Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 21:12:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 16 -та част  (Прочетена 166306 пъти)
 
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #225 -: август 29, 2013, 01:43:38 »

Леле много ви благодаря за цялото инфо! Страшни сте!!!!   Bravo  Bravo  Доста хора ме разубедиха за Виенския и сега колебанията са между Империал, градина Марково и Лайпциг. Вие използвахте ли агенции за делориране на самия ресторант
?   
На повечето сватбени тържества се ползват услугите на сватбена агенция, не само за декориране на самия ресторант. Сватбената агенция предлага пълна организация, декорация и наемане на всякакви артисти и подизпълнители, като ви държи непрекъснато в течение на събитията по организацията, без да ви отнема от ценното време. Цените на тези услуги в България са в пъти по-ниски от САЩ или Западна Европа.
Активен
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #226 -: август 29, 2013, 08:07:43 »

Но и заплатите в България са в пъти по-ниски от САЩ или Западна Европа. При повече желание и свободно време можете да се справите дори по-добре от агенция, защото сами ще изберете с кои професионалисти да работите. Успех!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: август 29, 2013, 08:14:52 »

Но и заплатите в България са в пъти по-ниски от САЩ или Западна Европа. При повече желание и свободно време можете да се справите дори по-добре от агенция, защото сами ще изберете с кои професионалисти да работите. Успех!
И с агенция сами избирате с кои професионалисти да работите. Агенцията съвсем не ви отнема това право. А колко по-добре ще се  оправите това вече е под въпрос.  Защо си мислите,че с агенция е по-скъпо не знам....?  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: август 29, 2013, 08:19:15 »

Леле много ви благодаря за цялото инфо! Страшни сте!!!!   Bravo  Bravo  Доста хора ме разубедиха за Виенския и сега колебанията са между Империал, градина Марково и Лайпциг. Вие използвахте ли агенции за делориране на самия ресторант
?  
Аз не разбрах кога ви е сватбата но градина Марково имат много добри условия,а кухнята им е неповторима. Нямат овъртайм след 5-6час в ресторанта и градината е прекрасна. Внасяте си алкохол и торта и няма такси.  good Сватбата може да е в градината или вътре. По пътя за там се намира и Екзотик,който също е прекрасен ресторант. Империал новата зала горе е страхотна,но за пушачите е крайно не удобно. Иначе като храна и обслужване са перфектни. Лайпциг на мен лично не ми харесва,защото е много тъмен и е като коридор. Няма възможност за много разместване на масите. Извинявам се за двата поредни поста. Нещо не успях да ги слея в едно.
« Последна редакция: август 29, 2013, 08:24:22 от Nina Style » Активен
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #229 -: август 29, 2013, 08:26:51 »

Защо с агенция е по-скъпо ли? - защото агенциите слагат допълнителна печалба на всяка една услуга, която предлагат. Ако младоженците не разполагат с време или са в чужбина, използването на услугите на агенция е добра алтернатива. Но аз лично предпочетох сама да подбера и да се срещна с хората, с които искам да работя и сама да изпипам детайлите. Не го приемайте като нападка, всеки има право на лично мнение във форума.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: август 29, 2013, 08:31:52 »

Защо с агенция е по-скъпо ли? - защото агенциите слагат допълнителна печалба на всяка една услуга, която предлагат. Ако младоженците не разполагат с време или са в чужбина, използването на услугите на агенция е добра алтернатива. Но аз лично предпочетох сама да подбера и да се срещна с хората, с които искам да работя и сама да изпипам детайлите. Не го приемайте като нападка, всеки има право на лично мнение във форума.
Уважавам твоето мнение и съм сигурна,че има и такава практика някъде,но аз съдя по личния си опит и съвсем не е вярно,че се слагат допълнителни пари върху хонорарите на колегите. Можете да проверите дж Алекси,, Дидо ,Миро и други колко им е хонорара и да видите и в дадена агенция колко е. Ако нямате време аз ще ви кажа. Хонорара е 400лв и в агенцията също е 400лв. Затова мога да се подпиша с двете ръце. Принципа на работа съвсем не е да се слагат допълнително пари за нас.  good Много ми се иска този мит за агенциите да се разбие и хората да разберат,че цените с агенция и без са едни и същи. Това се дължи на предварителна договорка с колегите още преди всеки сезон на какви цени ще се работи!
« Последна редакция: август 29, 2013, 08:35:24 от Nina Style » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: август 29, 2013, 08:35:34 »

Здравейте и от мен smile какво четене падна - искам да благодаря на всички споделили до сега толкова конкретно мнение. Ние стягаме сватба чак за юни 2014 (абе оказва се, че вече хич не е "чак"). И нашият проблем е, че сме в чужбина. Търсим си ресторант за около 120 човека и да не е в биров стил. Много ми харесва,поне на снимки,Виенския павлион. Някои може ли да ми даде някакво мнение за него. Не мога да се свържа с никого от персонала там поне за оферта да ми дадат и другата седмица ще разпращам родата да душат за какво става дума. Ако някои има повечко инфо, ще сте ми безценна помощ, тъй като съм с вързани ръце sad girl_impossible
Понеже не мога да ти пратя на ЛС ти отговарям в темата. В Малък Бунарджик бяхме на 25 лв куверта и си внесохме мезета ядки и алкохол, дори вода и безалкохолно. Пък от там ни предложиха торта на много добри цени.
Активен
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #232 -: август 29, 2013, 09:02:01 »

Уважавам твоето мнение и съм сигурна,че има и такава практика някъде,но аз съдя по личния си опит и съвсем не е вярно,че се слагат допълнителни пари върху хонорарите на колегите. Можете да проверите дж Алекси,, Дидо ,Миро и други колко им е хонорара и да видите и в дадена агенция колко е. Ако нямате време аз ще ви кажа. Хонорара е 400лв и в агенцията също е 400лв. Затова мога да се подпиша с двете ръце. Принципа на работа съвсем не е да се слагат допълнително пари за нас.  good Много ми се иска този мит за агенциите да се разбие и хората да разберат,че цените с агенция и без са едни и същи. Това се дължи на предварителна договорка с колегите още преди всеки сезон на какви цени ще се работи!

Добре, тогава излиза, че хонорара на дадена агенция е фиксирана от нея сума. Нямам против да е така, но пред мен имам ценоразпис на ваши колеги и сравнявайки цените (тук не говоря за фотоуслуги и DJ)  виждам съществени разлики. В крайна сметка вашата агенция има една ценова схема, на колегите ви друга...излишно е да изпадаме в детайли. Нека всеки сам да направи своя избор.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: август 29, 2013, 09:04:20 »

Добре, тогава излиза, че хонорара на дадена агенция е фиксирана от нея сума. Нямам против да е така, но пред мен имам ценоразпис на ваши колеги и сравнявайки цените (тук не говоря за фотоуслуги и DJ)  виждам съществени разлики. В крайна сметка вашата агенция има една ценова схема, на колегите ви друга...излишно е да изпадаме в детайли. Нека всеки сам да направи своя избор.
Не мога да кажа колегите как работят,но повечето агенции разчитат не на хонорар,защото много малко агенции имат такъв,а на украсите,които сами правят и не зависят от подизпълнител. Ако няма украса самото тържество то тогава си има хонорар само за агента и той съвсем не е толкова голям. Клиента си заплаща 150лв и това включва и присъствие на агента и в самия ден на тържеството. Държа да обясня как стоят нещата за да не си мислят хората,че с агенция е скъпо и именно заради този мит много от младоженците дори не си правят труда да посетят агенция и да се допитат до някой,който може да им помогне за много неща. Агента не ви лишава от правото на избор или от тръпката да организирате собственото си тържество. Напротив той е една подкрепа и човека с който преживявате и лошите и хубавите моменти.  good smile
« Последна редакция: август 29, 2013, 09:35:02 от Nina Style » Активен
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #234 -: август 29, 2013, 09:14:57 »

Не мога да кажа колегите как работят,но повечето агенции разчитат не на хонорар,защото много малко агенции имат такъв,а на украсите,които сами правят и не зависят от подизпълнител. Ако няма украса самото тържество то тогава си има хонорар само за агента и той съвсем не е толкова голям. Клиента си зплаща 150лв и това включва и присъствие на агента и в самия ден на тържеството. Държа да обясня как стоят нещата за да не си мислят хората,че с агенция е скъпо и именно заради този мит много от младоженците дори не си правят труда да посетят агенция и да се допитат до някой,който може да им помогне за много неща. Агента не ви лишава от правото на избор или от тръпката да организирате собственото си тържество. Напротив той е една подкрепа и човека с който преживявате и лошите и хубавите моменти.  good smile

Смятам, че изяснихме нещата до голяма степен и имаме яснота  good.
В карйна сметка важното е младоженците да са доволни! danceg danceg
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: август 29, 2013, 09:33:32 »

Смятам, че изяснихме нещата до голяма степен и имаме яснота  good.
В карйна сметка важното е младоженците да са доволни! danceg danceg
И аз съм ЗА!  yahoo give_rose
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: август 29, 2013, 19:14:12 »

Леле много ви благодаря за цялото инфо! Страшни сте!!!!   Bravo  Bravo  Доста хора ме разубедиха за Виенския и сега колебанията са между Империал, градина Марково и Лайпциг. Вие използвахте ли агенции за делориране на самия ресторант
?   
Здравейте, Империал, Лайпциг, Марково, това е моята класация. Желая ви успех в подготовката.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #237 -: август 29, 2013, 20:18:55 »

 Изключително непрофесионално е фиксирането на цена на услуга в бранш, в който ценообразуването се влияе от изключително много фактори. Не може да се ценообразува, когато не се знае с точност ангажимента по време и транспортни разходи, характер на задълженията. Фиксирането на точни цени е убийствено за подобен род бизнес. Разходите превъзхождат прихода, в частност печалбата.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: август 29, 2013, 20:37:07 »

Изключително непрофесионално е фиксирането на цена на услуга в бранш, в който ценообразуването се влияе от изключително много фактори. Не може да се ценообразува, когато не се знае с точност ангажимента по време и транспортни разходи, характер на задълженията. Фиксирането на точни цени е убийствено за подобен род бизнес. Разходите превъзхождат прихода, в частност печалбата.
Всички сме наясно,че има минимум и максимум в една услуга. Непрофесионално е да рекламираш телефон за 10лв. а отивайки в магазина да ти сервират,че телефона върви с абонаментен план от 30лв на месец. Ако това е минимума на дадена услуга,това означава че в офертата или договор са описани допълнителните разходи,ако има такива. На всички тук е ясно,че тържеството ако е в Булгас,а въпрония професионалист от Пловдив,ще има и транспортни разходи. Не ми се искаше нито в предния пост нито в този да навлизам в излишни детайли. Въпроса беше съвсем друг и мисля,че въпросното момиче ме разбра съвсем точно и ясно.  good  Цената може да бъде и образно казано и да пише 4000 евро. И какво от това....... tease
« Последна редакция: август 29, 2013, 20:47:01 от Nina Style » Активен
dimi___
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #239 -: август 29, 2013, 22:43:17 »

Здравейте и от мен smile какво четене падна - искам да благодаря на всички споделили до сега толкова конкретно мнение. Ние стягаме сватба чак за юни 2014 (абе оказва се, че вече хич не е "чак"). И нашият проблем е, че сме в чужбина. Търсим си ресторант за около 120 човека и да не е в биров стил. Много ми харесва,поне на снимки,Виенския павлион. Някои може ли да ми даде някакво мнение за него. Не мога да се свържа с никого от персонала там поне за оферта да ми дадат и другата седмица ще разпращам родата да душат за какво става дума. Ако някои има повечко инфо, ще сте ми безценна помощ, тъй като съм с вързани ръце sad girl_impossible

Нашата сватба ще във Виенския павилион на 07.09. като мине сватбата ще ти кажа за отзивите ни, ние се влюбихме в павилиона ако го видите на живо и украсен много ще ви хареса до момента само мога да ви кажа , че персонала е изключително коректен и само добри отзиви мога да ви дам. Ние го запазихме още миналата година и от тогава до момента са ни отговорили на всички отговори а ние доста им зададохме ( погърчихме си ги  blush ) Била съм на сватба в градина Марково и не ми хареса приятелката ми беше дала сума пари за украса за да го украси и да изглежда добре. Сестра ми също мислиха да е тяхната сватба там и като го видяха не украсен и въобще не им хареса. ААААА забравих на нас на въпросната сватба в Марково ни сервираха в някакви стари чинии със син кант ако ти говори нещо. Това е мнението ми за там което съм видяла, за Империала чувам хубави отзиви, но за Лайпцик четох само във форума.Мадявам се да съм ти полезна с инфото и УСПЕХ  good good good good good
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines