само дето все още не сме се видяли, за да се упражня наживо. blush
« Последна редакция: декември 05, 2007, 15:24:16 от Alannah » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: декември 05, 2007, 15:16:42 »

ей душко сладка Alannah като ти чета поста и все едно аз съм го писала blum
и аз съм им казвала 2 или 3 пъти майко и татко все на такива празници като рожденни дни,обаче все не мога да свикна да се обръщам така към тях,а най лошото е че те искат cray
аз искам на име но те не го одобряват много
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: декември 05, 2007, 15:29:50 »

maslinka, някак ще се справим diablo, ще е дълга и тежка борбата с нас самите  cray
« Последна редакция: декември 05, 2007, 15:31:29 от Alannah » Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #213 -: декември 05, 2007, 15:40:28 »

Аз съм на принципа, че няма значение, как ще се обръщаме един към друг, важното е да се уважаваме!  smile

много добре казано good...аз незнам как, но си пречупих езика в деня на сватбата, но въпреки това никак не го чуствам по този начин pardon. Наричам я майко /наистина по-рядко се обърщам вече с обръщение/ , но за съжаление уважението е само защото сме майка и съпруга на един човек nea
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: декември 05, 2007, 15:44:25 »

Браво на вас!!! Bravo Наистина е много тъпа ситуация. Аз още не съм успяла да се прежаля  sad, а и честно казано не искам, ама пък как да им казвам?!
А те наистина много държат и на сватбата едни сцени правеха - "А аз сега коя съм?", "А аз сега кой съм?". И то едно лигаво и мазно. Ужас! Пък аз свекървата не я понасям /тя също, но е актриса и маже/ и ми е мъка да й кажа "мамче" - тя така иска.
Даже на сутринта след сватбата бяха организирали една роднинска среща, на която целта /според моите роднини поне/ е била  да им кажа най-после "мамче" и "татко". Обаче се получи много смешно, защото се включи и вуйна ми. На въпроса на свекъра Цецко "А кой съм аз сега?", тя се провикна - "Е кой си, Дон Цеце си!". На тях не им стана много приятно и свекървата се секна smile. Оттогава не сме се виждали на живо, а по телефона не коментират? Ама съм сигурна, че им е все едно, само за пред хората го правят.
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #215 -: декември 05, 2007, 15:48:37 »

Браво на вас!!! Bravo Наистина е много тъпа ситуация. Аз още не съм успяла да се прежаля  sad, а и честно казано не искам, ама пък как да им казвам?!
А те наистина много държат и на сватбата едни сцени правеха - "А аз сега коя съм?", "А аз сега кой съм?". И то едно лигаво и мазно. Ужас! Пък аз свекървата не я понасям /тя също, но е актриса и маже/ и ми е мъка да й кажа "мамче" - тя така иска.
Даже на сутринта след сватбата бяха организирали една роднинска среща, на която целта /според моите роднини поне/ е била  да им кажа най-после "мамче" и "татко". Обаче се получи много смешно, защото се включи и вуйна ми. На въпроса на свекъра Цецко "А кой съм аз сега?", тя се провикна - "Е кой си, Дон Цеце си!". На тях не им стана много приятно и свекървата се секна smile. Оттогава не сме се виждали на живо, а по телефона не коментират? Ама съм сигурна, че им е все едно, само за пред хората го правят.

СМях с е от сърце на вуйна ти funnytooth girl_haha..а чуствата ти са ми до болка познати huhhuh.gif
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: декември 05, 2007, 15:49:47 »

Браво на вуйната ти ! Bravo smile smile Ами те са си го изпросили.
На следващата семейна сбирка пак я вземи с теб и няма дори да  посмеят да ти задават тъпи въпроси smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: декември 05, 2007, 15:57:14 »

браво на вуйната Bravo
 danieIa след darling я вземем аз твойта готина вуйна за семейната сбирка blum

мен пък свекъра ми постоянно вика"татковото................. бла бла,ти още не си ми казала татко,но и този ден ще дойде" :angry:а съм му казвала е на него 1път само,но все пак,а свекито е много готина и го рита под масата laugh
Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #218 -: декември 06, 2007, 02:06:38 »

Ами ние още и годеж офицялен не сме правили,ама то така се получи,че бебето започна да нарича майка ми "мамо" , никога не сме говорили на тази тема преди това,но наскоро като го попитах "Ама ти защо наричаш майка ми "мамо"?   sarcastic И  той вика " Ама тя е МАМА,как да й казвам,тя е и моя майка!"  И аз....  Oh my ...  За мен и по имена си е ОК,ама той като почна "мамо...мамо...мамо"  shok  А на всичкото от горе му й харесва така да я нарича. Понякога дори без да знам,той хваща телфона и звъни на мамето и почти крещи на развален български "Мамооооооооооо,как си?" (той не е българин) и да си лафи с нея funnytooth funnytooth funnytooth   Та май ще се наложи да си пречупа езика да кажа на майка му "mummy"  pardon   То пък и на дали ще се случва да я виждам по често от 1път на година-две, тя жената е на стотици километри.  witch
За "татко" нищо не споменавам защото с баща ми не сме от най-близките и малко пъто е бебето да му казва "тате"  huhhuh.gif а неговя баща си е отишал вече sad
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: декември 06, 2007, 22:22:22 »

Хммм... и на мене ми беше доста трудно в началото да казвам "mama" и "tata" особено като се има предвид, че и в началото почтни не се и разбирахме, милото превеждаше  funnytooth След годежа ни когато те си тръгваха обратно за Сърбия на сбогуването, милото ме побутна и ми вика "Хайде сега или никога!" и взех и се престраших и им казах "Čao mama", "Čao tata" и то беше всичко. Чак след сватбата, а вече и понаучих езика, освен това и често се виждахме, се пречупих лека полека, но не беше и толкова трудно, защото всъщност те и "завзеха" мястото на моите родители (моите сега са на хиляди километри от мен  cray но свекъра и свекървата достойно тъй да се каже "ги заместват". Даже сега като говоря за свекърва ми я наричам "мама" и хората често се чудят кога е моята майка от Швейцария дошла  funnytooth
А милото все още нарича родителите ми по име, то и рядко се виждаме с тях  l_bye_girl
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 06, 2007, 23:14:14 »

аз за пръв и последен път им казах майко и татко на сватбата!от уважение беше!свекър ми ми целуна ръката тогава cray страшно мило ми стана!каза ми че съм му вече дъщеричка  cray cray :'(при все че си нямам баща да не ви казвам как се почуствах!!! give_rose от тогава не съм ги наричала така но просто не ги усещам особено свеки аз си имам една майка и не бих могла да наричам чуждата като своя good тя и не ме предразполага!!ако се държеше добре с мен оки може би все някога щеше да ми дойде от вътре но при това отношение!!за мен  винаги ще бъде ТЯ!когато я спомена казвам "майка ти"или "майка ви" никога по име или маминка майчето маман майка или нещо такова
Активен
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #221 -: декември 20, 2007, 08:53:17 »

Честно казано трудно ще ми бъде след 9 години заедно да си извъртя езика и да нарека свекърва ми "майко" а свекър ми "татко" сега си ги наричам по имена така и ще продължа не вярвам те да изявят някакви претенции
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #222 -: декември 20, 2007, 09:19:23 »

Толкова са ми изкуствени тези работи с "майко" и "татко", думи нямам просто... nea Няма да се впускам в подробности, защото съм казала предостатъчно в тази тема. diablo
След толкова сръдни и увещания от време на време казвам "майка" и "татко", но рядко като директно обръщение. Не знам за какво беше тоя зор- само за да кажа нещо, което не мисля?!?! Това е лицемерие!А свекърва ми по 100 пъти повтаря колко мрази лицемерието... това й е като мото направо crazy
И ми е супер странно да чувам милото как се напъва да казва на майка ми "майко", толкова е смешно и противоестествено....не знам защо всички трябва да се насилват...театри... bad
Един ден,живот и здраве, не бих тормозила снаха или зет да си чупят езика да ми казват "майка", много ще ми е неприятно... nea Аз даже сега се опитвам да втълпя на свеки, че не искам малкият племенник да ми казва "чинка"- звучи ми като някаква екзотична птица... :!Нещо като "чик-чирик"  angry Нека ми казва по име, и без това така свикна детето, а и е много сладък, като каже "Мирааа".  Girl_hide Защо всички се обременяват с някаква изкуственост,не ми го побира главата!
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: декември 20, 2007, 09:22:54 »

И аз съм така. На мене даже не ми идва отвътре като говоря за родителите на Петър да кажа свекър и свекърва. За мен те са си Тони и Станчо. Това е. Родителите са едни и това са си моите. Ужасно обичам неговите, супер свестни и готини и забавни хора са, но по имена се чувствам по добре като ги наричам.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: декември 20, 2007, 10:44:20 »

Ина, ти си късметлийка  good, ама нас питаш ли ни?! Мъка-а-а-а-а!
Добре, че рядко се виждаме, ама сега за Коледа свекито ще идва и ще играем пак театър...Аз коя съм.... маменцето ли съм... bad
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines