Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:13:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 16 -та част  (Прочетена 164328 пъти)
 
tenko9
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #15 -: май 14, 2013, 22:21:49 »

Zdraveite (i prostete za latinicata), predstoi ni svatba i se kolebaem mejdu restoranti Puldin i Peter 1. Gostite ste sa mejdu 90-110. Ste se radvam na poveche mnenia, osobenno ot hora koito sa bili na podobni svatbi tam. Pozdravi!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 14, 2013, 22:39:01 »

Zdraveite (i prostete za latinicata), predstoi ni svatba i se kolebaem mejdu restoranti Puldin i Peter 1. Gostite ste sa mejdu 90-110. Ste se radvam na poveche mnenia, osobenno ot hora koito sa bili na podobni svatbi tam. Pozdravi!
Според мен Пълдин. По широко е и не е на залички. Храната е перфектна,а обслужването повече от идеално.  good
Активен
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #17 -: май 21, 2013, 18:42:41 »

Да се похваля, че успях да свърша почти всичко планувано за 2те седмици, които бях в България!  yahoo

- купуване на рокля + воал + обувки + бижута
- срещи с фотографа ни Ивайло Русинов, с видеооператора ни от Видео Зани, с агенцията ни "Арабела" и с Дж-я Емил Дрехаров. Останахме изключително доволни от тези срещи и милото само ме поздравяваше, че съм избрала много точни хора  Yes
- избиране и поръчване на сватбената и кумската торта от сладкарница "Попимони"
- пробване и избиране на менюто в ресторанта
- избиране и поръчване на покани
- купуване на: младоженски чаши, шампанско и свещи + съответните украси, бокал за църквата, букет за хвърляне  (тези неща са ми от кумата)
- купуване на бутониери и гривни
- купуване на подаръчета за гости - след цял ден обикаляне като се почна от Илиянци и всичко беше над 2лв, на следващия ден директно поръчах едни стъклени лебедчета по 1,70 лв от магазин "Хрисима" в Орландовци в София. Предложиха ми срещу 0,30 лв да ми сложат лепенка с имената ни, ама аз реших да спестя и сама да си ги направя...лоша идея....как се правят за 2 дена 100 панделки, лепят се лепенки с имената и розички и после се лепят към лебедите...не питайте. С 2 думи ми излезе същото, ако ги бях поръчала да ми ги направят минус болките в гърба.
- избиране и поръчване на халките ни, даже станаха готови, та успяхме и да си ги пробваме преди да си тръгнем.

Само не успях да си направя пробна прическа при Коцето от Добо и Капели, т.к. нямаше никакви свободни часове за почти цяла седмица напред. Ама не се притеснявам за това толкова, аз не искам нещо сложно, пък и човека не се занимава с това от вчера. Сигурна съм, че ще ми направи хубави прическа и грим smile А аз тъкмо до август ще имам време да разгледам достатъчно прически, че да си избера нещо конкретно. А също и с агентката се разбрахме по мейла да й поръчам букета със снимки, т.к. по цветарските магазини ми казаха, че трябвало 2 седмици по-рано да се поръча, а аз няма да съм в Пловдив толкова рано. А и чашите за чупене останаха за купуване, ама те са лесни и майка ми може да го свърши това. Виното за църквата настоя свекървата да го осигури.

Та всичко е готово и сега ще си почивам до 31ви август.  chee
 
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 21, 2013, 22:31:28 »

Поли, успяла си да свърши толкова много работа! Браво! И нашата сватба ще бъде запечатана от Ивайло Русинов и Видео Зани.
Аз реших да споделя поредната безсмислица в нашата система. Преди време споделих, че ми се иска да сменим ритуалната зала. В крайна сметка успях да убедя мъжа ми, който беше твърдо против. Звъня вчера в Централен дом на младоженеца и питам към кой да се обърна за залата в Тракия и дали е проблем да се смени. Отговорът беше ''Обадете се в кметството в Тракия. Ние отговаряме само за Пълдин и Централната зала''. Звъня аз в кметството и оттам се почна едно ами не знам, звъннете на еди кой си, от там на еди кой си и т.н. В един момент една дама ми казва " Ами ние нямаме човек, който да отговаря за залата. Трябва да се обадите в Централния дом" И аз пак обяснявам, те ме пратиха при Вас и т.н. Почна се едно подвикване, събиране на хора около телефона, а аз  angry shok beating. В крайна сметка ми се каза, сега ще проверим, обадете се след 5-10 мин. И повече никой не вдигна телефона. И това ако не е пълна идиотщина (извинявайте за израза). Типично по нашенски, никой нищо не знае. Сега като го прочетох и осъзнах  lol lol lol Сигурно само в нашата система може да се случи.

Извинявайте за дългия пост, но много се ядосах вчера и исках да споделя.
Активен
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #19 -: май 21, 2013, 22:43:14 »

tsve4e, ние запазихме час за изнесен ритуал, но днес почнах да се чудя, дали нямаше да е по-тържествено, ако бяхме в ритуална зала...ама аз никога не съм била в някоя от залите в Пловдив и нямам идея дали е хубаво или не. Търсех из нета снимки, излизат ми само за стария град, а пък там не искам да се катерим...

tsve4e, ако имаш време, дали няма да свършиш повече работа, ако идеш на място?
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 21, 2013, 22:52:45 »

Поли, ние сме в кръглата зала и повярвай ми там е истинска трагедия. Една малка соцзала в която няма въздух. Пълдин е хубава, но залата е много малка и честно казано лично на мен ми идва малко тежка и претруфена. От Тракия гледах снимки и много ми хареса. Надявам се да успея да се измъкна от работа, за да отида на място. При нас нямаше колебания за изнесен ритуал, защото от самото начало решихме традиционна сватба. Най-добре прецени какво искаш и как ще се чувстваш комфортно. Да ти кажа честно едва ли ритуала ще има разлика. Да не говорим че ще спестите разкарването на гостите напред-назад.
Активен
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #21 -: май 21, 2013, 22:58:54 »

.... Да не говорим че ще спестите разкарването на гостите напред-назад.

И ние с тази идея още от началото решихме за изнесен ритуал.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #22 -: май 21, 2013, 23:11:22 »

Браво Поли! Та ти си свършила цялата работа Wink А що се отнася за Коце от Добо и Капели - аз си запазих час при него (моята сватба е на 17.08.2013) и мисля ,че това е най - правилният избор, който направих. Преди него обикалях и по други фризьори - общо взето ужас беше! Не знам дали си запазила час за сватбата, но те съветвам да го направиш ( или някой друг да го направи вместо теб ). Трябва да оставиш и капаро от 50 лв. , поне на мен той така ми каза и така и направих. А що се отнася за залата - аз на 9-ти май бях в зала Пълдин на подписването на една от най - добрите ми приятелки. Е очарована съм smile И между другото тя се намира съвсем в началото на Стария град и не е нужно много катерене Wink Иначе Централната зала не ми харесва на мен, а тази в Тракия не я знам. А и доста неприятно се е получило с tsve4e sad Иначе за зала Пълдин моите хора също имаха проблеми. Първо си запазиха дата и час, после се оказа ,че не можело , че трябвало резервация минимум от преди 15 дена и т.н. Но добре, че не им смениха датата, а само часа... Общо взето, явно нашата система "работи" така...  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: май 22, 2013, 10:14:20 »

Пълдин наистина е много красива, но проблемът с паркирането е огромен! А и вътре повече от 40 човека едва ли могат да влязат. Единственото, което аз лично харесвам на централния дом е, че там правят тракийски ритуал. Много го исках, тъй като имахме гости от цяла България и щеше да е нещо различно. Но в крайна сметка ние се оженихме на територията на община Родопи. Аз лично съм очарована от служителката, която ни водеше изнесения ритуал.  good
Поли, учудваш ме с това изискване за поръчка на букет 2 седмици по-рано  shok Аз до последно нямах идея кой ще ми прави букета. Една приятелка ми препоръча конкретен магазин. Момичето беше безкрайно любезно. Поръчах 4-5 дена по-рано и тя ми направи страхотен букет и украса за колата. Може би, защото цветята бяха по-разпространени - лилиуми, орхидеи и рози.
Активен
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #24 -: май 22, 2013, 11:43:40 »

hulcy, мерси! Иначе за Коцето - аз запазен час с платено капаро имам още от март (пратих свекървата, че не бях в Пловдив), та за това не се притеснявам толкова за прическата и грима. А за ритуалните зали, мисля, че вече е късно да сменяме, т.к. сме запазили за изнесен ритуал. И може би така ще е най-добре, т.к. църквата е много близо до хотела, а и на жегата да обикаляме из Пловдив май не е добра идея.

Alichka, да и на мен ми се стори бая време - цели 2 седмици, но така ми казаха в няколко цветарски магазина в центъра зад халите. Може би тогава им е натоварен период и е по-добре да имат някакъв график за изпълнението на поръчки.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #25 -: май 22, 2013, 12:00:37 »

За поръчка на букет е нормално да изискват това да стане 2 седмици предварително. На мен някои ми казаха дори 1 месец преди това, ако цветята ще се поръчват от Холандия. Аз казах горе-долу от какви цветя и какъв да е букета, за да знае флористката какво кога да поръча, а самите подробности около букета го уточних 3-4 дни преди сватбата.

Аз също мога да кажа, че централната ритуална зала в Пл ми е ужасна, точно от соц времето. Ние бяхме в Пълдин, проблеми не съм имала, толкова са мили и организирани девойките, а и с паркирането нямахме проблем.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 22, 2013, 13:32:23 »

Zdraveite (i prostete za latinicata), predstoi ni svatba i se kolebaem mejdu restoranti Puldin i Peter 1. Gostite ste sa mejdu 90-110. Ste se radvam na poveche mnenia, osobenno ot hora koito sa bili na podobni svatbi tam. Pozdravi!
Била съмна сватби и в двата ресторанта. Петър Първи е в пъти по добър отПълдин и като обстановка,обслужване,храна,абе всичко. Пълдин е доста вехто като обстановка,храната не е много хубава.Но за бройката гости,май по подходящо е в Пълдин,макар че и той е малък.
Активен
Obreden_dom
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: май 23, 2013, 11:38:04 »

Поли, успяла си да свърши толкова много работа! Браво! И нашата сватба ще бъде запечатана от Ивайло Русинов и Видео Зани.
Аз реших да споделя поредната безсмислица в нашата система. Преди време споделих, че ми се иска да сменим ритуалната зала. В крайна сметка успях да убедя мъжа ми, който беше твърдо против. Звъня вчера в Централен дом на младоженеца и питам към кой да се обърна за залата в Тракия и дали е проблем да се смени. Отговорът беше ''Обадете се в кметството в Тракия. Ние отговаряме само за Пълдин и Централната зала''. Звъня аз в кметството и оттам се почна едно ами не знам, звъннете на еди кой си, от там на еди кой си и т.н. В един момент една дама ми казва " Ами ние нямаме човек, който да отговаря за залата. Трябва да се обадите в Централния дом" И аз пак обяснявам, те ме пратиха при Вас и т.н. Почна се едно подвикване, събиране на хора около телефона, а аз  angry shok beating. В крайна сметка ми се каза, сега ще проверим, обадете се след 5-10 мин. И повече никой не вдигна телефона. И това ако не е пълна идиотщина (извинявайте за израза). Типично по нашенски, никой нищо не знае. Сега като го прочетох и осъзнах  lol lol lol Сигурно само в нашата система може да се случи.

Извинявайте за дългия пост, но много се ядосах вчера и исках да споделя.

Здравейте,
освен, че ви написах лично съобщение искам тук да уточня една малка подробност във Вашия пост. Звъняли сте в зала Пълдин, а не в бюрото за записвания в Централния Обреден Дом. Служителката от зала Пълдин ми звънна след като е говорила с вас и така аз разбрах за вашия проблем. След като и на нея й бе обяснено, че ние отговаряме за всички зали на територията на гр.Пловдив я попитах за коя двойка става дума, за да мога да се свържа с Вас, но тя така и не беше разбрала. Останалото е обяснено в съобщението.
Отново подчертавам за всички настоящи и бъдещи младоженки, ако желаете точна, ясна и коректна информация обръщайте се директно към нас - бюро за записвания и услуги в Централния Обреде Дом. Единствено ние отговаряме за записванията и за промените по тях. Адресът ни е гр.Пловдив ул.Хр.Г.Данов 36, тел. 032 63 11 49, 0879549630.
Помолих модераторите да сложат на първа страница и блога на ОП"Радостни обреди", но до момента няма резултат. Възможно е да не съм се обърнала към подходящия човек. Цялата информация, която ви интересува може да потърсите тук : http://radostniobredi.blogspot.com/
Извинявам се за дългия пост. Надявам се да няма повече недоразумения и ядосани и огорчени булки. Сватбата е прекрасно и щастливо събитие и не бива да се помрачава от такива неща.
Успех с подготовката на всички!
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 23, 2013, 21:10:26 »

Здравейте Обреден дом, благодаря за обяснението. Утре ще позвъня за да уточним смяната на залата. Честно казано наистина се ядосах, но се радвам че успяхме да намерим решение на проблема. Благодаря за съдействието и Ви пожелавам все по-малко и ядосани булки  smile
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 24, 2013, 08:30:29 »

...... и Ви пожелавам все по-малко и ядосани булки  smile
Току-що прочетох каква глупост съм написала  blush Всъщност исках да пожелая все по-малко ядосани и огорчени булки, а то какво излязло  Oh my .... Извинявам се  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines