Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 12:34:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прекрасна априлска седмица 22.04-28.04  (Прочетена 47683 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 24, 2013, 10:21:20 »

Добро утро!
Вчера не ми остана никакво време да се включа, въпреки голямото ми желание. Започвам да не харесвам вторниците повече от понеделниците заради тия събрания и непрекъснатите справки, които искат bad Вчера 100 пъти ме извикаха и поискаха 6856822 справки angry Чак забравих да си тръгна от работа blum А днес съм дала задачка на всички магазини във връзка с тия справки и сега ме побъркват всичките да звънят и да питат пфффффф werewolf Както ми е малко болничко и на моменти доста зле ми става bad
Мъниче, да се оправяш бързо и ти, че да не се разболее и малкия give_rose

m0onlight, честит рожден ден! Wink

Свекърва, ти се шегуваш, но вчера наистина ми се обади един заблуден приятел да ми честити Xixixi Ама не се сещал кога точно - тая, предишната или следващата седмица съм имала рожден ден girl_haha
Странен случай си имате, дано завърши благоприятно good Но и аз съм на мнение, че направи ли се запис на заповед, няма мърдане smile
Али, припомних си твоите творения give_rose Добре, че моите няма да станат толкова красиви, че нямаше да ги дам на никой да ги яде blum С какво ги рисуваш?
Езра, много благородно деяние си извършила, няма какво да се притесняваш, че може да звучи като хвалба good Между другото, аз по овенски да те посъветвам за работата - според мен рискувай и приеми! Знам, че те е страх от неизвестното, но съм убедена, че е за добро и после ще се радваш, че си приела smile Правилно ли разбирам, че е само сезонна? Ако е така, тогава още по-добре! Няма какво да губиш, може само да спечелиш Wink И от опит да ти кажа сезонните работи са много яки и забавни danceg Ще си прекараш супер, а за приятелката не се тревожи - вие щом сте си близки винаги ще намерите начин и време да се видите girl_wink
Исках и още неща да ви кажа, но толкова пъти ме прекъсваха по телефона, че забравих crazy
Хайде нещо пролетно, докато не го е обърнало съвсем на лято blum


* Copy of 388680_10151450875364232_326552240_n.jpg (68.28 KB, 448x448 - видяно 161 пъти.)
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 24, 2013, 11:17:38 »

Добър ден на всички!

Малко се позагубих тия дни, но ни се наложи да пътуваме до Солун и то за един ден и съм леко казано убита от път. Имах малко проблеми от института там, но всичко се разреши с малко beating От там решихме да се приберем направо при нашите и да си удължим почивката с 2 дни. Та сега съм си в къщи при мама.
ААА за яйцата да разкажа на кратко. НЕ СТАВАТ ЗА ЯДЕНЕ! Не че някой е искал до сега да си ги хапва, но материалните са отровни и стават само за гледане. Най- често ползвам коректор за бялото, тъй като е доста покривен, маркер или тънкописец и лак за нокти. Каквото ми попадне и го лепвам отгоре.

Мъниче, пожелавам ти скорошно възстановяване и на теб и на малкия. То сега с тия вируси, човек трябва носа си навън да не показва, ама няма как да стане.
Езра, благородните постъпки са нещо невероятно. Възхищавам се на хора,които го правят от сърце, а не с някаква цел.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #62 -: април 24, 2013, 11:19:00 »

Привет, дами, болни и здрави, притеснени и вдъхновени!
Днес момата внесе 4000лв. До края на седмицата обещава още 4000лв. Оставам с чувството, че си ги е затваряла като зимнина в буркани, щом толкова бързо ги възстановява Wink. Така, ясно е че си е направила нещо като банка за бързи кредити - давала е и стоки и пари до 500лв. Дали е взимала %, не зная, но едва ли е толкова будала и е действала само от добро сърце. Ще си кажем, че всяко зло е за добро и ще следим още по- изкъсо продавачките. Да ни е обеца на ухото. Имали сме липси, но такива суми.....По принцип имаме планувани ревизии и внезапни. Тази беше внезапна, явно трябва да се правят повече такива за да не се "работи" с парите на фирмата.
Езра, Господ да помага на теб и майка ти за добрите дела! Дано новото работно място ти донесе нови приятели, а за старите съм сигурна, че ще запазиш.
Ох, не се спомням дали съм ви разказвала за мои преживявания с едни намерени пари. Съвсем в началото на прехода, една вечер, когато се прибирахме аз и големият син, пред нас една жена в далечината слезе от такси и видях, че изпусна нещо. Видях я и и коя къща влиза. Ама да вземе и синът да види всичко, тогава беше на 8 години. Като стигнахме до мястото, оказа се, че падналото е чанта, пълна с долари, марки и български пари. толкова пари "на куп" не бях виждала. Аз се направих на ударена и викам, я късмет, някой ги е изпуснал....Обаче синчето нали всичко видяло, подробно каза къде, кой и какво....Пък толкова ни трябваха пари тогава, имахме да връщаме огромен и непосилен заем за жилището за да го купим, аз още бях в неплатено майчинство. Ей, цялата се облях в пот, ама трябва да давам пример. Точно като онази реклама, дето на един на лявото рамо има ангелче, а на другото дяволче. Пак добре, че с мен беше детето, иначе сигурно още по- голямо щеше да ми е колебанието  diablo. Върнахме парите, жената не беше разбрала какво се е случило. Даде там някакви левчета да се почерпим и толкова. Ей, да ви кажа тези пари 10 години ги сънувах, бяха ми най- големият кошмар. Сигурно бяха над 100 000$. Ама въртя се, сука се, първо големият спечели пълна стипендия /40 000$ на година/в Америка, после и вторият /15 000$ на година/. Реших, че това е компенсацията и вече не ги сънувам тези пусти пари. Е, вярно, после ние плащахме данъците на стипендиите, пътните /по 2 полета в годината на всеки/ и там хиляди други допълнения, ама дано дипломите помогнат на момците в живота.
Мъниче, викай ако имаш възможност някой да помага. Дано ти мине бързо и малкият да не се разболее.
m0onlight , тогава пак честит рожден ден! Wink Ама и подаръци да ти подаряват, да не е само по телефона!


* zakuska.jpg (63.43 KB, 960x720 - видяно 162 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 24, 2013, 12:06:55 »

свекърва, по мои груби сметки имате още да получавате като пари, за върнатите 100 000. Wink
Господ забавя, но не забравя. Поне при мен винаги е било така.
Вземи напиши една книга с разкази, моля те. Ще се продава. blum
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #64 -: април 24, 2013, 12:19:27 »

Даже са напред - тя каза по еди колко на година Wink

Добър ден на всички останали give_rose

Али отказа ме от яйцата pleasantry Най-много да направим 3-4, колкото да им се радва...ще видим как ще ги увардвам да не ги гризне blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: април 24, 2013, 12:55:47 »

emmmmmy , на кяр сме Wink. За големия 4 години по 40 000 и за малкия 5 по 15 000! Ама сега няма да издребняваме, кой колко има да додава....Пък и аз не можах да ги преброя Wink.
За книгата намерих много истории yahoo в две прекрасни теми тук, във форума. Ама много ме захапват мометата и приказката замира. По повод едната тема, вчера, покрай професионалните ми проблеми с банкерката  Wink, срещнах моя стара съученичка. На туй му се вика свекърва, от стар пловдивски род на архитекти по мъжова страна и от тютюневи фабриканти от нейна, с имоти, но и изключително интелигентни хора. Та нейна бъдеща снаха започнала да си отстоява еманципацията и право на личен избор за изписване на името си с тире. Съученичката, с перлен гердан /ама не от култивирани/ и пръстен с инкрустиран емайл /аз, дето не си падам по бижута, го загледах като произведение на изкуството/, слушала, слушала и рекла: Аз фамилията ни нито с тире, нито без тире ти я давам. Стой си с твоята, когато заслужиш нашата, аз ще ти поема разходите по смяната. Направо се смаях и реших, че си излива просто злобата, но тя ми каза, че само още да гъкне и ще има предбрачен договор. Събирам, събирам материал и скоро пак ще обсъдим заглавието!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: април 24, 2013, 13:06:06 »

Аууу, Свекърва, ама тя твоята съученичка като от сценарий на филм е излязла smile

Тя сега пък снахата на пук на нея, ще вземе да я вземе без да се офлянква smile Ама то и това е тактика!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 24, 2013, 13:06:28 »

хах , свекърва, аз пък чела недочела се израдвах  и събрах 40 000 плюс 15 000. на кяр сте, ама то не пречи и още да дойдат. все пак горе сигурно тече небесна лихва, задет си й ги върнала онез пари.
то твоите истории са достатъчно, даже не е нужно да има и чужди от форума. smile
а за тази дама с перленото герданче, като те слушам първо ми кипва дяволчето и ми идва да й дръпна гердана да си го събира из пода после, а след това ми хрумва че ако имам син и после снаха, мога да река и аз да си купя такъв гердан и да наддавам снахата колко време няма да ми го скъса, ако дрънкам много много  crazy Mad girl goody
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: април 24, 2013, 13:25:41 »

По съм съгласна с гледната точка на Киви, даже може да я използвам за лични цели Wink.
За снахата мисля, че е от Златките, защото синчето е доста спаружено, макар и много кадърно и богато. Сигурно ще си трае и няма да къса гердани Wink.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 24, 2013, 13:35:42 »

Аз пък ако бях на мястото на снахата, щях да си я взема с тире, щото си е мое право и никой не може да ми забрани или разреши. Пускам си декларацията пък да я вида какво ще прави свекървата после. А относно предбрачните договори....аз лично съм за! И даже бих се радвала, ако всеки си има имущество. А пък и винаги можеш да си договориш една хубава издръжка с един такъв договор, а не да се суркаш по съдилища.
Ама това си е мое мнение де! Има много жени дето виждат предбрачните договори не като възможност , а като ограничение!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 24, 2013, 14:10:46 »

съгласна съм с пънк- предбрачният договор (ако не е златка жената) си е супер, даже ние го обсъждахме като вариант, но се оказа че няма юридическа нужда конкретно в нашия случай.
а свекърва, тази снаха щом я заплашват с предбрачен, явно има защо свекърва й да не иска да й дава фамилията си pleasantry -сигурно си права че търси парички и имотчета да намаже. много ме изкефи спаруженият син репликата koko6ka отказвам се да късам гердана на жената тогава, нека си носи перлите.пък аз някой ден ще си купя два-един резервен за скандали да имам Wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #71 -: април 24, 2013, 15:11:56 »

Свекърва стана ми интересна темата с предбрачния договор на съученичката и реших да се включа blum За мен общо взето въпроса е все тая, хората да си мислят, само се чудя ако собствеността е на въпросния бъдещ съпруг защо майка му ще казва какво да си прави с нея или пък ако е тяхна (на свекърите) какво се кахърят - наследство не се дели така или иначе crazy Иначе книгата и аз я чакам danceg blum

Езра всъщност ти май скоро не си казвала как е майка ти. Надявам се всичко да е наред give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: април 24, 2013, 15:27:49 »

Е, casky, не съм толкова дълбоко в нещата...Може още нищо да не са прехвърлили родителите. Жената беше бясна, че се поставя под въпрос достойнството на фамилията и, известна в юридическите среди не само в Пловдив. Не съм виждала и снахата, само предполагам. Не върви на "краставичар краставици да продаваш", друг е бил пътят. Както виждаш, в сценката липсват двете глави на фамилията и изобщо не знаем тяхното мнение по въпроса Wink.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #73 -: април 24, 2013, 15:32:31 »

Ами аз по принцип винаги се опитвам да си затворя картинката, за да видя логиката та затова попитах biggrin Иначе да се оправят хората, всеки с проблемите си girl_impossible Както казах нито съм за, нито против. Всеки си взема решение според обстоятелствата и факторите в живота, така че и да го мисля все тая blum

Иначе за краставичаря и краставиците лично за мен това е много крайно (говоря ако момичето не се слага с такава цел в семейството, а просто си е искала фамилията). Не знам и съученичката, така че... Аз лично винаги съм мразила раздорите, още по-малко снаха - свекърва, прието като нормална развръзка pleasantry Каквото почукало, такова се обадило най-често...вече кой почукал пръв друг въпрос biggrin Сега се сетих една приказка, която свако ми казваше - колкото по-тихо говориш, толкова повече ще те чуят girl_wink По повод раздори и скандали...
« Последна редакция: април 24, 2013, 15:44:21 от casky » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 24, 2013, 16:16:22 »

Хех, интересно е това със свекървата и снахата-златка. Не бих влязла в нито едната роля, не може чак пък да се бърка на снаха си дали ще вземе фамилията на съпруга си, та нали се предполага, че ще прекарат живота си заедно?!
Свекърва, определено доброто ти дело е било възнаградено! Езра, сигурна съм,че на майка ти Вселената ще й се отблагодари най-вече със здраве и семейно щастие give_rose Относно новата ти работа, и аз не обичам промените, но гледам да ги възприемам като ново начало, а в твоя случай е подкрепено и с по-добри пари. Приятелката си никога няма да загубиш и съм сигурна, че ще се виждате пак често. Прегръдки и горе главата!
След разказа на Свекърва за парите се сетих, че и аз съм намирала много пари - едно лято като бях на 17 години, работих на Китен в една почивна станция всеки ден по 12 часа смяна като сервитьорка за скромните 250 лева! Бях там главно заради безплатната стая и храна и възможността да прекарам лятото на море. Един ден бях на смяна в лоби бара, а последните ми клиенти бяха едни чехи. Заминаха на плаж, а аз останах абсолютно сама. Докато чистех намерих една от тези чанти за кръста, пълна с пари - имаше левове и друга валута (не помня вече), но бяха наистина МНОГО. Прибрах чантичката зад бара и дилемата ми започна. Следобед чехите се върнаха доста притеснени, но не ме попитаха за чантичката, явно не очакваха да са я загубили там, а на плажа... Поколебах се точно 5 минути и отидох на рецепцията за да съобщя за намереното.  Нашите винаги са ме възпитавали, че каквото и да прави човек (добро или лошо), може да не се върне лично на него, а на децата му. Тогава си спомних за това.

П.П. Искам отново да помоля за форумската позитивна енергия  heart , понеже татко пак е дигнал температура тези дни! Дано да е било нещо временно и да не се налага да влиза отново в Габровската болница, че вече има нсрочена дата за операция в Плевен, а няма да го приемат ако е с възпаление  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines