Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:25:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 143268 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юли 04, 2011, 16:37:09 »

Е,явно тук не е така  pardon Аз на майка му й викам по име,защото не смятам,че е заслужила така ценното за мен обръщение "майко",а свекър нямам.  sad
« Последна редакция: юли 04, 2011, 16:39:03 от carlyangel » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 04, 2011, 16:50:32 »

...хм размислих се по тази тема...
аз на моите свекъри им казвам на галено име (когато се наложи)...мисля си, че човек трябва да е много широко скроен и благороден за да може да използва обръщенията  "майко" и "татко" към други  hi ..аз май май не съм я докарала до там...така ревниво пазя тези обръщения за моите родители, че не ми се откъсват от сърцето да ги кажа на друг...неговите родители са прекрасни хора, много ги обичам и ценя, нали те са създали прекрасният ми съпруг..НО вътрешно не го усещам по начин, който да ме кара да ги наричам с "мамо и тате"
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юли 05, 2011, 12:29:28 »

...човек трябва да е много широко скроен и благороден

или лицемерен. Познавам момиче, което казва на свекърва си "майче", обаче така я мрази.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #438 -: юли 05, 2011, 20:39:51 »

А знаете ли пък, че има и свекърви, които не искат да им се вика "майко". Имам една позната, която като се омъжи и се обърна към свекърва си така, а тя й направила забележка "Не искам да ми казваш майко, имаш си майка и това не съм аз!".
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 06, 2011, 07:29:49 »

Офф, момичета и аз съм чуденка за тези обръщения crazy crazy crazy Свекъра е малко особен и даже веднъж ми подхвърли, че един ден като се оженим със сина му и ще трябва да им казвам "майка" и "татко". Незнам, обаче как ще стане това......хайде, за "майко", може и да стане, но за "татко" - не знам. При мен е малко сложна ситуацията, защото баща ми почина преди 14 години и аз от тогава не съм казвала тази думичка "татко" blush Майка ми има втори мъж, който аз много обичам и уважавам, но когато се събраха, аз бях още малка и започнах да му викам "чичо" и до ден днешен така си остана. За това не знам как бих могла да кажа на някой друг "татко". Мислех си да говоря с него или с годеника ми, но все отлагам този въпрос, а и свекъра е един.....особен, даже всички казват, че той е "свекървата" в семейството sarcastic sarcastic sarcastic
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #440 -: юли 06, 2011, 09:55:13 »

V_e_S_i, моя баща почина наскоро и бащата на моя приятел ме прегърна и ми каза, че съм тяхното детенце. Стана ми толкова мило и ме разчувства максимално. Не знам дали бих могла един ден да го нарека "татко", но усещането за тази татковска закрила я има от сега.
Искам да кажа, че ако уважаваш и наистина чувстваш близък твоя свекър, може би това е момента да отприщиш чувството отново, защото несъмнено всеки има нужда от него. И да го наречеш без задни мисли "татко". smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #441 -: юли 06, 2011, 09:58:29 »

Да ви кажа какво чух вчера  danceg, не може да си представите! Дъщерята на моя колежка се разбрали със сватовете да им казват "Втора майко" и "Втори татко". Самата колежка си умираше от смях, ние също, че ще е по- лесно, зетът да и казва "Двойке". Но в крайна сметка, добре е да има съгласувано обръщение, отколкото никакво, или изненадващо  Wink.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 07, 2011, 01:22:15 »

Докато кажа "втора майко" и ще забравя какво съм искала да кажа!  sarcastic Но наистина е хубаво, че са се разбрали нещо и всички са доволни. Другото е без значение.  pardon
Аз не мисля да наричам свекървата "майко", защото никой не може да бъде за мен това, което майка ми е. Но тя е човек, който не би се обидил и не би имал претенции.  smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юли 07, 2011, 08:47:11 »

Хахахах, "втора майко" sarcastic sarcastic laugh laugh ROFL Това не го бях чувала. Звучи ми малко като B1 и B2 от "банани с пижами" girl_wink Ама щом са се разбрали и всички са доволни, само "браво" мога да кажа.

А колкото до мен, определено не мисля да му казвам "татко" на свекъра и в най-скоро време ще говоря с годеника ми и ще му обясня защо. Само че, си мисля, че няма как на свекървата да казвам "майко", а на свекъра "чичо ....."  Той и без това сигурно ще се засегне, че няма да му викам татко, а пък ако не нея й казвам "майко", съвсем ще се дразни.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юли 07, 2011, 12:34:29 »

Аз на свекъра и свекървата викам по име.Свекъра искаше да им викам майко и татко,но за мен това е лицемерно.При мен просто ситуацита е такава ,че рядко ги виждам,отношенията ни са по особени и аз не ги чувствам близки ,за да кажа майко и татко.Моя мъж също по име вика на родителите ми.Важно е да има обръщение според мен.Според мен V_e_S_i казвай им така,че да се чувстваш добре ти.Според мен ще го преглътне свекъра ти обръщението което няма да е татко.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юли 07, 2011, 13:42:46 »

Ето точно тази дума търсех,за да опиша отношенията си със свекърва ми-странни.Нито се обичаме,нито се мразим,просто любезничим от нема и къде една с друга и това е  pardon
« Последна редакция: юли 07, 2011, 13:44:33 от carlyangel » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юли 07, 2011, 19:12:37 »

Още когато говорихме за сватбата, т. е. преди 6 месеца, свекър ми ми намекна доста твърдо, че вече не са чичо и леля.
В деня на сватбата свекърва ми заяви, че чичо Кольо не е вече чичо Кольо.
Онзи ден ми вгочиха деня, като казали на В., докато говори с тях, че е крайно време да започна да се обръщам към тях с майко и татко, а той да казва на родителите ми бабо и дядо. Родителите ми са 11 години!!!!!!!!!!!!!! по-малки от баща му crazy.
Аз не мога да си пречупя езика. Гнусно, противно ми е. Имам си 1 майка и 1 татко, най-най-прекрасният на света. Не мога да си помисля да казвам на друг човек татко. Това обръщение се заслужва, не се дава, а те с нищо не са го заслужили. По държанието им виждам, че за тях аз съм чужда. Винаги се гледа за В, винаги той да е добре. Просто не мога да го кажа. bad
А В. нали е мекушав, няма нищо против, щом баща му толкова държи, к'во пък толкова bad.
За дъртите кумове беше така, за калесването на нашите кумове, за питите за ритуала, все угаждахме на баща му. И за това ли трябва да му правим кефа???
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юли 07, 2011, 20:29:16 »

Момичета, като чета коментарите ви тук, се чудя какво толкова има да делите със свекърите си, че толкова негативно и грозно се изказвате за тях. Може и да имате основания, но в крайна сметка всеки си има недостатъци и само факта, че са от друго поколение и са с друго мислене е достатъчен, за да не се задълбава кой какво и как го е казал. Още повече, ако не живеете заедно. В един спор винаги има две страни, но се поставям и на мястото не тези хора, ако един ден имам снаха и тя така говори за мен, ужасно е неприятно. На мен ми остават по-малко от два месеца до сватбата и все още не съм се замисляла как ще им казвам на свекърите занапред, но може и да се пречупя, защото те го заслужават. За 4 години се опознахме добре, разбираме се чудесно и въпреки различията ни по някои въпроси, се стремим да сме толерантни- ние с тях и те с нас. Вярно е, че никой не може да замести родителите ми, но пък те ме приеха в тяхното семейство от първия ден и ме накараха да се почувствам, като у дома си smile гледайте по-ведро на нещата от живота и дори и да не ви хареса нещо в тези хора, премълчете и не задълбавайте излишно, защото по-умния винаги отстъпва, а и ще си спестите много нерви  give_rose
« Последна редакция: юли 07, 2011, 20:44:42 от магито » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юли 07, 2011, 20:49:37 »

Момичета, като чета коментарите ви тук, се чудя какво толкова има да делите със свекърите си, че толкова негативно и грозно се изказвате за тях. Може и да имате основания, но в крайна сметка всеки си има недостатъци и само факта, че са от друго поколение и са с друго мислене е достатъчен, за да не се задълбава кой какво и как го е казал. Още повече, ако не живеете заедно. В един спор винаги има две страни, но се поставям и на мястото не тези хора, ако един ден имам снаха и тя така говори за мен, ужасно е неприятно. На мен ми остават по-малко от два месеца до сватбата и все още не съм се замисляла как ще им казвам на свекърите занапред, но може и да се пречупя, защото те го заслужават. За 4 години се опознахме добре, разбираме се чудесно и въпреки различията ни по някои въпроси, се стремим да сме толерантни- ние с тях и те с нас. Вярно е, че никой не може да замести родителите ми, но пък те ме приеха в тяхното семейство от първия ден и ме накараха да се почувствам, като у дома си smile гледайте по-ведро на нещата от живота и дори и да не ви хареса нещо в тези хора, премълчете и не задълбавайте излишно, защото по-умния винаги отстъпва, а и ще си спестите много нерви  give_rose

Принципно си права, но ние не сме на 5г, за да ни налагат мнение.Хубаво би било ако седем, и поговорим, но това не се случва навсякъде.Виждала съм семейства в който се налагат и кумове от свекър и свекърва и обръщение, е по-голямо лицемерие няма.
Ние се разбрахме и аз не бих могла да накарам моя мъж да се обръща към майка ми и баща ми с друго обръщение освен с имената им.Те никога не са били в  добри взаимоотношения и аз вече съм достатъчно голяма, за да отстоявам правата на нашето си семейство пред другото.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юли 07, 2011, 22:16:24 »

Адвокат, веднага ти отговарям, че от тези хора съм видяла толкова злоба и коравосърдение към родния им син, не към мен, че и сега да се държаха с мен добре, пак не бих се пречупила. А за себе си съм чувала толкова грозни думи, така че не си ти човекът, който да ми казва колко грозно и негативно се изказвам за тях.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines