Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 12:04:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 12-част  (Прочетена 138461 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #15 -: март 31, 2013, 14:19:04 »

Да се "оплача", моята халка е нося на дясната ръка и отдолу има вече следи от нараняване /например като отварям врати все чувам как халката ми дрънчи в дръжката на вратата/ и съвсем леко на едно място се вижда, че родийното покритие се е поизтъркало и леко жълтенее huhhuh.gif
Трябва да е нося на родиева баня всяка година. Та сега съм на мнение, че трябваше да взема или по-евтина халка от сребро да не ме е яд или такава от платина. Май след някоя и друга година ще е сменям...

Noir, халките са ви много хубави !
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 31, 2013, 14:35:02 »

ами всеки си поема риска, аз имам едни обици от бяло злато,купени са от 4ужбина,нося ги до другите обици,които са жълти и не са мръднали,искам халката да е смес бяло и жълто и ще си поема отговорността, да си я избелвам
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #17 -: март 31, 2013, 15:36:40 »

Благодаря на всички!
Thea, и аз го имам същия проблем, а няма и месец откакто я нося. Нашите халки са от сребро и постоянно внимавам какво и как хващам, защото много лесно се драскат. Направо съм се вманиачила и постоянно я оглеждам за нови драскотини  crazy. Ама то това ни беше ясно като ги избирахме  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 31, 2013, 16:56:51 »

А те като се надраскат могат ли после да се полират и да се махнат драскотините? А мата драска ли се? Пак зададох един куп тъпи въпроси  blush
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #19 -: март 31, 2013, 17:10:37 »

Честно казано, не знам. Не се и сетих да попитам дали могат само да се лъснат, понеже са родирани или трябва да се претопят и направят отново. Засега са нищожни драскотините, но ги има най-вече от долу.
Иначе мат е по-груб и досега не се е надраскал.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #20 -: март 31, 2013, 17:33:02 »

Мисля, че могат да се полират и се заличават драскотините. Щом са с родий, значи може и на родиева баня. Това не е проблем, но си е занимавка. Тук ми искат над 20 евро за пръстен за родиева баня.

petq1989, естествено, че всеки сам си поема риска, кой е искал да каже друго?! Споделям как е при моята халка, има много момичета, които се колебаят за бялото злато именно по тези причини - дали се надрасква, как се оправя и прочие.

Noir и аз съм така, оглеждам е на ден по 10 пъти. Сега е сложих на лявата, уж по-малко да се драска.

Аз бях наясно, че ще се надраскат и цвета ще се измени, но не ми беше ясно, че ще стане толкова скоро huhhuh.gif а понеже аз лично не харасевам жълто злато и се дрязня, че на едно място вече леко жълтенее  beating
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #21 -: март 31, 2013, 17:36:26 »

момичета, не е моя работа, всеки си знае него, но нужно ли е да гледаме скъпи рокли, скъпи халки, като знаем, че не можем да ги имаме...разбирам да работех за 1500 евро и халки за 3000 евро нямаше да ме бъркат, но ние работим за смешни пари.. аз не съм търсила халки в големите вериги, а в малките златарски ателиета, които нямат огромната надценка...
petq1989, не зная защо въпроса и отговора ти е в множествено число, а след това правиш заключение в единствено... Не бих искала да възниква спор, но след като сме се насочили към AltinBash и подобни ателиета, то сме запознати с ценовия клас на халките. ratatui поиска информация, която получи. Това е идеята на форума... И отново класификацията кой работи за "смешни" пари не е много точна и конкретна, трябваше да продължиш с единственото число  Wink
Но си изключително права, че всеки трябва да познава много добре своите възможности.
И за да не съм напълно оффтопик, ето модела, който харесах най-много засега.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 31, 2013, 18:22:13 »

жозефин, не че искам да споря, но разсъждавам,като момичетата, които нямат до себе си мулти милионери,и това, че изказвам всеобщо мнение, не значи , че не мога да направя заключение...нали затова са форумите, да получим информация и да си споделим  Wink
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 31, 2013, 19:03:30 »

Ненужен спор.... Все пaк държa дa отбележa, че не всички рaботят зa мизерни зaплaти. Всеки купувa спрямо възможностите си и aко някой имa по-голямa покупaтелнa възможност не ознaчaвa, че ще се жени зa мултимилионер nea Не може тaкa бщо дa се говори зa хорaтa. Нaшите хaлки бяхa зa 600 левa. Бяхме предвидили достa повече, но в Гaброво се окaзa, че нямa кaкво дa ни предложaт NO Бях се подготвилa с еднa кaмaрa снимки, a се окaзa, че нямa нито едно aтелие, което дa изрaботвa бижутa, всичко внос и то от еднa фирмa NO Времето ни притискaше и се зaдоволихме с товa, което ни се предложи. Искa ми се след време дa ги сменим, но мъжът ми пък е кaтегоричен, че били зa цял живот girl_impossible
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #24 -: март 31, 2013, 19:07:49 »

petq1989, не зная защо въпроса и отговора ти е в множествено число, а след това правиш заключение в единствено... Не бих искала да възниква спор, но след като сме се насочили към AltinBash и подобни ателиета, то сме запознати с ценовия клас на халките. ratatui поиска информация, която получи. Това е идеята на форума... И отново класификацията кой работи за "смешни" пари не е много точна и конкретна, трябваше да продължиш с единственото число  Wink
Но си изключително права, че всеки трябва да познава много добре своите възможности.
И за да не съм напълно оффтопик, ето модела, който харесах най-много засега.


Josephine®, супер са! Особено твоят, моята първа идея за халка изглеждаше по абсолютно същия начин! Каква е цената за двете халки? И от бяло злато ли са? на мен честно казано 3000 евро ми се вижда доста за халки от бяло злато, за сравнение, нашите с платина с проба 950 и женския пръстен с 0.42 карата диамантчета струваха 3000 евро, според мен златото би трябвало да е доста по-изгодно като цена, възможно ли е да се плаща тук заради марката?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #25 -: март 31, 2013, 19:09:42 »

Ненужен спор.... Все пaк държa дa отбележa, че не всички рaботят зa мизерни зaплaти. Всеки купувa спрямо възможностите си и aко някой имa по-голямa покупaтелнa възможност не ознaчaвa, че ще се жени зa мултимилионер nea Не може тaкa бщо дa се говори зa хорaтa. Нaшите хaлки бяхa зa 600 левa. Бяхме предвидили достa повече, но в Гaброво се окaзa, че нямa кaкво дa ни предложaт NO Бях се подготвилa с еднa кaмaрa снимки, a се окaзa, че нямa нито едно aтелие, което дa изрaботвa бижутa, всичко внос и то от еднa фирмa NO Времето ни притискaше и се зaдоволихме с товa, което ни се предложи. Искa ми се след време дa ги сменим, но мъжът ми пък е кaтегоричен, че били зa цял живот girl_impossible
good
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 31, 2013, 19:26:10 »

Josephine®, супер са! Особено твоят, моята първа идея за халка изглеждаше по абсолютно същия начин! Каква е цената за двете халки? И от бяло злато ли са? на мен честно казано 3000 евро ми се вижда доста за халки от бяло злато, за сравнение, нашите с платина с проба 950 и женския пръстен с 0.42 карата диамантчета струваха 3000 евро, според мен златото би трябвало да е доста по-изгодно като цена, възможно ли е да се плаща тук заради марката?
Зa нaшия джоб 3000 евро сa достa и не бихме ги отделиши. Aко обaче можехме, определено бихме предпочели плaтинa, общо взето сa вечни, докaто бялото злaто изисквa поддръжкa. Чесно кaзaно тaзи сумa ми се виждa много зa злaто, но предполaгaм ценaтa идвa от кaмъчетaтa, aко сa диaмaнти...Инaче хaлките сa стрaхотни...много крaсиви, и aз искaх нещо тaковa Girl_hide
« Последна редакция: март 31, 2013, 19:28:41 от nikoletasss » Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 31, 2013, 19:35:54 »

спор няма, че халките са за цял живот,няма две мнения, че искаме най-доброто, но и златни и сребърни,който има желание и мерак да си носи халката със здраве
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 31, 2013, 19:43:58 »

И аз си мислех за халка бяло злато и много се чудех точно каква да е, доста прочетох за това как се променя цветя и т.н. Като мерихме халките, моделът, който харесахме изглеждаше по-добре изработен от жълто злато и решихме на място, че ще са жълто злато. Така, че най-добре е да се мери  pardon

А това за възможностите е ненужен спор, всеки сам преценя колко и за какво ще отдели и това не зависи само от финансовите възможности, а и от личните предпочитания  pardon Ако трябва да съм честа, на мен всички сватбени рокли ми се виждат скъпи. Не мисля, че рокля за едно обличане трябва да струва 3000 лв, даже и 1000 лв ми се виждат много. По тази причина не бих си купила рокля за повече от 1000 лв, но за обувки бих отдели и повече, слабост са ми  pardon Така, че всеки сам преценява кое колко струва, дали е скъпо за него или не  pardon
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #29 -: март 31, 2013, 20:06:22 »

Josephine®, супер са! Особено твоят, моята първа идея за халка изглеждаше по абсолютно същия начин! Каква е цената за двете халки? И от бяло злато ли са? на мен честно казано 3000 евро ми се вижда доста за халки от бяло злато, за сравнение, нашите с платина с проба 950 и женския пръстен с 0.42 карата диамантчета струваха 3000 евро, според мен златото би трябвало да е доста по-изгодно като цена, възможно ли е да се плаща тук заради марката?
Мрав, тези бяха 2500е с диаманти, без около 50% надолу, но в Altin има една "закачка" с клиентите - цената не е това, което е!  Wink След обявяване на цената започва - сега имаме ХХ% намаление за "първа пролет", за плащане в брой още ХХ%, за това че сте "симпатични" може да свалим до ХХлв. Ние не стигнахме чак до там, за да кажа крайната цена, защото не съм убедена, че искам да поръчам без да съм ги видяла, но обикновено това се случва (все пак е турско ателие)  smile 
В Zlatarna Cjele пък, цената няма никакво значение от размера. Халка среден размер модел Х е 1500лв без камъни, никакво значение дали е дамска или мъжка, тя пак ще си остане 1500лв. Това малко ме озадачи... защото все пак в altin има значение грама на златото.
Това е от мен и от моят "мултимилионер"  Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines