Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:51:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Песен за Първи Танц - трябва ми помощ!! - 5-та част  (Прочетена 213417 пъти)
 
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #210 -: август 19, 2014, 15:20:10 »

Намерих я- нашата ще е тази
https://www.youtube.com/watch?v=XmV1fL7yl_c

Не е от песните, които биха му дошли на ум на човек като за сватба, но за нас си е специална.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #211 -: август 20, 2014, 03:45:10 »

Има я и във вариант на Leona Lewis...аз също се колебая за нея,но в изпълнението на Leona...но все още го мисля  Wink

Ооо...на Кели е толкова по-нежна и красива песента! И двете певици имат страхотни гласове, но на Кели изпълнението звучи толкова естествено...докато Леона малко се пъне, така ми звучи, малко по-насила. Аз гласувам за Кели!  danceg good
Активен
patence
Гост
« Отговор #212 -: август 20, 2014, 06:39:47 »

И аз съм на същото мнение. Изпълнението на Кели ми харесва повече, защото е по-нежно.  smile smile smile
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #213 -: август 20, 2014, 07:29:24 »

Като пуснах 2 пъти изпълнението на Кели, взе че наистина ми хареса и то  pardon heart
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: август 23, 2014, 03:58:55 »

Малко съм офф топик, ама искам да питам за идея за песен за танц с родителите. На мъжа ми майка му е починала, така че той ще изкара целия танц с майка ми, а аз трябва да сменям баща му с моя по време на танца. Много харесвам Писмо до татко на Нели Рангелова (макар че супер много пасва с моята история и дори като си я слушам в колата, плача, представям си на сватбата какъв рев ще е), но не мога да я използвам, защото освен с баща ми, ще танцувам и с неговия, с който отношенията ми са доста хладни. Още повече, ще бъде странно той да танцува с майка ми на тази песен...
Ако направим втори танц той с майка ми и аз с баща му и после аз един танц с баща ми на Нели Рангелова, твърде много ли ще бъде? И... идея за втория танц в такъв случай?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #215 -: август 23, 2014, 12:27:59 »

Ice_Princess  "Бяла Красавица" - Силвия Кацарова give_rose
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #216 -: август 23, 2014, 13:25:15 »

Ice_Princess  "Бяла Красавица" - Силвия Кацарова give_rose

Прекрасна песен...обаче аз какъв рев ще му ударя, ако на моята сватба се пусне това нещо... cray . Не знам дали е странно, че за родителите си съм избрала бързи песни?? Не искам да ги разстройвам, че и без това след сватбата си заминавам... cray cray.
Или имате ли идеи за някакви БГ по-неутрални балади за родителските танци? На които да не се скъсаме от рев?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #217 -: август 23, 2014, 13:50:00 »

 ivanjelina много си права. И двете песни, "Бяля красавица" и "Писмо до татко" са много натоварващи точно в такъв момент, но това е хубавото според мен. На сватба освен смях трябва да има и някоя друга пролята сълза от радост. На сватбата на сестра ми, при танца на булката с таткото, не помня коя беше песента но помня, че и двамата плакаха. give_rose
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #218 -: август 24, 2014, 07:46:05 »

А освен песен на булката с татко й,трябва ли да има предвидена за младоженеца с майка му песен?
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: август 24, 2014, 19:47:25 »

По принцип идеалният случай би бил (при мен не може, защото майката на младоженеца е починала, а баща му няма друга връзка) един танц булката с баща си, младоженецът с майка си и един младоженецът с тъщата, а булката със свекъра. Това са танци, част от традиция и е по-добре, по мое мнение нещото, заедно с първия танц, да бъде възможно най-кратко (ако има още две песни, автоматично се увеличава с още 6-7 мин). Даже четох в Brides интервю с някава много известна сватбена DJ-ка, която препоръчва тези танци да са не повече от 2 мин всеки, за да не се отегчи публиката - съответно режат песента на някакво логично място около 2-рата минута, кратко съобщение какво следва и пускат следващата песен.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #220 -: август 25, 2014, 16:36:00 »

Не е необходимо всичките тези бавни песни да са заедно, тоест след първия танц на младоженците. Аз обикновено след първия танц присъединявам кумовете и евентуално родителите. Като последните две песни ги съкращавам. Така в един момент всички важни лица са заедно на дансинга. По някое време кумовете и младоженците си разменят партньорите и остава доста хубава сцена за спомен. Една идея преди да им писне на гостите от бавни песни пускам някакво игриво хоро, примерно Бяла роза. Танца на булката с таткото е по късно по някое време. На снощната сватба беше чак към края (така се случи). По разбираеми причини не препоръчвам във вашия случай  да има общ танц на родителите. Освен ако говорите с тях предварително, дали ще може липсващия човек да бъде заместен с друг някой близък. Рискът да причините излишна болка на свекъра е голям. И без това в такъв момент липсата на любимия човек причинява голямо страдание.
give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: август 25, 2014, 16:47:33 от AIVEN » Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: септември 07, 2014, 11:17:08 »

След много много търсене, най-накрая си избрах песни, които чувствам подходящи!  yahoo

1. Първи танц - булка и младоженец - Katharine McPhee & Andrea Bocelli - Can't Help Falling In Love
https://www.youtube.com/watch?v=eLS0kRAsSoo

2. Танц с бащата (малко е рисково, защото знам, че ще плача през цялото време, но това си го чувствам като подходящата песен) - Нели Рангелова - Писмо до татко
https://www.youtube.com/watch?v=3RhrKcNsH8E

3. Танц с родителите - булката със свекъра, а младоженецът - с тъщата (на младоженеца майка му е починала отдавна, а никоя негова възрастна роднина от женски пол няма да присъства) - Elton John - Can You Feel The Love Tonight
https://www.youtube.com/watch?v=Y1hcc1QvM2Q

4. Танц с кумувете - булката и кума, младоженецът и кумата - Слави Трифонов - Един приятел
https://www.youtube.com/watch?v=F2yLIoPVM_o
Активен
yols
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24


Dreams lift when reality falls


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: септември 14, 2014, 12:09:36 »

yols, сравнението с пингвините на дансинга много ми допада! lol Избора ви на песен е много оригинален!  good
Аз съм много щастлива, че нашата песен за първи танц вече е почти готова. Песента, на която се спряхме се наложи леко да се "обработи" и вчера вече я чух в почти завършен варинт - много ми харесва как се получава!  Bravo След сватбата ще споделя коя е smile
След като мина вече сватбата, относно песента, искам да кажа, че всички гости са много въодушевени от избора ни. Разбира се, в началото започнахме с 30-40 секунди балада и после имаше преход към Happy. В крайна сметка имахме стъпки за припевите, а на куплетите импровизирахме, но се получи много яко. Ще чакам с нетърпение да чуя и вашия избор, но най-важното е на вас самите да ви харесва. good
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: септември 29, 2014, 11:39:31 »

Нашите гости не са коментирали песента ни, но това няма никакво значение за нас

Eто я
https://www.youtube.com/watch?v=h8Hgp150Eno

Страхотен текст, песен, с която нямахме никакви странични спомени. До сватбата ни. Вече си е нашата песен  heart
Активен
Aquarius
Новак
*
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: октомври 04, 2014, 14:56:49 »

Според мен много песни на чуждестранни изпълнители/групи са си подходящи, но мисля една българска песен носи по-голямо послание и все пак повече хора ще го разберат, затова ние сме решили "Не остарявай любов" на Михаил Белчев. А и ми харесва.. някак си празнично започва  Dance2
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines