Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:29:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Слънчева априлска седмица 15.04 - 21.04  (Прочетена 47521 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 20, 2013, 09:00:09 »

добро утро, някоя от вас ще чисти ли в кампанията на битиви? аз си свърших моя дан от дейността преди седмици още, така че не ми се включва пак.
Снимката на деня smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 20, 2013, 10:04:56 »

Добро утро дами,
Аз най-после успявам да се включа и да пиша в темичката, инъче си ви чета редовно  blum
На работа ми е доста натоварено, а като се прибера нямам желание да виждам компютър  pardon
Тук в темичката прекрасни новини витаят и ме карат да се усмихвам  give_rose

За почистването...Миналата година почиствахме, но като видях колко хора се включиха и ми стана обидно чак. Да не говорим, че в Бургас от известно време е доста чистичко дори по комплексите. Около нас няма отбелязано място на картата , а и хората са си почистили около блоковете и търговските площи. Инициативата е добра, но хората не вярват, че ще даде резултат, а и ако сме си мърлячи по принцип - 1 ден в годината нищо не променя.  pardon И колкото и да ми е неприятно да го кажа - по-възрастните хора цапат повече - хвърлят боклуци през терасите, пускат си опаковки от различни храни по улиците. Вече няколко пъти имах панаири с такива индивиди, учат си и внуците така  nea

Пожелавам усмихнат ден на всички!
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 20, 2013, 16:51:52 »

Здравейте момичета,извинявам се,че прекъсвам обсъжданата тема и така съвсем нахълтвам,но искам да попитам нещо. Моят баща е хипертоник,с високо кръвно от доста време и скоро направи кръвоизлив от носа.Сега е на хапчета,но дори и с тях кръвното му е пак 170 на 90-110.Четох много по въпроса и навсякъде пише,че медикаментите само подтискат проблема,а не го решават.
Въпросът ми е някой има ли подобен проблем с близък или роднина.Чували ли сте отзиви за доктор Емилова?Четох че с лечебен глад или пречистване на тялото е много възможно да се регулира кръвното му.Ако някой има наблудения за всички мнения,съвети и идей ще съм благодарна.Тъй като лекарствата са силни и нанасят чрез постоянния прием много вреди върху организма.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #168 -: април 20, 2013, 17:22:32 »

Здравей Мацинка, ние вкъщи се борим с високото кръвно на милото, той го има по наследство от баща си и от 30 тата си годишнина взима диован за подтискането му, това е и тук в чужбина процедурата, друго лечение няма. Това, което се препоръчва е сваляне на килограми, здравословно хранене (като солта трябва да бъде намалена до минимум, както и алкохола!) и много спорт. Ние направихме една диета сега (90дневна, милото не е дебел, но си има някое друго излишни килце, точно на най-опасното място-корема) сега свали 10 кг и спортуваме доста, кръвното му наистина се посвали, разбира се хапчетата няма как да ги спре, но при него и с хапчетата пак е доста често високо, а сега не е. За гладуването четох и аз преди време, покрай една приятелка с голям ревматичен проблем, тя гладува 20 дни, но това е много опасно, не бих подложила милото на това, руските школи го препоръчват много силно това гладуване за ревм. проблеми и високо, дори и прекалено ниско кръвно. Аз лично съм скептична.
Според моите проучвания, най-доброто което може да се направи за високото кръвно извън традиционната медицина, без тя да бъде изключвана, защото според моята информцаия няма как да бъде, е спазване на много здравословен начин на живот, т.е. ядене на немазни храни, повече зеленчуци и плодове, страшно много вода, поне 2л на ден, без сол и алкохол и мнооого спорт!
« Последна редакция: април 20, 2013, 17:26:43 от Мрявка » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 20, 2013, 17:37:16 »

аз бих пробвала при др емилова, друго си е под наблюдение когато се прави. Високото кръвно често е скрит психосоматичен въпрос, отразяващ нервна натура или проблеми, които човек потиска години наред. Намаляването на месо и алкохол се отразява изключително добре- пример е баща ми. Не е  лошо да се направи и консултация с психолог/психотерапевт, защото при него, а и не само при него, а от личен опит в специалността, мога да споделя че се  отрази и принципно отразява добре на психиката, а оттам и кръвното не играе толкова. двете са категорично и доказано свързани.
за лекарства- не съм лекар, съответно не мога и да коментирам химиите. но определено режимът на сън и хранене се отразява бързо сравнително и доста добре на високото кръвно.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #170 -: април 20, 2013, 18:17:37 »

Мацинка, това го бях преживяла преди много време с баща ми, но неговото беше над 220, когато направи кръвоизлив от носа и мога да ти кажа, че трябва да се радвате, че е било през носа, защото другото е в главата, което си е инсулт. Кръвното се нормализира с правилни медикаменти, беше стигнал до нормалното 120/80, дори в последствие беше спрял всички лекарства, въпреки че всичко не вярваха, защото сърцето не беше "пострадало" от това. Не знам въпросната лекарка, дано намерите най-добрия за вас, но както казах при правилно лечение проблем няма girl_wink

П.П. При баща ми проблемът с кръвното беше последствие от болни бъбреци, така че това може и да ви помогне. Ако има проблем в бъбреците може доста да се вдигне кръвното.
« Последна редакция: април 20, 2013, 18:26:19 от casky » Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 21, 2013, 00:00:30 »

Много ви благодаря за отговорите.Понеже това е тема която нямам с кого да обсъдя.Баща ми се чуства предполагам малко некомфортно,че аз като по-малка се занимавам и бъркам в тезиП работи,но съм на 2000 км и страшно много се притеснявам за него.
При него е наследствено.Дядо ми (неговият баща) е получил първият си кръвоизлив на 48-49 години,после още един или два и след това повече от 10 или 15 инсулта и живя 20 години така,като последните няколко трудно се движеше и главно на легло. Та аз самата съм наясно,че ако не предприемем нещо,няма как да чакаме чудо да се случи и хубавото е че след този инцидент спря цигарите и много намали алкохола.Преди пиеше по като повечето български мъжи и ракия и бира и вино,докато сега пие по-малко,но все пак пие алкохол. Аз му казвам,че трябва да ограничи месото и като цяло животинските продукти.Сега съм купила сокоизтисквачка,да си правят сок от цвекло,моркови и целина сутрин за пречистване.Но ми се струва че нещо по-радикално трябва да предпиемем и не искам да е късно.
emmmmmy ,психосоматичен въпрос- какво имаш предвид?Аз исках след инцидента да посетим психолог,за да може пред някого да разкаже свободно как се е чуствал и т.н. ,но невроложката сметна,че идеята ми може да го подтисне.Иначе да-доста е нервен,на моменти е кълбо от нерви и само се заяжда. Но според кардиоложката повечето хипертоници са така и се дължи на заболяването.
Мравка,съгласна съм,че е опасно гладуването и нямам идея дали би се съгласил изобщо да отидем до д-р Емилова.Затова разпитвам за мнения и опит,понеже не искам да си правя експерименти с баща ми. Четох и за Лидия Ковачева мисля че се казваше,но пък после се оказа че май Емилова е била ученичка на тази последната.
« Последна редакция: април 21, 2013, 00:10:36 от matsinka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 21, 2013, 09:19:11 »

 matsinka , Емилова едва ли може да му навреди, там се прави под лекарски контрол, но както си решите smile . Аз съм За лечение с подобни средства, на моя глава съм изпитала някои от тях и знам че без да се пречисти организма от години трупани токсини, химията си действа, но донякъде.
Невроложката ви не е права, дори да се сдуха първоначално баща ти, като иде един път на психотерапевт, ще разбере че това е нещо нормално и че хората на запад го правят и профилактично,без повод, а ние тук чакаме да имаме причина и е по-трудно . smile Психосоматично, най- семпличко казано значи че повечето болести физични, се докарват от психични причини-травми в миналото, стрес, неприятни отключващи ситуации (тригъри както им викам аз ). Ако намерите добър психолог, психотерапевт, всичко ще се промени, просто познавам материята и знам че е трудно да тръгне един път, после даже ще му е интересно на баща ти.  ако не можете да се ориентирате в имената, пиши  ми на лично от кой град си и аз  ще проверя и попитам колегите в областта за добър специалист , аз съм  в областта на детско-юношеската псих и семейното консултиране, така че при вас не мога да помогна за жалост, нямам това право.
« Последна редакция: април 21, 2013, 09:21:59 от emmmmmy » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #173 -: април 21, 2013, 15:00:29 »

За д-р Емилова има мнения в двете крайности. Макар и под лекарско наблюдение, методите и са доста драстични /и за съжаление често комерсиални/, за разлика от действията на Лидия Ковачева /нейна учителка, но вече покойничка/ в тази област. Най- важното е баща ти сам да се съгласи и да опита нетрадиционната медицина. В това отношение съм съгласна с emmmmmy, че трябва някой да помогне и "побутне" процеса. При нас, жените е по- лесно, ние четем де що намерим, но мъж рядко би погледнал статия за здравословно хранене. В този ред на мисли, нека човекът, който готви в семейството се запознае с основните правила. Ако баща ти не обича някой да го ръчка, намесата от твоя страна само ще го ядоса и ефектът ще е отрицателен. Явно е достатъчно наплашен и стресиран, трябва да се пипа внимателно. Като първа стъпка сега /той е направил вече нещо, като е намалил алкохола и е спрял цигарите/, нека остане само на чаша червено вино дневно и да мине на бяло месо, пуешко или пилешко. Задължително да излиза на дълги разходки. Дано има късмет и му намерят правилното дозиране на лекарствата, това също е много важно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 21, 2013, 16:32:37 »

всяка духовна идея, течение или братство се изражда малко или много, особено след като създателят му си отиде от този свят. Имам такива наблюдения и върху последователите на Дънов. Затова чета и гледам избирателно на нещата. в този смисъл, ако баща ти прихване полезни здравословни навици от школата на лидия ковачева, макар и комерсиализирани, ще е по-добре отколкото да не пробва. лично мнение , разбира се.  smile
Може би да започне с някоя книжка, която да му бъде поднесена, по-лекичка и въвеждаща в здравословния начин на живот, библиотерапията оказва добро влияние при мъжете. smile
http://www.helikon.bg/author/%D0%9B%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%8F%20%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0_3258/
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #175 -: април 21, 2013, 18:51:18 »

emmmmmy, не, грешно си прочела какво съм писала  Лидия Ковачева е била изключително благ и разбран човек, имала е страхотен подход. Д-р Емилова леко дърпа към комерсиалното, държи се доста грубо в случаи, когато това не е нужно. Самата книга за лечебното гладуване на Лидия Ковачева е щадяща, казва, че се започва с един плодов ден, не повече и т.н.т.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines