Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 04:18:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как финансирахте сватбата си?  (Прочетена 32238 пъти)
 
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« -: април 29, 2013, 08:39:07 »

Здравейте всички ,нова съм във форума ,но от около 2 седмици не спирам да го чета smile
Дойде време и аз да почна да организирам сватбата си макар,че датата ни е далечко  yahoo yahoo yahoo

Въпроса ми е как финансирахте сватбата си,заем ли теглихте или си събирахте пари?Въпроса ми е отправен главно към обикновените работяги като мен и годеника ми със заплата 500 лв  nea
Изчетох всички видове теми които намерих по този въпрос.Колко пари похарчихте и колко успяхте да си възвърнете след сватбата.
Знам ,че въпроса ми е малко гадничък но по време на тази криза всичко е адски скъпо,а не ми се иска да се откажа от сватбата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 29, 2013, 08:55:18 »

При нас родителите плащат, но ние гледаме да не се изхвърляме много много. Има доста неща от, които можете да поспестите и пак да си имате мечтаната сватба. Пожелавам ти успех и дано да имате страхотна сватба!
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 29, 2013, 09:17:24 »

И при нас, сватбата ни си я разделиха родителите ни,  не сме гледали да спестяваме, но не сме се и изхвърляли за нещо, което ми се вижда прекалено скъпо.
Имам познати, които изтеглиха заем и със събраните пари върнаха по-голямата част, но сватбата им беше от 60 човека. Това също е алтернатива.
При нас добре, че не я плащахме ние сватбата, защото събраните пари бяха на половината на цялата сума. smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 29, 2013, 09:30:03 »

При нас сватбата се финансира от 3 места - 2 чифта родители и от нас smile
Всеки, колкото има и колкото има желание да даде  pardon Нашите парички са от малко спестявания и от бонуси покрай Коледа и Великден. Някои от нещата вземаме от заплатите - купуваме и даваме аванси от заплатите  pardon
Всичко при нас е премерено, без изхвърляне, въпросът е да ни харесва. А за подаръците идея нямам какви и колко са, не съм правила сметка и няма да правя. Какъвто и да е резултатът всичко отива в банката за ипотеката  huhhuh.gif
Със сигурност подаръците не покриват разходите по сватбата  pardon
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 29, 2013, 09:51:07 »

А ние си я финансираме сами. След 10 г. съжителство, две деца решихме и да се подпишем. Основно финансите идват от милото, моята заплата е по-малка с каквото мога ще помогна. Много неща ще си направя сама. Покани, бутониери, украса за чаши, бутилки, свещи и книга.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 29, 2013, 09:58:24 »

Ние като машка- смесена работа. някои пера от бюджета  ние, някои -подарък от родители. пари взимахме от месечните си доходи.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #6 -: април 29, 2013, 10:03:18 »

И ние сами я финансираме, като нямахме събрани пари за стартов бюджет: всеки месец на заплата купувахме по нещо поетапно (1во капаро за ресторанта, следващия месец халки, после рокля и т.н.).

Дадохме си половин година преднина, за да можем да разпределим разходите финансово по месеците и пак не съм съвсем сигурна, че ще се справим накрая без малко чужда помощ (заем от приятел или от близки, колкото и да не ми се иска  nea).

Трябваше да си дадем повече време, примерно за една година напред да си определим датата, за да можем спокойно да съберем пари и да организираме всичко. Мисля, че това е начинът, ако не иска човек да 'ляга' на плещите на родители или пък да тегли разни заеми...
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 29, 2013, 10:14:03 »

Много благодаря за бързите отговори smile
аз съм на същото мнение като  baba_tina
Ние също ще събираме ,но ако нямаме странично подпомагане не виждам как ще стане.Нашия списък не е голям около 60 човека ще са.
Дали сме си срок септември догодина ,а дотогава дано да успеем да съберем пари.Не е малко време по принцип.
Мислех да теглиме кредит ,но после не се знае как ще го връщаме.

успех на всички бъдещи булки от мен  danceg danceg danceg
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #8 -: април 29, 2013, 10:31:32 »

Мислех да теглиме кредит ,но после не се знае как ще го връщаме.

успех на всички бъдещи булки от мен  danceg danceg danceg


Мое лично мнение е да не се заробват хората с кредити особено за сватба и особено ако няма изгледи да се върнат бързо след това. Защото, знае ли човек, недай Боже да се наложи за нещо по-сериозно после да се взима друг кредит... става тежко  nea Но пак казвам, всеки си знае.

Аз първото нещо, което установих като започнахме да стягаме сватбата беше, че най-много пари реално се давта за кувертите в ресторанта (все едно открих топлата вода, де, ама за мен си беше важно откритие  blush). Та в процеса на търсене се оказа, че кувертите в различните ресторанти варират доста, някои са почти на цена двойна спрямо други, само, защото примерно са си от край време познати и лежат на някаква слава... Други варианти, които ми попаднаха бяха например без куверти в ресторант с диджей ами например- по-възрастните гости на ресторант след сватбата (не с планиран куверт), а пък по-младите на бар вечерта след сватбата примерно... Различни варианти има и най-важното е, че ако човек реши, винаги има от какво да спести и пак да си направи хубава сватба  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: април 29, 2013, 11:59:08 »

Ние още преди 2 години започнахме да спестяваме че аз харчех много а милото е пестелив и той пое финансиите вкъщи. Нашите заплати и на двамата са доста по-добри от на родителите ни така че решихме че ние всичко си плащаме даже сме спестили повече от колко ни трябваше . Доколкото знам повчето хора си избиват парите със сватбата даже някои са отгоре, ( братовчед ми беше с 4000 евро отгоре на 350 човека сватба Oh my ...) ние малко банално но за да се подсигурим че поне да се приближим до избиването решихме да си напишем на поканите че искаме парички, до момента много добре се възприема от всички ( освен от свекъра angry) но както и да е. Винаги най-добрия вариант е да спествявате. Изгответе си бюджет вижте от какво можете да се лишите и по-колко можете да спестявате на месец и за колко време ще ги спестите. Когато си стегне колана човек може да се изненада колко може да спести smile аз например тази зима почти нищо не си купих като дрешки и се оказа че имам достатъчно за няколко години да си износвам дрехите  blum. Успех в спестяването
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #10 -: април 29, 2013, 13:14:01 »

Ние се сгодихме 1  година преди сватбата като  си казахме, че  ще  поизчакаме да си съберем паричките  и ние  сами да  си направим сватбата. Да но баща ми беше категоричен, че  той след като има  финансовата възможност ще ни направи  сватбата, като ние с  годеника ми  ще поемем гостите на свекърва ми, които са  60 човека а на баща ми гостите са  200 човека. Да но се  оказа, че не само гостите на свекито трябва да  поемем ами и облеклото и други  разходи, които не бях предвидила като си мислех, че  тя  като има 1  година  време ще си събере  пари поне за  тоалета ама  това е  друга тема.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 29, 2013, 13:16:50 »

имат очите да канят 60 човека на сватбата ви, а нямат пари за облекло ? angry shok
извинявам се че се намесвам, ама ми се стори доста нахално.
Който плаща , той поръчва музиката в крайна сметка. Бих им резнала списъка на бърза ръка.
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #12 -: април 29, 2013, 13:27:50 »


emmmmmy, това ми е  болната  тема. Offtopic Свекито ми е страхотно стига да не разчиташе  финансово за  всичко на нас.... Все  пак работи и има доходи по-големи от моята заплата, но е с  много широки пръсти..... То ако беше само за  сватбата  ОК, Но се страхувам, че  това искане  ще продължи вечно.....Годеника ми не може да  и  отказва и тя си се  възползва от това като постоянно иска  парички... Е писна ми!
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #13 -: април 30, 2013, 07:10:35 »

Ние също решихме сами да финансираме сватбата си smile Бяхме си събрали  малко пари предварително и сега всеки месец от заплатите си плащаме за всичко, което възниква. Изчислихме че до сватбата ще сме си платили всичко с изключение на расторанта, там засега сме дали само 300 лв. капаро, а цялата сума ще е към 2 500 smile, но си написахме в поканите че искаме пари и сичтаме че от подаръците ще можем да си платим кувертите в ресторанта smile А иначе и аз мислех че ресторанта е най-големия разход, но се оказа че има милиони други нещица, които ги съберем си правят една стабилна сума smile
но гледаме да се придържаме само към основните неща, без много детайли smile така спестяваме доста smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 30, 2013, 08:11:49 »

ами то ние сме решили да процедираме така...
роклята и костюма под наем,подаръци за гостите и покани и тия флинтифлюшки които мята булката ( не помня как се казваше),кошницата,букета и украсата за кола ще си ги правим ние.Прическата,грима и маникюра ще си ги правя аз.Пръстените и таксите в ритуалната и църквата са повечко пари по принцип и ресторанта.
Моя годеник работи във фирма за оборудване на партита и може да се измисли нещо за украсата в ресторанта примерно.
Ако зависеше от мене бих сготвила и декорирала всичко аз ама физически няма да мога хахах biggrin biggrin biggrin
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines