Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 01:46:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 12-част  (Прочетена 140359 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #210 -: май 25, 2013, 10:18:23 »

Цветче, снимките на Сара Трейд не са много хубаво качество и на живо изглеждат нещата доста по-добре, така че съм убедена, че ще си харесате нещо.

По традиция свекърите взимат халките на младите и обикновено дават злато - на нас ни дадоха техните халки например, така че не е на лошо - предвид, че си е традиция. Wink Така или иначе и на мен не ми е комфортно и най-верояно ще им върнем халките и ще си ги вземем сами - който както си го усеща е според мен.

За халката - ако я носи 1-2 седмици съм убедена, че дори няма да я усеща, но трябва да пробва, ако веднага я махне естествено, че няма да свикне. Wink Един мой колега се ожени преди няколко месеца и първите седмици не спираше да си играе и да го върти тоя пръстен, докато сега според мен изобщо не знае, че има нещо на ръката. Помоли го да пробва няколко седмици, ако не свикне тогава да го свали. Wink
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: май 25, 2013, 10:27:49 »

mariola85, благодаря за инфото. Аз пък си мислех, че от това злато ще правят халките  blush хихих ама че съм и аз шматка  blush. Е така вече съм доволна, пък и ще си спестим една драма с родителските тела (че напоследък и двете майки така ни лазят по нервите  angry )
Виви, той ми обеща че ще ми достави удоволствие да я поноси два-три дни, но после я маха, така че ще си стискам палци да вземе да му хареса и да реши да си я остави. Ако пък не, здраве да е поне на врата ще я носи, няма да я прибере в някой шкаф.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 25, 2013, 11:34:18 »

А като си дадеш злато те ти го смятат колко би струвало в пари ли или смятат колко грама е и ти го смятат в грамове?
Незнам дали ме разбрахте blush
Аз знам, че в някои по-малки ателиета като им дадеш злато го разтапят и от него ти правят халките.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 25, 2013, 11:36:04 »

ratatui, даваш злато мерят ти го и го смятат на цената за изкупуване, останалото го доплащаш smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 25, 2013, 11:47:57 »

tsve4e, ние с мъжа ми се кълняхме, че няма да ги носим на ръката (виж предните ми постове в темата). И двамата щяхме да ги носим на врата, обаче минаха две седмици не сме ги свалили. Той даже свикна по-бързо от мен, като ме види че съм я свалила и си играя с нея ми казва да си я сложа Wink Така че, както виждах и ние много приказвахме преди да се оженим, ама то друго излезе smile
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 25, 2013, 11:52:07 »

А ако златото е с камъни, това увеличава или намалява цената на която се изкупува? Извинявам се за въпроса, но тези неща хич не са ми ясни.
pandapanda, аз даже започнах да се замислям защо давам толкова зор да я носи (все едно искам всички да видят, че край вече е вързан  beating crazy), но пък тайничко наистина се надявам да му хареса и да си я носи. Дано и при нас стане, като при вас. Аз пък честно казано, нямам търпени да сложа халката. Мисля, че много ще ми отива, а пък и хората да видят, че добрия мъж изгоря  yahoo
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: май 25, 2013, 11:59:51 »

tsve4e, мисля, че ако има камъни цената е по-ниск, но не съм сигурна
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #217 -: май 25, 2013, 12:12:58 »

Мисля че е логично да е по ниска, камъните в крайна сметка не са злато, а това, което се изкупува е златото всъщност, а не камъните, ако са скъпоценни може би могат да ти дадат изкупна цена и за тях.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #218 -: май 25, 2013, 12:18:26 »

tsvet4e те си имат жиг и ще ви кажат колко струват. проверете цената на няколко места че да сте сигурни че няма да ви метнат за цената и грамажа smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #219 -: май 25, 2013, 15:35:56 »

tsve4e, това с даването на злато и доплащането не си заслужава много  nea Както са ти казали, златото ти го изкупуват на по-ниска от продажната цена (много по-ниска), а след това, ако ти изработват бижу (независимо какво), ти слагат грамаж по продажни цени плюс изработка. Т.е. когато ти им продаваш златен накит, те ти калкулират само златото, а когато купуваш, купуваш на по-високи цени плюс цена на изработка (която най-често е включена в крайната цена).
Малко сложно го обясних, ама дано ме разбра.  Wink
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #220 -: май 25, 2013, 15:41:10 »

Има случаи, когато това със златото определено си струва. Например, магазин Ювел ако дадете ваше злато взимат само 20лв на грам за изработка. Ако дадете повечко злато и нищо може да не ви вземат.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 25, 2013, 16:18:50 »

Има случаи, когато това със златото определено си струва. Например, магазин Ювел ако дадете ваше злато взимат само 20лв на грам за изработка. Ако дадете повечко злато и нищо може да не ви вземат.

горе долу толкова е разликата в цената купува продава злато.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 25, 2013, 16:30:38 »

Явно е най-добре да обиколим и да разпитаме на няколко места и да преценим дали си заслужава. После ще споделя мнение дали си заслужава, въпреки че при нас целта е не толкова да спестим пари (не че няма да ни дойдат добре) но не искаме излишни пререкания.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #223 -: май 25, 2013, 16:47:31 »

горе долу толкова е разликата в цената купува продава злато.
Не е толкова разликата, купуват на около 35-37лв, а продават на минимум 72-75лв.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 25, 2013, 16:57:01 »

Не е толкова разликата, купуват на около 35-37лв, а продават на минимум 72-75лв.
Относно цените бях наистина изумена докато обикаляхме по Отец Паисий. Тогава питахме само за продажните, защото не знаехме че ще носим злато за изкупуване, но в различните магазини цените варираха между 70-85 лв. Е как два магазина разположени един до друг ще продават златото единия на 70, другия на 85 лв/гр. И нямаше два магазина с една и съща цена  Oh my ...
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines