Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:05:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ani_ogbg - 11.05.2013г.  (Прочетена 73496 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 11, 2013, 14:26:28 »

Nine, напълно те разбирам.. Онзи ден сънувах, че е сватбата, а ние не сме казали на ди джея, че сме си сменили ресторанта, не сме му пратили любимите ни песни, роклята ми е до коленете, а се питам защо съм си купила до коленете, а не до земята... Абсолютна лудница tease Предполагам, че всичко ще се нормализира скоро Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 12, 2013, 10:26:10 »

Честита темичка Ани  Bravo Bravo Bravo
Много са сладки всичките ти вълнения. Аз също много се вълнувам, че и моята дата наближава.
Ще следя темичката ти с много интерес. Успех с финалната подготовка!
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #17 -: април 13, 2013, 06:14:22 »

Честита темичка и от мен!
Не влизам много често тук, но ти си ми любимка,особено след като си разказах моите неволи. От написаното по- горе само не разбрах докъде си с нервите( организацията де, то май е същото) ресторанта ли сменихте?
Каквото и да става, само мисли позитивно и се опитай да се насладиш на дните преди Големия ден!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #18 -: април 13, 2013, 08:40:01 »

Ани, честита темичка и от мен give_rose Пожелавам ти една наистина приказна сватба heart
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 13, 2013, 21:53:15 »

Супер, още една пролетна булка!  give_rose  Пожелавам ти спокоен последен месец като госпожица  girl_wink и ще следя темичката с интерес.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #20 -: април 14, 2013, 22:42:40 »

Ани, с нетърпение очаквам новините около вашата сватба smile Пожелавам ти кошмарите да се превърнат в розови сънища  Ashamed Torte Наслаждавай се!
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #21 -: април 14, 2013, 22:53:47 »

Честита темичка и от мен smile Пожелавам ти последните приготовления да минават все по-гладко, да са по-малко изнервящи и всичко да е по вода smile И най-вече...да се наслаждаваш на последните дни като госпожица  Wink Макар, че нашата дата е чак септември, от сега много се вълнувам с вас
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 15, 2013, 11:49:59 »

Момичета, много благодаря за пожеланията smile
ra4e1, много мили думи. Да знаеш, че чувствата са взаимни! smile

Първо се извинявам, че последните дни не пиша, но паралелно с работата, върви и ремонтът вкъщи. В момента сме на вили, на могили и не мога да си представя как всичко ще бъде оправено за сватбата  Girl_hide Ама нямаме друг избор де.. хихи smile

Сега ще опитам да ви разкажа за организацията, докато имам почивка smile
Още в началото не исках да имам никакви теми, нито цветове различни от бяло. Исках всичко да е една бяла приказка, като основният елемент да са калиите.
В началото всеки се учудваше, дори и свекърва ми, че няма да има друг цвят, освен бяло, ама така исках в крайна сметка. Казвам "исках", защото годеникът не си пада по чисто организационните неща, за което на моменти ми ставаше криво, но пък винаги като исках мнението му го получавах, а също и одобрението му smile

Бях решила, че аз ще си правя всичко, не заради финансовата страна на нещата (като се убедих, че моите творения излизат по-скъпо, защото купувах само качествени материали, но вие това си го знаете, момичета smile ).
Относно поканите намерих един сайт, в който си upload-ваш твоя снимка и пишеш текста. Бях избрала много нежни калии и те бяха като фон. За съжаление на скоро се опитах да намеря този сайт отново, но не можах да го намеря.. Та, текстът си избрахме заедно, посъкратих го и добавих, че цветя не искам, а предпочитам плюшени играчки, които след това да ги занесем в един дом за деца. Имам предпочитание за един дом, но все още не съм се свързала с управата там.. Прецених, че радостта ми като гледам цветята цяла седмица или две не може да се сравни с радостта на децата, като получат дори и малки подаръчета. Поне така мисля аз и затова исках да го има това изречение в поканата. Надявам се хората да уважат желанието ми де.. После ще кажа smile
Впоследствие сменихме дизайна на поканите. Решихме, че ще е папирус, като външната хартия да е перлена, а пък самият текст да е написан на паус и изрязан с фигурална ножица. След това панделчицата си уших панделчицата и приших розичката към нея. Има снимки на поканата в албума ми.
На кумовете поканата беше отново върху паус, различен текст, като външната хартия беше пак перлена, но не бепе папирус. Самият лист А4 го разграфих така, че по средата да е паусът, а пък перлената хартия да го затваря, като две вратички.. (ама описание..), като двете страни имаха дупчици и там вързах панделка с розичка, а самите краища бяха изрязани с фигурална ножица отново.
На родителите не сме правили покани (бях обяснила по-подробно в темата за покани), но още умуваме какви подаръчета да им направим smile

Така.. с раздаването на поканите се забавихме, защото нямахме ресторант дълго време, а пък след това дълго време нямахме кумове.. biggrin Нашият фаворит бяха приятелско семейство, които живеят в Лондон, но момичето бе започнало нова работа и нямаше право да взима отпуск 6 месеца, така че те отпаднаха.. След това започнаха едни чуденки, защото ние искахме кумовете да са наши близки приятели, да са женени задължително, а не да са например моята приятелка и неговия приятел.. Та, в крайна сметка се спряхме на наши приятели, с които не бяхме много близки, но пък за сметка на това се опознахме повече и много си паснахме (а пък се оказа, че те тайно са се надявали да ги поканим за кумуването) smile Та, аз исках като ги каним да си спазим традицията с даровете, които се носят. Казвам за традицията от края на мама. Та, приготвихме живо цвете, вино, като направих специален етикет за него, взехме им подарък за дома, за бебето, пита, торта, поканата, разбира се и май още нещо, но в момента не се сещам.. Ще ме извините smile Та, те много се зарадваха, явно не бяха очаквали да дойдем с толкова много неща. И доколкото знам, кумът трябва да се дърпа три пъти като му се предлага, ама нашият кум въобще не се дърпа Wink
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 15, 2013, 12:14:04 »

Аз малко се отнесох от украсата.. хиих smile Та, както казах по-рано ми се искаше всичко да е в калии и бяло, обаче уви, не се получи. Няма да ви разказвам през какви етапи на идеи съм минала, защото са много и все сменях идеите, защото нещо друго ми идваше на ум smile
Та засега украсата ще бъде много изчистена. Имах желанието калъфите на столовете да са бели с панделка, но самият ресторант е подбран в кремави и светлокафеви цветове и ако сменим цвета.. не знам дали няма да се загуби обаянието му..
Мисля да имаме много балони. Искахме на самия дансинг да има балони, пълни с хелий, но таванът е поне 3-4 метра и няма смисъл.. Засега мислим вариант да са по пода, като влизаме дансингът да е пълен с балони, отделно да има закачени по стените, коридора и стълбите. На самата маса ще имаме тейбълки с името на госта, а от задната страна ще сложим нашето печатче с двете ни имена и датата на сватбата. Ако им хареса на гостите да си ги вземат като подарък. Това си е индивидуално за всеки вече. Номерата на масата са от същия дизайн на тейбълките, но за съжаление нямам никакви снимки тук. Ще трябва да поизчакате за снимковите материали, като подредя всичко тези дни у дома и тогава give_rose
Искаше ми се да има по-големи квадратни или кръгли вази и в тях да сложим цветенца, а около тях да плуват свещички... Нещо такова - http://svatbarite.com/gallery/?photo_id=9314#photo_id=9306. Само че самите маси не са много широки и не може да има много голяма украса. Затова купихме от ИКЕА ето тези чашки - https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQB76tx_FHUstTjG&w=376&h=376&url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.bg%2F%2FFiles%2FProducts%2F32984%2F500_500_2011_9_14_4_8_34.jpg, като мисля вътре да има по една свещичка, като по една чашка да има в край на масата, а по средата да е една икебана със цветенца. Мисля, че комбинацията със свещи ще се получи добре, защото ресторантът няма прозорци, а светлината вътре е приглушена и няма как да се разбере, че е дневна сватба. А пък свещичките ще придадат романтика и уют smile А самите чашки имат вдлъбнатинки и там мисля да сложа една дантела, за да е по-нежно, но чак като го направя тези дни ще видя дали ще се получи каквато ми е идеята или не.
На нашата маса ни се иска да имаме сребърни свещници.. Видях, че се дават под наем, ама ми се иска да си имаме такъв и за нас вкъщи, та още съм в търсене на нещо по-достъпно. Като цяло украсата на нашата маса ще си е стандартна. Цвете, камъчета, драперия.. Мисля да сложа закачливи тейбълки и на четиримата, за повече настроение в началото smile
Принципно не си представях украсата на ресторанта толкова семпла, но понякога украсата сама те избира smile хихи
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 15, 2013, 12:43:43 »

Момичета, във връзка с голямата икебана, която се слага на официалната маса.. Казаха ни, че по принцип цветето от колата се слага на масата, но аз искам да попитам вие от къде ще си взимате този вид украса и какви са ценовите диапазони, защото аз попитах на няколко места и цените са просто...  shok
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #25 -: април 15, 2013, 12:51:01 »

Момичета, във връзка с голямата икебана, която се слага на официалната маса.. Казаха ни, че по принцип цветето от колата се слага на масата, но аз искам да попитам вие от къде ще си взимате този вид украса и какви са ценовите диапазони, защото аз попитах на няколко места и цените са просто...  shok

Да, и на нас така ни казаха. Цените започват от 200 лв нагоре, което е много  Oh my ... а от къде- предполагам, че по-големите цветарски магазини правят такива букети.
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #26 -: април 15, 2013, 12:54:12 »

Аз съм решила сама да  си направя украсата за  колата  както и булчинския букет. Купих си от един склад за цветарски материали  пиафлора с  вакум за  колата и  микрофон за букета. Имам достатъчно врем вечерта преди сватбата сама да  си  ги направя. После ще пренесем украсата от колата на нашата маса. Сега въпроса е да  намеря от къде да  си взема цветята на едро smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #27 -: април 15, 2013, 12:59:34 »

Ани всичко, което си описала звучи много добре girl_wink И поканите са супер Bravo

Тина за кой градове говориш 200лв crazy Нашата не знам колко е била, беше подарък, но не вярвам да е толкова. А дали ще ползваш същата сама си решаваш, в този случай е по-практично за това и аз исках такава.

Нина това ти да си я правиш ми е малко доста съмнително. Нашата украса два пъти се разлепва и не знам с колко неща още беше хващана, освен вакуума. Добре, че на кръстницата майка й с това се занимава, тя я прави и беше с нас, че я оправя в движение... А и ние имаме отсечка от магистрала и с по-висока скорост е.... angry
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 15, 2013, 13:01:17 »

Да.. и аз срещнах такива цени.. Затова и аз обмислям вариант сама да си правя украсата, още повече че след 3 седмици надали ще е 30 градуса през нощта и да увехнат цветята..  
Nine, може ли да ми кажеш от къде си си купила необходимите материали и колко са ти излезли?
 
Иначе аз мисля всичко да си купувам от борсата на Димитър Петков, защото тя ми е най-близо до дома. Оттам готови мисля да си взема букетите за масите, за да не се занимавам аз. Цветята са хубави, повечето от тях и ги продават на разумни цени, въпреки че и там вече са вдигнати.. Явно цената на самите цветя е поскъпнала..

Другият ни вариант е кумувете да ни купуват цветето за колата, но при такава цена... Съвестно ми е да ги нагърбим с такава сума и то само за едно цвете..
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 15, 2013, 13:04:24 »

casky, радвам се, че ти харесват поканите  Bravo

Доколкото знам аз, когато имаш цвете на колата не трябва да се надвишава определена скорост, защото цветето лети и никакъв вакуум не помага.. Ние имахме такъв случай преди години на една сватба и лепихме с тиксо, ама не питайте за боята на автомобила..
Добре, че при нас всичко ни е близо и няма да караме бързо.  girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines