Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:17:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как финансирахте сватбата си?  (Прочетена 32180 пъти)
 
pocketgirl
Сватбар
***
Публикации: 203


« Отговор #45 -: май 13, 2013, 22:15:18 »

И аз ще се включа в тази нова темичка. И ние ще си финансираме сватбата сами. По първоначални сметки трябваше да се вместим в 8000, месец след това видяхме, че и в 10 000 няма да стане и сега мисля, че абсолютния максимум трябва да е 12 000. Все излиза нещо ново, което да обърка бюджета... Не бяхме сигурни дали ще може да съберем тази сума, но след Коледа решихме, че няма да чакаме повече. Сега, когато сметките са горе долу ясни се оказва, че сме направили изчисленията вярно и няма да дължим нищо. Винаги сме искали подаръците и парите, които ще получим да са ни някакъв старт. Не сме разчитали на помощ от родителите, защото отдавна живеем отделно от тях, но така се получи, че моите родители поискаха да ни подарят медения месец, а родителите на съкровището- халките. Много сме им благодарни, защото именно тези неща ще ни останат за спомен.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 20, 2013, 18:36:10 »

Ами да отговоря и аз smile

Решихме нашата сватба да е догодина септември защото милото има юбилей ( става на 30г ) и това е според мен най-подходящия ден.Дадохме си толкова време за да можем първо да съберем пари и второ да не ни пришпорва времето.Нито моите родители нито неговите пращат от пари ,но искрено се радват за нас и много се зарадваха като разбраха ,че датата е далече за да имаме време.
Ако 3-4 месеца преди датата не сме събрали достатъчно пари ще се наложи да изтеглим кредит за останалите,но се надявам да събера от сватбата.Въпреки че ще купуваме все по нещо съм сигурна ще все нещо излиза.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 19, 2013, 10:09:12 »

Финансирането ще дойде от продажбата на един апартамент, които реално баба ми и дядо ми ми го дадоха преди да починат  cray  Ще го продам и от парите за него да си градим бъдеще с моя любим и ще си направим сватба,може би и някакъв бизнес и да си вземем кола. Те бяха  уникални хора! Всичко винаги са давали на внуците и за семейството! Много съжалявам, че не са вече край нас и че няма да ме видят в бялата рокля!  cray  И ако не бяха те нищо от това нямаше да бъде реалност!  heart
Активен
bulka93
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #48 -: август 22, 2013, 19:29:03 »

Нашата сватба ще е догодина и мислим да се вместим в бюджет 6000 лева,повечето пари ще са от родителите,но и ние ще допринесем макар и с една трета от парите smile
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #49 -: август 24, 2013, 01:28:22 »

Ние се надяваме да се вместим до 8-10 000 лв, не разполагаме със сумата, но се надявам постепенно да се случат нещата, затова сме почнали и от доста по-рано.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #50 -: февруари 20, 2015, 13:31:11 »

Аз съм сложила таван на 5000! Като първата идея беше, ние да си плащаме всичко. Добре обаче наште казаха - ще помагаме, където не стигат. И накрая техните казаха - ние плащами всичко. Баща ми го обърна на чест и каза - делим. Да, ама в цялата тая схема аз пък не съм доволна хихихи. Ние пари за сватба нямаме. Ще си платим тук нашите разходи за гражданския, дрехите, хотел за първа брачна нощ и тн, но други предстои тепърва да събираме. А аз след две седмици оставам без работа и не мога много да се перча.  girl_impossible И направо.... не знам.
Най-глупавото в цялата ситуация, е че реакцията на наште беше: "А, ама ти като сватба ли го мислиш?То за какво да го правим целия цирк?"


Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #51 -: февруари 20, 2015, 16:55:46 »

Тази темичка съм я пропуснала smile

Да ви кажа от опит - колкото повече си поемем сами, толкова по-малко нерви smile

При нас първоначалната идея беше всичко да си плащаме сами като разпределяме разходите във времето,но като се наложи да изместим сватбата - нямаше как , наложи се да вземем от родители и приятели. Признавам, нашия бюджет беше малко по-голям, но имахме конкретна идея и затова се сгодихме година и половина преди датата, с цел да спестяваме от месечните доходи и всеки месец да отмятаме по нещо - кой да ти знае че ще се наложи да се оженим около 8 месеца по рано от предвиденото  heart
От крайна похарчена сума около 17000лв, родителите на мечи покриха около 4000 лв, Ние с мечи взехме заем от приятели около 8000лв и останалите бяха наши спестявания. На самата сватба баща ми се компенсира с "подарък" от 5000 (който ми изкара през носа)- така че горе долу се изравнихме на 3 почти равни части със сметката.
Лошото е че родителите ни решиха , че след като са ни помогнали имат право на много претенции. Не говоря за обичайните желания за гости и тн. Дори след сватбата продължават с капризите и продължават да натякват кой какво е дал и колко точно и да се опитват да ни насаждат чувство на вина cray Много е гадно .

С Меч си говорихме че май е трябвало всичко да вземем назаем , за да си нямаме тези проблеми

Така че ако можете всичко да си финансирате сами - най добре smile Така никой няма да има право да ви се бърка и компромиси ще направите ако желаете, а не защото някой ви кара да се чувствате длъжни smile

Признавам - възвърнахме си инвестицията от сватбата на 90 % което си е добре. Очаквахме много  по-малко. Благодарим на страхотните ни гости за това.
« Последна редакция: февруари 20, 2015, 17:07:53 от milenkata » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 20, 2015, 18:47:32 »

Ами свекърите не ми правят проблем, няма и да направят, знам го. Казаха ми, когото искаш наемаме и го правим както искаш.
Нашите ... са по-специфични. Баща ми директно заяви: "Щом ще плащам имам и някакви изисквания."
Изискванията бяха: Да не слушаме DJ цяла вечер, да няма много ритуали и игри, да сме можели да се видим с гостите и да си кажем 2 приказки.
Другото, което се получава - аз и баща ми обичаме да управляваме цялата ситуация всичко да зависи от нас и да ни мине през ръцете. И ето ти сблъсък на характери.
Принципно свекърите ми могат да си позволят да дадат повече пари от нашите. а и както каза свеки: Цял живот съм събирала, за да има детето ми хубава сватба.
Което баща ми като чу: "Дъще, нали знаеш, че това е най-голямата глупост за която може да събираш цял живот или още по-глупавото - да теглиш заем да изплащаш масраф за 100 човека."
Обаче аз съм на неговото мнение. Та, каквото успеем да съберем до септември плащаме, каквото не - неплатено няма да остане, но ще има разгорови след това.
Аз обаче имам един голям проблем при определянето на бюджета - не смятам това, което ще се купува в UK, само това, което ще излезе в BG. Та принципно, казвам 5000, но предлопалагм, че ако събера всички разходи от тук и там ще стане дойно.


Активен
mariola85
Гост
« Отговор #53 -: февруари 20, 2015, 18:49:47 »

До септември имате предостатъчно време да спестите тези пари. Плюс това ще получите най вероятно от голяма част от гостите парички и може да ги исползвате за да се разплатите.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #54 -: февруари 21, 2015, 01:11:15 »

Черешке пожелавам ти наистина да ти се случат както ги мислиш нещата... те и моите свекъри казаха - всичко ще е както ти го искаш, но без да искат се увлякоха. Не го правят нарочно, просто не забравяй че емоциите и на тях влияят, даже повече отколкото на нас. good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 21, 2015, 10:10:03 »

Ние си бяхме определили бюджет с Илиян, до към 12000-13000.. Като пределен максимум, който разпределен във времето до септември да успеем да отмятаме малко по малко нещата... Започвайки организацията на мечтата ни обаче, аз видях че няма как да се вместим в този бюджет... До момента по сметки ще е 16000.. но има някои разходи, които са примерно заложени в бюджета, като допоръчване в ресторанта, оувъртайм; май тези.. Та може и повече да излезе..  blush  Когато казахме на нашите, че ще се женим те веднага искаха да знаят колко пари сме предвидили като бюджет, че да ни помогнат, родители на Илиян казаха ние много парир не можем да дадем.. Обяснихме, че няма проблем и не искаме от никой пари.. (Щяхме да вземем заем за парите, които нямаше от къде да подсигурим..Не знам и аз как, понеже имаме заем за жилището, но.. ) Питаха ни по колко пари искате, ние казахме 2000лв, моите ми дадоха 4000 (като със съгурност ще дадат още без да искаме, просто са такива...).. Явно Илиян е казал на неговите родители и те също ни изпратиха толкова... Малко се ядосах понеже излиза по задължение, понеже моите са дали повече... Но няма значение... Дано да успеем с всичко останало сами, въпреки че майка ми от сега иска те да платят роклята.. Ще видим, важен е крайния резултат...
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 23, 2015, 02:23:14 »

Ние я финансирахме изцяло сами. Около 19 000 лв. Никой от родителите не е изявявал желание да помага финансово (поне в нашия случай ) и по добре де smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 23, 2015, 03:04:18 »

Дано да успеем с всичко останало сами, въпреки че майка ми от сега иска те да платят роклята.. Ще видим, важен е крайния резултат...
При нас пък свеки иска да ми купува роклята, ама аз мисля да си я поръчам без да и казвам. В смисъл, че всички такива малки разходи "между другото" може да си ги поемем сами със сигурност. При мен обаче се яви пробрем с моето момченце, защото не иска да събираме пари: "Като наште искат да плащат, защо ние да се набутваме между шамарите?" и сега мисли да купува кола, преди сватбата.
Другото, което свекърите искат да платят са халките.
Иначе хубавото в ситуацията е, че ние с родителите рядко се чуваме. Моя мъж не им вдига със седмици и нямат много шанс да се набъркват.
Единствено баща ми ми е проблем, но то е защото ми е слабост и не мога да му кажа Не за нищо.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 23, 2015, 08:45:39 »

 Offtopic И аз бях така по отношение на моя баща... В последните години, обаче взаимноотношенията ни доста се промениха.. Иначе за халките, да и аз бях казала някъде, на ММ родителите са били в златарския бизнес и те ще поемат халките (искат).. Дали ще се случи, ще видим!
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #59 -: февруари 25, 2015, 20:31:26 »

При нас всички ще се включат във финансирането на сватбата. Разбрали сме се с родителите те да поемат разходите за гостите от тяхна страна, ние да поемем раходите за нашите приятели. Освен това видео, фото, дж и украса ще си плащаме ние, понеже сме с много големи претенции и не бих искала да натоварвам родителите с това нещо...  smile smile Все пак по план сватбата трябва да е едва 2016г. (2 години след годежа), така че дано да успеем да съберем достатъчно парички  smile smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines