Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 19:37:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как финансирахте сватбата си?  (Прочетена 32192 пъти)
 
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #30 -: април 30, 2013, 21:07:07 »

Заедно с моя годеник финансирахме сами сватбата си. За мен това е най-доброто решение в общ интерес на всички - младоженци и родители. Не възникват неприятни ситуации с родителски приумици и странни желания, нито пък се предизвикват притеснения и евентуални финансови затруднения за тях. Като големи и сериозни хора, осъзнаващи стъпката и последствията на брака, всеки трябва да направи правилен разчет на средствата си за сватбата и за семейния живот след нея. Бих добавила само сладката поговорка: "Дупе знае 2 и 200".  give_rose
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #31 -: април 30, 2013, 21:48:23 »

Заедно с моя годеник финансирахме сами сватбата си. За мен това е най-доброто решение в общ интерес на всички - младоженци и родители.

С това мнение съм доста съгласна, но не го изказвам много често, защото не искам да влизам в конфликти с хора, които са направили друг избор. Може би обаче тъй като съм малко над 30 мисля така, предполагам за по-младите двойки е по-трудно финансово.
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #32 -: април 30, 2013, 22:47:34 »

Родителите дадоха по 20 л ракия и кумска 20, общо 60 л ракия подарък, ние купихме вино и уиски само.
Спазихме традицията моята рокля да е от свекървата( асеновградска, не бутикова),на мъжа костюма -подарък,
Кошнички, украси, кутийка за пръстените и цветя за закичване- изработени от приятелка- 0 лв, материали- подарък приятели,
Танцьори с носии за обичая с пилето и тортата- наши приятели, т.е. Гости на тържеството-0 лв
Пилето и погачите- подарък от роднини, гости- 0 лв
Украса ресторант- мин. украса, само цветя-80 лв
Останалото си платихме сами, накрая след подаръците бяхме на плюс.
Разбира се куверта бе нормален, не сме търсили да се изхвърляме със скъпи неща, не сме си наемали организатори или агенция, не сме имали декоратори за по 1000 лв, не сме имали кола под наем.
Имахме 120 човека които ни обичат и се радваха за нас и със нас на този ден!
Затова се казва че сватба се прави с близки, защото със пари може всеки!
Активен
eleni
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #33 -: май 01, 2013, 00:31:47 »

Затова се казва че сватба се прави с близки, защото със пари може всеки!
Offtopic АААА някои и с пари не могат, просто липса на вкус, но това е една друга тема lol)
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #34 -: май 01, 2013, 02:35:02 »

...
Имахме 120 човека които ни обичат и се радваха за нас и със нас на този ден!
Затова се казва че сватба се прави с близки, защото със пари може всеки!
Браво ra4e1, ето това е сватба с мерак и от сърце, да сте живи и здрави, да се обичате и да се радвате на много деца.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #35 -: май 01, 2013, 10:08:04 »

Ние почнахме с идеята сами да я финансираме (случи се така, че мъжът ми още чака едни 4хил лв - което си беше половината сватба и "програмата" ни много се промени sad ), дефакто не стана точно така... И двамата сме без бащи, аз по-отскоро cray . Неговата майка е в чужбина и има повече възможности от моята, но пък не искахме моята да се чувства зле ако само едната дава... За сметка на това пък свекито ако ние се дърпахме все казваше, че е подарък и няма как да откажем pleasantry Халките бяха подарък от свекървата, както и фото + видео. Всичко съм правила сама и в процес сме купували материалите, без кутията (нея свекито я купи, че реши че няма нужда и с нея да се занимавам...въпреки че едва я прежалих после pleasantry ). Също не сме давали пари за украси и т.н. В ресторанта, в който бяхме предлагаха пандели, ние купихме само свещници по масите. Бяхме в градина и живи цветя не ни трябваха. Украсата за колата беше подарък от кръстниците.

Алкохол купувахме, но беше и той от свеките - ракия, вино и бира. Уйиски сме нямали.

Роклята и всичко по мен беше от свекървата, а съответно по мъжа ми от майка ми. Държаха да ни облекат така кръстосано.

Кувертите ги платихме с паричките, които събрахме т.е. си ни стигнаха напълно good (но предупреждавахме, че не искаме подаръци а парички ако може blush )  Моята майка за ресторанта плати кувертите на роднините от моя страна (май бяха около 500лв.), свекито не даде (от нея бяха горните неща). Даже ни останаха 1000лв. в края, освен капарото което бяхме дали предварително - 300лв. Общо в ресторанта беше около 2500 до колкото помня.

Всъщност моята ни беше дала и в плик 500лв които (веднага са отишли по предназначение - куверти), свекито тогава ни подари злато и на двамата - кръстчета на синджирче.

Танцьори не сме имали т.е. не сме плащали, голяма част от гостите бяха танцьори без носии (както кръстника и аз).

Общо взето всичко ни излезе около 8хил лв, за 65 гости, въпреки че преди това се надявах да се спрем поне на 6, но с времето като се дават нещата не "болят" чак толкова. Дребните нещо много обират sad Но когато човек има желание намира начин heart
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #36 -: май 01, 2013, 18:47:19 »

 Не съществува по-добър начин за финансиране на една сватба от кредита. Моята първа сватба се финансира от родителите изцяло. Моите родители или по-точно майка ми изтегли кредит. Просто такова беше времето. А и подаръците бяха почти само подаръци-чинии, чаши, юргани....Още си ги ползвам !
 Аз като всички вас, някой ден ще се оженя отново. Но ще се наложи сам да финансирам сватбата си. Естествено, че ще прибягна до кредит. Но преди да реша да направя тържество ,ще си отговоря на въпроса мога ли да поема тази финансова тежест, ще мога ли да изплащам този кредит. Никога няма да спестя от заплатата си за подобен каприз или традиция, предпочитам хубава храна, добра почивка, добри дрехи, вместо лишения.... Бих направил тържество, ако имам финансовата възможност и то единствено чрез кредит.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #37 -: май 01, 2013, 18:53:03 »

Не съществува по-добър начин за финансиране на една сватба от кредита. Моята първа сватба се финансира от родителите изцяло. Моите родители или по-точно майка ми изтегли кредит. Просто такова беше времето. А и подаръците бяха почти само подаръци-чинии, чаши, юргани....Още си ги ползвам !
 Аз като всички вас, някой ден ще се оженя отново. Но ще се наложи сам да финансирам сватбата си. Естествено, че ще прибягна до кредит. Но преди да реша да направя тържество ,ще си отговоря на въпроса мога ли да поема тази финансова тежест, ще мога ли да изплащам този кредит. Никога няма да спестя от заплатата си за подобен каприз или традиция, предпочитам хубава храна, добра почивка, добри дрехи, вместо лишения.... Бих направил тържество, ако имам финансовата възможност и то единствено чрез кредит.

Днес първи април ли е или първи май? В кредита няма лошо ако се налага, но чак пък да няма по-добър начин ...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #38 -: май 01, 2013, 18:56:10 »

Лично аз кредит не бих изтеглила...за нищо! Дано не ми се налага! Но имам направо страх от такива работи, още повече със "сигурността" в БГ. В нормалните държави ми е ясно, че хората така живеят, но тук....
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #39 -: май 01, 2013, 18:58:01 »

Всеки си има разбирания по въпроса, но ние бяхме решили, че сватба ще вдигаме като имаме пари за сватба и за всичко логично, което следва след това - къща, деца и т.н.

Милото искаше да купува годежен пръстен с кредитна карта - аз му казах, че не искам пръстен на кредит. Според мен едно ново семейство трябва да започне пътя си на чисто - без дългове и стрес и покрай това.

За нашата сватба всеки ще даде пари, има време да теглим чертата, но общо взето започнахме организацията без да очакваме от никого нищо и бяхме приятно изненадани, че родителите искаха да помогнат доста и приятелите ни помагат организационно много, така че не мога да се оплача. За глезотийките си плащам сама - например ми "дадоха бюджет" свекърите за рокля, който не ме устойваше и си я купих сама. Поканите си правим сами и така ми е спокойно, защото си плащам за каквото съм си избрала без да тежа на никого - достатъчно ми е ресторанта да покрият родителите и да речем украсата, останалото и сами ще го уредим. smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #40 -: май 01, 2013, 18:59:24 »

Лично аз кредит не бих изтеглила...за нищо! Дано не ми се налага! Но имам направо страх от такива работи, още повече със "сигурността" в БГ. В нормалните държави ми е ясно, че хората така живеят, но тук....

В нормалните държави имаш ипотека и колата ти е на изплащане, иначе пак гледаш да не си много, много на кредит. Wink Във всички държави кредита си е страшничък, особено предвид лихвите по кредитните карти. smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #41 -: май 01, 2013, 18:59:37 »

Лично аз кредит не бих изтеглила...за нищо! Дано не ми се налага! Но имам направо страх от такива работи, още повече със "сигурността" в БГ. В нормалните държави ми е ясно, че хората така живеят, но тук....

Аз си мисля, че това може и да е провокация от страна на този потребител или дори сарказъм, към тези на които им се налага да опират до кредит за сватбата си. В което лично аз не виждам нещо фатално - въпрос на избор.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #42 -: май 01, 2013, 19:01:33 »

Ами то всеки знае себе си sad Както казах дано не ни се налага, защото в бъдещето застраховка няма какво ще се случи и дали няма да ни се наложи sad Но пък ако някой няма възможност, а има желание и това е единствената възможност няма нищо лошо в това. Всеки има мечти!
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #43 -: май 01, 2013, 19:07:45 »

Съгласна съм с теб - всеки има собствени мечти. Най-красивото в този голям свят е, че за всеки от нас те са различни! Не мо допада как тук в този форум много хора се хапят и нападат на тема кое е по-правилно. Но докато при булките го отдавам на повишената емоционалност, то не мога да си обясня крайните изказвания на разни други. Както и да е, може и да греша за мнението на човека и той да е искрен, но отново бих му казала да не изпада в квалификации кое и какво е най-добро.

Иначе дори избягвам кредитните карти, лично аз самата съм точно като теб.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 01, 2013, 20:00:48 »

Когато казахме че ще се женим родителите на милото без да сме им искали нищо само им казахме да знаят извадиха и ни дадоха 1000 лв- много мило ми стана - те са пенсионери с не особено голями пенсии, но са скътали парички и решиха че искат да ни ги дадат- дори ми стана страшно мило когато свекърва ми със сълзи на очи ми каза как съжелявам че нямам да ви дам всичките парички да се ожените- и това го казва свекърва на снаха - не че сме нямали тъкания, но това никога няма да го забравя. С тях си купих роклята , халките и обувките. Оттам си бяхме ние още около 1000 лв. с които си купихме другите дреболии- онзи ден майка ми ни изненада и продаде един имот и ни даде 1500 лв. и така от сумата която днес гледах че вече стигна близо 9000 лв 5500 лв са назаем но не от банка - след сватбата ще теглим чертата и ще видим колко ще имаме да връщаме и вече ще изтеглим от кредитните карти и поетапно ще погасяваме. Почнахме със сметката че сватбата ще е към 6000-6500, после се качихме на 7800 и след това просто не исках да ги гледам - постарали сме се да спестим максимално - но истината за мен е че или се женя като хората с джамбала, близките ми приятели или не го правя - чакам този ден от много време и искам да е нашият ден - смятам че ще се женя веднъж и поне за мен си струва малко да позадлъжнея но да го направя както трябва .После ще поработим и ще се справим , но поне за мен си струва.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines